dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    geoszymon

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1

    Domyślnie wyburzanie ścian w kamienicy

    Mam pytanie jak to jest z wyburzaniem ścian w kamienicach ? Czy trzeba uzyskać zgodę na takie wyburzenie.Wydaje mi się ,że większość ścian to ścianki działowe, kamienica nie jest w rejestrze zabytków, wszystko wygląda ok, ale teraz nie wiem czy jak się spytam uczciwie o zgodę zarządcy to czy mi nie odmówi np. bo coś tam ...albo będzie chciał coś w łapę. Proszę o pomoc może ktoś wie jak się załatwia takie sprawy.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Wydaje mi się ,że większość ścian to ścianki działowe,
    no wlasnie to "wydaje mi się..."
    w przypadku likwidacji ściany trzeba mieć absolutną pewność, że jej rozebranie nie spowoduje katastrofy - patrz wyciąganie metalowych elementów budowli przez złomiarzy.

    zmiany konstrukcji wymagają pozwolenia na budowę,
    zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń (możliwa w przypadku likwidacji ścian) - zgłoszenia (nawet jeśli to ścianka działowa)
    jesli nawet nie podchodzi ta zmiana ani pod pozwolenie ani zgłoszenie, zarządca budynku może żądać jakiejś opinii technicznej osoby uprawnionej.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  3. #3

    Domyślnie

    nie wiem jak z pozwoleniami, ja tam wyburzylam u siebie w starej kamienicy 10 cm poza wielkosc drzwi i... sciana mi pekla du sufitu, mam tylko nadzieje, ze u sasiada na pietrze nic sie nie stalo. a ja darowalam sobie dalsze wyburzanie, dalam szyne i wzmocnilam sciane...bo diabli wiedza co sie jeszcze moze stac.

  4. #4

    Domyślnie

    no my też jedną wyburzyliśmy, ale był fachowiec, wszystko ocenił i pozwolił, zresztą wzmocnienie też zrobiliśmy. Ponoć nie była to działowa, tylko wspomagająca działową. No ale takich rzeczy na własne ryzyko to bym nie robiła...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony