dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 115
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    To, niestety, nie mój ogród...jeszcze Baaardzo mi się ta tajemniczość podoba, bardzo.... Co za nastrój...









    I to też mi się podoba, pasowałoby u mnie:

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    A w domku - nuuuda, panie, nic się nie dzieje....

    Aha, kupiłam 10 mp pięknej dębiny, częściowo już jest porąbana i poukładana, będzie sobie teraz schła.
    Mam skrzynkę rozdzielczą, kable i takie tam różne duperele elektryczne - niestety, jeszcze nie na ścianach Ale może wkrótce...

    O! zapomniałabym - jednak w domku coś nowego się pojawiło:





    To prototyp schodów na poddasze - niezły dizajn, co? Ale już nie trzeba po drabinie się wspinać

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Aha, wbrew pozorom i insynuacjom pewnych osób schody są całkiem wygodne i wcale nie trzeba dużych i precyzyjnych kroków robić No, trochę ostrożności oczywiście nie zawadzi - ale w porównaniu z drabiną, to luksus i szał ciał oraz uprzęży

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Zima ostatnio dała o sobie znać...
    Ale od zimy w ogrodzie wolę zdecydowanie wiosnę w ogrodzie
    Czekam, czekam, aż znowu będzie tak:






    Może komuś te obrazki pomogą zwalczyć zimową deprechę







  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Ciągle coś znajduję nowego i wiele rzeczy mi się podoba Początkowo myślałam o kuchni typowo rustykalnej, kolorowej, trochę po wiejsku zabałaganionej; z łazienką podobnie... Ostatnio jednak coraz bardziej podobają mi się wnętrza proste i lekko surowe. A ispiracji przeróżnych - moc... W sumie - podoba mi się i rustykalnie, i staroświecko, i romantycznie, i - trochę po skandynawsku - surowo, i - w ogóle w głowie się kręci



    Przyjemna kuchnia, ale wymaga sporej przestrzeni.




    Też ciekawa kuchnia - z piecem prawdziwym - moje niespełnione marzenie

    I kolejne:




    Ciekawy pomysł na dopasowanie wolno stojącej lodówki do całości - dodanie uchwytów meblowych


    Nowoczesne meble, stara cegła - miły dla oka efekt.





    A tu ciekawy kominek:

  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    No można się załamać tą pogodą Znowu nasypało tego białego, bueeeee
    Gdzie ta wiosna????????????????????????


    Elektryka dalej wisi... To znaczy kable wiszą sobie swobodnie i czekają na zmiłowanie. Zmiłowanie fachowca rodzinnego, który akurat czasu nie ma, żeby wszystko połączyć. A więc puszki z wystającymi kablami jeszcze jakiś czas postraszą...
    Za to zrobiona jest już w całości instalacja wodno - kanalizacyjna, od piwnicy po poddasze Koszt - 1600 zł.
    Powoli zaczynam się na poważnie przyglądać płytkom i gresom. Szukam czegoś białoszarego, lekko poobijanego Najlepiej w formacie 45x45.
    Mniej więcej coś w tym stylu:

    Ale może mniej chropowate i bardziej białe...

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Wioooooosnaaaaaaa!!!!!!!!


    Naprawdę!

    (Fotki dzisiejsze )


    A z budowlanych rzeczy - od czwartku mam wodę! Przyłączanie do wodociągu trwało 2 dni, bo do przekopania było dokładnie 52 metry. Woda się leje, choć jeszcze nie zapłacone.... Wodomierz w każdym razie już uruchomiony:


  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Objawił się również pan, który "ma wygrać przetarg" w enionie na wykonanie przyłącza energetycznego. Objawił się parę dni temu, żeby - jak stwierdził - zorientować się w sytuacji Wczoraj zaś przyjechał z informacją, że przetarg się właśnie odbył i potrzebuje mapkę ode mnie. Jak widać - pan jest ogólnie dobrze zorientowany Tak wyglądają te przetargi...
    Umowę z enionem podpisałam we wrześniu, teraz ma być zrobiony projekt, a przyłącze będzie wykonane najwcześniej w czerwcu. Wszystko się zgadza - w umowie zastrzegli sobie termin 9 miesięcy...

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Pozazdrościłam Moni - niestety, niestety, znowu uległam pokusie, odwiedziłam Liroya i zakupiłam 4 licencjonowane piękności:



    Mają tak zakwitnąć:


    Leonardo da Vinci


    Tchaikovski


    Andre Le Notre


    Flora Romantica

    Kupiłam, a potem nie miałam czasu posadzić Dobrze, że to róże w pojemnikach, więc nie musiałam się spieszyć. Od tygodnia rosną już w ogrodzie, wszystkie wypuściły ładne pędy, choć Tchaikovski się coś ociąga i ma najmniejsze przyrosty.... Jest strasznie sucho, ostatni deszcz padał w Niedzielę Palmową

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Instalacja elektryczna już gotowa, wszystko podłączone w rozdzielnicy, jutro będę miała oficjalny protokół odbioru. Teraz pozostaje czekać na gościa z enionu - pewnie gdzieś do czerwca.

    Dziś nastąpiły pierwsze przymiarki do tynkowania

    A w ogrodzie...



    wiśnia piłkowana:







    I na koniec jedna inspiracja wiatrołapowa:



    Skąd wziąć takie płytki????????

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Tynkowanie rozpoczęte, na pierwszy rzut poszła sypialnia. Powoli, powoli, ale do przodu!

    Wczoraj pisałam, że dawno nie było deszczu - dziś wreszcie trochę spadło. Niestety, za mało. W ogrodzie jest bardzo sucho, trzeba podlewać...


  12. #92
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie reaktywacja

    Czy ja kiedyś pisałam, że jest susza?
    Tak mokrego lata to nie pamiętam. Prawie codziennie pada. Dobrze, że przynajmniej jest ciepło w miarę. Ogrodowi to raczej nie przeszkadza, ale róże są biedne... A to grad je uszkodzi, a to ulewa. Przykro patrzeć na te biedaczki. Oby ta pogoda się ustabilizowała, a wtedy może wreszcie pokażą, na co je stać?

    A teraz sprawy domowo-budowlane.
    Ostatnio pisałam o tynkach - tynkowanie już dawno zakończone. Zaraz potem zostały zrobione wylewki.

    W międzyczasie powstawała ostateczna wersja zabudowy kuchennej, stanęło na tym, że będą murowane, tynkowane ścianki, między nimi szafki, a blat dębowy olejowany.
    W tej chwili murki już są otynkowane, robi się zabudowa okapu bazująca na wklejanym przeze mnie kiedyś zwieńczeniu starego pieca kaflowego (tyle pozostało z moich marzeń o piecokuchni kaflowej - ale już się z tym pogodziłam) A z resztą, wkleję go jeszcze raz:



    Jest już zamontowany na odpowiednim stelażu (było z tym trochę kłopotu, bo jest dosyć ciężki), teraz czeka go obudowa z płyty g-k.

    Teraz muszę napisać coś, z czym być może nie każdy się zgodzi

    Wykończeniówka wcale nie wykańcza!

    Przynajmniej, jeśli chodzi o mnie Ostatnio musiałam podjąć ostateczne decyzje co do wyboru płytek kuchenno - łazienkowo - podłogowych, drzwi wewnętrznych, ceramiki i... naprawdę było to bardzo przyjemne Może dlatego, że już od jakiegoś czasu miałam swoich faworytów i nie musiałam decydować w ostatniej chwili. Najwięcej problemu miałam z płytkami na podłogę do części dziennej, ale w końcu znalazłam coś odpowiedniego (mam nadzieję )

    Na ścianę w kuchni i łazience wybrałam ostatecznie różne rodzaje majoliki Tubądzina. Podłoga w łazience będzie "drewniana", miały to być takie płytki:



    Jest to gres z "leroya", na zamówienie. Jednak kiedy chciałam je zamówić, gość ze sklepu powiedział, że raczej odradza, bo już wcześniej ktoś je zamawiał i niestety, te które "przyjechały", różnią się znacznie od oryginału Pokazał mi właśnie taką płytkę - i rzeczywiście, beznadzieja! Wyblakłe, nie podobne wcale do tych z ekspozycji - które naprawdę łudząco przypminały stare drewno... Cóż, musiałam zrezygnować i szukać dalej. W końcu zamówiłam hiszpańskie płytki maderas - też w stylu starych desek:



    Na podłogę w cześci dziennej (łącznie z aneksem kuchennym) szukałam czegoś jasnego i postarzanego. Kiedyś bardzo podobały mi się gresy Monocibec z serii Graal, takie "kamienne":



    w realu jednak widziałam tylko płytki jednego koloru - podobały mi się, ale nie aż tak, żeby wydać na nie tyle kasy (tanie nie są ) Potem spodobał mi się gres Imola Saloon:



    - ale też widziałam go tylko na zdjęciu; w sklepach natomiast - tylko na zamówienie, znowu w realu nie można obejrzeć tego koloru, który chciałam... No i skończyło się na tym, że zamówiłam gres Opoczna, też w stylu kamienno - postarzanym. Ciekawa jestem, co z tego wszystkiego wyniknie

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Mała aktualizacja.

    "Robi się" łazienka. Nie obyło się bez wpadek - zamiast płytek w kolorze złamanej bieli, w jednej z paczek po otwarciu ukazały się moim oczom płytki w kolorze żółtka Może i ładne, ale nie planowałam takich wariacji kolorystycznych. Pudło do wymiany...
    Płytki do łazienki to majolika Tubądzina, 2 rodzaje białych: 20x20 cm i 11,5x11,5 cm. Te większe na ściany, te mniejsze na obudowę blatu pod umywalkę i półki pod lustro, oraz obudowę wanny.
    Płytki większe są zwyczajne, dość niepozorne - ale wg mnie to dobre tło do różnych aranżacji łazienkowego wnętrza. Te mniejsze z kolei są miłym urozmaiceniem, mają nierówną fakturę, ale szkliwienie podobne do tych większych:


    To te mniejsze.

    Umywalkę kupiłam taką:

    (Ceramika Pilch - kolekcja "Roma")

    Miała być prostokątna, ale kiedy zobaczyłam tę, spodobała mi się bardzo i w końcu taką kupiłam. Do tego bateria Retro Classic.

    Zamontowane są juz drzwi wewnętrzne. Kupione w Castoramie - były z surowego drewna:



    ale po poddaniu pewnym zabiegom:



    ...uzyskały taki wygląd:



    Koszt jednego skrzydła, wraz z ościeżnicą i lakierobejcą, nie przekroczył 300 zł., więc wydaje mi się, że efekt, jak na tę cenę, jest nie najgorszy

    Kolor lakierobejcy to "dąb rustykalny satynowy", wyszedł może trochę za ciemny, niż planowałam, ale wydaje mi się, że będzie dobrze korespondował z odcieniem dębowego blatu:



    ...i innych mebelków.

    A tak wygląda w tej chwili okap:



    Jeszcze nie jest skończony, w rzeczywistości wygląda lepiej, niż na tym zdjęciu


    Na koniec - słońce sierpniowe:


  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Ściany w łazience i kuchni już "opłytkowane". Wymyśliłam sobie w kuchni płytki ułożone w szachownicę (biało- zieloną) i co niektórzy sobie ze mnie kpią, że wygląda to jak sanitariat w starym internacie Cóż, ważne, że mnie się podoba
    Szukam klamek, nic mi się nie podoba... Jakieś postarzane by pasowały, ale z tych, które widziałam, to tylko takie niby mosiężne patynowane. Szukam metalowych w barwie starego srebra
    Trochę pokombiowałam z bateriami łazienkowymi. Do umywalki pasowała mi bateria w stylu retro, trafiła mi się w promocji akurat, więc się nie zastanawiałam. A pewnie trzeba było się zastanowić, bo teraz stwierdziłam, że wannowa lepsza byłaby mieszakowa. No i teraz klops. Bo tu z pokrętłami retro przy umywalce, a przy wannie jaka w takim razie??? Też pasowałaby retro, ale z mieszakowych znalazłam tylko chińszczyznę i do tego dość drogą. Kupię chyba jakąś prostą mieszakową, a rączkę prysznicową w stylu retro! I jakoś może to będzie wyglądało?

  15. #95
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Mieszkam od ponad tygodnia


    Nie ma kuchenki, za to jest internet Brak niektórych sprzętów nie przeszkadza mi zupełnie!
    Poddasze i jeden pokoik na parterze zostawiam na później, część dzienna i sypialnia wyglądają już całkiem do rzeczy, choć z sufitów zwisają gołe żarówki (i jeszcze długo tak sobie powiszą, bo ciągle szukam czegoś fajnego i nie mogę znaleść). Poza tym - kocham swoją łazienkę

    Aha - koza Jotula jest świetna! I bardzo łatwa w obsłudze. Rozpala się błyskawicznie, a po mniej więcej 10 minutach jest cieplutko w całej części dziennej,w otwartej sypialni robi się ciepło po pół godziny (choć jest tam nieco chłodniej - ale to raczej dobrze). Oczywiście jest to też zasługa niewielkiego metrażu. Zobaczymy, co będzie zimą - teraz zapalam tylko wieczorem, w ciągu dnia temperatura utrzymuje się w okolicach 19 - 20 stopni.

    Nie do końca chyba do mnie dotarło, że to już!

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Wiem, miało być wkrótce, ale... lepiej późno, niż wcale

    Część dzienna - kąt wypoczynkowy (meble do najnowszych nie należą )


    Tu widać zaczątek murku przy tarasie:


    Serce domu , w tle fragment sypialni:


    Koza w całej swej okazałości:


    Widok na aneks kuchenny:


    Stół tymczasowy oczywiście. Drzwiczek w szafkach na razie brak, częściowo zastępują je zasłonki

    A tak wyglada okap - po obu stronach bedą (kiedyś) przeszklone szafki:


    Znalazłam stylową chińszczyznę do ceramicznego zlewozmywaka :


    I łazienka:




    Można zauważyć, że w całym domu mam bardzo gustowne kinkiety i żyrandole

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Uwaga! Chwalę się!!!
    Takie śliczności dostałam od naszej Żelki:





    Deseczka jest dwustronna!:


    Prawda, że super?

  18. #98
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Taką sobie choineczkę zrobiłam na pierwsze święta w moim domu



    I jeszcze parę innych dekoracji:











    A na ganku takie "coś" robione na szybko i dlatego niezbyt foremne, ale za to w podwójnej wersji



    A w ogóle to aparat mi siadł i niedługo nie będę miała czym robić zdjeć

  19. #99
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Wszystkim tu zaglądającym życzę dużo szczęścia w nowym, 2010 roku!

  20. #100
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Nie cierpę zimyyyyyy!!!!!!

    Osiem dni nie mieliśmy prądu, nie było też wody. Wiem, niektórzy nie mieli prądu znacznie dłużej. Ciężko jest bez prądu, ale bez wody jeszcze gorzej.
    Nie mogę patrzeć na drzewa, płakać się chce. Niektóre, np. brzozy - łamały się w połowie, wygląda to strasznie. Na gałęziach, na północnej ścianie domu, na słupach ganku - parocentymetrowa warstwa lodu, nigdy nie widziałam czegoś takiego.
    Na szczęście tylko w łazience mam ogrzewanie elektryczne, więc w domu ciepło, koza się sprawdza- jak na razie. Do tego ceglana ściana, przy której stoi piecyk, nagrzewa się i długo oddaje ciepło, a muszę powiedzieć, że jest to zupełnie "inne" ciepło, niż to kaloryferowe. Po prostu jest "cieplejsze"! Wiem, że to zabawnie brzmi - ale to prawda, i nie tylko ja tak twierdzę. Za ścianą z cegły jest łazienka, więc trochę i ona była dogrzana, kiedy prądu nie było.

    Wiem, że niektórzy są ciekawi, jak się sprawdza koza Jotula, dodam więc trochę kolejnych informacji.
    Teraz mam 24 stopnie ciepła, a w piecu tylko powoli się żarzy. Cieszy mnie to, bo jednak miałam obawy co do skuteczności takiego ogrzewania w przypadku silnych mrozów. Obsługa jest mało kłopotliwa - popiół wybieram mniej więcej co tydzień, palę dość suchym drewnem, głównie dębiną. Kiedy jestem w domu, dokładam częściej, co 2-3 godziny. Wieczorem, ok.23 dokładam więcej drewna, zwiększam dopływ powietrza w piecu, rozpala się dość ostro i wtedy przymykam dopływ, tak aby spalało się powoli. Przeważnie do 6 - 7 rano jest jeszcze żar i można spokojnie i szybko rozpalić na nowo, podkładając drobniejsze drewno, potem grubsze i znowu przykęcić, żeby trzymało parę godzin. Ale tylko teraz palę tak na okragło, kiedy są duże mrozy. Zazwyczaj rozpalam na nowo dopiero po południu - ok. 17stej, bo do tej pory temperatura spada do ok. 18 - 19 stopni. Bardzo przydaje się poprowadzona pod podłogą rura doprowadzająca powietrze z zewnatrz - szczególnie podczas rozpalania, ale nie tylko; cały czas jest lekko uchylony ten dopływ (na razie ciągle rolę regulatora pełni odsuwana płytka gresowa , bo nie mogę znaleść ładnej żeliwnej kratki z "motylkową" reguacją - kiedyś w necie znalazłam, ale nie zapisałam adresu sklepu i teraz szukam bezskutecznie).
    Co do rozkladu temperatury w pomieszczeniach, to oczywiście najcieplej jest w pobliżu pieca, im dalej - tym chłodniej. W najdalszym kącie części dziennej mam dziś własnie 24 stopnie, natomiast w sypialni, która jest najdalej położona - 20 stopni. Na zewnątrz: - 20 stopni! Brrr....

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony