dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 116

Temat: SOLBET

  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Cytat Napisał siemka
    I tutaj zadalaś mi bardzo "INTYMNE" pytanie.......zupełnie nie mam konceptu na finalne rozwiazanie, myslałem o matach grzewczych w lazienkach, kuchni i hallu a w pozostałych pomieszczeniach piece akumulacyjne np. serii dimplex lub podobnych......ale wciąz mysle i ..........po prostu nie wiem.....juz spac nie mogę
    Przy niedużej powierzchni domu, dobrym ociepleniu i rekuperacji, wariant odgrzewania elektrycznedo jest niezłym rozwiązniem. Przy piecach akumulacyjnym możesz zastosować wariant dwutaryfowy. Z matami będzie już gorzej, chyba, że dasz grubą posadzkę, która zakumuleje ciepło w tańszej taryfie.
    Jeżeli masz dostęp do gazu, to najrozsądniej i najtaniej jest dać zwykłe grzejniki. Kosztowo wyjdzie podobnie jak przy piecach akumulacyjnych, ale nie będziesz miał problemu z różnymi taryfami.
    Mój domek to 156 mkw w tym 36 mkw nieogrzewanego garażu
    http://www.dobredomy.pl/?id_project=...age=1&lustro=1
    ....własnie taki
    Nie mam niestety gazu i mieć nie będę....nie chcę butli ani oleju ( to zreszta też bardzo drogie rozwiazanie), dlatego musi byc elektryka. Rozwazałem pompe, ale to jednak ogromny wydatek ( przynajmniej ja takie oferty otrzymałem ), zresztą nie znam nikogo kto byłby w stanie realnie ocenic ekonomiczność takiego rozwiazania. Dodam, ze węgiel, groszek i temu podobne nie wchodza w grę ze wzgledu na charakter pracy całej rodzinki ( nasza suczka Saba takze odmówiła przyjecia etatu palacza kotłowego )

    Cóż pewnie będzie troche drogo.....ale jak sie nie ma co sie lubi to się lubi co się ma

  2. #62

    Domyślnie

    Przy braku dostępu do gazu, PC to bardzo dobra alternatywa. U mnie w przyszłym tygodniu mają zamontować jednostkę cieplną. Mam ogrzewanie podłogowe wodne w całym domu, pow. 190 m2. Co do wrażeń i oceny będzie można podzielić się uwagami za jakiś czas. Mój koszt zamknął się kwotą ok. 55 tys., ale już z ogrzewaniem podłogowym, robocizną, autamatyką, zasobnikiem wody, PC itd. Dużo to czy mało, to moim zdaniem pojęcie względna, zwłaszcza, jak nie chce się mieć ogrzewania węglem, a gazu z sieci brak. Z jakich firm masz ofety na PC?

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Przy braku dostępu do gazu, PC to bardzo dobra alternatywa. U mnie w przyszłym tygodniu mają zamontować jednostkę cieplną. Mam ogrzewanie podłogowe wodne w całym domu, pow. 190 m2. Co do wrażeń i oceny będzie można podzielić się uwagami za jakiś czas. Mój koszt zamknął się kwotą ok. 55 tys., ale już z ogrzewaniem podłogowym, robocizną, autamatyką, zasobnikiem wody, PC itd. Dużo to czy mało, to moim zdaniem pojęcie względna, zwłaszcza, jak nie chce się mieć ogrzewania węglem, a gazu z sieci brak. Z jakich firm masz ofety na PC?
    Viessman
    Climacomfort
    Ekontech

    A ty jaką pompę wybrałaś ?

  4. #64

    Domyślnie

    SIEMKA!
    Co do bloczków z bk - to tylko 24 cm, o 36 zapomnij, a kasę wydaj na okna z pakietem 3-szybowym...
    Pod posadzką 20 cm styro też wystarczy...
    Pozdrawiam i powodzenia z 'burakami'!

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał siemka
    Viessman
    Climacomfort
    Ekontech

    A ty jaką pompę wybrałaś ?
    Nateo

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Isotope
    Ar-turze, nie chce zeby wyszlo ze sie licytuje ale myslalem ze wydusilem z nich ile sie dalo i przypomnialem sobie ile dalem. poprostu popieprzylo mi sie o zlotowke. Za sam bloczek dawalem 16,50 i mialo byc jaims tam tanszym transportem. Ale czekalem i czekalem a ten transport nie jechal i w koncu przywiezli mi normalnych (czytaj droższym) transportem w zwiazku z czym do bloczka musialem doliczyc 0,50 zl. Takze zaplacilem 17 zł . Troche oszukalem . Bardzo sie ciesze ze Ty rowniez lubisz dusic- po to to jest.
    Ps. zdradzisz mi ile wynegocjowales??
    I jeszcze pytanko. Bedziesz to docieplal?? bo ja chyba zostawie bez elewacji z sezon i zobacze jak bedzie, jak cos to go ciachne jakims styro
    Pozdrawiam
    "Wywalczyłem" 16 złotych . Docieplać nie mam zamiaru, przynajmniej narazie. Sprawdzimy w rzeczywistości, czy nie trzeba ocieplać takiej ściany. A później zobaczymy.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Cytat Napisał siemka
    Viessman
    Climacomfort
    Ekontech

    A ty jaką pompę wybrałaś ?
    Nateo
    Powiem szczerze, że o tej nie słyszałem.....czy ma jakies konkretne plusy, mam na myśli działanie, serwis,renome firmy instalującej. Zbaczamy z tematu ...wiec gdybyś mogła napisac kilka słów na PRIV

    Pozdrawiam

  8. #68

    Domyślnie

    Odnośnie PC prześlę parę informacji, a co do solbetu i ściany 2-warstwowej, to polecm bloczek 24 cm odm. 600 z uchwytami montażowymi, bez pióra i wpustu. Wykonuje się w nich spoiny pionowe, co pozwala uniknąć ewentualnych pęknięć, które czasem pojawiają się w bloczkach bez spoiny pionowej. Bardzo dobrze prowadzi się w nich instalacje oraz mocuje kołki.

  9. #69

    Domyślnie

    czy ktos mi moze pomoc i napisac jak ksztaltuja sie u was ceny SOLBETU i YTONGA
    rododendron 3

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pavo

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał robus75
    czy ktos mi moze pomoc i napisac jak ksztaltuja sie u was ceny SOLBETU i YTONGA
    BK Solbetowski 24cm gładki 10,60 PLN brutto, czyli 8,60 netto z dostawa na plac budowy, doliczaja kaucje za palety które należy zdać w hurtowni której dokonuje sie zakupu.
    Ten omawiany BK jest alternatywa dla ytonga, jest dokładnie wykonany i śmiało mozna murować na klej. Winnych hurtowniach maja co prawda tansze bloczki ale jak sami lojalnie przyznaja do murowania na zaprawe

  11. #71
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    A co powiecie na taki wariant: ściany zew. konstrukcyjne z Solbetu 24 cm (ocieplenie pomijam, bo w tej chwili nieistotne), ściany wew. konstrukcyjne - Silka (lub silikat) 18 cm, ściany wew. działowe - Silka 12 cm.
    Jak wiadomo BK ma słabą izolacyjność akustyczną, stąd pomysł na silikaty wewnątrz.

  12. #72

    Domyślnie

    Dzis udalo mi sie wstepnie zaklepac BK Solbetowski 24cm gładki 8.75 PLN brutto
    rododendron 3

  13. #73

    Domyślnie

    a ja właśnie widzałęm solbet ale jakis nie polski tylko litewski chyba 24 p+w 8,80 brutto co o tym sądzicie solbet.lt?

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał lookazzz
    a ja właśnie widzałęm solbet ale jakis nie polski tylko litewski chyba 24 p+w 8,80 brutto co o tym sądzicie solbet.lt?
    SOLBET to nazwa własna wyrobów z betonu komórkowego, pochodzących z fabryki SOLOBET Solec Kujawski.

    Tak więc wyroby z Litwy nie mogą nazywać się SOLBET.

  15. #75

    Domyślnie

    lookazzz napisał:
    a ja właśnie widzałęm solbet ale jakis nie polski tylko litewski chyba 24 p+w 8,80 brutto co o tym sądzicie solbet.lt?


    SOLBET to nazwa własna wyrobów z betonu komórkowego, pochodzących z fabryki SOLOBET Solec Kujawski.

    Tak więc wyroby z Litwy nie mogą nazywać się SOLBET.
    i tu sie mylisz bo mam juz na podwórku palete na próbe betonu o nazwie solbet i nie z solca tylko litewskie produkuje je ta firma:
    http://www.solbet.lt

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Egon
    A co powiecie na taki wariant: ściany zew. konstrukcyjne z Solbetu 24 cm (ocieplenie pomijam, bo w tej chwili nieistotne), ściany wew. konstrukcyjne - Silka (lub silikat) 18 cm, ściany wew. działowe - Silka 12 cm.
    Jak wiadomo BK ma słabą izolacyjność akustyczną, stąd pomysł na silikaty wewnątrz.
    Dobre rozwiązanie, ale ze słabą akustycznością w warunkach domu jednorodzinnego nie ma co przesadzać. Jako ściany działowe mam i bk i silkę. Nie ma wielkiej różnicy między nimi, jeżeli o to chodzi. Hałas i tak najbardziej przedostaje się przez drzwi, a nie przez ścianę.

  17. #77

    Domyślnie

    Jak radzicie?Chcemy budowac z solbetu 30 plus izolacja styropian 10 cm-dobry pomysł?

  18. #78
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał magos
    Jak radzicie?Chcemy budowac z solbetu 30 plus izolacja styropian 10 cm-dobry pomysł?
    Nie dobry,
    Ściana 24 cm + izolacja. Po co 30cm? Ze względów konstrukcyjnych? Jeśli dom nie 3 kondygnacji to raczej jest to bezsensowne wydawanie pieniadzy.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  19. #79

    Domyślnie

    Chodzi o to, żeby dać jak najcieńszy styropian...

  20. #80
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał magos
    Chodzi o to, żeby dać jak najcieńszy styropian...
    ??????

    Czekaj zgubiłem się ale ..... DLACZEGO??
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony