dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 105 z 562
Pokaż wyniki od 2.081 do 2.100 z 11231
  1. #2081

    Domyślnie alarm +oświetlenie + rolety

    Witam

    Mam integrę 64 i chciałbym podłączyć do niej oświetlenie domu i rolety tzn w chwili uruchomienia się alarmu zamykają się rolety i włącza oświetlenie. Światło mogłoby świecić przez np 10 min. Jak to zrealizować. Mam już przeciągnięte dodatkowe przewody 230v do wyłączników i rolet. Wszystkie zbiegają się w skrzynce elektrycznej skrzynka ma połączenie (puste peszle) z centralą alarmową. Czy można to zrealizować bezprzewodowo? Jak to podpiąć w centrali (przekaźniki? jakie?) Może macie schematy takich połączeń. Chciałbym również podłaczyć pompke cyrkulacyjną do centrali tzn wysyłając SMS na centralę chciałbym uruchamić pompkę Jak to zrobić?

  2. #2082

    Domyślnie GONG

    _ZBYCH_ i todaks dzięki za odpowiedzi, już precyzuję:

    -manipulator CA-64 KLCD-L kupiony wraz z centralą w połowie zeszłego roku,
    - wersję oprogramowania podam jak sprawdzę, chyba wyświetla się ona po restarcie centrali?
    - sam jestem instalatorem i administratorem systemu, zaprogramowałem centralę, także mam dostęp do jej wszystkich ustawień, skrót klawiszowy [8] już próbowałem


    Pozdrawiam, Kecajm

  3. #2083

    Domyślnie

    Otrzymalem wycene na system alarmowy, jesli _ZBYCH_ lub ktos z tej branzy moglby zerknac na cene i zestawienie elementow, czy sa ok czy lepiej cos zmienic ...
    Płyta główna - Integra 64 - 489zł
    Manipulator LCD - 339zł
    Komunikator głosowy VMG-16 - 180zł
    Akumularot 17ah - 131zł
    Czujnik ruchu Bosh BLP 1 - 61zł x7
    Czujnik ruchu Bosh BLQ 1 - 95zł x1
    Czujnik pir + mv CROW SRX-2000A - 147,20zł
    Czujnik wibracyjny z magnesem - 130zł
    Obudowa centrali Pulsar AWO 250 - 89zł
    Sygnalizator zewn SP 4003 - 116zł
    Sygnalizator wewn SPW-220 - 55zł
    Przewody i materiały pomocnicze - 560zł
    Prace instalacyjne - 800 zł

    Opcjonalnie GSM 4 S PS - 790zł

    Początkowo beda zalozone tylko czujki ruchu 8 szt. + jeden czujnik wibraxyjny na drzwi tymczasowe (budowlane) + okablowanie do kazdego okna, drzwi zewn oraz bramy garazowej by w pozniejszym czasie byla mozliwosc podlaczenia pozostalych czujnikow wibracyjnych.

    Troche zaskoczyla mnie cena materialow pomocniczych i przewodow, mysle ze powinno sie zamknac w 400 zł.
    Co do cen montazu oraz calego systemu to chyba dobre? Instalator upiera sie przy satelu i centrali Integra 64, twierdzi ze jest to bardzo dobra centrala i duzymi mozliwosciami na przyszlosc.

    Bryla domu ma ok 12mx12m, dom parterowy z nieuzytkowym poddaszem, garaz w bryle.

    Druga oferta z innej firmy jest na system oparty na centrali DSC5020

    System alarmowy kanadyjskiej firmy DSC –

    Lp. Wykaz urządzeń: Ilość Cena jednostkowa Wartość
    1. Centrala DSC PC 5020 z akumulatorem i obudową 855 zł
    2. Moduł rozszerzenia centrali 135 zł
    3. Klawiatura LCD ikonowa 1 315 zł
    4. Czujnik PIR ENCORE 8 120 zł 960 zł
    5. Czujnik dualny FORCE 1 180 zł 180 zł
    Razem: 2.130 zł

    Opcje dodatkowe:
    - sygnalizator zewn. 1 szt. 140 zł
    - radiolinia + 1 pilot 1 kpl. 120 zł
    - następny pilot 1 szt. 50 zł
    - dodatkowa klawiatura LCD ikonowa 1 szt. 315 zł (garaż/poddasze)
    - lub dodatkowa klawiatura LCD z wyświetl. 1 szt. 495 zł


    W/w ceny zawierają koszt montażu, transportu, okablowania, materiałów pomocniczych, przeszkolenia z zakresu obsługi.


    Ceny NETTO

    Która oferte powinienem wybrac? a moze cos innego ? inna centrala? inne czujki? Pomozcie PiLNIE w wyborze

    Z gory dziekuje.

  4. #2084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danielek
    Otrzymalem wycene na system alarmowy, jesli _ZBYCH_ lub ktos z tej branzy moglby zerknac na cene i zestawienie elementow, czy sa ok czy lepiej cos zmienic ...
    Płyta główna - Integra 64 - 489zł
    Manipulator LCD - 339zł
    Komunikator głosowy VMG-16 - 180zł
    Akumularot 17ah - 131zł
    Czujnik ruchu Bosh BLP 1 - 61zł x7
    Czujnik ruchu Bosh BLQ 1 - 95zł x1
    Czujnik pir + mv CROW SRX-2000A - 147,20zł
    Czujnik wibracyjny z magnesem - 130zł
    Obudowa centrali Pulsar AWO 250 - 89zł
    Sygnalizator zewn SP 4003 - 116zł
    Sygnalizator wewn SPW-220 - 55zł
    Przewody i materiały pomocnicze - 560zł
    Prace instalacyjne - 800 zł

    Opcjonalnie GSM 4 S PS - 790zł

    Początkowo beda zalozone tylko czujki ruchu 8 szt. + jeden czujnik wibraxyjny na drzwi tymczasowe (budowlane) + okablowanie do kazdego okna, drzwi zewn oraz bramy garazowej by w pozniejszym czasie byla mozliwosc podlaczenia pozostalych czujnikow wibracyjnych.

    Troche zaskoczyla mnie cena materialow pomocniczych i przewodow, mysle ze powinno sie zamknac w 400 zł.
    Co do cen montazu oraz calego systemu to chyba dobre? Instalator upiera sie przy satelu i centrali Integra 64, twierdzi ze jest to bardzo dobra centrala i duzymi mozliwosciami na przyszlosc.

    Bryla domu ma ok 12mx12m, dom parterowy z nieuzytkowym poddaszem, garaz w bryle.

    Druga oferta z innej firmy jest na system oparty na centrali DSC5020

    System alarmowy kanadyjskiej firmy DSC –

    Lp. Wykaz urządzeń: Ilość Cena jednostkowa Wartość
    1. Centrala DSC PC 5020 z akumulatorem i obudową 855 zł
    2. Moduł rozszerzenia centrali 135 zł
    3. Klawiatura LCD ikonowa 1 315 zł
    4. Czujnik PIR ENCORE 8 120 zł 960 zł
    5. Czujnik dualny FORCE 1 180 zł 180 zł
    Razem: 2.130 zł

    Opcje dodatkowe:
    - sygnalizator zewn. 1 szt. 140 zł
    - radiolinia + 1 pilot 1 kpl. 120 zł
    - następny pilot 1 szt. 50 zł
    - dodatkowa klawiatura LCD ikonowa 1 szt. 315 zł (garaż/poddasze)
    - lub dodatkowa klawiatura LCD z wyświetl. 1 szt. 495 zł


    W/w ceny zawierają koszt montażu, transportu, okablowania, materiałów pomocniczych, przeszkolenia z zakresu obsługi.


    Ceny NETTO

    Która oferte powinienem wybrac? a moze cos innego ? inna centrala? inne czujki? Pomozcie PiLNIE w wyborze

    Z gory dziekuje.
    Wg mnie ofertę pierwszą . Ceny są w normie i widać że instalator myśli przyszłościowo. Pytanie tylko co jest w stanie zaproponować by wykorzystać możliwości centrali . Nic na ten temat nie wspominasz .
    W ofercie drugiej z niewiadomych przyczyn chcą ukryć koszty montażu
    Dlaczego ? Wstydzą się czegoś ? .
    Czy w wersji podstawowej nie przewidują żadnego sygnalizatora ?

    Decyzja nalezy do Ciebie ale na Twoim miejscu porównałbym opcje jakimi dysponować będą oba systemy w stanie finalnym oraz warunki gwarancyjne . Wówczas odpowiedź nasunie się sama .

  5. #2085

    Domyślnie

    moim zdaniem chca sciagnac klienta nie podajac ceny montazu to tak jak by byl on gratis i to jest firma ochraniarska wiec moze syreny nie montuja w stadardzie tylko daja ich usluge monitoringu ?

    a co do opcji finalnej sam nie wiem co bym chcial miec, chyba poprostu dobrze dzialajacy alarm, reszta to zbedne dodatki? np sterowanie swiatlem w pokojach czy roletami, chociaz zamknac wszystkie rolety poprzez jakis kod w centrali nie bylo by zle
    Ktos kto zna te 2 centrale moze pomoze ?
    i jak czujki, w jednym zestawieniu innei w drugim inne

  6. #2086

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danielek
    moim zdaniem chca sciagnac klienta nie podajac ceny montazu to tak jak by byl on gratis i to jest firma ochraniarska wiec moze syreny nie montuja w stadardzie tylko daja ich usluge monitoringu ?

    a co do opcji finalnej sam nie wiem co bym chcial miec, chyba poprostu dobrze dzialajacy alarm, reszta to zbedne dodatki? np sterowanie swiatlem w pokojach czy roletami, chociaz zamknac wszystkie rolety poprzez jakis kod w centrali nie bylo by zle
    Ktos kto zna te 2 centrale moze pomoze ?
    i jak czujki, w jednym zestawieniu innei w drugim inne
    A czy nazwa tej firmy zaczyna się na S a kończy na d

    A z tym gratisem to chyba przesadzasz . Jeżeli liczą Ci za czujnik 120 zł to znaczy że za jego montaz liczą około 70 zł , czy to GRATIS

  7. #2087

    Domyślnie Re: GONG

    Cytat Napisał kecajm
    _ZBYCH_ i todaks dzięki za odpowiedzi, już precyzuję:

    -manipulator CA-64 KLCD-L kupiony wraz z centralą w połowie zeszłego roku,
    - wersję oprogramowania podam jak sprawdzę, chyba wyświetla się ona po restarcie centrali?
    - sam jestem instalatorem i administratorem systemu, zaprogramowałem centralę, także mam dostęp do jej wszystkich ustawień, skrót klawiszowy [8] już próbowałem


    Pozdrawiam, Kecajm
    Ale w opcjach klawiatury zaznaczyłeś linie gongu ?

  8. #2088

    Domyślnie

    hehe strzal w 10
    jesli nawet 70zl to koszt montazu to nie tak zle, slyszalem ze bierze sie 100zl od czujki i w tym juz jest cala reszta (montaz i uruchomienie alarmu)

    a czy dobrze doradza instalator nr1 zeby zalozyc czujniki wibracyjne na kazde drzwi i okna ? bedzie to lepiej chronic niz czujki zbicia szyb?

  9. #2089

    Domyślnie

    Właśnie wczoraj wróciłem z terenu gdzie pewien właściciel sklepu zaczepił mnie przy samochodzie pytając czy nie spojrzał bym w jego system który wzbudzał sie bez przyczyny od dwóch tygodni . System dwa lata temu zamontowała agencja "S.... " Obiecywała wówczas że w tej miejscowości będzie grupa interwencyjna i stanęło na tym że zamontowane przez nich systemy powiadamiały o włamaniu centrum oddalone o 120km. Centrum
    dzwoniło do właściciela z informacją że ma włamanie . Ta usługa była obciążona abonamentem zawartym w umowie podpisanej przy montażu systemu na okres 2 lat.
    gdy właściciel zwrócił się do nich o naprawę systemu to przekazali mu że mogą to zrobić odpłatnie :
    dojazd 240 x 0.78 zł
    roboczogodzina 50,00 liczona od momentu wyjazdu montera do momentu powrotu . Łatwo wyliczyć że na dzień dobry trzeba by zapłacić 487,00 +VAT.

    No ale jak motowali to miało być tak miło i tanio .......

  10. #2090

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danielek
    hehe strzal w 10
    jesli nawet 70zl to koszt montazu to nie tak zle, slyszalem ze bierze sie 100zl od czujki i w tym juz jest cala reszta (montaz i uruchomienie alarmu)

    a czy dobrze doradza instalator nr1 zeby zalozyc czujniki wibracyjne na kazde drzwi i okna ? bedzie to lepiej chronic niz czujki zbicia szyb?
    Jeśli strzał dobry to patrz wyżej .

    Moim zdaniem czujniki zbicia szyb w mieszkaniu to nie jest zbyt dobre rozwiązanie . W mieszkaniach często dokonujemy zmian w wystroju ( przestawianie mebli , zasłony ) Takie zmiany nie są bez wpływu na skuteczność czujników akustycznych . Dobre czujniki udarowe są rozwiązaniem skuteczniejszym .

  11. #2091

    Domyślnie

    ok, dziekuje za opinie na temat firmy S....
    w takim razie nie bede ryzykowal i wykresle ją z listy.
    Co do pierszego montera mysle ze cena montazu jest dobra wiec nie bede juz szukal dalej bo nie o grosze chodzi ale o jakosc, a ten wydaje sie konkretny i bez problemu podaje kontakt do swoich klientow by sprawdzic czy sa zadowoleni z jego uslug.
    Wiem ze na dzien dzisiejszy duzo firm sie pootwieralo "specjalizujacych" sie w systemach alarmowych, dzisiaj jest jutro jej nie ma ;|

  12. #2092

    Domyślnie Gong

    todaks: Ale w opcjach klawiatury zaznaczyłeś linie gongu ?


    Tak, oczywiście. I po otwarciu np. drzwi, na manipulatorze jest to sygnalizowane.


    Pozdrawiam,

  13. #2093

    Domyślnie Re: Gong

    Cytat Napisał kecajm
    todaks: Ale w opcjach klawiatury zaznaczyłeś linie gongu ?


    Tak, oczywiście. I po otwarciu np. drzwi, na manipulatorze jest to sygnalizowane.


    Pozdrawiam,
    Skoro masz sygnalizację to w czym jest problem , na początku twierdziłeś że tej sygnalizacji nie masz .

    Witam!
    Mam problem z uaktywnieniem gongu w manipulatorze centrali CA64. Już próbowałem zmieniać chyba wszystkie ustawienia. może mi ktoś punkt po punkcie powiedzieć co ustawić?

  14. #2094

    Domyślnie Gong

    Niezrozumieliśmy się. Sygnalizację tekstową mam. A gongu nie.


    Pozdrawiam,

  15. #2095

    Domyślnie

    dzwonil do mnie Pan z firmy S.....
    zaproponowal mi okablowanie w cenie 20% calego systemu wiec jesli caly system tj 3 klawiatury, czujki ruchu, czujki kontraktonowe, czujki wibracyjne itp wyniesie 3565zł netto to za cale okablowanie zaplace 700 zl netto (okablowanie + ich montaz), powiem szczerze ze kuszaca propozycja

  16. #2096

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał 3241mirek
    Witam. Jestem posiadaczem centrali Satela Integra 64 i mam pewien problem z podłączeniem sygnalizatora SD3001. W instrukcji pokazane jest podłączenie sygnalizatora do centrali CA10. A jak podłaczyć ją do centrali Integra 64.
    To było pierwsze pytanie, a drugie brzmi tak: czy klawiature strefową podłacza sie na te same zaciski co klawiaturę KLCD?
    Proszę o pomoc.
    sygnalizator podłaczasz indentycznie w centrali ca10 i integra jak i innych centralach satela.
    klawaiature strefowa podłaczasz pod magistrale expanderow.
    Z sygnalizatorem SD3001 jest tak, że pobiera on ok.1,5A podczas alarmu. Druga sprawa to, że do uruchomienia sygnalizatora trzeba podać na wejścia STO, STA albo AUX+ albo AUX- w zależności od konfiguracji.

    Można próbować sterować sygnalizatorem z wyjścia BELL lub wykorzystać wyjścia centrali. Jednakże w każdym z przypadków prąd potrzebny do obsłużenia palnika i syreny będzie pobierany z centrali tj. zasilacza i jej AKU. Przy podłączeniu do centrali innych odbiorników np. czujki PIR, klawiatury, moduły rozszerzenia wejść itp juz na wstepie powodujemy jej pewne obciążenie.
    W tej sytuacji wywołanie alarmu może choć nie musi spowodować pobór prądu większego niż dopuszczalny w takiej sytuacji.

    Pisze to bo sam posiadam taki sygnalizator i centralę PC5020 DSC. Aby wyeliminować tą niedogodność steruję sygnalizatorem poprzez przekaźnik, uruchamiany z wyścia centrali zdefiniowanego tak że jest aktywne razem z alarmem. Przekaźnik już steruje wejściami STA i STO. Takie rozwiązanie załatwia mi problem przeciążenia zasilacza cenrali. Dodam, jeszcze, że sygnalizator podobnie jak i inne odbiorniki są zasilane z osobnego zasilacza. Przekaźnik okazał się niezbędny, gdyż zasilenie sygnalizatora z innego źródla a sterowanie nim z centrali nie wywołuje reakcji sygnalizatora. Po prostu nie płynie prąd z innego źródla do wyścia centrali (nie zamkniety obwód).

  17. #2097

    Domyślnie

    Mam 3 konkretne oferty na alarm i nei wiem na co się zdecydować.

    Alarm będzie oparty ca pasywnych czujkach - w sumie 9 czujek.

    Firma A proponuje centralę Matrix 832 - czytałem złe opinię o tej centrali
    Firma B centralkę DSC PC 5020
    Firma C centralkę Satela CA 10

    Nie mam zacięcia do programowania i pewnie i tak będe korzystał z małej części oferowanych możliwości. O Satelu czytałem wiele dobrego. Sam nie wiem co wybrać

  18. #2098
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Duży Boban
    Mam 3 konkretne oferty na alarm i nei wiem na co się zdecydować.

    Alarm będzie oparty ca pasywnych czujkach - w sumie 9 czujek.

    Firma A proponuje centralę Matrix 832 - czytałem złe opinię o tej centrali
    Firma B centralkę DSC PC 5020
    Firma C centralkę Satela CA 10

    Nie mam zacięcia do programowania i pewnie i tak będe korzystał z małej części oferowanych możliwości. O Satelu czytałem wiele dobrego. Sam nie wiem co wybrać
    Bierz satela..nawet sie nie zastanawiaj!!
    Praktycznie brak awarii i przyjazny dla uzytkownika...
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  19. #2099

    Domyślnie Re: Gong

    Cytat Napisał kecajm
    Niezrozumieliśmy się. Sygnalizację tekstową mam. A gongu nie.


    Pozdrawiam,
    Sygnalizator w manipulatorze jest sprawny ?

  20. #2100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danielek
    dzwonil do mnie Pan z firmy S.....
    zaproponowal mi okablowanie w cenie 20% calego systemu wiec jesli caly system tj 3 klawiatury, czujki ruchu, czujki kontraktonowe, czujki wibracyjne itp wyniesie 3565zł netto to za cale okablowanie zaplace 700 zl netto (okablowanie + ich montaz), powiem szczerze ze kuszaca propozycja
    Danielek Ty rób co chcesz przecież nikt Ci nie powie "A nie mówiłem"

Strona 105 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony