dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 122
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzybagi Zobacz post
    Czy dobrze rozumiem, że DARIN ma swoje przyciski, które nie muszą być podłaczone do sieci elektrycznej?
    W przypadku Darin, KNX itp. systemów żadne włączniki nie są podłączane do sieci elektrycznej.
    Zawsze są podłączane do instalacji niskonapięciowej np. 24V poprzez moduły wejść.. Możliwość podłączenie zwykłego włącznika może być spowodowane ceną lub design-em.

    Cytat Napisał stkop Zobacz post
    Strona Darin jest uboga w dokumentację techniczną... ale na 99% tak jest.
    Tak jest na 10 000% albo więcej 0 po 1, ich liczba jest dowolna. Aby mieć taką pewność wystarczy połączyć informacje ze strony systemu Darin z elementarną wiedzą z elektroniki lub automatyki lub elektryki.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 03-04-2013 o 09:14
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  2. #102
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    czesc

    u nas sercem instalacji bedzie PLC Mitsubishi MELSEC FX2N-64MT (choc pewnie przyjdzie go rozbudowac). Czy moze ktos stosowal juz FX2N w domowej instalacji? Generalnie uzywam tych sterownikow w aplikacjach przemyslowych, stad chce wdrozyc u siebie bo nie sa mi obce, nie mniej w domowym uzytku sie nie spotkalem.
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  3. #103

    Domyślnie

    Wiam wszysdkich
    Jakich wlacznikow /swiatla/ uzywacie w waszych inteligentnych domach.
    - normalne wlaczniki /dzwonkowe/ ktore przekazuja tylko sygnal. Impuls na niskim napieciu
    - wlaczniki dotykowe dzialajace na dotyk palca Na 230v lub sa tez na 12v i 24 v prezetuja sie jednak b. nowoczesnie
    Chcialbym wiedziec. Czy ktos z was posiada takie wlaczniki i czy z takimi nowoczesnymi wlacznikami swiatla mozna uzyskac wszelkie symulacje swietlne mam na mysli sterowanie swiatlem przez tablet czy nawet uzyskac sceny swietlne podczas naszej nieobecnosci! Wlasnie widzialem na allegro takie wlaczniki firmy koti lub livolo a ceny sa w miare dostepne

    Co sadzicie o tym ,i czy moze ktos z was ma wlasnie takie lub podobne wlaczniki dotykowe juz zainstalowane
    Pozdrawiam Andrzej HH

    Moja pasja - to budownictwo
    .......dlatego buduje domy.***

  4. #104
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrzejHH Zobacz post
    Wiam wszysdkich
    Jakich wlacznikow /swiatla/ uzywacie w waszych inteligentnych domach.
    - normalne wlaczniki /dzwonkowe/ ktore przekazuja tylko sygnal. Impuls na niskim napieciu
    - wlaczniki dotykowe dzialajace na dotyk palca Na 230v lub sa tez na 12v i 24 v prezetuja sie jednak b. nowoczesnie
    Chcialbym wiedziec. Czy ktos z was posiada takie wlaczniki i czy z takimi nowoczesnymi wlacznikami swiatla mozna uzyskac wszelkie symulacje swietlne mam na mysli sterowanie swiatlem przez tablet czy nawet uzyskac sceny swietlne podczas naszej nieobecnosci! Wlasnie widzialem na allegro takie wlaczniki firmy koti lub livolo a ceny sa w miare dostepne

    Co sadzicie o tym ,i czy moze ktos z was ma wlasnie takie lub podobne wlaczniki dotykowe juz zainstalowane
    W inteligentnym domu możesz stosować zarówno panele dotykowe (zwykle wieloprzyciskowe) jak i zwykłe przyciski monostabilne (tkzw. dzwonkowe). Tyle że nawet zwykłe przyciski stają się przyciskami wielofunkcyjnymi. Tzn. np. jedno kliknięcie włączy/wyłączy Ci żyrandol, dwa kliknięcia kinkiet, a przyciśnięcie na 1s opuści Ci roletę. Stosowanie przycisków dotykowych na 230V z przekaźnikiem lub włączników bistabilnych nie ma sensu. Można, ale mija się to z celem. Tak samo nie stosuje się w instalacjach IB klasycznych lub dotykowych ściemniaczy. Takie funkcje realizuje bezpośrednio system.

  5. #105
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekwolski

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ja posiadam w domu system firmy Teletask. W miejscach gdzie nie ma potrzeby mierzyć temperatury zainstalowałem wyłączniki dzwonkowe. System reaguje na zwarcie na wejściu. Rozpoznaje krótkie, długie, wielokrotne i ciągłe naciśnięcie przycisku.
    System Teletask oparty jest na magistrali więc przyciski dotykowe (panele AURUS) podłączone są do tej magistrali. Wszystkie mierzą temperaturę, a niektóre poziom oświetlenia i reagują na ruch. Dostępne są panele jedno, dwu, cztero, ośmio itd przyciskowe. I one tak samo reagują na krótkie, długie, ciągłe i wielokrotne naciśnięcie. Użytkownik sam decyduje czy naciśnięcie któregokolwiek z przycisków realizuje tylko prostą funkcję taką jak zapalenie światła, podniesienie rolety itp czy może całą scenę, która jest połączeniem światła, rolet, urządzeń, ogrzewania itp. Pełna dowolność

  6. #106

    Red face

    Bardzo ladne panele szczegolnie AURUS-OLED musze przyznac Z 8 ma polami i innymi bajerami jak zegar itd.
    Wlasnie podobne planuje w mojej inteligentnej instalacji /jak a razie moze w salonie/ .
    Planuje wlasnie taki lub podobny panel dotykowy polaczony z integra 128 lub z jakims sterownikem plc
    Na szczescie polozylem przewody do normalnej instalacji na 230v ,jak tez prawie wszedzie zielony skretka na niskie napiecie /w gwiazde/
    Tak wyglada schemat z dokladnym opisem panel dotykowy wlacznik swiatla z centralka alarmowa satel integra 128

    http://dotykowy.eu/download/instrukc...cja_satel.html
    Co wy na to !!!!!!!!!!

    I moze. Jak to by wygladalo polaczenie ze sterownikiem plc w systemie knx
    Ostatnio edytowane przez AndrzejHH ; 17-01-2017 o 20:10
    Pozdrawiam Andrzej HH

    Moja pasja - to budownictwo
    .......dlatego buduje domy.***

  7. #107
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekwolski

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrzejHH Zobacz post
    I moze. Jak to by wygladalo polaczenie ze sterownikiem plc w systemie knx
    nie bardzo rozumiem jak to planujesz połączyć jednocześnie ze sterownikiem PLC i KNX ? nie wiedziałem że tak się w ogóle da ...
    jeśli coś mylę to proszę rozwiń myśl

  8. #108

    Domyślnie

    .......albo tak polaczenie dotykowego panelu wlacznika swiatla do sterboxa

    http://www.sterbox.eu/instrukcje/Prz...dotykowego.pdf
    .......
    Pozdrawiam Andrzej HH

    Moja pasja - to budownictwo
    .......dlatego buduje domy.***

  9. #109

    Domyślnie

    Centralke integra 128 mozna przeciez polaczyc z knx prawda.

    http://www.satel.pl/img/products/xl/INT-KNX-2.jpg
    Ostatnio edytowane przez AndrzejHH ; 17-01-2017 o 19:58
    Pozdrawiam Andrzej HH

    Moja pasja - to budownictwo
    .......dlatego buduje domy.***

  10. #110
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrzejHH Zobacz post
    I moze. Jak to by wygladalo polaczenie ze sterownikiem plc w systemie knx
    KNX to nie PLC

    Cytat Napisał AndrzejHH Zobacz post
    Centralke integra 128 mozna przeciez polaczyc z knx prawda.
    Prawda, ale nie robi się tego żeby za pomocą centrali Integra sterować budynkiem. Za pomocą Integry realizujesz kwestie alarmu, następnie integracja na KNX lub RS232 (takie Integra ma interfejsy komunikacyjne), a resztę automatyki realizujesz już za pomocą modułów inteligentnej automatyki. Wtedy system automatyki "widzi" wszystko co dzieje się w systemie alarmowym i możesz sobie to wykorzystywać jak chcesz.

    Ja zazwyczaj przechodzę z Integry na RS232 -> CAN i resztę automatyki na CAN-ie. Panele sensorowe tego typu bądź mniejsze o mniejszej liczbie pól oraz takie bez wyświetlacza. Pola dotykowe oczywiście grawerowane na potrzebę konkretnej instalacji.


  11. #111

    Domyślnie

    ....to prawda knx to nie plc .blednie to nazywam i z tad ta roznica .
    Nie chce sterowac domem za pomoca integry , tylko polaczyc z knx ,by moc wykozystac sygnaly z roznych czujek np ruchu by wlaczalo mi sie swiatlo itd. Po prostu by nie dublowac dodatkowych czujek.
    Centralka jak wspomniales i tak chce to wykozystac sluzy do alarmu . A podlaczenie z knx planuje przez plytke INTE RS przewodem RS232
    Nie wie czy to jakas roznica polaczenie przez CAN 232
    I czy te wlaczniki ampio ,mysle ze tak beda wspoldzialac z np. Loxone 24v
    Pozdrawiam Andrzej HH

    Moja pasja - to budownictwo
    .......dlatego buduje domy.***

  12. #112

    Domyślnie

    Do łączenia satela z knx służy satelowy moduł INT-KNX. Włączniki Ampio nie działają z Loxone, chyba że użyjesz jednocześnie modułu wyjść binarnych żeby się zapiąć na sztywno do wejść Loxa. Spację dajemy za przecinkiem, a nie przed, to samo się tyczy kropki.

  13. #113

    Domyślnie

    ...trudno bede musial chyba wybra inne wlaczniki ktore bez problemu i prosto polacze z loxone
    Wczesniej kupilem z loxone miniserver i kilka innych klockow
    I tak czekaja na zamontowanie . Bede musial chyba wybrac inne wlaczniki dotykowe Moze z firmy ZENNIO
    Tez sa ladne i mysle ,ze bede chyba mogl je zapiac. ................."
    Albo sprzedac te klocki z loxone /nie byly tanie/ i wybrac komplety zestaw inteligentnego domu
    Z jakies firmy.
    Ostatnio edytowane przez AndrzejHH ; 18-01-2017 o 20:04
    Pozdrawiam Andrzej HH

    Moja pasja - to budownictwo
    .......dlatego buduje domy.***

  14. #114
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Włączniki Ampio nie działają z Loxone, chyba że użyjesz jednocześnie modułu wyjść binarnych żeby się zapiąć na sztywno do wejść Loxa.
    Homelogic, masz na biurku i to, i to. Na twoim miejscu bym się pobawił bo jeśli masz w Loxie ModBus lub RS232 to wydaje mi się że zrobisz to dosyć sprawnie wysyłając ramki Jedyny problem może być z obsługą wyświetlacza jeśli miałby to być panel z wyświetlaczem.

  15. #115

    Domyślnie

    Masz 100% racji, nawet o tym nie pomyślałem. Tylko że gra zaczyna być opłacalna dopiero od kilku większych paneli wzwyż - bramki loxonowe tanie nie są, no i trochę zabawy by z tym było żeby to optymalnie i dwustronnie skomunikować.

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    . Tylko że gra zaczyna być opłacalna dopiero od kilku większych paneli .
    .....nie wiem co miales na mysli mozesz jasniej?
    Pozdrawiam Andrzej HH

    Moja pasja - to budownictwo
    .......dlatego buduje domy.***

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrzejHH Zobacz post
    .....nie wiem co miales na mysli mozesz jasniej?
    Bo musisz doliczyć jakieś 2000 zł za bramki i konfiga tak samo do jednego jak do dwudziestu. I jak przy dwudziestu się to rozkłada do ekstra stówy na sztuce i jest sensowne, tak do jednego się rozkłada do ekstra 2000 na sztuce i nie jest sensowne. Za taką cenę można mieć wypas graficzny panel KNX albo wysuwaną ze ściany ramkę razem z ipadem.

    Zresztą, nie jestem zwolennikiem mieszania systemów. Za dużo z tym zabawy i niepotrzebnie wprowadza się wąskie gardła.

  18. #118

    Domyślnie

    ..noo tak masz racje te klocki ,jak i inne w systemach knx do tanich nie naleza.
    A tak z ciekawosci jak twoja instalacja jest daleko ,i na jakiego producenta sie zdecydowales .Chyba nie na firme loxone?.
    Pozdrawiam Andrzej HH

    Moja pasja - to budownictwo
    .......dlatego buduje domy.***

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrzejHH Zobacz post
    ..noo tak masz racje te klocki ,jak i inne w systemach knx do tanich nie naleza.
    A tak z ciekawosci jak twoja instalacja jest daleko ,i na jakiego producenta sie zdecydowales .Chyba nie na firme loxone?.
    Ja jestem instalatorem więc moja instalacja jest niemiarodajna... Ale owszem, trochę loxone tam też jest.

  20. #120

    Domyślnie

    No dobrze Ampio juz bylo ladny pokaz wlacznikow.
    ....a moze ktos z was ma inne wlaczniki dotykowe. .?
    Pochwalcie sie ...
    Pozdrawiam Andrzej HH

    Moja pasja - to budownictwo
    .......dlatego buduje domy.***

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony