dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 101
  1. #1

    Domyślnie Jaki rodzaj materaca wybrać do łóżka? Latex czy sprężyny?

    Muszę kupić materac albo dwa- jeszcze nie wiem czy jeden duży czy dwa mniejsze. Nie mogę się zdecydować czy ma być spręzynowy czy może szarpnąć się na latexowy. Nie wiem tez jakiej firmy materac nalezy zakupić. czy kierowac się tylko ceną?
    W zwiazku z powyższym proszę szanownych forumowiczów o komentarze.

  2. #2

    Domyślnie

    Przerabiałam ten temat niedawno. Z tego, co się orientuję, najlepsze są materace sprężynowe a najlepiej, jeśli każda sprężyna ma taki woreczek z materiału, w którym sobie siedzi.
    Materac nie powinien być zbyt mięki, najlepsze są średnie lub twarde.
    Jeśli waga osób śpiących na materacu się różni, to lepiej kupić dwa osobne.

  3. #3

    Domyślnie

    Nawet jak się nie różni, to też lepiej dwa osobne. Próbowaliście kiedyś wietrzyc materac 2x2 m? Jednej osobie ciężko go nawet unieść.

  4. #4

    Domyślnie

    To prawda Joasia, moga być z tym problemy. Ale czy ktoś z szanownych Forumowiczów ma jakieś pozytywne bądź negatywne doświadczenia z latexem bądź sprężynami?

  5. #5

    Domyślnie Re: Jaki rodzaj materaca wybrać do łóżka? Latex czy sprężyny

    Cytat Napisał godul1
    Muszę kupić materac albo dwa- jeszcze nie wiem czy jeden duży czy dwa mniejsze. Nie mogę się zdecydować czy ma być spręzynowy czy może szarpnąć się na latexowy. Nie wiem tez jakiej firmy materac nalezy zakupić. czy kierowac się tylko ceną?
    W zwiazku z powyższym proszę szanownych forumowiczów o komentarze.
    mam materac ze sprezynami koszyczkowymi i z wierzchu gabka lateksowa - na pewno warto sprezyny w koszyczkach i teraz jakbym mial brac to lepiej 2 razy po 1m*2m niz jeden 2*2 - dlaczego?
    bo jak pisze joasia - wietrzenie
    bo jak masz stelaz z podnoszonymi zaglowkami (a SZCZEGOLNIE jak teraz nie masz a chcesz miec w przyszlosci) to wtedy to nie bedzie dzialac
    bo latwiej kupic bedzie przescieradla

    kierowac sie nie tylko cena ale i po prostu polezec - ja zanim wybralem to na kazdym materacu lezalem z 3 minuty na wznak na boku itd.

    bezwzglednie idz do salonu gdzie zajmuja sie tylko sprzedaz LOZEK i materacy - ceny duze ale przynajmniej ludzie znaja sie na rzeczy

    ostatnio jak ogladalem to wiem po moich doswiadczeniach z uzytkowania tego materaca co mam - ze warto brac takie materace co maja specjlanie plisowane strefy - dzieki czemu lepiej nastepuje wentylacja i wchlanianie potu
    =============================
    Docieplasz dom??? Tynki, styropian i ...

    Masz pytania pisz śmiało

    Szczegóły i kontakt w moim profilu!
    =============================

  6. #6

    Domyślnie

    Docieplenia,
    Popraw mnie jeśli nie mam racji ale chyba chodzi ci o sprężyny w kieszonkach albo torebkach co to niby mają gwarantować sprężystość punktową. Z argumentem o trudnością z wietrzeniem i odwracaniem dużego materaca się zgadzam, ale moja żona twierdzi, że na połączemiu materacy śpi się niewygodnie. Wydaje mi się, że ten argument odpada przy materacu latexowym bo cała powierzchnia takowego jest jednorodna. w przypadku materacy sprężynowych krawędzie są obrabiane materiałem o innej sprężystości niż reszta materaca. Niestety nie wiem jak to jest w istocie bo nigdy nie spałem na podwójnym materacu.
    Tak więc proszę doświadczonych o opinie i doświadczenia
    z góry dziekuję i pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał godul1
    Docieplenia,
    Popraw mnie jeśli nie mam racji ale chyba chodzi ci o sprężyny w kieszonkach albo torebkach co to niby mają gwarantować sprężystość punktową. Z argumentem o trudnością z wietrzeniem i odwracaniem dużego materaca się zgadzam, ale moja żona twierdzi, że na połączemiu materacy śpi się niewygodnie. Wydaje mi się, że ten argument odpada przy materacu latexowym bo cała powierzchnia takowego jest jednorodna. w przypadku materacy sprężynowych krawędzie są obrabiane materiałem o innej sprężystości niż reszta materaca. Niestety nie wiem jak to jest w istocie bo nigdy nie spałem na podwójnym materacu.
    Tak więc proszę doświadczonych o opinie i doświadczenia
    z góry dziekuję i pozdrawiam
    po pierwsze materac ze sprezynami kubelkowymi lepiej sie dopasowuje do ciala
    po drugie nie wydaje dziwnych dziwiekow

    ja jak pisalem mam materac 2*1,8 i wiem ze teraz bym wybral - to wybralbym wlasnie dwa mniejsze zamiast jednego wiekszego z powodow ktore podalem bo w praktyce stwierdzilem ze to spanie na srodku nie jest az tak wazne jak sie wydaje w teorii - ale mysle ze to kwestia indywidualnych preferencji. Obroka materaca owszem jest ale powiem szczerze ze dopiero jak przeczytalem posta to sobie uswiadomilem ze moze to byc odczuwalne - a nie jest - tyle u mnie

    pozdrawiam
    =============================
    Docieplasz dom??? Tynki, styropian i ...

    Masz pytania pisz śmiało

    Szczegóły i kontakt w moim profilu!
    =============================

  8. #8

    Domyślnie

    To znaczy, że nie masz doświadczeń z miejsca styku dwóch materacy .

    Docieplenia a co sądzisz o materacach w całści zrobionych z latexu?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał godul1
    moja żona twierdzi, że na połączemiu materacy śpi się niewygodnie
    To jak Wy śpicie, w poprzek ?
    U nas każdy ma swoją połowę i na niej śpi, a jak sie chcemy spotkać, to jedno przychodzi na połówkę drugiego

  10. #10

    Domyślnie

    Alanta,
    a jeżeli ta połówka jest zbyt mała na nas dwoje?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał godul1
    To znaczy, że nie masz doświadczeń z miejsca styku dwóch materacy .
    Powiem szczerze,że ja też jestem za dwoma oddzielnymi materacami ale za to moja małżonka.....
    Docieplenia a co sądzisz o materacach w całści zrobionych z latexu?
    mnie bardziej przekonaly sprezyny kubelkowe+gabka lateks - pozatym slyszalem ze same gabkowe maja gorsza wentylacje, bo jednak miedzy sprezynami jest jakis obieg i przeplyw powietrza lepszy niz w gabce
    przy wyborze lateksowego nalezy BACZNIE patrzec na producenta zeby to byl napewno latex bo gabka lateksowa sie nie wyrabia tak jak tradycyjna (a nawet jesli to baaaardzo powoli)
    =============================
    Docieplasz dom??? Tynki, styropian i ...

    Masz pytania pisz śmiało

    Szczegóły i kontakt w moim profilu!
    =============================

  12. #12

    Domyślnie

    przy obecnych temperaturach to wentylacja materaca jest zdecydowanie bardziej istotna niż oddychanie ścian
    P.S Sam bym na to nie wpadł, Dzięki

  13. #13
    Guest

    Domyślnie Re: Jaki rodzaj materaca wybrać do łóżka? Latex czy sprężyny

    Cytat Napisał godul1
    Muszę kupić materac albo dwa- jeszcze nie wiem czy jeden duży czy dwa mniejsze. Nie mogę się zdecydować czy ma być spręzynowy czy może szarpnąć się na latexowy.
    latex, materac ..... latex, materac .... latex ...... coś mi się kojarzy ......

  14. #14

  15. #15

    Domyślnie

    Szukaliśmy dobrego, twardego materaca - każdy jeden srawdzałem własnymi plecami - ceny były zawrotne, a żaden jakoś nie pasował. Wreszcie znaleźliśmy to o co chodziło - kilkanaście cm gąbki + dodatkowo włókno kokosowe. Twardy, wygodny, nie sprężynuje, a kosztował kilaset zł . Mamy go już 3 lata

  16. #16

    Domyślnie

    Bartt,
    Czy kokos jest pomiędzy dwoma warstwami gąbki czy po wierzchu?

  17. #17

    Domyślnie

    Godul, to się w końcu zdecyduj: Twoja żona chce spać na złączeniu materacy, czy robić coś innego
    I jeszcze jedno - materac 90*200 da sie przewieźć w aucie typu kombi, większy już nie...

  18. #18

    Domyślnie

    Ja dumaju czto eto niemnożka gniotsa i nie łamiotsa.. Czego to ja moim autem nie woziłem A tak wogóle to na łóżku nie tylko się śpi.

  19. #19

    Domyślnie

    Tak poza tym to mam w aucie spory kaałek dachu i raczej nie będzie problemu z materacem 160/200.

  20. #20

    Domyślnie

    godul1 - na wierzchu

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony