dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marekmarian
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    no ja tez sie tak nie bawie ! bede musial poczekac 4 lata i wysypac swoje osiagi żeby byc lepszym

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Gratuluje, ciekawe pomysły i inspiracje .

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pigeon
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    243
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    o kurcze tyle pochwal - chyba jakies dalsze zdjecia wrzuce coby wam jeszcze dokopac

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał pigeon
    o kurcze tyle pochwal - chyba jakies dalsze zdjecia wrzuce coby wam jeszcze dokopac
    Czerpałeś z naszych pomysłów, pochwal się teraz swoimi .

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pigeon
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    243
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    no.....

    ..... wielkosc
    ....


    ...
    poliuretan

    ...
    ..

    drewno z niemiec

    ale tak na prawde gdyby nie zona do dom bybyl zrobiony z kontenerow morskich
    z plaskim dachem - to dopiero pomysl
    pewnie bybyo za polowe ceny - a ta druga poowe mozna bybylo wpakowac w wykonczenie i detale - wygladalo by jak cudo

    ale te lokalne warunki zabudowy i presja rodziny na normalny dom
    ciagel jeszcze nikt mi nie dowierza odnosnie wentylacji!!
    z tym sie musze zmagac anie pomysly wymyslac -kiedy wszystko juz wymyslono

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    pigeon
    jaka jest waga (orientacyjnie) jednego worka poliuretanu?

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pigeon
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    243
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    srednio okolo 11 kg

    ostatnio do HenoKa poslalem 1000 woprkow i wazylo to 11t - wiec chyba dobra srednia.

    Oczywiscie sa worki po 20 kg - jak lepiej ubity i jak moze nalecialo cos tam wody - ale sa tez i o 5kg - jak sie trafi np - koncowka z sita - ktora zawiera grubsza frakcje.


    Dostawa - od okolo 400 (wawa) do 800 z (krakow)l - zalezy jakie duze auto i i dokad.

  8. #28

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Po pierwsze fajnie, że nie tylko ja będę miała fundamenty na wielkiej przestrzeni + duży dom Już się zaczynałam czuć jak jakieś dziwadło
    Po drugie gdzie można dostać takie worki z puliretanem w takiej lub zbliżonej atrakcyjnej ofercie
    Po trzecie fajny będziesz miał dom ale aż sie prosił do niego płaski dach ( to oczywiście moja subiektywna ocena bo ja fanka takich dachów i nie nalezy się nia przejmować)
    Po czwarte daj jakieś nowe foty domu.
    Po piąte sorry, że sie tak "wtrancam" na krzywego ryja
    pozdrawiam

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pigeon
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    243
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    spoko spoko -


    dach mial byc plaski -ale ta forma jest nie do zaakceptowania przez druga polowe

    mialem zrobic taki nizszy - ala US bungalow - ale dostalem zjeb... i podnieslismy o kilka metrow

    wlasnie polozylem super dchoweczke BOGENA toskanska angabe - normalnie bedzie jazda jak wrzuce foty

    tak wiec lekko liczac 100 tys musialem dolozyc to tego interesu - dobrze ze CHF skoczyly do gory to akurat ostatnia transza mi dala na ten dach dodatkowy dochod

    o proszku pisze na priv

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Witam

    Też budujemy dom parterowy i o sporym metrażu...
    Słyszałam, że gdzieś na forum ktoś ma poliuretan... i znalazłam Ciebie
    Opis w dzienniku przeczytałam. Jesteśmy na etapie kończenia dachu i trzeba ocieplić podłogę i strop, wszystko jakieś 460m2 Po 230 w jednym poziomie.
    Jak można i czy można zastąpić styropian na chudziaku poliuretanem?
    Jak zastosować i ile cm na strop? Czy ten poliuretan będzie lepszy niż supermata? Strop mamy lekki drewniany odeskowany od dołu, tak, aby można było wylać np. perlitobeton (przeliczyliśmy, i niestety wychodzi bardzo drogo, Przeliczaliśmy to z Adamem m_k)
    Chcemy mieć domek energooszczędny, i szukamy rozwiązań ciepłych i w miarę tanich.

    Czy ten poli jest nadal aktualny?
    Byłabym wdzięczna za odpowiedź.

    Pozdrawiam Arnika

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pigeon
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    243
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    jesli chodzi o podloge
    polecam - ale w grubej warstwie
    tak 20-50 cm - na pewno bedzie cieplo
    i najlepiej na to jeszcze z 10 cm styropianu
    i dopiero na to wylewke ze zbrojeniem siatka tak dla pewnosci

    w cienkiej warstwie mozna doskonale wyrownac poziom - jesli sa polozone instalacje wodne C.O.i na to np dac styropian

    jesli macie miejsce tylko na 5-10cm styropianu to chyba lepiej styropian

    nie do konca wiem jaki jest wpolczynnik przewodzenia ciepla w tym proszku - pewnie wysoki ale jak wysoki ? - wiec dla pewnosci poelcam po prostu dac go duzo

    jesli chodzi o strop - raczej nie - proszek jest dosc ciezki i niestety palny (trudno zapalny- ale jak juz sie zapali ))))

    natomiast dodatkowo mysle ze doskonale by sie nadawal do:
    wsypania w pustaki
    obsypania fundamentow
    obsypania scian piwnic
    zaizolowania przylacza wodnego (jak tez tak mam)
    oceiplenia grunku kolo domu (odciecie strefy przemarzania - jesli masz mostek na fundamentach)
    no i np to zaizolowania np 20 paletozbiornikow zakopanych w ziemi jak bufor ciepla.

    w tej chwili moge TIR takiego proszku udostepnic za okolo 600 zl (cena za transport)

    ale trzeba szybko sie decydowac - bo to ostatki sa (w ciagu najblizszych dni 2 TIRY wydam) i mysle ze na 3ciego starczy (pojemnosc TIRA to okolo 35 m3)

    pozdrawiam,

    jelsi sie zdecydujecie to pisz na PW

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    To wielka szkoda że teraz zainteresowałam się tym poli... my już mamy dom prawie w SSO i zaraz kończymy dach i wchodzimy z instalacjami, Więc beton jest wylany, a na styropian przewidziałam 15cm.
    Myślałam o dociepleniu stropu... Strop mam lekki drewniany, ale od dołu wybity jest folią i deskami... Ale skoro jest palny... to może lepiej nie kusić losu.
    Więc dla nas sie to niestety nie przyda

    Pośledzę Twój dziennik, może znajdę trochę inspiracji jeśli pozwolisz.

    Pozdrawiam Arnika

  14. #34

    Domyślnie

    Witaj i się nie gniewaj za ten wpis w twoim dzienniku ale tak mi się jakoś wymckło Ale na pewno się nie powtórzy.Dzięki za namiar na juwent!Chociaż wyręczył Cię piczman który stwierdził że gdzieś zniknąłeś jakiś czas temu i pewnie mi nie odpiszesz atu proszę .Czy ktoś Ci robił obliczenia tej nagrzewnicy jaka ma być,Czy tak sam sobie policzyłeś?Masz już reku lub czy wiesz jaki będzie producent i model?Pozdrawiam

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ej no a ja celowo walnąłem w dzienniku - w odpowiedzi na ten Twój zaj... post

    amigo Jak pisał Pigeon - poczytaj wątek o jamniku. Producent to przecież JUWENT! A model zrobią ci taki,jaki potrzebujesz dla danych parametrów.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Ej no a ja celowo walnąłem w dzienniku - w odpowiedzi na ten Twój zaj... post

    amigo Jak pisał Pigeon - poczytaj wątek o jamniku. Producent to przecież JUWENT! A model zrobią ci taki,jaki potrzebujesz dla danych parametrów.
    Witaj Depi!Czy mógłbyś wrzucić link o tym jamniku?Gdzieś czytałem ten tytuł ale niepamiętam I jakoś jeszcze nigdy nie trafiłem na ten wątek

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  18. #38

    Domyślnie

    Wielkie dzięki depi! Pozdrawiam

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar nika3077
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    65
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Siemasz pigeon No nie wierze żeby od listopada nic się u Ciebie nie działo. A dziennik zaniedbany. Nieładnie! Zaglądam codziennie i czekam na nowe wpisy a tu cicho. Nie zamieściłeś w swoim dzienniku rzutów domu. A ciekawi mnie bardzo czy wykorzystałeś strefy buforowe? Też mam plan na dom prawie pasywny a przynajmniej mocno energooszczędny. W prawdzie w dużo mniejszej skali ale jak dla rodziny 2+1 160m w zupełności wystarczy. Właśnie główkuje nad projektem więc jeśli możesz wrzuć rzuty może coś od Ciebie ściągnę

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony