dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    ann 123
    Guest
    ann 123

    Domyślnie SKLEPY INTERNETOWE


    CZY KUPOWAŁ KTOŚ Z WAS NP. SPRZĘT AGD W SKLEPIE INTERNETOWYM? / MAXIMEDIA/
    SĄ TAM ATRAKCYJNE CENY , ALE CZY DOSTANIE SIĘ TOWAR 1 KLASY Z GWARANCJĄ ITP.
    CZY MACIE Z TYM JAKIEŚ DOŚWIADCZENIA?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.

    Ja rozważałem taką możliwość, ale zawsze znalazłem taniej w sklepie lub lokalnej hurtowni. No i dowóz miałem gratis, co nie zawsze masz w takim sklepie...

    Sebastian

  3. #3

    Domyślnie Czy sa internetowe sklepy z ceramika łazienkową?

    Jak w temacie - czy mozna poprzez internet kupić sedes, bidet, umywalke, wannę, kabinę, itp? Jeżeli tak, mogę prosić o strony?

    Dziękuję.
    pozdrawiam
    Honorata

  4. #4

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie Re: Czy sa internetowe sklepy z ceramika łazienkową?

    Cytat Napisał Honorka
    Jak w temacie - czy mozna poprzez internet kupić sedes, bidet, umywalke, wannę, kabinę, itp? Jeżeli tak, mogę prosić o strony?

    Dziękuję.
    pozdrawiam
    Honorata

    www.allegro.pl => tam znajdziesz wszystko... Ja ostatnio kupiłam GEBERIT oryginalny a tańszy o 150 PLN - moim zdaniem warto tam zajrzeć, oczywiście zawsze trzeba byc ostrożnym, bo wiele jest podróbek.. Warto się jednak tam zainstalować, bo można "wyhaczyć" fajne okazje!
    Pozdrawiam!

  7. #7

    Domyślnie Sklepy internetowe

    Jakie znacie sklepy internetowe z wyposażeniem wnętrz: podłogi, drzwi, armatura, ceramika...
    Kiwal
    gg:19496

  8. #8

    Domyślnie

    Moze to nie skromnie - ale: www.woda.com.pl. U nas mozesz kupic filtry do wody Aquafilter. Pozdrawiam, Piotr

  9. #9

    Domyślnie sklepy internetowe kominki

    czy kupował ktoś z Was kominek w sklepie internetowym kominki francuskie lub sklepie co?
    Podzielcie się swoimi doświadczeniami w tym zakresie
    bansz

  10. #10

    Domyślnie

    kominek to nie taka mała rzecz - dobry waży grubo ponad 100 kg. Bałbym się kupować tego typu rzeczy w necie (chociaż w ten sposób kupuję wiele rzeczy). Jak sprawdzisz dokładnie przy odbiorze, czy wszystko w komplecie, nie ma pęknięć etc. -
    A masz już wybrany typ?
    Jeżeli chcesz grzać, to polecam Jotul panoramę 18 (rewelacja, 200m chałupę ogrzejesz z powodzeniem, wynosząc popiół raz na miesiąc), przu doskonałej sprawności - coś takiego mam
    Prosta rzecz, a tak genialne rozwiązania.

  11. #11

    Domyślnie

    Kupowałem kominek na kratki.com - przywóz to żaden problem - od tego są kurierzy ..

  12. #12

    Domyślnie

    chcemy nabyć edilkamina idro 50 cena atrakcyjna w porównaniu ze stacjonarnymi sklepami
    bansz

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl
    Kupowałem kominek na kratki.com - przywóz to żaden problem - od tego są kurierzy ..
    Jaki kupowałeś? Mnie zaciekawił Maja Panorama 12 kW...
    Pozdrawiam.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wosto
    Jaki kupowałeś? Mnie zaciekawił Maja Panorama 12 kW...
    Pozdrawiam.
    Na kratki.com - zakładasz konto - towar do koszyka , wpłata na konto i po trzech dniach kominek na budowie - bez żadnych kłopotów. Jeszcze kurier z DHL dzwoni i pyta gdzie Ci go zrzucić ...

  15. #15

    Domyślnie

    ...Jeżeli chcesz grzać, to polecam Jotul panoramę 18...


    genesis, czym sie kierowałeś się wybierając kominek, jakością, wyglądem czy głównie mocą, mnie czeka ta przygoda, a widzę ze wybór jest ogromny, wiec rekomendacje zadowolonych użytkowników są b.cenne

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezzz
    ...Jeżeli chcesz grzać, to polecam Jotul panoramę 18...


    genesis, czym sie kierowałeś się wybierając kominek, jakością, wyglądem czy głównie mocą, mnie czeka ta przygoda, a widzę ze wybór jest ogromny, wiec rekomendacje zadowolonych użytkowników są b.cenne
    jako inżyniera, nie zadawala mnie sam wygląd kominka - technika jest dla mnie równie ważna. Wiem jaki to dylemat wybrać właściwy kominek - trwało to u mnie wiele miesięcy. Początkowo moim faworytem był Spartherm - ładny wygląd, niemiecka marka. Jako alternatywę rozważałem Hajduka (podobno kopia Spartherma). Ale wiesz jak to jest każdy sprzedawca zachwala swój towar. Aż pewnego dnia trafiłem do salonu mającego w ofercie Spartherma, Jotula i jeszcze jekieś czeskie marki, mało tego właściciel zjadł zęby na kominkach i znał się na technice. Porozmawialiśmy jak inżynier z inżynierem i biorąc pod uwagę, iż ja chciałem kominek do grzania całego domu bez potrzeby wspomagania "elektrycznością", wybór był jednoznaczny - Jotul.
    Główne argumenty:
    - naprawdę zamknięta komora spalania (bynajmniej nie mam tu na myśli faktu, iż są zamykane drzwiczki )
    - Doprowadzenie powietrza do paleniska przez tzw. kurtynę od góry (genialne rozwiązanie - zalety: wyższa sprawność *, brak popielnika, szuflady na popiół, dłuższe trzymanie żaru, wybieranie popiołu co 4 tygodnie, a jak człowiek leniwy to i 8 tygodni przetrzyma )
    - brak potrzeby czyszczenia szyby przez cały sezon
    - żeliwna konstrukcja, i to spora (160 kg) = duża akumulacja ciepła. Przy tym konstrukcja składana doskonale kompensująca naprężenia.
    - W zestawie ma płaszcz z blachy ocynkowanej, jak do tego dokupisz dystrybutor powietrza nakładany na górę, to nie potrzebujesz szpeca do zrobienia obudowy (a to kosztuje), po prostu obkładasz to wełną mineralną i robisz obudowę jaką tylko sobie wymyślisz . Ten płaszcz jest b. istotny - powoduje iż chłodne powietrze wpadając pod kominek dostaje takiego kopa, iż nie potrzebyjesz żadnych wentylatorów do jego rozprowadzenia. Na forum wyczytasz, iż bez wspomagania w poziomie możesz rozprowadzić kanały na max. 3m. Ja mam 6m spiro D=100 i dmucha jak szalone (w owym salonie było nawet ok. 10 m, w dodatku se spadem w dół i tez dmuchało - sprawdziłem organoleptycznie )
    - Jak na żeliwny wkład ładna estetyka, żeliwo pokrywane emalią.
    - co jak co, ale na ogrzewaniu domów to raczej Norwegowie znają się najlepiej.

    *) etapy spalania drewna:
    1. Po ogrzaniu do odpow. temp. wytwarza się gaz drzewny "holzgas" , który spala się w pierwszej kolejności. Spala się on gwałtownie w nieszczelnym kominku, natomiast nie spala się w znacznej części w szczelnych kominkach z doprowadzeniem powietrza od dołu przez ruszt (niespalony ulatuje kominem) - w skrajnym przypadku można stracić nawet 60% wartości opałowej drewna w Jotulu proces ten jest pod pełną kontrolą i spalanie następuje prawie w 100% (czasami w ramach zabawy robię tzw. duszki, tak przymykam przepustnicę dopływu powietrza, że pod czopuchem w znacznej odległości nad wsadem pali się fioletowy obłoczek )
    2. Po wypaleniu gazu powstaje węgiel drzewny, spalający się już znacznie wolniej (jak w grilu ) - w kominkach nieszczelnych spala się mimo wszystko stosunkowo szybko; w kominkach szczelnych z doprowadzeniem powietrza przez ruszt w miarę długo; w Jotulu b. długo ,dlatego że jak spalanie dobiega końca, żar zostaje "otulony" od góry popiołem który spowalnia jego spalanie. W efekcie jak załadujesz kominek np bukiem do 2/3 wsadu, po 8-12 h otwierasz przepustnicę powietrza, rozgrzebujesz nieco popiół , po 3 min. masz coś w rodzaju rozżarzonego grila - dokładasz kolejne drwa, jak się rozpali przymykasz przepustnicę i masz spokój na nast 8h (o ile nie masz już za ciepło w domu)

    Uwagi końcowe (ogrzewam 180 m2, już czwartą zimę - gaz + kominek)
    - kocioł gazowy praktycznie służy mi tylko do podgrzewania podłogi by płytki gresowe nie były zimne.
    - wcale się nie stresuję tym, iż ruscy mogą nas odciąć od gazu, brak prądu też jest mi niestraszny

    ale się rozpisałem... mógłbym tak dalej ale to może w nastepnym odcinku.
    pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    genesis możesz konkretnie podać ile kosztował twój Jotul bo poważnie rozważam jego zakup do swojego domku

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon2006
    genesis możesz konkretnie podać ile kosztował twój Jotul bo poważnie rozważam jego zakup do swojego domku
    dałem za niego 6200 czy 6400 z całym osprzętem (dystrybutor, kolano + rura do odprowadzenia spalin), ale to było kilka lat temu. Z tego co wiem to teraz cena katalogowa to ponad 7 tys, ale w promocji dostaniesz taniej. Musisz popytać - dogadaj się z firmą by sprzedała Ci go z montażem czyli 7% Vat (wiesz o co chodzi )

  19. #19

    Domyślnie

    A jaki to typ?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  20. #20

    Domyślnie Re: sklepy internetowe kominki

    Cytat Napisał bansz
    czy kupował ktoś z Was kominek w sklepie internetowym kominki francuskie lub sklepie co?
    Podzielcie się swoimi doświadczeniami w tym zakresie
    Potwierdzam kupowałem kominek przez internet, ze strony kominki hmmm ... już nie pamiętam, wkład przywiózł mi kurier.
    Dostałem ten wkład o 400 zł taniej jak w sklepie w mojej miejscowości plus transport gratis .Ale najpierw zrobiłem rozeznanie w normalnym sklepie co, jak ,gdzie, i wysłałem zapytanie ofertowe do wielu dystrybutorów, można potargować
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony