dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 522 z 562
Pokaż wyniki od 10.421 do 10.440 z 11231
  1. #10421
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogus36 Zobacz post
    Witam ponownie , dostalem oto takie zestawienie prosze powiedziec czy wszystko jest ok ? bo podopbno skrzynka jest troszke za mala i cos za mały aku do tego zestawu ? Załącznik 305039 Prosze o opinie ewentualnie jeżeli jest możliwosc prosze o rozpisanie (dobranie) mi zestawu z micra , integra bede naprawde wdzieczny

    PS czujek kontaktron ma byc 13 , zle obliczylem bo na skrzydło wyjdzie 6 a na całe okno kolejne 6 +1 drzwi Pozdrawiam serdecznie.
    Wg mnie to nie najlepiej, weź sobie wycen integre 32 , klawiaturę int klcdrg i jakies inne czujki ruchu przynajmniej graphite te aqua satela to wg mnie nędza , nie instaluje ich już od dwóch lat -ciągłe samozałączenia z nich były. Versa w standardzie ma chyba dwa wyjścia programowalne więc nie wykorzystasz w pełni 5 wejść modułu gsm t2 ,może już lepiej weż t-1 ale programowanie dla laika może być trudniejsze.Satndardowe klawiatury do versy są dosyć małe już lepiej kupic tą większą.

  2. #10422

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar***pl Zobacz post
    Wg mnie to nie najlepiej, weź sobie wycen integre 32 , klawiaturę int klcdrg i jakies inne czujki ruchu przynajmniej graphite te aqua satela to wg mnie nędza , nie instaluje ich już od dwóch lat -ciągłe samozałączenia z nich były. Versa w standardzie ma chyba dwa wyjścia programowalne więc nie wykorzystasz w pełni 5 wejść modułu gsm t2 ,może już lepiej weż t-1 ale programowanie dla laika może być trudniejsze.Satndardowe klawiatury do versy są dosyć małe już lepiej kupic tą większą.
    A jak z amu do tego i obudowa jakies propozycje i moze modul gsm 4 ? Ewentualnie jakis zestaw ropam ?

  3. #10423
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogus36 Zobacz post
    A jak z amu do tego i obudowa jakies propozycje i moze modul gsm 4 ? Ewentualnie jakis zestaw ropam ?
    Ja ropama nie znam i nie instaluję, osobiście mi nie odpowiada ani funkcjonalność ani wygląd.Sam ten system będziesz instalował? Bez sensu jest kupowanie gsm4 przy versie .Ja bym ci polecił : integra 32 lub 64 , czujniki Graphite satela lub pdl12 Siemensa , obudowa awo 356 akumulator europower 17Ah do tego jakiś gsm t-2 albo t-6 .możesz również zaszaleć i kupić integrę 128wrl i będziesz miał wszystko na płycie łącznie z dwukierunkowym gsm i modułem bezprzewodowym abaxa.

  4. #10424

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar***pl Zobacz post
    Ja ropama nie znam i nie instaluję, osobiście mi nie odpowiada ani funkcjonalność ani wygląd.Sam ten system będziesz instalował? Bez sensu jest kupowanie gsm4 przy versie .Ja bym ci polecił : integra 32 lub 64 , czujniki Graphite satela lub pdl12 Siemensa , obudowa awo 356 akumulator europower 17Ah do tego jakiś gsm t-2 albo t-6 .możesz również zaszaleć i kupić integrę 128wrl i będziesz miał wszystko na płycie łącznie z dwukierunkowym gsm i modułem bezprzewodowym abaxa.
    Tak sam będe instalował w sumie to z kierownikiem z pracy ale on jest ogarniety chlopaczyna i montował kiedyś alarmy po 2 pracujemy na codzień z częsciami elektronicznymi wiec mysle ze damy rade

    Powiem tak ten integra 128 to juz naprawde gorna chyba pólka wolałbym cos tanszego z mozliwoscia kiedys rozbudowy , jak narazie nakładaja sie także inne wydatki zwiazane z budowa ;/
    Ostatnio edytowane przez Bogus36 ; 19-02-2015 o 23:45

  5. #10425
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tylko w tej integrze praktycznie masz chyba już wszystko. Jak dobrze poszukasz to kupisz za tysiaka, 32 możesz mieć za 3 stówki ale jak będziesz chciał robić coś przez internet to następne 4 musisz dołożyć, jak gsm to znów kolejna kasa i.t.d. Może jednak lepiej kupić ją w pakiecie i mieć święty spokój.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #10426

    Domyślnie

    No wlasnie tak nad tym myslalem zeby kupic juz gotowa 128 i miec spokoj ale 2 sprawa to jezeli padnie modul gsm to musze wymienic cala plytke a tak tylko modul.Ok jezeli ktos moze niech mi rozpisze cale zestawy manipulator obudowa aku itp do integra 32 64 i 128 bede naprawde wdzieczny!!! pozdrawiam sorki ze bez polskich znakow ale pisze z pracy z komormi ;/

  7. #10427
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    No i do 128 WRL trzeba raczej dokupic kolejne moduly we/wyj bo na plycie jest ich prawie zero.

    Fantom
    Ostatnio edytowane przez szczukot ; 20-02-2015 o 12:18
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  8. #10428
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Coś chyba Ci się trochę pomyliło.

    Poziom zabezpieczenia (Grade) 3
    Dostępne warianty powiadamiania A, B, C
    Wejścia na płycie głównej 4 8 16 16
    Wejścia w systemie 24 32 64 128
    Wyjścia wysokoprądowe programowalne
    na płycie głównej 2 2 4 4
    Wyjścia zasilające dedykowane dla
    manip., ekspanderów i czujek 3 3 2 2
    Wyjścia typu OC na płycie głównej 2 6 12 12
    Wyjścia w systemie 20+4* 32 64 128
    Gniazda syntezerów mowy 1 1 2 2
    Manipulatory w systemie 4 4 8 8
    Magistrale ekspanderów 1 1 2 2
    Ekspandery w systemie 32 32 64 64
    Ekspandery wejść 2 3 6 14
    Ekspandery wyjść 2 3 6 14
    Partycje 1 4 8 8
    Strefy 4 16 32 32
    Timery 16 32 64 64
    Numery telefonów do powiadamiania 4 8 16 16
    Komunikaty na pager 16 32 64 64
    Komunikaty głosowe 16 16 16 32
    Przekaźniki telefoniczne 16 16 16 32
    Użytkownicy (bez adm. i serwisu) 16 64 192 240
    Pamięć zdarzeń 899 899 6143 22527
    Wydajność zasilacza [A] 1,2 1,2 3 3
    Prąd ładowania akumulatora [mA] 350 400/800 500/1000 500/1000
    Obciążalność wyjść programowalnych:
    wysokoprądowe/OC [A] 2/0,05 2/0,05 3/0,05 3/0,05
    Obciążalność wyjść zasilających:
    +KPD/+EX1 łącznie z +EX2 [A] - - 2,5/2,5 2,5/2,5

    To tłustym drukiem dotyczy 128
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #10429
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Tyle to ma wersja 128. Ale 128WRL (którą proponujesz) to jest mniej. Więc nie meisza danych z tym co zaproponowałeś do kupna.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  10. #10430
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    OK masz rację nie zwróciłem na to uwagi:
    Struktura systemu
    32 strefy.
    8 partycji (podsystemów).
    Wejścia
    8 programowalnych wejść przewodowych na płycie głównej centrali:
    –obsługa czujek typu NO i NC oraz czujek roletowych i wibracyjnych;
    –obsługa konfiguracji EOL i 2EOL;
    –programowalna wartość rezystorów parametrycznych;
    –kilkadziesiąt typów reakcji.
    Maksymalna liczba wejść programowalnych: 128.
    Wyjścia
    8 programowalnych wyjść przewodowych na płycie głównej centrali:
    –2 wyjścia wysokoprądowe;
    –6 wyjść niskoprądowych typu OC;
    –ponad 100 realizowanych funkcji;
    –realizacja niestandardowych funkcji sterowania dzięki możliwości programowania złożonych operacji logicznych na wyjściach.
    Maksymalna liczba wyjść programowalnych: 128.
    3 wyjścia wysokoprądowe na płycie głównej centrali realizujące funkcję wyjść zasilających.
    Magistrale komunikacyjne
    Magistrala manipulatorów umożliwiająca podłączenie do 8 urządzeń.
    Magistrala ekspanderów umożliwiająca podłączenie do 32 urządzeń.
    Urządzenia bezprzewodowe
    Wbudowany interfejs bezprzewodowy systemu ABAX umożliwiający obsługę:
    –do 48 urządzeń bezprzewodowych;
    –do 248 pilotów APT-100.
    Dwukierunkowa kodowana komunikacja radiowa w paśmie częstotliwości 868 MHz.

    I jeszcze jedno sprostowanie:

    Możliwość monitorowania zdarzeń przez sieć Ethernet (TCP lub UDP) po podłączeniu modułu ETHM-1 / ETHM-1 Plus.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #10431

    Domyślnie

    Czyli integra 128 bez wrl jest lepsza bo już się pogubiłem

  12. #10432
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A Renault Traffic jest lepszy od Scenica (bo większy)?

    128 ma więcej portów. 128WRL ma więcej możliwości. Jedną i drugą możesz rozbudować o brakujące rzeczy, ale sam musisz zdecydować, od której platformy zaczniesz.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  13. #10433

    Domyślnie

    Szukam systemu alarmowego do domku jednorodzinnego. Próbowałem znaleźć samemu ale jest tego aż tyle że już się zakręciłem..A może byście coś polecili? Chciałbym aby w razie konieczności system powiadomił mnie o próbie włamania/włamaniu wiadomością sms. Ile kosztowałby taki system?

  14. #10434
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał tynkuj Zobacz post
    Szukam systemu alarmowego do domku jednorodzinnego. Próbowałem znaleźć samemu ale jest tego aż tyle że już się zakręciłem..A może byście coś polecili? Chciałbym aby w razie konieczności system powiadomił mnie o próbie włamania/włamaniu wiadomością sms. Ile kosztowałby taki system?
    Domów tez jest kupe , są małe i duże itp. Jak można ci coś doradzić jak nawet nie podałeś ile pokoi ile okien?

  15. #10435

    Domyślnie

    Witam, mam rozumieć Że do tego zestawu muszę dokupić tylko transformator + czujki tak + manipulator myslałem nad INT-KLCD-BL ewentualnie jeżeli fundusze starczą to INT-TSG-BSB będą pasowały ?

    integra 128 wrl.
    Centrala alarmowa - płyta główna od 8 do 128 wejść i wyjść z wbudowanym modułem GSM i kontrolerem systemu bezprzewodowego ABAX. KOMPLET fabryczny : z antenami: ANT-OBU-Q i ANT-868 w obudowie OPU-3p.BEZ transformatora.

    Pozdrawiam.

  16. #10436
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogus36 Zobacz post
    Witam, mam rozumieć Że do tego zestawu muszę dokupić tylko transformator + czujki tak + manipulator myslałem nad INT-KLCD-BL ewentualnie jeżeli fundusze starczą to INT-TSG-BSB będą pasowały ?

    integra 128 wrl.
    Centrala alarmowa - płyta główna od 8 do 128 wejść i wyjść z wbudowanym modułem GSM i kontrolerem systemu bezprzewodowego ABAX. KOMPLET fabryczny : z antenami: ANT-OBU-Q i ANT-868 w obudowie OPU-3p.BEZ transformatora.

    Pozdrawiam.
    Potrzebujesz integrę 128wrl z obudową , transformator tr60, sygnalizator zewnętrzny , klawiaturę jaka ci się podoba od integry,czujniki ewentualnie jeśli ich jlośc będzie większa niż 8 to jeszcze moduły rozszerzeń linii int-e

  17. #10437

    Domyślnie

    Problem z Integrą 128 WRL: Siła sygnału 0%.
    SMSy nie chodzą w żadną stronę.
    Chyba nawet nie nawiązuje połączenia z siecią GSM, bo sms sterujący odbieram na telefonie jak przełożę kartę.
    Sprawdzone na dwóch róznych sprawnych kartach SIM różnych operatorów.
    Antena w gnieździe. Problemu ze zasięgiem nie powinon być - telefon pokazuje prawie max.

    Macie jakieś pomysły czy od razu słać do serwisu?

  18. #10438
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajcik Zobacz post
    Problem z Integrą 128 WRL: Siła sygnału 0%.
    SMSy nie chodzą w żadną stronę.
    Chyba nawet nie nawiązuje połączenia z siecią GSM, bo sms sterujący odbieram na telefonie jak przełożę kartę.
    Sprawdzone na dwóch róznych sprawnych kartach SIM różnych operatorów.
    Antena w gnieździe. Problemu ze zasięgiem nie powinon być - telefon pokazuje prawie max.

    Macie jakieś pomysły czy od razu słać do serwisu?
    A wcześniej działała czy to pierwszy montaż?

  19. #10439

    Domyślnie

    wcześniej działało.

  20. #10440

    Domyślnie

    Dobra, to wysyłam. A jak już mam wymontowywać, to chodzi mi po głowie taka modernizacja:
    * w dotychczasowej lokalizacji centralki umieścić łącznicę (może ona być nawet w szafie rackowej na podaszu stosunkowo blisko)
    * samą cenralę połączyć "pępowiną" z łącznicą, wsadzić do zakamarka i nie zaglądać.

    Połączenia centrala<-->
    * OWY 3x1.5 - zasilanie + masa
    * przewody ytdy 4x2x0.5:
    - linie centralki
    - linie ex1
    - linie ex2
    - wyjścia wysokoprądowe
    - rs232 + reset

    Zalety:
    * większy komfort "dłubania" i serwisowania, kiedy można sobie wygodnie zajrzeć do łącznicy
    * większy porządek w szafce alarmowej (dużo mniej przewodów tam się zbiega)

    Co wy na to?

Strona 522 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony