Witam,

potrzebuje napisac specyfikacje techniczna dotyczaca warunkow gruntowo wodnych na mojej dzialce. Z tego co mi wiadomo to grunty tam sa piaszczyste i woda jest dosyc gleboko. Nie mam zamiaru wiec robic badan geotechnicznych bo uwazam razem z moim wykonawca ze jest to w tym przypadku strata kasy a ja bardzo szanuje pieniadze. Szczegolnie ze jest to domek parterowy z poddaszem uzytkowym bez piwnicy o wysokosci 6.50m.

Potrzebuje wiec zamiast tych badan zwykle oswiadczenie projektanta, ze warunki sa proste. Jako ze za takie oswiadczenie nie mam zamiaru placic kilku stow (tak sie cenia projektanci ktorych pytalem o to) to zamierzam napisac to sam i dac do podpisania kierownikowi budowy. Musze tylko wiedziec jak to napisac.

Wymyslilem cos takiego:

Specyfikacja techniczna
Warunki gruntowo-wodne

Ustalenia zawarte w niniejszej ST dotyczą wykonania robót ziemnych przy wykonywaniu wykopów w gruncie oraz zasypek, podsypek, i obsypek gruntem z ukopu i/lub dowiezionym w warunkach gruntowych podanych niżej:
Charakterystykę podłoża gruntowego terenu inwestycji określono na podstawie wykonanych otworów:
- z profilu geologicznego wynika, że Podłoże gruntowe w obrębie projektowanego obiektu stanowią utwory sypkie wykształcone w postaci piasków drobnych i średnich zalegające w postaci nienaruszonej na głębokości 3m. Warstwę wierzchnią grubości 30cm stanowią grunty organiczne. Warunki geotechniczne na badanej działce zalicza się do prostych.
- do głębokości 5m ppt. nie stwierdzono występowania wody gruntowej

myslicie ze to przejdzie w starostwie? czy cos zmienic? dodac? skasowac? pewniw wielu z Was tez ma w projektach takie formulki. Prosilbym o przepisanie tutaj tego. Z gory dziekuje.