dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Użytkownicy"reku"-gdzie usuwacie powietrze z okapu

    Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Część osób "brudne" powietrze usuwa bezpośrednio na zewnątrz, niezależnym kanałem. Spotkałem sie też z opiniami, że nie ma przeciwskazań by powietrze z nad okapu wprowadzić do instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperatorem ( ciepło "z gotowania" wykorzystać do ogrzania powietrza napływającego z zewnątrz) . Które rozwiązanie stoi w zgodzie "ze sztuką"?
    Może ktoś przerabiał podobny temat - moja "szukajka" milczy.

  2. #2

    Domyślnie Re: Użytkownicy"reku"-gdzie usuwacie powietrze z o

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  3. #3

    Domyślnie

    Ja na zewnątrz - mam do tego jeden kanał wentylacyjny.
    adrian

  4. #4

    Domyślnie Re: Użytkownicy"reku"-gdzie usuwacie powietrze z o

    Cytat Napisał SNCF
    zaraz dostaniesz liste linkow do watkow
    bylo to juz ogrom x
    Przykro mi,że jestem taki nieporadny, z drugiej strony, skoro temat już kiedyś zaistniał będę wdzięczny za pomoc i wskazanie linków.

  5. #5

    Domyślnie

    mysle ze to temat typy wyzszasc swiat:


    1 strona - ciepłe powietrze i odzysk - plusy

    2 strona - zawartosc tłuszczu, wilgoci etc - minusy bo eksploatacyjnie gorzej

    dodatkowo trzeba to jakos w bilansie powietrza ujac

    no i na koniec - jak ktos uzywa rekuperatora - tzw wymiennik krzyzowy to ujdzie

    przy wymienniku obrotowym - wystepuej troche przeciekow pomiedzy nawiewem/ wyciagiem - wiec moga zapachy i rozny syf sie przedostawac ..

    to pokrotce - pewnie nie raz walkowane

    osobiscie bym na zewnatrz 'marnowal' to cieplo

  6. #6

    Domyślnie

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony