dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 468 z 562
Pokaż wyniki od 9.341 do 9.360 z 11231
  1. #9341
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Brak pradu to brak pradu, a odciecie zasialania przez potencjalnego zlodzieja to inny temat. Podchodzi do skrzyneczki, wylacza FRa i pradu nie masz.

    Fantom
    ps. Ja akurat mam kilka obwodow na UPSie wiec ten prad by tam byl jeszcze przez jakis czas Do tego dokladam przelacznik faz - ze jak jakiejs "Waznej" fazy zabraknie, to zasili sie z innej.
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  2. #9342
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Szczukot masz racje...ale to chyba u każdego można prąd ze skrzyneczki wyłączyć??

    hi hi normalnie z tym alarmem i zabezpieczeniami to jak na wojnę się wyszykowałeś

  3. #9343
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Ale centralka alarmowa w 99 % przypadkow ma akumulator. Wiec GSM tam wbudowany bedzie dzialal jeszcze przez dluzszy czas.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  4. #9344
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    masz racje to się trzeba zastanowić nad dołożeniem tego gsm-a .
    masz alarm satela czy dsc? wiesz że w naszej wsi teraz zaczęły się włamania? ostatnio policja ich złapała - nasze wsiowe chłopaki....

  5. #9345
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    To nie wiedzialem, ze cos sie dzieje. Alarm mam Satela (integra).

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  6. #9346

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska Zobacz post
    ArKaMa

    jak nie ma prądu telefon wiadomo ,nie działa....ale nie mam z tym problemu bardzo ale to bardzo żadko zdarzają się teraz wyłączenie prądu.
    Centralkę mam z modemem telefonicznym...szkoda teraz dpkupować za następne 400 zł modem gsm...jak już kiedyś pozbędę się telefonu stacjonarnego ( bardziej kiedyś niż teraz) wtedy będzie gsm...

    czy dobrze rozumiem nie trzeba teraz mieć na strychu drugiej komórki?
    powiem tak..nie mam chopla na punkcie rozbudowanego alarmu- od 8 lat miałam alarm i ani razu go nie właczałam zawsze ktoś był w domu - zawsze. Teraz nasz tzw stróz wyniósł się do innego miasta i alarm być wiadomo musi właczony, chociaż uwazam dalej że dobry sąsiad lepszy od alarmu...na naszej wsi w zeszłym roku były włamania- facet ma wypasiony alarm no nic alarm wył złodzieje laptopy pod pachę i poszli...po 20 minutach ochrona się zjawiła...
    Widzę, że Szczukot juz odpowiedział
    Awaryjne zasilanie przyda się na wypadek celowego odcięcia zasilania. Do modułu GSM wkładasz kartę jakiegoś operatora (teraz chyba najlepiej PLAY) i dostajesz powiadomienia na dowolnie wybrane nr telefonów o zdarzeniach w systemie. Drugiej komórki nie trzeba, choc do niedawna było to najprostsze stosowane rozwiązanie stara nokia podpięta do centrali
    BTW system powinien byc "podpięty" do jakiejkolwiek agencji achrony,

  7. #9347

    Domyślnie

    Moim zdaniem wystarczy telefon podpiąć pod zasilanie awaryjne i tyle. Niekoniecznie trzeba kupować dodatkowy moduł, chociaż na pewno daje to dodatkowe możliwości. Oczywiście za dodatkową cenę. A podpięcie telefonu pod zasilanie awaryjne ma tę zaletę, że w przypadku awarii prądu, można ją zgłosić do energetyki... (tak wiem, są teraz telefony komórkowe i działają nawet podczas awarii zasilania)
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  8. #9348
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi....
    Play działa beznadziejnie u mnie tzn loguje się tylko i wyłacznie jak masz ustawioną sieć Plusa...mam w Plusie komórki i raczej Plus lub Orange jest w tej mojej wsi oki. Narazie zostanie centralka z modemem telefonicznym o dodatkowycm zasilaniu oczywiscie pomyslę.( dzięki za pomsł) chociaż nie umrę z powodu że telefon mnie nie powiadomi że pradu w chacie nie ma
    Agencja ochrony....no cóż dziekuję naczytałam się opinii,wiem jak działaja na moim "podwórku" czasami kto tam pracuje.... itp nie przepadam za tzw złudną nadzieją że cokolwiek się nie zdarzy....jak panowie będą moją chatę ochraniać...
    Ostatnio edytowane przez Teska ; 12-07-2012 o 12:54

  9. #9349
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    @Teska, przy telefonie radiowym powiadomienie telefoniczne w DSC może nie działać! Miałem taki przypadek parę lat temu z telefonem radiowym Sferii.
    Chodzi o to, że przez modem radiowy inaczej są przesyłane sygnały DTMF (przynajmniej w Sferii).

    Pozdrawiam
    ZBYCH
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  10. #9350

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska Zobacz post
    Narazie zostanie centralka z modemem telefonicznym o dodatkowycm zasilaniu oczywiscie pomyslę.( dzięki za pomsł) chociaż nie umrę z powodu że telefon mnie nie powiadomi że pradu w chacie nie ma
    To nie chodzi o powiadomienie o braku prądu. W przypadku włamania włamywacz może zaraz po wejściu (albo nawet przed) odciąć zasilanie i mimo że centrala będzie chciała powiadomić Cię o włamaniu, to telefon będzie nieczynny.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  11. #9351
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Zbychu......dzieki za info, to mnie zmartwiłeś zaraz zadzwonię do instalatora no ale myślę Pan był, pytał o telefon wie że radiowy...w mojej okolicy większość ma radiówki.Dzięki raz jeszcze


    Kolorado.....no trudno jak to się mówi,centrala u mnie na poddaszu,tam też jakoś wleść musi...skrzynka z bezpiecznikami zamknieta w garażu...tak czy siak łatwego życia złodziej nie będzie miał..jak wlezie przez garaż ma dzrzwi antywłamaniowe do sforsowania,a jak wlezie przez okna - szyby antywłamaniowe nietłukące i grzyby i inne pierdoły( taka miałam shizę jak się budowałam- ale na polu byłam pierwszą osadniczką wkoło krzaki las i zero narodu)

    Bardzo Wam dziękuję z opinie i podpowiedzi, ale ja jestem z tych jak to się mówi niereformowalnych kobiet...alarm oczywiście w miarę prosty do obsługi ( nie znaczy najtańszy) dobry sąsiad....bo wiem że złodzieje potrafia obejść wszystkie zabezpieczenia.jedyny plus brzęczącego im alarmu taki że zrobią mniejsze szkody rzucą się na to co można wynieśc pod pachą...i opchnąć na wódę - mówię o złodzijach pospolitych, ci fachowcy myślę sobie mają inne rezydencje bardziej okazałe.
    Ostatnio edytowane przez Teska ; 12-07-2012 o 13:10

  12. #9352
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Zbychu...

    odpowiedz od Pana instalatora że podpinają DSC pod radiówkę Tepsy - Orange i działa nie mieli do tej pory problemów -

  13. #9353
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Radiówka radiówce nierówna. Tepsa używa obecnie chyba już tylko NMT (były system telefonii komórkowej Centertel), Sferia może mieć coś innego.
    Radio to jednak zawsze radio, przy radiodostępie problemy z wszelkimi transmisjami sygnałów innych niż mowa bardzo często są problemy.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  14. #9354
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska Zobacz post
    .skrzynka z bezpiecznikami zamknieta w garażu..
    Jestes pewna ze nie mozna "odciac pradu" na zewnatzr domu ? np w skrzyneczce z licznikiem ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  15. #9355
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Szczukot.....z tych skrzyneczek mogą odciąć każdemu. wiem i rozumiem.

  16. #9356
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    No wlasnie - i dlatego alarmowka powinna ogolnie byc na zasilaniu awaryjnym. Lacznie z wysylaniem smsow itp.
    A wylaczenei zasilania tez jest najczesciej monitorowane. I jak widza, ze w okolicy zgaslo to olewaja, ale jak wylaczone zostalo w jednym domku to monitoring sie przypomni telefonicznie ze pradu nie ma.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  17. #9357
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Radiówka radiówce nierówna. Tepsa używa obecnie chyba już tylko NMT (były system telefonii komórkowej Centertel), Sferia może mieć coś innego.
    Radio to jednak zawsze radio, przy radiodostępie problemy z wszelkimi transmisjami sygnałów innych niż mowa bardzo często są problemy.

    J.
    Jarek wiem, ale niestety Tepsa nie miala ochoty ciągnąć kabla-

  18. #9358
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    alarm wiadomo ze jest na swoim zasilaniu...

  19. #9359

    Domyślnie

    Alarm musi działać nawet przy braku prądu, a monitoring ma sens tylko jak ktoś na niego szybko zareaguje (ekipę, która przyjeżdża po pół godziny, to można se w buty wsadzić). W przypadku modułu GSM warto spróbować dogadać się z sąsiadami i wysyłać powiadomienia o alarmach także do nich. Typowe systemy alarmowe to i tak tylko straszak na amatorów, "profesjonaliści" albo znikną zanim te SMSy w ogóle dotrą do odbiorców, albo zdeaktywują monitoring (zależy jak bardzo im zależy na łupach). Dlatego nie można zapominać o ważnym dodatku do alarmu, czyli ubezpieczeniu ruchomości (i budynku od zniszczeń włamaniowych).

  20. #9360
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    Alarm musi działać nawet przy braku prądu, a monitoring ma sens tylko jak ktoś na niego szybko zareaguje (ekipę, która przyjeżdża po pół godziny, to można se w buty wsadzić). W przypadku modułu GSM warto spróbować dogadać się z sąsiadami i wysyłać powiadomienia o alarmach także do nich. Typowe systemy alarmowe to i tak tylko straszak na amatorów, "profesjonaliści" albo znikną zanim te SMSy w ogóle dotrą do odbiorców, albo zdeaktywują monitoring (zależy jak bardzo im zależy na łupach). Dlatego nie można zapominać o ważnym dodatku do alarmu, czyli ubezpieczeniu ruchomości (i budynku od zniszczeń włamaniowych).
    100% prawdy

    Moim skromnym zdaniem - trzeba tworzyć systemy ochrony mechanicznej i sygnalizacji próby ich pokonania, czyli okna i drzwi tzw. antywłamaniowe + obwodowy system alarmowy wykrywający próbę ich pokonania - zanim złodziej dostanie się do środka. Tylko taka współpraca zabezpieczeń mechanicznych i elektronicznych ma sens.
    Co komu po oknach antywłamaniowych, skoro ma system alarmowy oparty na wewnętrznych czujkach ruchu? Złodziej spokojnie i po cichu pokona okno (to tylko kwestia czasu i narzędzi...), wejdzie do środka, zrobi kilka kroków i dopiero włączy się alarm. Złodziej w ciągu 3 minut "obleci" cały dom, skubnie małe, cenne rzeczy i ucieknie zanim ktokolwiek palcem w bucie ruszy...
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

Strona 468 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony