dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Darkis
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie Komentarze do dziennika budowy Darkisa

    Zapraszam
    DARKIS - HERMES 3

    Dziennik Darkisa
    Komentarze

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rencia
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Skąd
    Z Królewskiego Miasta Krakowa na wioskę...
    Posty
    1.014
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Jak mi miło że mogę pierwsza się wpisać - pięknie robota idzie - jak burza.
    Teren znajomy bo często przez Michałowice przejeżdżam jadąc do siebie na budowę. A ostatnio mignęła mi ta drewniana chatka obok ciebie stąd wiem mniej więcej gdzie się budujesz.

    Powodzenia
    ....bo marzenie się spełniło....
    PORADY GEODEZYJNE

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj Darkis.
    Niewiem czy wiesz o tym że istnieje temat na forum Hermes, oto link do niego http://forum.muratordom.pl/viewtopic...830521#1830521, zapraszam do wspólnej dyskusji, jak i obejrzenia zdjęc w dziale galerii zdjęć domów- Hermes by nigger, gdzie nigger ma już daleko posunięte prace.

    Zazdroszczę murów, my budowę zaczęliśmy początkiem marca, stan zero poszedł błyskawicznie, ale niestety od dwóch miesięcy stoimy, bo Ytong do nas nie docierał- naszczęście już coś nam przywieźli w zaeszłym tygodniu (18 z 57 potrzebnych palet) ale czekamy na większą część żeby móc zacząć murować, bo chcemy Ytonga wyładować na chudziaka. ale myślę że za góra tydzień zaczniemy i szybko bedzie szło- ekipa jest szybka, ale niestety już nie liczę na wprowadzkę na święta Bożego narodzenia- niestety 2 miesięczny zastój rozbił nasze wszelkie plany.

    Pozdrawiam Kamila

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rencia
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Skąd
    Z Królewskiego Miasta Krakowa na wioskę...
    Posty
    1.014
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Witam!

    Dziś koło was przejeżdżałam i chyba macie podobną przyczepę campingową do mojej - chyba że się mylę.
    ....bo marzenie się spełniło....
    PORADY GEODEZYJNE

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Darkis
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Witam,
    W taj przyczepie śpią moi budowlańcy i jest własnością właściciela firmy .

    Pozdrawiam
    DARKIS - HERMES 3

    Dziennik Darkisa
    Komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    Darkis
    No miło patrzeć jak Hermes rośnie
    My budujemy Hermesa 3 z piwnicą trochę na wschód od Ciebie - w gminie Kocmyrzów

    Przy okazji - my zdecydowaliśmy sie zlikwidować podcień, więc kuchnia będzie mieć jakieś 20-21 m2
    Pozdrawiam
    Bartek

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Darkis
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Dzięki za dobre słowo na tym etapie jest potrzebne... Jak widzisz niedługo bede zaczynał góre no i niestety ciagle z moją ładniejszą połową poruszamy temat kuchni
    DARKIS - HERMES 3

    Dziennik Darkisa
    Komentarze

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rencia
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Skąd
    Z Królewskiego Miasta Krakowa na wioskę...
    Posty
    1.014
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Darkis!!!

    A wkleił byś jakieś skany z projektu żebyśmy mogli rozejrzeć się po domku od wewnątrz.
    ....bo marzenie się spełniło....
    PORADY GEODEZYJNE

  9. #9

    Domyślnie

    Darkis
    Na zdjęciu stropu, na lewo od schodów masz zostawioną dziurę - to pewnie na wentylację spiżarki...
    Napisz natomiast dlaczego masz taki uskok po prawej stronie schodów - nad salonem?
    Pozdrawiam
    Bartek

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Darkis
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Ten otwór to odprowadzenie spalin z pieca gazowego i wentylacja spiżarni, natomiast jeżeli chodzi o ten uskok to sam po zalaniu stropu się nad tym zastanawiałem co to ma być no i okazało się, że to jest błąd zbrojarza, który już niebawem zostanie wyprostowany.
    DARKIS - HERMES 3

    Dziennik Darkisa
    Komentarze

  11. #11

    Domyślnie

    Czas mija a w dzienniku pustki.....
    Daj nowe zdjęcia
    Pozdrawiam
    Bartek

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Darkis
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Czasu mało, ale postaram sie uzupełnic.
    DARKIS - HERMES 3

    Dziennik Darkisa
    Komentarze

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkis
    Czasu mało, ale postaram sie uzupełnic.
    O i super - napisz ile czasu zajęło im zrobienie dachu.
    Pozdrawiam
    Bartek

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Darkis
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Jeżeli można w tym momencie uznać dach za skończony to trzy tygodnie (trochę lało podczas prac).Na razie czekam na trsport 100 szt dachówek, której niestety zabrakło
    DARKIS - HERMES 3

    Dziennik Darkisa
    Komentarze

  15. #15

    Domyślnie

    Ale Ci zazdroszczę postępu prac, ja chyba jestem najbardziej pechową osoba budującą Hermesa, u mnie budowę zaczeli na przełomie lutego i marca (a to i tak o 5 miesięcy później niż planowaliśmy- z winy pani architekt) i na chwilę obecną jesteśmy na wysokości 1 metra od stanu zero, a trudności nadal się piętrzą).
    Pozostaje mi życzyć, abyś utrzymał to tępo.

  16. #16

    Domyślnie

    Mam pytanko.

    O ile dobrze widzę to zrezygnowałeś z drugiego wieńca, bo nas do tego namówił wykonawca a kierownik twierdzie, że na naszym terenie nie ma potrzeby aby był też ten drugi wieniec, tylko gęściej szpilki powbijane.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Darkis
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila79
    Mam pytanko.

    O ile dobrze widzę to zrezygnowałeś z drugiego wieńca, bo nas do tego namówił wykonawca a kierownik twierdzie, że na naszym terenie nie ma potrzeby aby był też ten drugi wieniec, tylko gęściej szpilki powbijane.
    Dzięki za dobre słowo, chyba będę musiał zweryfikować swoje poglądy na moja budowę, wydawało mi się,że wolno stawiaja dach no a moje problemy z dachówką są niczym w porównaniu do Twoich z materiałem i ekipa.Ale bądź dobrej myśli jak złapiesz wiatr w żagle postawia Twojego Hermesa moment.
    Jeżeli chodzi o troche większą powierzchnie domu to jeżeli kierownik wszystko podpisze to nikt z odbierających dom nie będzie go mierzył. Przenajmniej nie słyszałem o takim przypadku.Oczywiście pozostaje kwestia ekonomiczna ale jak sama Wiesz nawet najdokładniej zrobiony kosztorys nie stanowi o wszystkich kosztach budowy.
    Jeżeli dobrze rozumiem to pytasz o wieniec na ścianie kolankowej pod murłatą, u mnie jest zazbrojony i wylany betonem a z zewnątrz obłożony porothermem 11, dlatego tego wieńca nie widać z zewnątrz.Z tago co mówili moi budowlańcy i kierownik robót to wieniec musi być gdyż na nim opiera się cały dach.
    Pozdrawiam
    DARKIS - HERMES 3

    Dziennik Darkisa
    Komentarze

  18. #18

    Domyślnie

    Wow!!
    Pięknie!
    A mnie szlag trafia - bo nadal nie mam dachu Ma być do 30 października, bo 30 mam montaż okien, przesunięty z 2 października, bo się nie wyrobili
    Kto ci robił ocieplenie i elewacje? Podzielisz sie namiarami?
    Pozdrawiam
    Bartek

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Darkis
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sail
    Wow!!
    Pięknie!
    A mnie szlag trafia - bo nadal nie mam dachu Ma być do 30 października, bo 30 mam montaż okien, przesunięty z 2 października, bo się nie wyrobili
    Kto ci robił ocieplenie i elewacje? Podzielisz sie namiarami?
    Dziękuję, od początku do końca - mam nadzieję - dom buduje mi firma EMI nr telef. do właściciela 502 503 228. Jestem na etapie ogrzewania, kanalizacji i wylewek - mam nadzieję, że do dużych mrozów skończą.

    Pozdrawiam Darkis
    DARKIS - HERMES 3

    Dziennik Darkisa
    Komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony