dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 12
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 231
  1. #61

    Domyślnie

    ale się dyskusja rozwija
    Czuję się zaszczycona!! Szklanka, wszędzie pełno twej osoby. A co u licha mają moje drzwi do sprawy??!! A propo to drzwi mam 6 wewnerznych, więc łatwo policzyć każde po 150 zł. A szklankę doinformuję iż w OBI zostały kupione (co zresztą dodałam na tamtym wątku), więc jakieś wybiórcze masz postrzeganie. Nie jestem nawiedzoną wolontariuszką (choć chciałabym być i mam gorącą nadzieję że moje marzenie się spełni), ale na razie zarabiam ciężko na wykończenie domu bez kredytu, więc zapewniam was kochane, że absolutnie nie mam czego wam zazdrościć. Więcej na ten temat pisać nie będę, bo nie zamierzam się chwalić i nie o to tu chodzi. Mogę mieć i 5 psów "rasowców" (pardon za "błędne" wyrażenie, pewnie wg jakiegoś słownika), ale właśnie po to założyłam ten wątek byśmy przestali szaleć!!! To, że mamy kasę nie oznacza, że mamy zapomnieć o biedakach marznących w schronie!!
    Może i trochę napadłam w swym wątku, ale bardzo bardzo irytuje mnie snobizm ludzi, a gdy pisałam ten post początkowy byłam świeżo po sytuacji gdy wspaniały pan wielce szanowany pobudował domek niedaleko i wykopał kundelka bo mu nie pasował. Wiem że biedacy też to robią, ale ci co to robią, robią "od zawsze". Natomiast tacy którzy nagle nie sięgają ziemi i kopią zwierzaka, bo zrobiło się lepiej to uggghh.
    Osoby zażarcie "najeżdżające" (znów pardon za wtręt) na moją skromną osóbkę może trochę zastanowią się nad sensem całego wątku a nie na jego przekazie (który nie przeczę może i był zbyt napastliwy)

  2. #62

    Domyślnie

    a jeszcze do xeny... hmm, jak do ciebie samo przyszło to congratulations!!! Ja wszystko zdobyłam ...surprise surprise ... pracą.

  3. #63

    Domyślnie

    [quote="Fitzgeraldine"] Mogę mieć i 5 psów "rasowców" (pardon za "błędne" wyrażenie, pewnie wg jakiegoś słownika), ale właśnie po to założyłam ten wątek byśmy przestali szaleć!!! To, że mamy kasę nie oznacza, że mamy zapomnieć o biedakach marznących w schronie!!

    To nie zapominaj. Za koszt utrzymania 5 psów możesz sfinansować kilka sterylizacji miesięcznie w jnajbliższym schronisku.
    Daj dobry przyklad.

    Piszesz:
    Szklanka, wszędzie pełno twej osoby.
    Widzę, że masz z tym problem

    Nie jestem nawiedzoną wolontariuszką (choć chciałabym być i mam gorącą nadzieję że moje marzenie się spełni)
    Dla chcacego nic trudnego. Dla naprawdę chcącego.
    [/url]

  4. #64
    Guest

    Domyślnie

    Czyli każdy posiadający psa rasowego jest snobem? A psa rasowego się ma, żeby szpanować, a nie ze względu na cechy rasy? Czy tak mam rozumieć twoje widzenie świata?

  5. #65

    Domyślnie

    Czyli każdy posiadający psa rasowego jest snobem
    nie tylko jak kupisz sobie baterie za wiecej niz ... tu wpisac cene, tez jestes snobem, jak kupisz sobie buty za wiecej niz ... tu wpisac cene, tez jestes snobem, jak kupisz sobie .... za wiecej niz.... tu wpisac cos i cene, tez jestes snobem

    bo wiesz ile kurna jest psow i kotow w schronach, dzieci w domach dziecka, glodu w krajach trzeciego swiata i nie tylko, nie mowiac o dziurze ozonowej, powodziach, pozarach itp

  6. #66

    Domyślnie

    mohag, DOKŁADNIE o to mi chodzi!!! Wyraziłeś to co ja może nieudolnie próbuję OD POCZĄTKU tu powiedzieć!! Nie mam pretensji do bogatych ludzi, uwielbiam tych którzy zamiast się panoszyć jacy to nie są pomagają innym, a znam kilka wspaniałych osób, które będąc bardzo zamożne, nie pokazują tego zupełnie i po prostu aż chce się z nimi przebywać. Nie wyrzucają starych rzeczy (w tym psów) bo już nie pasują do ich świata. Bo hodowanie dodatkowych psów w hodowlach przy tysiącach tych samych przecież stworzeń jest BEZSENSEM!!
    Też marzyłam o nowofunlandzie. Bardzo podobają mi się te pieski, bardzo. Ale serca bym nie miała kupować pachnącego szczeniora gdy w schronie umiera kolejny łysy kundelek. No i mam prawie nowofunlandy O połowę mniejsze, nie rasowe, ale też puchate, a w mej obronie bez mała zagryzłyby. Codzień dziękują mi za zgarnięcie spod kół albo wzięcie z zimnego schroniska.
    Szklanka równowartości 5 nie daję na schron co miesiąc , ale prawie 1 owszem. A będę dawać więcej jak skończę wykańczać dom. Wtedy też będę wolontariuszką. Fajnie, nie?
    Dobrej nocki, trzeba troszki odpocząć po ciężkiej pracy

  7. #67

    Domyślnie

    a ja nadal nie wiem co ma zrobić ktoś kto psa lub inne rasowe zwierze do pracy potrzebuje (i ta powtarzalność pewnych cech w pewnych rasach jest dla niego niezbędnym minimum)... znajomemu co ma emerytowanego policyjnego rodowodowego ON powiedziałam już żeby raczej udawał że to kundelek jest co by go ktoś o bycie snobem nie podejrzewał.

  8. #68
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fitzgeraldine
    mohag, DOKŁADNIE o to mi chodzi!!! Wyraziłeś to co ja może nieudolnie próbuję OD POCZĄTKU tu powiedzieć!! Nie mam pretensji do bogatych ludzi, uwielbiam tych którzy zamiast się panoszyć jacy to nie są pomagają innym, a znam kilka wspaniałych osób, które będąc bardzo zamożne, nie pokazują tego zupełnie i po prostu aż chce się z nimi przebywać. Nie wyrzucają starych rzeczy (w tym psów) bo już nie pasują do ich świata. Bo hodowanie dodatkowych psów w hodowlach przy tysiącach tych samych przecież stworzeń jest BEZSENSEM!!
    Też marzyłam o nowofunlandzie. Bardzo podobają mi się te pieski, bardzo. Ale serca bym nie miała kupować pachnącego szczeniora gdy w schronie umiera kolejny łysy kundelek. No i mam prawie nowofunlandy O połowę mniejsze, nie rasowe, ale też puchate, a w mej obronie bez mała zagryzłyby. Codzień dziękują mi za zgarnięcie spod kół albo wzięcie z zimnego schroniska.
    Szklanka równowartości 5 nie daję na schron co miesiąc , ale prawie 1 owszem. A będę dawać więcej jak skończę wykańczać dom. Wtedy też będę wolontariuszką. Fajnie, nie?
    Dobrej nocki, trzeba troszki odpocząć po ciężkiej pracy
    Fitzgeraldine - może raczej zamiast hodowców i ich klientów czep się rozmnażaczy kundelków i pseudohodowców? I ich bazarowo-allegrowych klientów? Tu jest dopiero pole do popisu... Tylko podejrzewam, że dyskutowaliby z tobą troszkę innym narzeczem, jeśli wogóle .
    To tak jakby się czepiać dobrych krawców - po co szyją te swoje ładne dobre ciuchy, przecież jest chiński chłam za 5 PLN i każdy kto go nie nosi jest snobem...
    Hodowcy tez nie są jak pisała Ella ideałami, ale sama idea polega na doskonaleniu rasy i jej pożądanych cech. Eliminowaniu chorób genetycznych, agresji, rozmnażaniu najwartościowszych zwierząt. Potencjalnie - bo kasa jest duża i pokusa też
    Ale w przypadku pseudohodowli i rozmnażania kundelków dostajemy mnóstwo tych chorych, nieobliczalnych łysolków, którymi KTOŚ się powinien zająć. Ale nie każdy ma serce i środki na leczenie, prostowanie psychiki itp.
    Pomyśl, może nie pod ten adres swoją chęć naprawiania świata kierujesz.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mohag

    nie tylko jak kupisz sobie baterie za wiecej niz ... tu wpisac cene, tez jestes snobem, jak kupisz sobie buty za wiecej niz ... tu wpisac cene, tez jestes snobem, jak kupisz sobie .... za wiecej niz.... tu wpisac cos i cene, tez jestes snobem
    Cytat Napisał Fitzgeraldine
    mohag, DOKŁADNIE o to mi chodzi!!!
    A ja głupia myślałam, że to ironia ze strony Mohag'a

    Fitzgeraldine mogłabyś uzupełnić wpis i podać kwoty??
    Mogłabym wtedy dokonać rachunku sumienia.

    Oby się nie okazało że zaliczam się do tej okropnej grupy ludzi zwanych snobami fuj, fuj

  10. #70

    Domyślnie


    Moje pieski są teraz be. W ogóle nie zagryzaja w mojej obronie. Jak cos sie dzieje to na mnie patrzą. Jejki! Ale guuuupie!!!!
    Gdyby byly madre to by wiedzialy, że mają byc wdzięczne i dziękować codziennie.

    Sąsiad sobie robi staw na takim wielkim trawniku. Juz normalnie wiekszego sie chyba nie dalo!!!!! Żeby mu zazdrościli. Nie wiem, co takiego w ludziach jest. Ja nie mam nic do bogatych ludzi, ale to jest żalosne, jak się panoszą. Każdy przecież powinien mieć taki sam domek i trawnik, takiego samego pieska i wakacje z Funduszu Wczasów Pracowniczych.

    A ja kiedyś uratuję caly świat. Teraz to nie mam czasu, ale kiedyś tak zrobię
    Fajnie, nie? Tak sobie pogadać.

  11. #71

    Domyślnie

    A ja głupia myślałam, że to ironia ze strony Mohag'a
    tez tak myslalam

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fitzgeraldine
    byłam świeżo po sytuacji gdy wspaniały pan wielce szanowany pobudował domek niedaleko i wykopał kundelka bo mu nie pasował
    Trzeba to było mówić temu facetowi tonem napastliwym, a nam spokojnie, więcej byś osiągnęła

  13. #73

    Domyślnie

    witam po dłuższej nieobecności
    kofi, ale ja nie chciałam niczego osiągnąć! Jeśli ktoś nie widzi tego o czym pisałam na tym wątku to nic nie pomoże. I tyle. Niektórym nie pomoże nic, jak ich nie rusza widok schroniska, to żadne gadanie nic nie da. Tu chodzi o wrażliwość. No ale skoro używa się do ironicznych wypowiedzi argumentu o dzieciach z domu dziecka i 3 świecie to już naprawdę nie ma o czym dyskutować. Nawet mi do głowy nie przyszło że coś takiego można wykorzystać do ironii. Oby takie osoby nie doświadczyły tego o czym tak łatwo żartują czy ironizują. Gratulacje.

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fitzgeraldine
    (...) ale ja nie chciałam niczego osiągnąć!

    to po co zakładałaś ten wątek?? żeby się wygadać ? -to trzeba było w psychologu

  15. #75
    Guest

    Domyślnie

    Niektórym nie pomoże nic

    Z tym się w pełni zgodzę
    Najpierw napadasz, wymyślasz od snobów, a później płaczesz że cię nie lubią i nie traktują poważnie. Czyżbyś zaskoczenie przeżyła?

  16. #76
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fitzgeraldine
    a jeszcze do xeny... hmm, jak do ciebie samo przyszło to congratulations!!! Ja wszystko zdobyłam ...surprise surprise ... pracą.
    ręce mi opadły....

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary

    ręce mi opadły....
    nie martw się i tak nie są ci potrzebne, bo wszystko samo przychodzi, więc mogą być opadnięte

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    nie napisałam nigdzie, ze wszystko mi samo przychodzi
    albo ktos czyta bez zrozumienia albo celowo przekręca wypowiedzi

  19. #79
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja tez tak mam
    Samo mi przyszlo i jeszcze błaga żebym wzieła
    Ale to juz tak jest albo ma sie szczeście albo trzeba sie męczyć

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    Ja tez tak mam
    Samo mi przyszlo i jeszcze błaga żebym wzieła
    Ale to juz tak jest albo ma sie szczeście albo trzeba sie męczyć
    Ja też: kotka do mnie przyszła, sporo lat temu, ale jest do tej pory
    Bo jest szara - pasuje do kostki granitowej i cokołu

Strona 4 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony