dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    t0maszku

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    8

    Domyślnie zlewozmywak 1,5-komorowy w którą stronę?

    witam,

    Będę montował zlewozmywak 1,5-komorowy w rogu. Myjąc naczynia po prawej ręce będę miał ścianę. Z której strony powinna być mała komora?

    Wydaje mi się, że nie przy ścianie, bo nie było by z niej pożytku?

    Proszę o sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam właśnie 1,5 komorowy zlewozmywak w rogu, nie mam co prawda ściany z żadnej strony,małą komorę mam po lewej, jest wygodnie. Aha jestem praworęczna, wydaje mi się, że to istotne.
    Pozdrawiam, mam nadzieję, że pomogłam.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MiA & Wojtek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Mosty
    Posty
    670
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    moze glupie pytanie zadam
    do czego sluzy ta mala komora?
    cale zycie mam zlewozmywaki z duzymi komorami
    MiA
    Jak to mówią daltoniści:
    Życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne...
    Dziennik i Komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    Wcale nie głupie
    Nie wiem jak innym, mnie się bardzo przydaje np. jak coś opłuczę, żeby obciekło (noże , owoce,deska, papa`s hand....). Poza tym płuczę w niej owoce, obrane ziemniaki też w niej płuczę itd....

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MiA & Wojtek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Mosty
    Posty
    670
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał xdotka
    Wcale nie głupie
    Nie wiem jak innym, mnie się bardzo przydaje np. jak coś opłuczę, żeby obciekło (noże , owoce,deska, papa`s hand....).
    hmmm wiec mala komora jest praktyczna

    Cytat Napisał xdotka
    Poza tym płuczę w niej owoce, obrane ziemniaki też w niej płuczę itd....
    i ekonomiczna zarazem

    dzieki
    takie proste
    a..nie pomyslalam
    MiA
    Jak to mówią daltoniści:
    Życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne...
    Dziennik i Komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    A czy będzie ten zlewozmywak całkowicie dosunięty do ściany, czy może będzie jeszcze jakieś conajmniej 20 cm blatu? Bo jeśli calkiem dosunięty do rogu, to ja bym bliżej ściany dała małą komorę, bo do dużej będzie dość niewygodny dostęp, a mała rzadziej używana będzie w odpowiednim punkcie.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    t0maszku

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Zlewozmywak będzie blisko ściany, jakieś 5-10 cm. Boję się, że mała komora, blisko ściany może być bezużyteczna.

  8. #8

    Domyślnie

    Odszczekuję wszystko, no prawie wszystko, to co powiedziałam, Angelika ma racje. To raczej w dużej komorze coś robisz tak, że pracują łokcie i potrzeba trochę miejsca po bokach, do małej raczej odkładasz, albo coś płuczesz słuchawką.
    Może sobie źle to wyobraziłam, ja mam jeszcze po obu stronach ociekacze.
    Jeżeli zlew kończy się równo z komorami, to zdecydowanie tak, jak mówi Angelika, duża komora jest główna, przy niej więcej robisz, tu masz mieć wygodę. Mała to tylko pomocnik, bardzo wg mnie użyteczny, ale nie potrzeba obok niego tyle miejsca

  9. #9

    Domyślnie

    xdotka
    Ja sobie nie wyobrazam zlewu bez ociekacza, fakt teraz głównie stosuje się zmywarki i nie jest on potrzebny, ale my zakupilismy zmywak z dwoma duzymi komorami i ociekaczem tylko po to, by można tam było położyć do ocieknięcia jakieś owoce czy poprostu kubki po kawie, które przecież nie będą cały dzień leażły w zywarce w oczekiwaniu na kąpiel [/b]

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam zmywarkę i do tego dwa ociekacze i bardzo się przydają i mała komora też . Ale ja sporo robię w kuchni

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    t0maszku

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angelika
    xdotka
    Ja sobie nie wyobrazam zlewu bez ociekacza, fakt teraz głównie stosuje się zmywarki i nie jest on potrzebny, ale my zakupilismy zmywak z dwoma duzymi komorami i ociekaczem tylko po to, by można tam było położyć do ocieknięcia jakieś owoce czy poprostu kubki po kawie, które przecież nie będą cały dzień leażły w zywarce w oczekiwaniu na kąpiel [/b]
    No pewnie, jakbym mógł to bym wstawił zlew z dwiema komorami i ociekaczem. Niestety nie mam miejsca na to.

    Po przemyśleniu stwierdzam, że chyba lepiej wcisnąć zlew dwukomorowy. Najwęższy jaki znalazłem to Deante Mercato - 76 cm.

  12. #12

    Domyślnie

    A taki?
    Nie zajmuje wiele miejsca

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    t0maszku

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Narożnego nie da sie wstawić. Nie mam narożnika z blatów. Tylko się blat po prostu kończy.

  14. #14

    Domyślnie

    t0maszku, a masz zmywarkę? Wtedy naprawdę nie potrzeba dwóch komór, ale jeżeli zmywanie ma być "na piechotę", w zlewie, to tylko dwie komory. Wiem coś o tym, jak to wygląda w zlewie 1,5 ,"przetestowałam", jak mi się zmywarka zepsuła,nie radzę.
    Ale może masz inną technikę zmywania? Ja zawsze w jednej komorze zmywałam, a płukałam w drugiej.
    Jeżeli będzie zmywarka, to z braku miejsca, zastanowiłabym się nad jednokomorowym, chociaż jak mówię ta 0.5 bardzo mi się przydaje, między innymi dlatego, że jest mała. Drugiej dużej bym nie chciała.
    Zaznaczam, że tego wszystkiego używam od 10 lat.

  15. #15

    Domyślnie

    No to TOmaszku rzeczywiście Ci pozostaje tylko 1,5 komory, ale koniecznie ja tę mniejsza dałabym z boku, by wygodnie myło się w dużej.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    t0maszku

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Zmywarki nie mam i nie planuję. Przemyślałem sprawę i wcisnę dwukomorowy zlewozmywak.

    Dziękuję za rady!

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    konopielka

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mam 1,5 komorowy zlew + ociekacz.
    Ale do tego też zmywarkę,więc ta "połówka" mi wystarcza.
    Gdybym nie miała zmywarki, wybrałabym dwukomorowy zlew+ewentualnie ociekacz. W zależności od ilości miejsca do wykorzystania.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Ja mam obecnie zlewozmywak jednokomorowy +ociekacz(komora lewa d strony ściany) oraz zmywarkę.Mimo tego,że w nowym domu będę też miała zmywarkę to tym razem decyduję się na zlewozmywak dwukomorowy z ociekaczem.Nie wszystko da się myć w zmywarce,w jednej komorze umycie większego garka,zwłaszcza jak komora jest przy ścianie sprawia jednak kłopot.
    Więc jeżeli jest jeszcze mozliwość w projektowaniu mebli kuchennych to
    lepiej dać większy zlewozmywak i ociekacz od strony ściany.
    Ja planuje kupić któryś z tych zlewozmywaków



    Pozdrawiam Bogusia

  19. #19

    Domyślnie

    Dla praworęcznych na ogół korzystniejszy będzie kierunek od prawej do lewej. Więc mniejsza, pomocnicz akomora z lewej strony. Ale lepiej Ty sam wypróbuj ja odkładasz naczynia, owoce po opłukaniu - w którym kierunku? Stań sobie przy tej ścianie i "poudawaj", nawet weż jakis kubek czy owoc, zobacz jak układasz ręce i jak Ci będzie wygodniej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony