dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie system termoizolacji na krokwiach

    Czy ktoś z Was stosował system termoizolacji na krokwiach BauderPIR?
    (zamiast wełny, instaluje się na krokwiach takie płyty termoizolacyjne)
    Własnie wpadły mi do ręki ulotki i jestem ciekawa jak to się sprawdza.
    m.

  2. #2

    Domyślnie

    Wydaje mi się że mówisz o płytach z pianki piliuretanowej - oprócz ceny widzisz jakąś różnicę ,jeżeli to ma być na krokwiach???
    Pozdrawiam Marzena

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Kilka pytań :
    1) Jaka jest cena tych płyt ?
    2) Czy są dopuszczone do stosowania na polskim rynku budowlanym ?
    3) Dystrybutorzy w Polsce ?

  4. #4

    Domyślnie

    No własnie dlatego pytam, bo dostałam jakąś ulotkę, a podoba mi się to, że kładzie się na krokwiach i od wewnątrz domku widać te krokwie. Nie wiem jak ma się to cenowo - jeżeli ktoś wie, to niech się podzieli informacją.
    Dystrybutor na Polskę jakiś jest - mam namiary z tej ulotki jakby ktoś chciał.
    Ponoć jest to stosowane np w Niemczech. Ale chciałabym się dowiedzieć czy ktoś to w Polsce u siebie stosował i jak to się sprawdza.
    m.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam magero. Budujemy w Białym. To miło. Wszedłem na stronę producenta i pooglądałem sobie to coś. Płyty oczywiście z pianki + warstwy bitumiczne + płyta OSB. (niestety opis tylko po niemiecku ja preferuje angielski). Zauważ że kompletny system to jeszcze izolacja chyba bitumiczna + coś w rodzaju podbitki-deskowania na krokwiach, ponieważ od wewnątrz miałabyś piankę. Ciekawe jak to wychodzi cenowo. Coś mało maja referencji na stronie. Myślę że to nowość i ciężko będzie znaleźć kogoś kto to ma zwłaszcza w Polsce.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał YEYO
    Witam magero. Budujemy w Białym. To miło. Wszedłem na stronę producenta i pooglądałem sobie to coś. Płyty oczywiście z pianki + warstwy bitumiczne + płyta OSB. (niestety opis tylko po niemiecku ja preferuje angielski). Zauważ że kompletny system to jeszcze izolacja chyba bitumiczna + coś w rodzaju podbitki-deskowania na krokwiach, ponieważ od wewnątrz miałabyś piankę. Ciekawe jak to wychodzi cenowo. Coś mało maja referencji na stronie. Myślę że to nowość i ciężko będzie znaleźć kogoś kto to ma zwłaszcza w Polsce.
    Tak też myślałam, że w Polsce będzie ciężko znaleźć kogoś, kto już by to robil. A z chęcią bym obejrzała, albo chociaż bliższych info się dowiedziała. A, że jeszcze nie zaczęliśmy budowy (mam nadzieję, że w tym roku się uda), to może jeszcze coś wyszperam do tego czasu.
    m.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    A w którym rejonie Białego macie się zamiar budować? Ja już czekam na tynkarzy mają zacząć niedługo. COś mi się wydaje że myślisz o zielonym dachu. Ja mam taka blachodachówkę i myślę nad kolorem elewacji.

  8. #8

    Domyślnie

    Ten poprzedni to ja. Nie zalogowałem się.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    A w którym rejonie Białego macie się zamiar budować? Ja już czekam na tynkarzy mają zacząć niedługo. COś mi się wydaje że myślisz o zielonym dachu. Ja mam taka blachodachówkę i myślę nad kolorem elewacji.
    Zamierzamy się budować w Gminie Dobrzyniewo Duże (kierunek na Ełk) w miejscowości Zalesie. Tak więc nie w samym Białymstoku. Na końcu wsi, pod laskiem.
    m.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony