dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 176
  1. #41

    Domyślnie

    Ja mam 3szt fakro -każde inne Jedno tradycyjne -obrotowe z awiewnikiem V35, drugie alominiowo-tworzywowe -również z nawiewnikiem-białe do łazienki, a trzecie -wyłaz dachowy termoizolacyjny (wygląda jak okno, ale klamka jest z boku i otwiera się całe skrzydło na bok). Jeszcze nie mieszkamy -ale mi się podobają Polecam fakro -ale weź z nawiewnikami -troszkę drożej a myślę, że taka dodatkowa wentylacja się przyda.
    PS. Polecam firmę extradach ze Szczecina -zamawiałam u nich okno na Allegro -było o 1/3 taniej niż w sklepie: szybka rzeczowa obsługa+faktura.
    http://www.allegro.pl/item262277060_..._lub_inne.html

  2. #42

    Domyślnie Re: Velux czy Fakro?

    Cytat Napisał bimbelt
    Oto jest pytanie. Na pewno wielu z was mialo ten dylemat. Generalnie wiem, ze jakosc jest podobna, cena tez. Glowna roznica polega na polozeniu klamki (Velux u gory, Fakro na dole). Czy to ma w ogole znaczenie? Okna chyba i tak sie obsadza na takiej wysokosci, by mozna bylo dosiegnac zarowno gornej, jak i dolnej krawedzi? Mam dach o kacie nachylenia 40st., wiec u mnie gorna krawedz moze byc trudniej dostepna. Z kolei przy dolnej jest wieksze ryzyko dosiegniecia przez male dzieci, ktore zamierzam sobie w niedalekiej przyszlosci zmontowac. Jaka jest wasza opinia? A moze ktos juz uzytkuje ktores z wymienionych i podzieli sie spostrzezeniami?
    Wybrałem FAKRO FTP-V (Plus) obrotowe z nawiewnikiem V35, bo:
    - miały dobrą cenę i rabat w zestawieniu z ROTO i VELUXem
    - w tej wersji są dwukrotnie malowane akrylem (co mam nadzieję poprawia trwałość)
    - klamka na dole jest wygodniejsza i w tej wersji Plus ładna
    - sterowanie nawiewnikiem jest wygodniejsze niż w ROTO i VELUXie
    - tylko obrotowe, bo:
    - ileż to będę stał w oknie i podziwiał widoki? Okno dachowe jest do doświetlania i wietrzenia. Od widoków mam balkon, okna fasadowe i przede wszystkim taras
    - tańsze

    Namawiano mnie na Roto z przesuniętą osią obrotu jako alternatywą dla uchylno-obrotowych, ale boję się skomplikowanych mechanizmów, te siłowniczki jakieś takie chude... po co mi to... prosto to jest to!

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Dla mnie po obejrzeniu wystawki z Veluxem, Fakro i Roto wybór był prosty... Wysokoosiowe Roto, mimo gorszej ceny niż Fakro z rabatem. Aha, do tego roletki - bardzo estetyczne
    Niestety czekają jeszcze na montaż
    350 dni i... mieszkamy
    Dziennik...
    ...i komentarze

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Rooflite to ubogi Velux więc odpada, Fakro Cię nie przekonuje więc też odpada. Pozostaje Velux i Roto. Osobiście stawiałbym na Velux-a. Pozdrawiam.
    mysle dokladnie tak samo

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Ostatecznie zdecydowałam:

    7x Langer 78/118, bo:

    - wychodzą taniej niż Fakro z najlepszym upustem
    - są 5 krotnie malowane czyli lepiej niż w wielkiej trójcy (Fakro, Velux, Roto). Ponoć nadają się nawet do pomieszczeń "mokrych".
    - są świerkowe więc nie będą miały żółtawego kolorku sosny
    - klamkę można sobie zamówić na dole lub na górze a gdyby się nie sprawdziło to można zmienić miejsce położenia
    - kołnierze są w różnych kolorach (bez dopłaty!) więc można sobie dopasować do dachówki, wiadomo - bajer - ale cieszy
    - współczynnik przenikania jak w Veluxie czyli odrobinę gorzej niż w Fakro
    - dodatkowa powłoka wygłuszająca odgłosy deszczu
    - pozostałe parametry jak w wielkiej trójcy

    Zastanawiam się jedynie czy zaufać w kwestii łazienki. Jednym słowem
    1 x okno do łazienki - plastikowy Velux lub jeszcze okno Langera.

  6. #46

  7. #47

    Domyślnie

    Ja będe sie skłaniał ku Fakro.
    Nawpraszałem sie do kilkuletnich domów
    Poogladałem sobie, nie są piekne ale nie ma z nimi kłopotu.

  8. #48

    Domyślnie

    Też się zastanawiałem nad producentem i w końcu wybrałem Fakro, 4 x FTP-V i do łazienki 2 x PTP-V. Do tego 4 rolety manualne zewnętrzne ARZ-102. Za radą kachny28 poprosiłem o wycenę w tej firmie extraDACH i wyszło o wiele taniej niż w lokalnej firmie za Veluxa o podobnych parametrach (GZL1054,
    GGU0059 i rolety SCL) - średnio prawie 30% ceny katalogowej. Za okna PTP-V nawet prawie 50% taniej niż w katalogu.
    Na dodatek FTP-V są lakierowane dwukrotnie, a GZL1054 tylko raz.
    Moje zamówienie jest właśnie realizowane, w przyszłym tygodniu ma być dostawa (transport za darmo).

    UPDATE: Już po dostawie, wszystko w porządku, okna ładnie zapakowane a na czas transportu dobrze zabezpieczone w samochodzie, kierowca rozładował, 3 razy sprawdził czy towar zgodny z zamówieniem i pomógł przenieść paczki pod dach. POLECAM
    Andromeda I z drobnymi zmianami
    http://picasaweb.google.pl/Budowa.Andromedy

    Sprzedam: 2x kołnierz FAKRO EHN 13 (78x160)
    2x kołnierz FAKRO EHN 07 (78x140)

  9. #49

    Domyślnie

    Ja sie zdecydowałem na ROTO wysokoosiowe 735. (74x140)
    Do łazienki będzie PCV.

    Były duzo drozsze niz Rooflite, ciut droższe od Fakro ale tansze niz Velux (all in).

    Za to dzięki systemowi wysokoosiowemu mam mozliwosc w miare szerokiego otwierania okna przy zamontowanych moskitierach.
    Dodatkowo szyba hartowana, bardzo dobra wentylacja, no i rolety w promocji gratis
    No i kołnierz pasuje kolorystycznie do dachówki.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    A ja mam Fakro (78x140 z dużym nawiewnikiem). Mam je tylko dlatego że takie mi się bardziej podobały w momencie zakupu . A dyskusja które lepsze Velux czy Fakro - przypomina mi dyskusję o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocnymi.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał CoolaTT
    A ja mam Fakro (78x140 z dużym nawiewnikiem). Mam je tylko dlatego że takie mi się bardziej podobały w momencie zakupu . A dyskusja które lepsze Velux czy Fakro - przypomina mi dyskusję o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocnymi.
    Lepsze czy gorsze to faktycznie trudno ocenić.
    Wybiera się głównie na wygląd i funkcjonalność.
    Bo pomiędzy zwykłymi obrotowymi, a uchylno-obrotowymi czy wysoosiowymi to jednak róznica jest bardzo znacząca.

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yoss

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Józefów gm. Nieporęt
    Posty
    41

    Domyślnie

    a co z przenikalnością cieplną tych okien? czy ktoś na ten parametr zwraca uwagę? ja muszę kupić 9 takich okien, więc cena ma duże znaczenie - mam dobry rabat na Roto, ale właśnie zauważyłem, że szyby mają U=1,1. Czy to nie jest za dużo jak na obecne czasy? Chyba powoli staje się standardem 1,0 i mniej??

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A co to ma za znaczenie skoro całe okno ma 2,0 lub 2,5. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    A co to ma za znaczenie skoro całe okno ma 2,0 lub 2,5. Pozdrawiam.
    Ty jak zwykle
    wpadasz na chwilkę i niszczysz taki fajny wątek - i co teraz ? Koniec, bo trudno już dalej dyskutować -chyba że różnice 0,1 są dla kogokolwiek uchwytne

    PS
    dawno nie było niczego o ceramice i oddychaniu
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Pragnę tylko zwrócić uwagę na istotę sprawy! A istotą sprawy jest bez wątpienia polepszenie izolacyjności futryny bo z szybą jak widać nie wiele można zrobić. Są specjalne kołnierze z pianki poliuretanowej i w moim przekonaniu warto je stosować. Zwracam również uwagę na fakt, iż okno mocowane jest na łatach więc znajduje się nad krokwiami a w przypadku deskowanych dachów nad deskami! Warto więc ocieplić te przestrzenie. Aby takie ocieplenie skutecznie wykonać należy zwrócić uwagę na rozstaw krokwi aby był w świetle co najmniej o 4 cm większy od szerokości okna. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #56

    Domyślnie

    My wybraliśmy Veluxy.

    Andrzej Wilhelmi, dzięki za rady

  17. #57

    Domyślnie

    witam

    czy automatyczny nawiewnik w oknach fakro można zamknąć?, będe miał wentylacje mechaniczna w ktorej nie sa wskazane nawiewniki.

  18. #58

    Domyślnie

    Padły juz wszystkie argumenty wiec ja powiem tylko ze Fakro - mysmy wybrali.

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar aga&piotr
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Uuu no nieźle, my mamy Fakro, zamieszkamy to opowiemy wrażenia

  20. #60

    Domyślnie

    A ja mam Veluxy.
    I Chyba są OK. Jak zamieszkam to coś więcej będę mógł powiedzieć.

    Pozdr,

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony