dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 176
  1. #1

    Domyślnie Velux czy Fakro?

    Oto jest pytanie. Na pewno wielu z was mialo ten dylemat. Generalnie wiem, ze jakosc jest podobna, cena tez. Glowna roznica polega na polozeniu klamki (Velux u gory, Fakro na dole). Czy to ma w ogole znaczenie? Okna chyba i tak sie obsadza na takiej wysokosci, by mozna bylo dosiegnac zarowno gornej, jak i dolnej krawedzi? Mam dach o kacie nachylenia 40st., wiec u mnie gorna krawedz moze byc trudniej dostepna. Z kolei przy dolnej jest wieksze ryzyko dosiegniecia przez male dzieci, ktore zamierzam sobie w niedalekiej przyszlosci zmontowac. Jaka jest wasza opinia? A moze ktos juz uzytkuje ktores z wymienionych i podzieli sie spostrzezeniami?
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  2. #2

    Domyślnie Re: Velux czy Fakro?

    Cytat Napisał bimbelt
    Oto jest pytanie. Na pewno wielu z was mialo ten dylemat. Generalnie wiem, ze jakosc jest podobna, cena tez. Glowna roznica polega na polozeniu klamki (Velux u gory, Fakro na dole). Czy to ma w ogole znaczenie? Okna chyba i tak sie obsadza na takiej wysokosci, by mozna bylo dosiegnac zarowno gornej, jak i dolnej krawedzi? Mam dach o kacie nachylenia 40st., wiec u mnie gorna krawedz moze byc trudniej dostepna. Z kolei przy dolnej jest wieksze ryzyko dosiegniecia przez male dzieci, ktore zamierzam sobie w niedalekiej przyszlosci zmontowac. Jaka jest wasza opinia? A moze ktos juz uzytkuje ktores z wymienionych i podzieli sie spostrzezeniami?
    Velux też robi z klamkami u dołu, choć nie wszystkie modele... A sprawa z klamką jest prosta: Jeśli góra okna jest na wysokości pozwalającej na stosunkowo łatwe operowanie klamką, to brać z klamką u góry. W przeciwnym razie brać z klamką u dołu. Ja mam 2m i wziąłem z klamką u góry, bo na taką wysokość to każdy dorosły w domu sięgnie.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  3. #3

    Domyślnie Re: Velux czy Fakro?

    Cytat Napisał bimbelt
    Oto jest pytanie. Na pewno wielu z was mialo ten dylemat. Generalnie wiem, ze jakosc jest podobna, cena tez. Glowna roznica polega na polozeniu klamki (Velux u gory, Fakro na dole). Czy to ma w ogole znaczenie? Okna chyba i tak sie obsadza na takiej wysokosci, by mozna bylo dosiegnac zarowno gornej, jak i dolnej krawedzi? Mam dach o kacie nachylenia 40st., wiec u mnie gorna krawedz moze byc trudniej dostepna. Z kolei przy dolnej jest wieksze ryzyko dosiegniecia przez male dzieci, ktore zamierzam sobie w niedalekiej przyszlosci zmontowac. Jaka jest wasza opinia? A moze ktos juz uzytkuje ktores z wymienionych i podzieli sie spostrzezeniami?

    Velux ma w tej samej cenie GZL z klamką od góry jak i od dołu -ja zdecydowałam się na Veluxa z klameczką od góry -mam 2 małych dzieci i nie chciałabym żeby wpadły na wspaniały pomysł wjścia sobie na dach np jak SPIDERMAN )) dlatego choć jestem niska wybrałam od góry wolę ja się pomęczyć i powspinać!
    Agula

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie Re: Velux czy Fakro?

    Cytat Napisał bimbelt
    Z kolei przy dolnej jest wieksze ryzyko dosiegniecia przez male dzieci,
    mozesz mi zaufać - małe dziecko same nie otworzy takiego okna - mozesz spać spokojnie.

    PS
    Idzi do jakiejkolwiek hutrowni gdzie jest wystawka z oknami i pootwieraj je... zobacz jakiej siły trzeba aby je otworzyć (koniecznie zrób to na kolanach) Z poziomu małego dziecka otworzenie takiego okna to nie lada wysiłek
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  5. #5

    Domyślnie Re: Velux czy Fakro?

    Cytat Napisał Sasha
    Cytat Napisał bimbelt
    Z kolei przy dolnej jest wieksze ryzyko dosiegniecia przez male dzieci,
    mozesz mi zaufać - małe dziecko same nie otworzy takiego okna - mozesz spać spokojnie.

    PS
    Idzi do jakiejkolwiek hutrowni gdzie jest wystawka z oknami i pootwieraj je... zobacz jakiej siły trzeba aby je otworzyć (koniecznie zrób to na kolanach) Z poziomu małego dziecka otworzenie takiego okna to nie lada wysiłek
    Fakt otwarcie to nie lada sztuka ale ile to razy dzieci potrafią nas zaskoczyć gdzie dawalibyśmy wszystko, że sobie nie poradzą??
    Idż do sklepu i faktycznie dobry pomysł pomęczyć się z pozycji dziecka-dzieci jednak rosną a zanim te małe rozumki są świadome co im grozi minie jeszcze sporo czasu
    Agula

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie Re: Velux czy Fakro?

    Cytat Napisał agula1978
    Cytat Napisał Sasha
    Cytat Napisał bimbelt
    Z kolei przy dolnej jest wieksze ryzyko dosiegniecia przez male dzieci,
    mozesz mi zaufać - małe dziecko same nie otworzy takiego okna - mozesz spać spokojnie.

    PS
    Idzi do jakiejkolwiek hutrowni gdzie jest wystawka z oknami i pootwieraj je... zobacz jakiej siły trzeba aby je otworzyć (koniecznie zrób to na kolanach) Z poziomu małego dziecka otworzenie takiego okna to nie lada wysiłek
    Fakt otwarcie to nie lada sztuka ale ile to razy dzieci potrafią nas zaskoczyć gdzie dawalibyśmy wszystko, że sobie nie poradzą??
    Idż do sklepu i faktycznie dobry pomysł pomęczyć się z pozycji dziecka-dzieci jednak rosną a zanim te małe rozumki są świadome co im grozi minie jeszcze sporo czasu
    No to wybrałaś veluxa - gratulacje! To dobry wybór ;D
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  7. #7

    Domyślnie

    ja wybrałem (miedzy innymi na dolna klamkę) Roto, są OK. Do łazienki kupiłem okno plastikowe, polecam nie ma problemu z ewentualna wilgocia.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Ja chciałam mieć z klamką na dole, więc jest Fakro. Podoba mi się ta klamka (oprócz tego okna w łazience, właściwie to samo okno mi się nie podoba, bo jest białe, i nie mogę się jakoś do tego przyzwyczaić). Otwiera się wygodnie. W mieszkaniu miałam Veluxy i wkurzało mnie to wyciąganie się do góry, żeby otworzyć/zamknąć okno.

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie klamka była decydująca. Na górze jest za wysoko, po co sięgac na palcach, a w moim przypadku na stołku? No i klamka Veluxa, owszem ładnie wygląda, ale jest bardzo niewygodna. Przy zamykaniu uderzałam ręką o futrynę, bo jest za mało miejsca.
    A poza tym Fakro dobre, bo polskie.

  10. #10

    Domyślnie

    Fakro - bo nasze

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Wybiorę weluxy, bo już na wystawce w sklepie wydaja mi się porządniej wykonane niż fakro... choc niestety zapłacę za nie nieco więcej, coż jakość kosztuje...

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Obie firmy to światowi liderzy okien połaciowych. Obie firmy mają wyroby najwyższej jakości! Każdy może wybrać, które mu sie podobają ale nadgorliwość w komentarzach jest zbyteczna. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #13

    Domyślnie

    zdecydowaliście się na obrotowe czy uchylno -obrotowe?

  14. #14

    Domyślnie

    Może być Roto, Okpol, Rooflite, Tyrem nie musi być Velux lub Fakro

  15. #15

    Domyślnie

    mamy od półtora roku 4 veluxy i od roku 2 fakro.

    2 veluxy mamy zamontowane na dachu -kąt około 40st. fakt, że były zamawiane przez developera -więc wersja najbardziej podstawowa. w drugim pokoju (o tym samym kącie nachylenia dachu) mamy fakro.
    obydwu veluxów nie da się otworzyć bez podpórki - od samego początku opadały :? z fakro nie ma tego problemu. najgorsze, że te opadające są modelem, do którego nie można dokupić systemu elektrycznego sterowania veluxa

    spec, który u nas montował obydwa typy, (jego firma wstawia setki okien -właściwie wszystkich firm) ) preferuje fakro -mówił, że velux lepsze robi na export a na rynek polski wypycha gorszą jakość

    do veluxów zamontowanych pod kątem nachylenia około 75 st nie mamy zastrzeżeń jak na razie

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał fryki
    ...spec mówił, że velux lepsze robi na export a na rynek polski wypycha gorszą jakość
    Jest to opinia bez pokrycia! Co to za spec, który mówi jakimś exporcie? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Cytat Napisał fryki
    ...spec mówił, że velux lepsze robi na export a na rynek polski wypycha gorszą jakość
    Jest to opinia bez pokrycia! Co to za spec, który mówi jakimś exporcie? Pozdrawiam.


    co masz na myśli pisząc opinia bez pokrycia?
    bez pokrycia, może być obietnica raczej.

    nie rozumiem zupełnie sensu drugiego zdania.


    opinie mają to do siebie, że są subiektywne, jednak nie ma powodu, aby żadnej nie wierzyć. zwłaszcza, jeśli pochodzą od osób, które mają do czynienia z różnymi produktami i na przestrzeni lat widzą, jak te produkty się sprawdzają. dodatkowo cenne jest, jeśli za wydaniem takiej opini nie idzie chęć zarobku na konkretnym produkcie.
    Pozdrawiam.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Taka opinia jest wyssana z palca i nie ma pokrycia w faktach. Bo co to znaczy "wypycha na polski rynek". Każda firma na swoje wyroby posiada stosowne atesty i aprobaty. Udziela wieloletniej gwarancji. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #19

    Domyślnie

    Roto bo plastikowe (są i drewniane). Widziałem wiele fakro i veluksów po kilku latach z grzybkami, odpadającą farbą, farbą która gdzieś zniknęła itd. Ale to rzecz gustu pełno zwolenników plastiku lub drewna na forach się wypowiada.
    Dom w Truskawkach 2 wersja z garażem
    Archon+
    silikat 24 cm + 16 cm styropian
    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m43e7511f3271d

  20. #20

    Domyślnie

    Ja mam Fakro :O)
    O ich wyborze zdecydował rabat :O)
    Gdybym dostała lepsza ofertę na Veluxy to kto wie ,może byłyby założone zamiast Fakro :O)



Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony