dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie jak się zabezpieczyć na okoliczność wypadku n

    witam
    mam taki problem: znalazłem ekipę, która mi całkowicie odpowiada niestety ..
    niestety Panowie nie prowadzą działalności gospodarczej i co z tym można zrobić, aby w czasie budowy spać spokojnie.
    Nie wiem jak można się zabezpieczyć na okoliczność wypadku na budowie - od strony prawnej.
    Nie chcę odpowiadać za "różne" wypadki przy pracy - a w tej sytuacji ja staję się pracodawcą.

  2. #2

    Domyślnie Re: jak się zabezpieczyć na okoliczność wypadku n

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Skomplikowane, ale możliwe.
    - siebie ubezpieczasz od odpowiedzialności cywilnej,
    - z "pracownikami" podpisujesz umowe o dzieło.
    A jak chcesz jeszcze bardziej być "bezpieczny", to ubezpieczasz "pracowników" od NW.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #4

    Domyślnie Re: jak się zabezpieczyć na okoliczność wypadku n

    Cytat Napisał aero
    witam
    mam taki problem: znalazłem ekipę, która mi całkowicie odpowiada niestety ..
    niestety Panowie nie prowadzą działalności gospodarczej i co z tym można zrobić, aby w czasie budowy spać spokojnie.
    Nie wiem jak można się zabezpieczyć na okoliczność wypadku na budowie - od strony prawnej.
    Nie chcę odpowiadać za "różne" wypadki przy pracy - a w tej sytuacji ja staję się pracodawcą.
    Jak sie coś stanie to poprostu nie znasz tych gości i nie wiesz co oni tam robili, przecież jest tabliczka "Wstęp wzbroniony".

  5. #5

    Domyślnie

    ubezpieczasz plac od nieszczęśliwych wypadków i nawet jeżeli "złodziej" złamie sobie nogę na Twojej budowie jesteś kryty.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Skomplikowane, ale możliwe.
    - siebie ubezpieczasz od odpowiedzialności cywilnej,
    - z "pracownikami" podpisujesz umowe o dzieło.
    A jak chcesz jeszcze bardziej być "bezpieczny", to ubezpieczasz "pracowników" od NW.
    a jakie oc mam dla siebie wykupić - od czego?
    czy podpisanie umowy o dzieło nie będzie się wiązało z jakimiś deklaracjami zus itp?

    chyba najlepszym rozwiązaniem jest wysłać jednego z nich do gminy - niech rejestruje działalność

    ps
    dzięki za podpowiedzi

  7. #7

    Domyślnie

    od umowy o dzielo nie sa odprowadzane skladki na ubezpieczenie spoleczne
    no i zdrowotne tez nie

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Umowa o dzieło nie "podlega ZUS"
    Co do ewentualnych ubezpieczeń znajdź brokera ubezpieczeniowego (a najlepiej kilku) i tam uzyskasz szczegółowe informacje - co jak i za ile.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony