dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy wam się podoba moja nowa ankieta?

Głosujących
0. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Albo tutaj

    0 0%
  • Nowa opcja - spr

    0 0%
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Test ankiety

  1. #1

    Domyślnie Test ankiety

    Pobawię się teraz w testera
    Tak więc tworzę taką próbną ankietę
    ------------------------------------------
    A teraz edit wiadomości....
    ------------------------------------------
    Pięknie, ankieta nadal jest..to teraz dodam jedną opcję...
    ------------------------------------------
    Opcja się dodała, wię oddałam pierwszy głos i znów edit...
    ------------------------------------------
    No i ERROR!!! Nie ma mojej ankiety!!! No dobrze, wpisuję jeszcze raz ...
    ------------------------------------------
    No i mamy PODWÓJNĄ ANKIETĘ!!! Kolejny edit...
    ------------------------------------------
    I ankiety znów nie ma ... znów mozolnie wklepuję, ale nie mam już siły wpisywać wszystkiego, więc dodaję tylko 2 opcje...
    ------------------------------------------
    Ankieta ma nowy tytuł i 2 nowe pozycje
    ------------------------------------------
    No too jeszcze jeden teścik....

  2. #2

    Domyślnie

    I jak Wam się podoba moja ankieta?
    Zapraszam wszystkich do zabawy w testowanie i oddawanie głosów we wszystkich możliwych opcjach.
    Pozdr. B.[/b]

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,
    Cytat Napisał Becik
    I jak Wam się podoba moja ankieta?
    Wyglada na to, że podczas edycji mozna jedynie dodawac pola a nie edytowac juz istniejace.

    Pozdrawiam
    Dzial Informatyki
    Wydawnictwo Murator

  4. #4

    Domyślnie

    Ankieta jest rewelacyjna, oddałam głos na drugie tak i go nie ma. A może by tak obsługa techniczna mogła zabronić mechanizmowi od ankiet dodawanie takich samych pozycji (nie byłyby możliwe trzy tak)? Trochę by pomogło...

  5. #5

    Domyślnie

    Specjalnie stworzyłam ten wątek żeby naprowadzić OT na błąd w oprogramowaniu. I muszę przyznać, że jestem ciut rozczarowana reakcją... a przecież wszystko dokładnie opisałam.
    Może mam rację a może się mylę, ale na mój babski rozum ( i programistyczne doświadczenia ) jest tak, że w momencie gdy zostanie oddany pierwszy głos, oprogarmowanie blokuje edycję ankiety. I dobrze!! Tylko że przy próbie edycji pierwszego postu ankieta w edycyjnym oknie się nie pojawia i też dobrze, no bo edycja ankiety jest wtedy zablokowana. Błąd jest w funkcji zapisującej zedytowaną wiadomość - bo zapisuje ją już bez akniety. A co się potem dziwnego dzieje, że ten ankiety się duplikują i nie przyjmują kolejnych odpowiedzi - nie wiem, ale wydaje mi się że dla twórcy tego oprogramowania nie powinno być już trudnym znalezienie przyczyny - mając powyżej opisane wszelkie objawy.
    Pozdrwiam. B.

  6. #6

    Domyślnie

    Przeczytaj, co napisałem w ankiecie : Na jakim etapie jesteście , a zrozumiesz, czy może się podobać. Ja tam właśnie próbowałem oddać swój głos.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem czy ktoś będzie chciał wnikać w wyniki mojego "śledztwa", ale zaryzykukuję i popiszę jeszcze trochę .
    Właśnie po dłuższym czasie znowu zrobiłam edit mojego pierwszegoo postu - czego efekt widać - jest tam napisane, że wiadomość była zmieniana 2 razy. Dla sprostowania - była zmieniana tyle razy ile jest takich kresek:
    ------------------------------------------
    Po prostu przy edycji krótko po wysłaniu wiadomości program nie umieszcza takiego komentarza i nie zlicza zmian.
    Tytuł ankiety jest taki jak podany przy pierwszym jej tworzeniu. Wyświetla tytuły opcji z wszystkich 4-rech edycji, ale przyjmuje odpowiedzi tylko w opcjach z 1-szego utworzenia ankiety. Czyli w tym przypadku przyjmie tylko odpowież na pierwsze "Tak", pierwsze "Nie". Co do pierszego "Nie wiem" - -nie wiem, boo ta opcja była dodana w edycji, ale przed oddaniem pierwszego głosu.
    I coś jeszcze -- przy kolejnym tworzeniu ankiety nie chce przyjąć jeżeli nie podamyy więcej niz 1 opcję.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zgrzesiek

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    1

    Domyślnie

    Prawda jest taka, że te forum jest zwykłe standardowe phpbb, więc tam najprędzej trza by było zgłaszać te usterki. Nie jest to oprogramowanie muratora i dopóki te dziury nie zagrażają bezpieczeństwu ich systemu, to administratorzy tego forum będą to mieli wszystko w nosie. Ja się im po części nie dziwię, gdyż komu by się chciało zawracać głowę dziurami w nie swoim sofcie...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony