dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 16
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 309
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał FITTER
    największym błędem jest posiadanie pilota do wszystkich funkcji w domu
    alarm to ochrona dostępu i tu zarówno powinno się odseparować obwód zasilający jak i sterujący .
    Ale niektóre rzeczy muszą być powiązane z pilotem bramy. Nie możesz otworzyć bramy i tym samym natychmiast włączyć alarm! Zwykle zadziałanie silnika bramy powoduje dezaktywację strefy lub uruchomienie alarmu ale z dość długą pętlą opóźniającą a to daje czas na manipulowanie przy alarmie potencjalnemu złodziejowi. No chyba że do wszystkiego osobny pilot i jeszcze trzeba będzie pamiętać w jakiej kolejności je wciskać aby się dostać do domu bez uruchomienia alarmu .

    Cytat Napisał FITTER
    jaką drogę radiową 433,92 Mhz chcesz kupić czy już kupiłeś.
    Jeszcze nic nie kupiłem ale chcę szybko coś wybrać bo mnie już męczy brak bramy .

    Cytat Napisał FITTER
    p.s dla fachowca sworsowac zamek w drzwiach od domu,samochodu,wgrać pilota z kodem stałym / zmiennym to nie jest rzecz niewykonalna.
    Oczywiście że tak. To tylko kwestia trudniej lub łatwiej. Jak wydłuży się czas wejścia i utrudni to wejście to znacznie maleje szansa na włamanie... Na 100% to jest tylko (miejmy nadzieję) dobre ubezpieczenie .

  2. #122

    Domyślnie

    możesz ustawić zwłoke jednej strefy w tym przypadku garaż i zainstalować tam manipulator.A dla pozostałych stref natychmiastowy alarm.

    odradzam stosowanie wszystkiego w jednym pilocie brama ,światło ,furtka,rolety tak ale napewno nie + alarm.

    tutaj radze pokombinować
    Tu była reklama...

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał FITTER
    możesz ustawić zwłoke jednej strefy w tym przypadku garaż i zainstalować tam manipulator.A dla pozostałych stref natychmiastowy alarm.
    Ustawię zwłokę ale chcę aby zwłoka była tylko w przypadku otwarcia bramy pilotem. W pozostałych przypadkach (wykryte otwarcie drzwi garażowych, bramy garażowej, ruch w garażu) chciałbym aby alarm był natychmiastowy i tak mam teraz.

    Cytat Napisał FITTER
    odradzam stosowanie wszystkiego w jednym pilocie brama ,światło ,furtka,rolety tak ale napewno nie + alarm.
    Tak jak pisałem nie zamierzam robić dezaktywacji alarmu tylko włączenie zwłoki w strefie garażowej w przypadku użycia pilota. Czyli w pilocie na czterech kanałach będzie:
    - brama wjazdowa
    - brama wjazdowa - funkcja furtki
    - brama garażowa
    - światło w garażu lub na podjeździe
    Dodatkowo użycie funkcji brama garażowa da sygnał do alarmu o włączeniu zwłoki w strefie garażowej. Tyle planów. Zobaczymy co z tego wyjdzie .

    Ups, trochę odjechaliśmy od tematu producenta bramy

  4. #124
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    my mielismy wyceny na segmentowe 2,40 x 2,00, ocielane z napedem z:
    wisniowski
    normstahl
    fart produkt
    hormann

    hormann byl najtanszy i pewnie jeden z lepszych

    zamowilem tydzien temu i najpozniej za 6 tygodni ma byc montaz
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  5. #125

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że obaj macie rację.

    Chodzi o zachowanie umiaru bo żaden system tak naprawdę nie da nam 100% gwarancji ale z drugiej strony nie oznacza to, że trzeba instalować bydle co i warto się zastanowić co kupujemy.

  6. #126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    znalazlem swoje wyceny wiec moze komus sie przyda:

    Moze komus sie przydadza moje wyceny bram garazowych z napedem

    Brama segmentowa o wymiarach 240x200 na niskie nadproze

    zloty dab, ocieplana 4cm


    Nalazek Hormann - 3830zł

    Ambram Normstahl - 4370zł

    Świt Krispol - 4420zł

    Darro Normstahl - 4500zl


    Wybralem nalazka po delikatnych negocjacjach, cene uzyskalem mysle dosc dobra, mialem jeszcze wycene z fart produktu ale gdzies zapodzialem - byla podobna do nalazka

    ceny oczywiscie brutto z montazem na 7% vat

    ceny z sierpnia zeszlego roku
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  7. #127

    Domyślnie

    A mi na razie najtaniej wychodzi Normstahl z automatyką - brama G60.... Hormann dużo drożej.
    Może powinniśmy pisać jaki model, bo w zakresie jednego producenta ceny też się znacznie różnią...
    Pozdrawiam
    Bartek

  8. #128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sail
    A mi na razie najtaniej wychodzi Normstahl z automatyką - brama G60.... Hormann dużo drożej.
    Może powinniśmy pisać jaki model, bo w zakresie jednego producenta ceny też się znacznie różnią...
    normastahl euro a reszty nie wiem

    hormaln chyna lp40 lub podobnie - przetloczenia poziome M czyli te srednie
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  9. #129

    Domyślnie

    Mam zamiar kupić brame garażawą firmy Horman 4250x2250
    Czy ta firma jest godna polecania i czy produkt jest dobry?
    Jaki polecacie napęd do tej bramy?

    Pozdrawiam

  10. #130
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    iwonka i tomaniu

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    283

    Domyślnie

    Firma godna polecenia, lider w branzy, polecam ...sam posiadam brame tej firmy (2500x2125), naped...jesli interesuje cie standard to Promatic, natomiast wyzsza pólka to SupraMatic, przy tym napedzie mozesz zastosowac wiele dodatków typu fotokomorka, ten naped posiada ciekawe funkcje

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwonka i tomaniu
    Firma godna polecenia, lider w branzy, polecam ...sam posiadam brame tej firmy (2500x2125), naped...jesli interesuje cie standard to Promatic, natomiast wyzsza pólka to SupraMatic, przy tym napedzie mozesz zastosowac wiele dodatków typu fotokomorka, ten naped posiada ciekawe funkcje
    Hmmm, mechanicznie może te napędy są ok, ale kompletny brak zabezpieczeń jego radia jest niestety faktem. Można to załatać stosując dodatkowe radio innej firmy ze zmiennym kodem. Inaczej brama jest bajecznie łatwa do otwarcia dla włamywacza.

  12. #132

    Domyślnie

    Który z wymienianych tu producentów jest w stanie wykonać
    segmentową bramę garażową o szerokości 540cm?

    MCB

  13. #133

    Domyślnie

    Cytat Napisał mako5
    Cytat Napisał iwonka i tomaniu
    Firma godna polecenia, lider w branzy, polecam ...sam posiadam brame tej firmy (2500x2125), naped...jesli interesuje cie standard to Promatic, natomiast wyzsza pólka to SupraMatic, przy tym napedzie mozesz zastosowac wiele dodatków typu fotokomorka, ten naped posiada ciekawe funkcje
    Hmmm, mechanicznie może te napędy są ok, ale kompletny brak zabezpieczeń jego radia jest niestety faktem. Można to załatać stosując dodatkowe radio innej firmy ze zmiennym kodem. Inaczej brama jest bajecznie łatwa do otwarcia dla włamywacza.
    bajecznie napewno nie jest 10 lat temu wszystko było na stałym kodzie i co był jakiś globalny problem-chyba raczej nie do dziś piloty działaja.

    daj mi do reki pilota ze zmiennym kodem i pilota ze stałym kodem dorobienie obydwu zajmie mi tyle samo czasu bez otwierania centrali !!!!!!!!!!!
    Tu była reklama...

  14. #134

    Domyślnie

    Cytat Napisał FITTER
    bajecznie napewno nie jest 10 lat temu wszystko było na stałym kodzie i co był jakiś globalny problem-chyba raczej nie do dziś piloty działaja.
    Ale 10 lat temu nie kupiłeś skanera częstotliwości za poniżej tysiaka na allegro. Kiedyś to takie cuda widywałem na uczeniach i kosztowały kilkadziesiąt tysięcy za sztukę. Teraz to wszystko jest znacznie bardziej dostępne.

    Cytat Napisał FITTER
    daj mi do reki pilota ze zmiennym kodem i pilota ze stałym kodem dorobienie obydwu zajmie mi tyle samo czasu bez otwierania centrali !!!!!!!!!!!
    Ale nikt Ci nie chce dawać pilota. Za to przy stałym kodzie jak w Hormanie rozdajesz "klucz" do swojego garażu na prawo i lewo w promieniu kilkuset metrów kilka razy dziennie .

  15. #135

    Domyślnie

    posiadasz teorię z folderów reklamowych .

    zagadzam się z tym że jak jest kod zmienny to nalezy tą droge radiową wybrać i zapomnieć o przestarzałych kodach stałych.
    Tu była reklama...

  16. #136

    Domyślnie

    Cytat Napisał FITTER
    posiadasz teorię z folderów reklamowych .
    A to dość ciekawe. Pewnie dlatego że studiach używałem właśnie takich urządzeń jak skanery częstotliwości. Jednak nie przypominam sobie abyśmy przy tym korzystali z folderów reklamowych

  17. #137

    Domyślnie

    dobra sorki.

    zapewniam cię że podrobienie pilota (kod zmienny) to nie problem bez używania uniwersyteckich skanerów.

    lepiej napisz w co zainwestowałeś kase tzn co masz za napędy i piloty.
    Tu była reklama...

  18. #138

    Domyślnie

    Cytat Napisał FITTER
    zapewniam cię że podrobienie pilota (kod zmienny) to nie problem bez używania uniwersyteckich skanerów.
    Zrobienie tego zdanie przez nasłuch radiowy jest moim zdaniem o rząd wielkości trudniejsze ale wcale nie oznacza że jest niemożliwe. Tak jak i wkładki patentowe czy drzwi antywłamaniowe. To po prostu pewien standard bezpieczeńswa poniżej którego nie warto schodzić .

    Cytat Napisał FITTER
    lepiej napisz w co zainwestowałeś kase tzn co masz za napędy i piloty.
    Ja jeszcze bramy nie mam ale waśnie ją zamówiłem. Kupiłem Novoferm z napędem Nice. Rozważana jeszcze była brama Normstahl z własnym napędem i Hormann też z własnym napędem ale oczywiście koniecznie z dodatkowym radiem. Hormann przegrał przez niekompetentnego dilera w Krakowie a Normstahl odpadł tylko dlatego że światło bramy ma nieco ponad 5m (chyba z 6cm) i w Novofermie jest w tej sytuacji łatwiej całość zmontować. Moim zdaniem wszystkie 3 bramy są bardzo zbliżonej klasy.

  19. #139
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Co znaczy niekompetentny. Skłaniam się na Hormanna i nie wiem o co mam jeszcze pytać.
    A czy nie warto np zamówić do napędu własnego odbiornika radiowego. Każdy dodatkowy pilot czterokanałowy kosztuje u nich 90netto. Nie wiem czy można zamówić taką bramę i nie płacić za odbiornik.

    P.

  20. #140
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    I jeszcze jedno pytanko. Czy jeżeli mam ścianę dwuwarstwową, to murując ścianę trzeba brać poprawkę na dołożenie np po 10cm ocieplenia na każdej szpalecie (czyli zmniejszamy światło wjazdu w stosunku do cegły). No i oczywiście wtedy brama musi mieć wymiar wymiar o 20cm większy od tego jaki będzie mieć w świetle.
    P.

Strona 7 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony