dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 17
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 323
  1. #121

    Domyślnie

    Yupi, ktoś ma mniejszy ogródek od mojego Ale rzeczywiście fajnie zagospodarowany. Zrobiłam już wstępny projekt swojego ogródka, jak tylko zainstaluję skaner to wrzucę do analizy

  2. #122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    i co??
    taka tu cisza teraz...
    ja mam przed domem gdzieś 80 m2, jestem dopiero w trakcie tworzenia ogródka...
    ładnie to może będzie wygladał, ale dopiero za parę lat
    póki co, to nie mam się czym pochwalić, ale napewno trzymam kciuki za te ogródki tak duże jak moje, no i za właścicieli, żeby sobie dali radę z ich zagospodarowaniem.
    Jeden błąd u siebie już widzę...
    niepotrzebnie zrobiłam rządek iglaków od drogi
    ale tam nie było wyjścia w sumie, była stara rabatka, na niej kilka tuji, i murek...
    murek zastawiłam kamieniami, ale nie to chciałam osiągnąć
    dosadziłam iglaków bo chcę zasłonić nas trochę przed wścibskimi sąsiadami, tak to jest jak się mieszka przy drodze...
    dom obok domu, domem poganiany...

  3. #123
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar betib
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    0

    Domyślnie

    moze ktros sie pochwali swoim ogrodem? pełnia lata wiec pewnie macie kolo domu kolorowo ? WŁASNIE ZAGLADAM TU W POSZUKIWANIU INSPIRACJI
    my własnie robimy trawnik.....zrobilam nasyp koło tarasu i pewnie za jakis krótki czas cos tam posadze....na ta chwile zastanawiam się czym obsadzic miejsca kolo płotu bo nie chcę iglaków ( zabiora za duzo miejsca)

  4. #124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berolina
    Haneczko czy na tym zdjęciu, te śliczne drzewka to ligustr?
    To jest laurowiśnia. W naszym klimacie to niski krzew. Ale w łagodnym klimacie dorasta do 2-3 m wysokości.

  5. #125
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar betib
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    0

    Domyślnie

    ja ogladalam dwa dni temu laurowisnie w ogrodniczym i chyba sobie ja kupie i zrobie tak jak na tych fotkach z Holanii

  6. #126
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    W zimnym klimacie, też można mieć zieloną ścianę.
    Ostatnio edytowane przez hanka55 ; 18-11-2010 o 14:42
    Cieplutko - hanka

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    W zimnym klimacie, też można mieć zieloną scianę.
    Za rok, dwa, będzie już tylko lepiej
    Hanka jesteś niesamowita! A u mnie wielkie chęci, ale dalej problem z realizacją. Muszę znaleźć kogoś kto mi przerzuci przez wał wywrotkę, albo 2 ziemi. Sama się nie rzucam, na męża średnio mogę liczyć, pracuje od rana do wieczora, a w weekendy to tyle rzeczy do zrobienia, załatwienia, ze nie ma kiedy... Póki co wczoraj zakupiliśmy ogromniasty stół z krzesłami do ogrodu. Najpierw myśleliśmy o czymś malutkim, bo dzieci itd, ale jednak wygoda siedzenia i glillowania ze znajomymi wzięła górę . Teraz muszę przerobić projekt...

  8. #128
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    A nie chciałabys wydrukować ogłoszeń i rozkleić w okolicy?
    Są wakacje, młodzi chętnie zarobiliby parę pieniązków, za nieskomplikowaną pracę
    No, przynajmniej u nas tak jest, chętnych nadmiar.
    Cieplutko - hanka

  9. #129
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar betib
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    0

    Domyślnie

    hanka55 super! wyszedł bardzo magiczny ogród!!!! pieknie!

    ja wczoraj natyralam się w ogrodzie bo robiłam taki murek przy tarasie drewnianych bali . juz mialam miec koniec ale wymyślilam ze jeszcze 2 takie podwyższenia sobie zrobie a poniewaz z drewnem u mnie nie ma problemu to następne baliki juz się robią i czekaja na osadzenie w ziemi- jedno miejsce kolo placu zabaw na ladne kwiatki a drugie kolo stanowiska grilowego ( jest w planach) na ziola

  10. #130
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    hanka55, ogród przepiękny!!! betib - pokazuj co pięknego stworzyłaś !!

    ....u mnie na razie jest ściernisko:



    ..."ale będzie San Francisco...!!" za jakiś czas

    A co słychać u pozostałych "mini" ogrodników?

  11. #131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To nie takie mini u ciebie!

  12. #132
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    Elfirku...z boku domku to 3x28m...z tyłu jakieś 6x20m...czuję się jak w mini

  13. #133

    Domyślnie

    te metry kwatradowe duzo mi nie daja piszcie ile macie od plotu do domu

    ja mam front i tył cale 4metry
    a z boku 6metrow
    z drugiego boku jest garaz i badzo dlugi podjazd......


    ogolnie jak bym policzyla m2 to by wyszlo sporo (glownie przez wjazd) a le tak naprawde ot mam mini ogorodek
    ty mów co wiesz, ja wiem co mówię

  14. #134

    Domyślnie

    Cytat Napisał betib
    moze ktros sie pochwali swoim ogrodem? pełnia lata wiec pewnie macie kolo domu kolorowo ? WŁASNIE ZAGLADAM TU W POSZUKIWANIU INSPIRACJI
    my własnie robimy trawnik.....zrobilam nasyp koło tarasu i pewnie za jakis krótki czas cos tam posadze....na ta chwile zastanawiam się czym obsadzic miejsca kolo płotu bo nie chcę iglaków ( zabiora za duzo miejsca)
    Ogródek super

  15. #135
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    No tak...z początkiem jesieni wątek padł, ale zbliża się (musicie uwierzyc na słowo ) WIOSNA!!!! więc do roboty!!!

    Kochani potrzebuję rady - chciałam sie trochę osłonić od sąsiadów. Myślałam o pnączach wysiewanych (jednorocznych, dwuletnich) typu groszek ogrodowy. Co mi poleciecie? potrzebuję czegoś co urośnie szybko, będzie w miarę gęste i bedzie miało jak najdłuższe pędy... Czekam na propozycje i z góry dziękuję

  16. #136

    Domyślnie

    wilce, tu kilka pokazałam, z resztą wątek fajny http://forum.muratordom.pl/tani-spos...od,t137462.htm
    Pozdrawiam Duśka

  17. #137
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał majania
    No tak...z początkiem jesieni wątek padł, ale zbliża się (musicie uwierzyc na słowo ) WIOSNA!!!! więc do roboty!!!

    Kochani potrzebuję rady - chciałam sie trochę osłonić od sąsiadów. Myślałam o pnączach wysiewanych (jednorocznych, dwuletnich) typu groszek ogrodowy. Co mi poleciecie? potrzebuję czegoś co urośnie szybko, będzie w miarę gęste i bedzie miało jak najdłuższe pędy... Czekam na propozycje i z góry dziękuję
    a zimą nie chcesz osłony od sąsiadów? Bo takie jednoroczne to tylko latem coś zasłonią

  18. #138

    Domyślnie

    jeśli to miejsce na zdjęciu wyżej to może nie ma sensu na stałe bo po drugiej stronie płotu sąsiad posadził chyba tuje
    Pozdrawiam Duśka

  19. #139
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusia2006
    jeśli to miejsce na zdjęciu wyżej to może nie ma sensu na stałe bo po drugiej stronie płotu sąsiad posadził chyba tuje
    hmmm te tuje to takie mikro, zasłonią coś za 10 lat

  20. #140

    Domyślnie

    Posiałam wzdłuż płotu fasolę ozdobną, fajnie obrosła płot i szczelnie osłoniła działke. Tylko jednego nie przewidziałam, na jesieni toto uschło i nieciekawie wyglądało. Z wiosną następnego roku gdy ziałam nową porcję te stare badyle usuwałam i było z tym niemało roboty, a działka duża 1500m

Strona 7 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony