dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie jak zerwać umowę z niesolidnym wykonawcą?

    od tygodni walczymy z wykonawcą o stosowanie właściwych materiałów, o terminy..
    w tej chwili są do tyłu 4 tygodnie, zamiast porothermu użyli poroton (nie mają naszej pisemnej akceptacji), bez pisemnej zgody (taka jest wymagana umową) dali podwykonawcę -nie wspominając o wiecznych ich pomyłkach np złym wyznaczeniu ław fundamentowych

    jednym słowem my mamy dosyć, chcemy zerwać umowę..


    jak to zrobić najlepiej?
    protokół rozbieżności? i co dalej?
    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Najlepiej to iść od radcy prawnego (dobrego) z umową. Od jej zapisów wiele zależy.

    PS.
    Zmiana porothermu na poroton to raczej wyimaginowany problem...

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    jest to materiał o gorszych parametrach cieplnych i użycie go skutkuje koniecznością użycia wełny elewacyjnej o grubości 150 mm zamiast przewidzianych 120 mm, poza tym jest to niezgodne z pozwoleniem na budowę
    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.219

    Domyślnie

    Ze zdejec i opisu wynika ze wiedziałes o tym i pozwoliłes na budowanie skoro stoja mury parteru a Ty sobie przypominasz ze to gorszy materiał. Mam wrażenie ze kombinujesz jak sie wykpic z płacenia ludkom za robote lub przyoszczedzić.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&k
    jest to materiał o gorszych parametrach cieplnych i użycie go skutkuje koniecznością użycia wełny elewacyjnej o grubości 150 mm zamiast przewidzianych 120 mm, poza tym jest to niezgodne z pozwoleniem na budowę
    O kurcze! Co ty tam jeszcze masz w tym pozwoleniu? Może markę kleju do glazury i farb na ściany

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar
    Ze zdejec i opisu wynika ze wiedziałes o tym i pozwoliłes na budowanie skoro stoja mury parteru a Ty sobie przypominasz ze to gorszy materiał. Mam wrażenie ze kombinujesz jak sie wykpic z płacenia ludkom za robote lub przyoszczedzić.
    za jaką robotę, skoro przez 3 tygodnie byli dwa razy na budowie - a termin zakończenia mieli na 17 lipca - do dzisiaj nie ma nawet szalunków pod strop a (tu cytat z wykonawcy) "oni mają ważniejsze inwestycje"
    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Cytat Napisał m&k
    jest to materiał o gorszych parametrach cieplnych i użycie go skutkuje koniecznością użycia wełny elewacyjnej o grubości 150 mm zamiast przewidzianych 120 mm, poza tym jest to niezgodne z pozwoleniem na budowę
    O kurcze! Co ty tam jeszcze masz w tym pozwoleniu? Może markę kleju do glazury i farb na ściany
    materiał na ściany to elementarny składnik budynku i nie można go zmieniać bez zmian w dokumentacji i podania ponownie do zudu - jeżeli o tym nie wiesz - nie znasz przepisów i za takie wypowiedzi dziękuje
    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Po przeczytaniu powyższej wypowiedzi jestem pewien, że twoja budowa to będzie droga przez mękę zarówno dla ciebie jaki i dla wszystkich wykonawców... Mam nadzieję tylko, że serce masz zdrowe bo źle ci nie życzę...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&k
    Cytat Napisał bwojtek
    Cytat Napisał m&k
    jest to materiał o gorszych parametrach cieplnych i użycie go skutkuje koniecznością użycia wełny elewacyjnej o grubości 150 mm zamiast przewidzianych 120 mm, poza tym jest to niezgodne z pozwoleniem na budowę
    O kurcze! Co ty tam jeszcze masz w tym pozwoleniu? Może markę kleju do glazury i farb na ściany
    materiał na ściany to elementarny składnik budynku i nie można go zmieniać bez zmian w dokumentacji i podania ponownie do zudu - jeżeli o tym nie wiesz - nie znasz przepisów i za takie wypowiedzi dziękuje
    ooo
    nie wiedziałam że materiały z jakich będzie zbudowany dom trzeba uzgodnić w ZUDzie.
    ale co tam człowiek uczy się cale życie.

    a jeśli chodzi o umowę to musłabym znać jej treść aby móc doradzić jak i kiedy można rozwiązać ją.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Po przeczytaniu powyższej wypowiedzi jestem pewien, że twoja budowa to będzie droga przez mękę zarówno dla ciebie jaki i dla wszystkich wykonawców... Mam nadzieję tylko, że serce masz zdrowe bo źle ci nie życzę...
    bwojtek

    nie marudź że męka, sama wywaliłam ekipę z budowy jak przez 2 tygodnie nie mogłam z szefem ustalić kiedy zaleje mi schody i po tym jak sie wcześniej zarzekał ze fachman wchodzi od poniedziałku itd...
    po prostu sprawdziłam człowieka i okazał sie być niesłowny i nierzetelny a tego nie zdzierżę.
    Poinformowałam go że w związku z tym, iż nie widzę możliwości zakończenia prac w terminie chce zakończyć umowę na takim etapie jak jest.
    Wynagrodzenie mimo opóźnień dostał w całości!
    Szczegół że nie rozliczył się z 500 zł zaliczki!
    Czemu umowę rozwiązałam... dla własnego zdrowia psychicznego, wykończyłabym się z człowiekiem który mnie ciągle okłamuje.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Też uważam, że należy tępić niesolidnych, nieuczciwych wykonawców! Moja uwaga tyczyła się problemu "uzgadniania w ZUDzie" zmiany porotermu na poroton... Jeżeli ktoś szuka problemu w czymś takim i chce to zmieniać w pozwoleniu na budowę (pomijając to, że ZUD ma się nijak do tego) to wróżę mnóstwo kłopotów

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a do tego dołączyłbym wypowiedź jajmara
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Ze zdejec i opisu wynika ze wiedziałes o tym i pozwoliłes na budowanie skoro stoja mury parteru a Ty sobie przypominasz ze to gorszy materiał. Mam wrażenie ze kombinujesz jak sie wykpic z płacenia ludkom za robote lub przyoszczedzić.
    celna uwaga ......................podpisuję sie pod tymi słowami
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    nigdzie nie napisałam że nie zapłacę im za ten etap - dawno już zapłacone mają (mój błąd) - chce zerwać z nimi umowę
    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony