dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 45
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 883
  1. #681

    Domyślnie

    Cytat Napisał wicias
    Ale mnie tu dawno nie było za co z góry przepraszam. Wojtek jak tam u Ciebie roboty? Mam nadzieje ze wstawisz jakieś foto
    Mnie też tu dawno nie było. sorki...
    A front robót wygląda tak:
    1. Glazurnicy skończyli pracę, tzn. na 95%, bo wrócą jeszcze położyć cokoliki w salonie, które fabryka z Włoch produkowała pół roku
    2. Panele w sypialniach położone; nawet fajnie wyglądają. Kupiliśmy takie w systemie Quick-Step, żeby dłużej poleżały. A jak będzie to się okaże...
    3. Zamontowaliśmy wannę u nas i drzwi kabinowe u córci. Nasza kabina czeka na montaż reklamowanego brodzika, który za nic nie dawał się wypoziomować i w którym woda, zamiast do odpływu uparcie dążyła do wypływu

    Do zrobienia zostały:
    1. kuchnia
    2. garderoba
    3. podjazd
    4. oblewanie
    5. malowanie
    6. meblowanie
    7. trawnik
    itd. itd.

    Pomieszkiwaliśmy sobie w naszym domku przez cały majowy weekend i muszę Wam powiedzieć, że było ZAJEFAJNIE!!!!! Stwierdziliśmy z żoną, że tu jest nasze wyczekane miejsce na Ziemii i warto było ponieść ponad 2 lata niewygód związanych z przeprowadzkami i budową, żeby doczekać majowej jutrzenki w swoim domu.
    Zdjęcia będą - a jakże. Po niedzieli.
    Pozdrawiamy wszystkich „guściarzy”.
    _______________
    Kasia, Zosia i Wojtek

  2. #682

    Domyślnie

    Gorąca prośba - ma ktos moze w skanie fundamenty, a dokładnie rysynki ław ?? Bo ja sobie skserowałem jedna stronę a nie ma na niej zbrojenia tej największej "dziury" - chyba 1,7m/1,7m ..(mój projekt czeka jeszcze za pieczątkami w starostwie )

    A własnie dzis kończą mi robic zbrojenie , we wtorek zalewanie ław.

    Z góry dzięki za skan TO NAPRAWDE WIELKA PROŚBA : )
    E-MAIL: [email protected]
    czas na troche odpoczynku

  3. #683

    Domyślnie

    Dobra, dziś odbieram pozwolenie na budowę (wyszły małe rozbiezności pomiedzy warunkami zabudowy a projektem co troche przeciagnęło sprawe) więc moja prośba nie jest juz akutalna..

    A jeżeli chodzi o prace u mnie to trochę podciagnąłem ostatnio.. generalnie jestem gotów do wylania ław (beton zamówiony na wtorek) . Musze sie pochwalić iż aktywnie uczestniczyłem w pracach, chciałem tego jako małej odmiany od codziennej pracy.

    Swoją drogą fundamenty w tym projekcie to spore wyzwanie. PO obrobieniu placu po fadromie doszliśmy do przekonania iż obkopiemy fundamenty aby koparka wiedziała jak kopac. Ale po tym zauważyłem iz ilość i gęstość fundamentów + ziemia z obkopania wykluczają sens koparki ..a jeżeli do tego dołoży sie fakt iz i tak wszelkie narożniki trzeba obrobic ręcznie .. wykopaliśmy je sami generalnie zajęło nam to ok 20 godz dla 2,5 osoby (w tym ja) ... dzieki temu mam sporą opaleniznę.

    Dodam iz zwęzyłem je troche , z 60 cm na trochę ponad 50 i z 80 cm na trochę ponad 60 cm. Rezygnuje z podsypki, w to miejsce wylewam beton B20 (zbrojenie postawie na bloczkach betonowych) ..czyli jakies 7 cm od dołucement - zvrojenie 30 cm i od góry 13 cm betonu...ława na 50 cm wysokości
    czas na troche odpoczynku

  4. #684

    Domyślnie

    Kilka fotek z moje dopier co rozpoczętej inwestycji



























    czas na troche odpoczynku

  5. #685

    Domyślnie

    dawor, no to się zaczęło Powodzenia

  6. #686

    Domyślnie pogoda

    Witam wszystkich w tym "gorącym" okresie budowlanym !

    ja jestem załamana pogodą - jak już wydawało się że jest super, jutro mieliśmy zalać chudziak...to okazuje się że od wczoraj w Lublinie leje i nici z prac budowlanych...i tak przesuwa się termin rozpoczęcia na dobre murowania z tygodnia na tydzień....ech ...

    Życzę wszystkim dużo pogody.......przede wszystkim ducha, bo na tą za oknem trudno liczyć tej wiosny

  7. #687

    Domyślnie

    dawor-to teraz z górki na pazurki....

    rencik-co sie odwlecze to nie uciecze! Pogoda ma się poprawić



    ...........a my mieszkamy na całego Pozdrowinka
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  8. #688

    Domyślnie

    Witam wszystkich fanów projektu " w dobrym guście"
    Piękne budujecie te domki !

    My wciąż wybieramy projekt i "w dobrym guście" jest w naszej "pierwszej trójce", z tym że najbardziej odpowiada nam jego wersja z poddaszem użytkowym, wkrótce dostępna w muratorze:

    http://projekty.muratordom.pl/projek...=&x=0&y=0&nr=2


    Czy ktoś może przymierza się do zakupienia tego projektu?
    Co o nim sądzicie??
    Liczę na Waszą pomoc

    Pozdrawiam!

  9. #689

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magaa
    Witam wszystkich fanów projektu " w dobrym guście"
    Piękne budujecie te domki !

    My wciąż wybieramy projekt i "w dobrym guście" jest w naszej "pierwszej trójce", z tym że najbardziej odpowiada nam jego wersja z poddaszem użytkowym, wkrótce dostępna w muratorze:

    http://projekty.muratordom.pl/projek...=&x=0&y=0&nr=2


    Czy ktoś może przymierza się do zakupienia tego projektu?
    Co o nim sądzicie??
    Liczę na Waszą pomoc

    Pozdrawiam!
    Normalnie skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
    To mój projekt! a raczej wprowadzono mój pomysł w zycie zbudowalismy dom w taki sposób z tym, że w miejscu schodow mamy obecnie garderobę. Gdy będzie potrzeba (kwestia kilku lat)wywalamy garderobę i wstawiamy te schody obecnie jednak dwa poziomy są nam niepotrzebne-mamy po prostu ogromny wygodny strych

    dodatkowo przedłuzylismy dom o 1m po całosci po stronie z tarasem-mamy prawie 20m sypialni, wiekszy salon oraz dwie pozostałe sypialnie po 14m
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  10. #690

    Domyślnie

    Wariant II ma coś w sobie,, jednak ja osobiście uważam iz dla moich potrzeb ten dom byłby za duży. na razie jesteśmy młodzi , dziecko malutkie .. Wiec starczy wariant nr I a potem? ! Nie licze na to aby dzieci chciały resztę życia spędzić z rodzicami ..

    Fakt iż zmieniłem kont na 25 % i w przyszłosci moge pójśc w podobnym kierunku (czyli jakiś fajny pokoik na poddaszu z garderobą. ). Obecnie jednak o tym nie mysle bo nie mam takich potrzeb poza tym to znacznie podwyższa koszt inwestycji.

    Jeżeli juz wybór padnie na wariant II to zastanowiłbym się nad zmianami odnośnie pokoju (nr 11) - obok kuchni dziwnie to wyglada. A jeżeli się pokoje na poddaszu to dwa na dole w zupełności w mojej opini wystarczą..
    Poza tym pokojem wszystko położone jest bardzo fajnie.. nawet moze lepiej niż w wariancie nr I .
    czas na troche odpoczynku

  11. #691

    Domyślnie

    hej

    Dzieki za odzew!
    dla nas w zasadzie poddasze tez byloby do wykorzystania za kilka lat, a na razie sluzyloby jako pokoj rekreacyjny albo wielka garderoba ..
    Dawor masz racje, ten gabinet przy salonie niepotrzebny, od razu pomyslalam zeby zrobic w nim jadalnie, albo kuchnie, a na miejscu dawnej kuchni jadalnie otwarta na salon..

    Martwi mnie male pomieszczenie gospodarcze, zastanawialam sie czy nie powiekszyc go kosztem wc, ale troche szkoda tego wc.. No i garaz moglby byc szerszy o metr lub dwa (dwa auta +narty, rowery )

    Zapraszam innych formumowiczow do wymiany opinii o tym projekcie!

    pozdrawiam

  12. #692

    Domyślnie

    Wiesz, mało kto na tym forum zrobił ten dokładnie jak w projekcie. Dla mnie ważne były trzy kwestie:
    - garderoba
    - łazienka z oknem
    - mozliwośc wykorzystania w przyszłości poddasza.

    Wydaje się ze jakoś sobie z tym poradziłem. Choc moze to wymagac małych przeróbek bo:
    - Głowną łazienkę zrobiłem tam gdzie obecnie jest mały kibielek i garderoba
    - w ten sposób pozostało mi pomieszczenie po obecnej garderobie. Podzieliłem sobie to na garderobę (od strony salonu) z wejsciem z sypialni i mały kibelek z wejściem od strony holu.
    - Ewentaulne schody moga być w holu ... NIe wiem jednak jak to wyjdzie w realu - obawiam sie czy zmieszcze schody - zwłaszcza ze na ścianie przy której mogłby byc schody będą drzwi do kibielka..


    To wymaga indywidualnych przemyśleń - bo II wariant bardzo fajny - i praktyczny. Ale na dzien dorby droższy w realizacji od pierwszej wersji.
    czas na troche odpoczynku

  13. #693

    Domyślnie

    Dawor, daleko mi do doswiadczonych inwestorow, ale Twoje rozwiazanie problemu slepej lazienki wydaje sie bardzo sprytne..

    A czy macie moze jakis pomysl na powiekszenie pomieszczenia gospodarczego w wariancie II? (jesli powiekszyc je kosztem wc, to wtedy wc mozna by wydzielic z tej duzej lazienki na dole. A reszta lazienki bylaby dostepna tylko z sypialni...hmm...


    D5620s, a może zamieścisz jakieś zdjęcia swojego domku? Z tego co piszesz, jestes juz na baaardzo zaawansowanym etapie..

    Pozdrawiam!

  14. #694

    Domyślnie

    Czesc przebrnelismy przez papierologie RUSZAMY HURA

  15. #695

    Domyślnie

    Cytat Napisał angelika0808
    Czesc przebrnelismy przez papierologie RUSZAMY HURA
    GRATULACJE... tak szczerze to moja zgoda na budowę uprawomacnia się chyba w poniedziałek ..a w poniedziałek skończone zostaną ściany fundamentowe

    Troche było z tym roboty bo jako że buduje scianę 3W , sciany fundamentowe tez musiały byc odpowiednio grubsze...

    fajnie angelika ze ruszacie... zaraz tez ruszy rencik (u nas ostatnio padało na początku maja) - wiec bedzie nas kilku na tym samym etapie - bedzie mozna na bieżaco wymieniac sie doświadczeniami..(a mzoe jeszcze ktos dołączy)

    Jakie u Was plany jeżeli chodzi o realizację terminowo poszczególnych etapów.. bo ja :
    - poziom zero - do połowy lipca
    - ścainy i sufit - sierpień (zgodnie z umową - takie miał terminy w styczniu)
    - więźba - wrzesień/październik
    to tak z grubsza....
    czas na troche odpoczynku

  16. #696

    Domyślnie

    [img]http://images30.fotosik.pl/220/78839fc57ac68624med.jpg[img]

  17. #697

    Domyślnie

    a moze troche wiecej zdjec... ??!!

    a dla tych mocno zaawansowanych to prosiłbym o kilka zdjec salonu i kuchni (moja zona jest ostatnio na etapie przedzawałowym iż salon i kuchnia są za małe ) - mozna na skyrznkę mi podesłac - z góry dzięki
    czas na troche odpoczynku

  18. #698

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawor
    a moze troche wiecej zdjec... ??!!

    a dla tych mocno zaawansowanych to prosiłbym o kilka zdjec salonu i kuchni (moja zona jest ostatnio na etapie przedzawałowym iż salon i kuchnia są za małe ) - mozna na skyrznkę mi podesłac - z góry dzięki
    Właśnie próbuję wstawić pierwsze zdjęcia i coś mi nie wychodzi - co robię źle?
    Co do kuchni to faktycznie nie należy do dużych, my mamy zamówioną zabudowę w kształcie L, ale mamy wejście z kuchni do pomieszczenia gospodarczego - dużego z oknem (zamiast z wiatrołapu)
    Jak się nauczę wklejać zdjęcia to pokażę na jakim jesteśmy etapie i co zmieniliśmy w projekcie

  19. #699

    Domyślnie

    jak dodajesz zdjecia na fotosik to podaje kod pod forum... ja dodając zdjecia na fotosiku kopiowałem ten kod i wrzucałem tu ..

    cos w tym stylu

    czas na troche odpoczynku

  20. #700

    Domyślnie

    spróbuję jeszcze raz
    [img][/img]

Strona 35 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony