dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 34
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 662
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał FairyDream/BasniowySen
    Poki co bede nadal poszukiwac drobiazgow do ... malego domku z czerwonym dachem.
    Maz smieje sie i mowi - " jak tak dalej bede szalec, to zamiast domku bede musiala otworzyc sklep"- baaardzo zabawne! Mysle, iz bylby nawet extra pomysl.
    Mozesz zdradzic /?/ coz takiego kupilas...?
    Co ja kupilam? Hmmm... Wiecej NIE KUPILAM niestety, niz kupilam, z wiadomych powodow - ale pare obrazkow, bibelotow... Widze nieraz jakis fajny mebelek, czy cos do kuchni - ale powstrzymuje sie jakos, bo jednak teraz sa wazniejsze rzeczy... Pocieszam sie jednak tym, ze moze zanim bede urzadzac wnetrza, juz inne rzeczy beda mi sie podobac

    Przez wiele lat wymyslalam sobie, jak moglby wygladac moj dom. I tak tylko sobie marzylam, ale nie myslalam powaznie o tym, ze zabiore sie naprawde za budowanie, nie wierzylam, ze bede w stanie sie tego podjac. Ale sie odwazylam w koncu - choc nie wiem co z tego wyniknie... W kazdym razie - ciesze sie, ze trafilam na to Forum

    A pomysl ze sklepikiem jest naprawde niezly, w koncu moze nie wszystko, co kupujemy teraz - wykorzystamy pozniej w naszych domkach

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar April 13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    869
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    Hej amonite
    Super, że umieścilaś w dzienniku zdjęcia.
    Działka po prostu marzenie, a domek z pewnością idealnie wpisze się w ten bajkowy krajobraz.
    Dorzucę kilka zdjęć Twoich ulubionych klimatów:





    oraz adres sklepu z ładnymi dodatkami do domu:
    http://www.camomille.pl/
    Pozdrawiam

    B&S

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Amonite, pięknie nas inspirujesz i niedługo chyba Twój dziennik i komentarze staną się kopalnią rustykalnych inspiracji. Super! Jak już zaczniesz budować, to będziesz miała z czego wybierać, a i ja może coś skorzystam. Gratuluję załatwienia odrolnienia - to bardzo ważna sprawa, teraz już tylko cała papierologia przed Tobą...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał April 13
    Hej amonite
    Dorzucę kilka zdjęć Twoich ulubionych klimatów:
    Piekne, April 13

    Dzieki, mysle ze i dompodsosnami sie ucieszy z takich fajnych fotek

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Amonite, piekna masz dzialke. Taki ogord to jak z bajki. A domek - projekt sliczny, na pewno zrobisz z niego cieplutkie i przytulne miejsce. Tez lubie takie rystykalne klimaty. Trzymam kciuki aby wszystko poszlo sprawnie i szybko.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Dziekuje, Dobry Duszku........

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał amonite
    Cytat Napisał April 13
    Hej amonite
    Dorzucę kilka zdjęć Twoich ulubionych klimatów:
    Piekne, April 13

    Dzieki, mysle ze i dompodsosnami sie ucieszy z takich fajnych fotek
    A pewnie, że tak!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    No i widzisz, amonite, już wiesz troszkę jak to jest z papierologią. Nie martw się, to dopiero początek. Co Cię nie zabije, to Cie wzmocni... Bądź twarda...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    amonite, tak samo zrób z PnB jak odbierzesz. Nie czekaj 2 tygodnie, tylko napisz oświadczenie, że "nie zamierzasz się odwoływać od decyzji nr...."

    I zawsze pytaj z miną "blondynki: i co dalej..

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał dompodsosnami
    No i widzisz, amonite, już wiesz troszkę jak to jest z papierologią. Nie martw się, to dopiero początek. Co Cię nie zabije, to Cie wzmocni... Bądź twarda...
    No tak, powinnam juz byc dawno twarda i wzmocniona Pierwsze klopoty z papierologia to zaczely sie juz w momencie podzialu dzialki przed przeprowadzeniem darowizny. Zanim podzielono dzialki, trzeba bylo przeprowadzic rozgraniczenie ponowne, bez tego nie mozna bylo isc do notariusza. W oddziale ksiag wieczystych to bylam chyba z 7 razy, oprocz tego telefony nekajace - ale co z tego, i tak zamiast teoretycznych 3 miesiecy, na wpis w ksiedze czekali rodzice 5 miesiecy, potem jeszcze byl problem z uzyskaniem odpisu z ksiegi, cale to zamieszanie trwalo ponad pol roku... Do tego jeszcze problemy z geodeta - olewaczem. W miedzyczasie zalatwialam warunki przylaczy - nie bylo z tym wiekszych problemow, adaptowalam projekt itp. Ale chcialam byc wlascicielem dzialki zanim zloze wniosek o PnB. Natomiast do tego wniosku o wylaczenie z produkcji rolnej trzeba bylo zalaczyc akt wlasnosci dzialki (ktorego wtedy nie mialam)- rodzice napisali mi umowe uzyczenia. Ja wiem, ze sporo osob ma rozne przeboje z urzedami, czeka dluzej niz ja na jakis super wazny papierek. Moze nie powinnam sie wyzalac o taka blahostke Ale to juz sie zbieralo od dawna...a jak juz zalozylam ten dziennik, to moge sobie pozwolic

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiolasz
    amonite, tak samo zrób z PnB jak odbierzesz. Nie czekaj 2 tygodnie, tylko napisz oświadczenie, że "nie zamierzasz się odwoływać od decyzji nr...."

    I zawsze pytaj z miną "blondynki: i co dalej..

    DOBRE
    Juz sie w ogole zastanawialam, czy sie nie przefarbowac na czas budowy i nauczyc sie chodzic w szpilkach
    Dobrze, ze mi powiedzialas o tym oswiadczeniu przy odbiorze PnB - choc jeszcze daleeeeka droga do niego, wczoraj na moje delikatne pytanko w tym temacie pani pokazala mi sterte dokumentow i oczywiscie nie omieszkala zaznaczyc ze maja na to 65 dni (to to akurat WIEM)

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    A w ogole to dzieki, dziewczyny, za wpisy i zyczliwe slowa
    Milo, ze ktos tem moj dziennik-jeszcze-nie-budowy czyta...

    Pozdrawiam serdecznie

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał amonite
    Cytat Napisał wiolasz
    amonite, tak samo zrób z PnB jak odbierzesz. Nie czekaj 2 tygodnie, tylko napisz oświadczenie, że "nie zamierzasz się odwoływać od decyzji nr...."

    I zawsze pytaj z miną "blondynki: i co dalej..

    DOBRE
    Juz sie w ogole zastanawialam, czy sie nie przefarbowac na czas budowy i nauczyc sie chodzic w szpilkach
    ja się przefarbowałam i jak trzeba to udaję i jakoś do przodu idzie. No i udaję przed facetami budującymi nasz domek, ze ten mój biedny mąż to ma ze mną przerąbane, o go nękam i gnębie i popędzam. I ich tak samo..
    Od wczoraj uwzięłam się na hudraulika i wydzwaniam..

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    witaj
    domek cud miód i malina będzie - oj rozmarzyłam się oglądając te zdjęcia, a działeczka odjazdowa, powodzenia

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał amonite
    Milo, ze ktos tem moj dziennik-jeszcze-nie-budowy czyta...

    Pozdrawiam serdecznie
    Zobacz na dziennik i komentarze Nefer, bardzo fajnej dziewczyny. Nie pamiętam, na której stronie dziennika była, ale komentarze były na 28 stronie jak dostała PnB. Nie, żebym straszyła...
    A ogród masz po prostu cudownej piękności. Kto o to dba? U mnie nie byłoby najmniejszych szans na utrzymanie takiego cuda - czasu niet, a ogród potrzebuje troski i miłości. Mój to taki bardziej "biedny" jest... Ale na Twój patrzy się z prawdziwą przyjemnością. Wygrałaś już jakiś konkurs ogrodniczy? Powinnaś jechać na wystawę w Chelsea!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar April 13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    869
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    amonite
    Ogród masz piękny, aż mnie zazdrość zżera
    Ja godzinkę temu wróciłam z działki. Byłam podlać moje dwie małe rabatki, założone wiosną na próbę.
    Sprawdzam urodzajność gleby na działce i swoje wątpliwe talenty ogrodnicze
    O PnB się nie martw, już za chwileczkę, już za momencik... budowa zacznie się kręcić
    Pozdrawiam

    B&S

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał dompodsosnami
    Cytat Napisał amonite
    Milo, ze ktos tem moj dziennik-jeszcze-nie-budowy czyta...

    Pozdrawiam serdecznie
    Zobacz na dziennik i komentarze Nefer, bardzo fajnej dziewczyny. Nie pamiętam, na której stronie dziennika była, ale komentarze były na 28 stronie jak dostała PnB. Nie, żebym straszyła...

    O MATKO! no czytam dziennik Nefer, jakos mi umknal ten DROBNY SZCZEGOL, heh. Mam nadzieje, ze jednak nie bedzie az tak zle, bo ja taka silna kobieta jak Nefer nie jestem i moglabym nie wytrzymac cisnienia

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał dompodsosnami


    A ogród masz po prostu cudownej piękności. Kto o to dba? U mnie nie byłoby najmniejszych szans na utrzymanie takiego cuda - czasu niet, a ogród potrzebuje troski i miłości. Mój to taki bardziej "biedny" jest... Ale na Twój patrzy się z prawdziwą przyjemnością. Wygrałaś już jakiś konkurs ogrodniczy? Powinnaś jechać na wystawę w Chelsea!
    Dzieki za mile slowa, grunt to odpowiednio ujac wszystko na zdjeciu
    A z ogrodem to jest tak, ze jak sie polknie tego bakcyla, to juz nie ma odwrotu Ja go zlapalam jakies 12 lat temu. Wokol mojego rodzinnego domu roslo juz wtedy sporo drzew iglastych, bylo pare rabat z kwiatami, ale nie bylo to jakos specjalnie planowane. Rodzice lubia rosliny...Nie wiem, jak to sie stalo, ale chyba to te czasopisma ogrodnicze - kilogramy MOJEGO PIEKNEGO OGRODU, KWIETNIKOW, OOGRODOW, DZIALKOWCA zrobily swoje i wsiaklam na amen Potem doszly ksiazki o projektowaniu ogrodow, szczegolnie John Brookes mi przypadl do gustu, w ogole angielskie ogrody - wiadomo... Zima planowalam co i jak, wiosna - do pracy. Nawet mini szkolke na swoje potrzeby zalozylam - troche roslinek wyhodowalam samodzielnie z sadzonek, nasion. Z pomoca rodzicow zaczal powstawac bardziej wyrazisty i zaplanowany OGROD. Sporym wyzwaniem ale i spelnieniem naszych marzen bylo duze oczko wodne. Wczesniej powstalo na probe mniejsze - wyszlo niezle, wiec potem bylo juz latwiej. Wlasciwie to te oczka wodne staly sie osnowa ogrodu, oprocz murku i pergoli. I tak sie to toczy, staramy sie tak planowac wszystko, zeby nie wymagalo pozniej wiele pracy; sporo roslin wieloletnich, krzewow, sciolkowanie kora, na wlokninie. Teraz ogrod "wychodzi" na moja dzialke, ktora jest obok dzialki rodzicow - juz tam troche roslin posadzilam, ale pomysl z budowa domu przystopowal wizje ogrodnicze. Na pewno bede chciala jakos sensownie urzadzic otocznie tej mojej chalupki, ale na razie - wiadomo - SIE NIE NIE DA
    W kazdym razie - pracy nadal jest sporo, ale da sie wytrzymac

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał April 13
    amonite
    Ogród masz piękny, aż mnie zazdrość zżera
    Ja godzinkę temu wróciłam z działki. Byłam podlać moje dwie małe rabatki, założone wiosną na próbę.
    Sprawdzam urodzajność gleby na działce i swoje wątpliwe talenty ogrodnicze
    O PnB się nie martw, już za chwileczkę, już za momencik... budowa zacznie się kręcić
    Pozdrawiam

    B&S
    No niezle, Ty piszesz, ze "juz za chwileczke, juz za momencik...", a Dompodsosnami mnie straszy,ze musze komentarze do dziennika dociagnac przynajmniej do 28 strony, zeby sie spodziewac PnB

    Ale powaznie, to mam naprawde nadzieje, ze jesienia zaczne.

    A jesli chodzi o Twoje rabatki probne, to rzeczywiscie, trzeba podlewac, u mnie sporo roslin jest "padnietych - szczegolnie kwiaty jednoroczne - nie mamy automatycznego podlewania, a przydaloby sie. Pozostaje waz i konewki

  20. #40

    Domyślnie

    Witam
    trafiłam do Ciebie przeglądając komentarze YreQ

    masz przepiękny ogród... widać, że tworzysz go z pasją

    wszystkie rośliny piękne, ale najbardziej podobaja mi się grzybienie w oczku wodnym (a raczej oku, bo one oczko chyba całkiem spore ... grzybienie to od zawsze kwiat moich marzeń

    Jesli dom będziesz urządzać z takim samym zaangażowaniem jak ogród to szykuja się piękne wnętrza do oglądania

    pozdrawiam

Strona 2 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony