dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar joannaj75
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    749
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    60

    Domyślnie Jaki rodzaj ogrzewania wg-Was-jeśli nie ma gazu?

    Chciałabym poznać Wasze opinie jaki rodzaj ogrzewania opłaca się zastosować- jeżeli nie ma możliwości podłączenia się do gazociągu miejskiego?
    Pytam tych którzy już wybudowali i tych którzy planują.
    Jeśli można poproszę z kosztami ogrzewania na 1 sezon .

    Myślę ,że wątek przyda się także innym którzy nie mają możliwości zastosowania kotła gazowego.
    od 1 Maja na swoim

  2. #2

    Domyślnie

    No to zostaje ta ziemia i słońce - pompa ciepła + solary. Drogo na etapie inwestycji, taniej w eksploatacji,. Nie mając dostępu do gazu i mając nieco gotówki zdecdowałabym się na pompę. Lub jesli masz samozaparcie do palenia to kocioł na paliwo stałe lub komnek z płaszczem wodnym. Koszty eksploatacji tych wszystkich źródel będą z pewnością niższe niż olej lub prąd.

  3. #3

    Domyślnie

    nie wiem czy taka informacja Ci sie przyda, bo jeszcze nie znam kosztów...ale u mnie mały domek, koza (piec wolnostojący) i ogrzewanie elektryczne (panele grzewcze) i tyle...u znajomych się sprawdza kolejny sezon i twierdza, że to mit, że prądem wychodzi drogo...zobaczymy
    Ania
    ignavis sepmer feriae

  4. #4

    Domyślnie

    u mnie koszt przyłącza gazowego będzie prawdopodobnie tak wysoki, że zaczynam poważnie się zastanawiać nad innym rozwiązaniem. Na razie stawiam na pompę ciepła. Ogólny koszt może się okazać bardzo zbliżony do przyłącza gazu i instalacji w domu.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar joannaj75
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    749
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    60

    Domyślnie a może prąd - drogo czy tanio jak to jest

    no właśnie ja to sie zastanawiam jakby wyszło z takim połączeniem "
    kominek z płaszczem wodnym i prąd ?
    Jeżeli dom jest dobrze ocieplony .
    od 1 Maja na swoim

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jelu

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Znajomy ma taki ukłąd - kominek z płaszczem wodnym i grzejniki elektryczne jakiejs niby nowej generacji, które w krotkim czasie kumuluja energie a potem przez kilka godzin ja oddaja . Do tego ma podpisana umowe z enea, ze w okreslonych godzinach ma tansza energie i wowczas grzejniki kumuluja energie, a pozniej ja oddaja.
    Znajomy mowi, ze wychodzi mu to całkiem ekonomicznie, ale zima on duzo pali w kominku. Do ma ok 200m2.
    Troche to lakonicznie opisalem ale nie znam sie na tym kompletnie, poszukaj moze natrafisz gdzies na takie rozwiazanie, zwlaszcza chodzi o grzejniki.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja zdecydowałam się na pompę ciepła. Koszty inwestycji duże (BOŚ daje kredyt w złotówkach na 5 lat, oprocentowanie 2%), ale koszty eksploatacji niskie. Ja robiłam dwa niezależne audyty i roczne rachunki za co i cw opiewają na 1500 zł przy jednej taryfie (dom 200 m2, 4 osoby).
    ____________
    Pozdrowionka
    Aleksandra

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar joannaj75
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    749
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    60

    Domyślnie

    Kredyt BOŚ analizowałam już , nie bardzo on się opłaca , lepiej wychodzi jednak jak już się bierze kredyt na całość domu.
    Jeżeli bierze się kredyt tylko na pompę ciepła to jest ok , o niskie oprocentoewanie a rata te 800 zł nie bija az tak po kieszeni.
    No ale jak jest już rata 800+ 1500 to już dużo wychodzi .
    od 1 Maja na swoim

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony