dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 562
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 11231
  1. #1081

    Domyślnie

    Mam zaintsalowane na oknach czujki Impaq Plus. Czy można je jakoś "zmusić" aby przy uzbrojonym alarmie jakoś śweiciły, migały, albo co?

    Parę razy zdarzyło się owtorzyć okno, a tak gdyby toto migało, to może domownicy nie otwierraliby okna.
    GG 5410889

  2. #1082
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał ubek
    Myślisz, że mój problem z manipulatorem leży po stronie płyty (oprogramowania)? Odpowiadam sobie sam - nie, przecież mi nie działają przyciski a nie komunikacja. Próbowałem jeszcze raz adresować, ale nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Jak wynika z Twojego bogatego doświadczenia - takie manipulatory często się psują? Spotkałeś się już z takim objawem?
    Manipulatory nie często się psują, ale to w końcu tylko elektronika...
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  3. #1083
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał toya
    Drogi Zbychu!
    Przejrzałam na raty cały wątek i widziałam, że podpowiadałeś jak umieścić kontaktrony w środku okna - mój instalator wykazuje wybitną niechęć przed umieszczaniem ich tam, chce je montować od wewnątrz (pewno tak mu wygodniej) argumentuje tym, że przy okuciach typu WK2 (firmy MACO) nie ma gdzie przykręcić do skrzydła magnesów neodymowych
    czy mogłabym Cię prosić o podpowiedź?
    moje okna są z Oknoplastu Kraków (http://www.oknoplast.com.pl/index.php), model Awans (niestety nie da się podać dokładnego linka strony z typem okna)

    z góry dziękuję!
    toya
    Droga Toyo!
    Zmień instalatora, albo zmuś go do myślenia...
    Przy każdego rodzaju okuciu da się zamontować kontaktron wpuszczany.
    Trzeba tylko posiadać wiedzę oraz zdolności manualne. Może jednego z tych brakuje Twojemu instalatorowi
    Jeśli widziałaś moje instrukcje w tym wątku i poinformowałaś swojego instalatora, jak ma to zrobić, a on mimo to twierdzi, że się nie da, to lepiej odpuść! Może on nigdy jeszcze nie wiercił w oknach pod kontaktrony wpuszczane. Może nie zna przekroju okna i nie wie, gdzie ma wiercić Jeśli ma Ci zniszczyć okna, bo nie potrafi tego zrobić, to lepiej poszukać innego instalatora. Po co ten ma się uczyć na Twoich oknach
    Dodam jeszcze, że magnes wcale nie musi być przykręcany. Można go np precyzyjnie przykleić...
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  4. #1084
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał ubek
    Wow, manipulator nowy i działa jak należy. Soft do centrali wgrany nowy, z grudnia, wszystko hula jak należy. Zrobiłem sobie powiadamianie sms i już dzisiaj zadziałało. Popędziłem na budowę (w 4 minuty sie wyrobiłem) i nic nie stwierdziłem. Alarm wywołany został z czujki cobalt. Jak wpadłem do domu to ponownie ta czujka zarejestrowała ruch i dalej kolejna (według wpisów w rejestrze zdarzeń) - w korytarzu. Ciekawe, pewnie jakie zwierze (tylko czy czujka cobalt wykryje ruch gryzonia? pewnie nie...) Ciekawe ...
    I co było przyczyną kłopotów? Uszkodzony manipulator?

    Odnośnie fałszywych alarmów, to jeśli budynek nie jest szczelnie zamknięty, to może ptaszek wleciał, albo kot wszedł
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  5. #1085
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szaruś
    Mam zaintsalowane na oknach czujki Impaq Plus. Czy można je jakoś "zmusić" aby przy uzbrojonym alarmie jakoś śweiciły, migały, albo co?

    Parę razy zdarzyło się owtorzyć okno, a tak gdyby toto migało, to może domownicy nie otwierraliby okna.
    Owszem
    W czujkach jest zworka "Comfort". Założenie tej zworki powoduje włączenie migania diody na zielono. Jeśli chcesz, aby to miganie występowało tylko przy włączonym alarmie, to zaprogramuj tak centralę, aby zasilanie do czujek włączało się po uzbrojeniu systemu

    Aby zmusić domowników do nie otwierania okien, zamontuj klamki z kluczykiem i zabierz kluczyki
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  6. #1086

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    I co było przyczyną kłopotów? Uszkodzony manipulator?
    Myślę że manipulator, dystrybutor wymienił go na nowy i nowy działa bez zarzutu
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Odnośnie fałszywych alarmów, to jeśli budynek nie jest szczelnie zamknięty, to może ptaszek wleciał, albo kot wszedł
    Jest szczelnie zamknięty. Co prawda zwirzę mogło wejść niepostrzeżenie i "aktywować" się dopiero wieczorem. Innych alarmów nie było. wysypałem sobie kawałek korytarza piaskiem, zobaczymy czy znajdę jakieś ślady.
    Zastanawia mnie tylko, czy jak by to było kot, czy ptak, to czy czujka cobalt zadziałałaby? Jak myślisz?

  7. #1087

    Domyślnie

    Zbychu, dzięki
    GG 5410889

  8. #1088

    Domyślnie

    Zbychu, mając centarlę CA-64 można by było zastosować w skrzynce bezpieczników styczniki na 12V i sterować je za pomocą wyjść z centrali alarmowej, czytałem że max obciążenie wyjśc to 50mA, a nie wiem ile takie styczniki pobierają, wydaje mi się że coś koło 100mA ?
    A może sa przekaźniki z jakąś podstawą, która to można by było wpiąć na szynę jak bezpieczniki w skrzynce ?

    Pozdrawiam
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  9. #1089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulin
    Zbychu, mając centarlę CA-64 można by było zastosować w skrzynce bezpieczników styczniki na 12V i sterować je za pomocą wyjść z centrali alarmowej, czytałem że max obciążenie wyjśc to 50mA, a nie wiem ile takie styczniki pobierają, wydaje mi się że coś koło 100mA ?
    A może sa przekaźniki z jakąś podstawą, która to można by było wpiąć na szynę jak bezpieczniki w skrzynce ?

    Pozdrawiam
    wtrace sie:
    np. http://www.eltako.com/dwl/eltako_2006_kapitel_c.pdf np. ER12NP

  10. #1090
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol N.
    Cytat Napisał Kulin
    Zbychu, mając centarlę CA-64 można by było zastosować w skrzynce bezpieczników styczniki na 12V i sterować je za pomocą wyjść z centrali alarmowej, czytałem że max obciążenie wyjśc to 50mA, a nie wiem ile takie styczniki pobierają, wydaje mi się że coś koło 100mA ?
    A może sa przekaźniki z jakąś podstawą, która to można by było wpiąć na szynę jak bezpieczniki w skrzynce ?

    Pozdrawiam
    wtrace sie:
    np. http://www.eltako.com/dwl/eltako_2006_kapitel_c.pdf np. ER12NP
    Eltako ER12NP za... 30 EURO

    Proponuję zastosować przekaźniki interfejsowe firmy RELPOL w cenie 28, ale złotych

    np. PI6-1P


    Na szynę DIN 35 - grubość tylko 0,5 DIN!!! Cewka na 12 V i obciążenie max. 6A/230V.

    lub PI85 + gniazdo GZT80


    Na szynę DIN 35 - grubość 1 DIN. Cewka na 12 V i obciążenie max. 16A/230V
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  11. #1091

    Domyślnie

    Super, ale czy moge je zasilać bezpośrednio z centralki, czy centralka wytrzymie większe obciążenie, tam pisze że max 50 mA można obciążać wyjście. Tak sie zastanawiam, bo mam jeszcze ekspander wyjść do CA64 i przy każdym wyjściu jest przekaźnik (tak mi się wydaje, bo co by to mogło być innego), może z niego można wyciągnąć więcej mocy aby zasilały te styczniki.
    Czy są przekaźniki, które po włożeniu do jakiejś obudowy można założyć na szynę ?

    Dzięki za odpowiedź.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  12. #1092
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulin
    Super, ale czy moge je zasilać bezpośrednio z centralki, czy centralka wytrzymie większe obciążenie, tam pisze że max 50 mA można obciążać wyjście. Tak sie zastanawiam, bo mam jeszcze ekspander wyjść do CA64 i przy każdym wyjściu jest przekaźnik (tak mi się wydaje, bo co by to mogło być innego), może z niego można wyciągnąć więcej mocy aby zasilały te styczniki.
    Wyjście tranzystorowe na pewno wytrzyma takie obciażenie. Zrób jednak bilans mocy dla całego systemu, żeby się nie okazało, że pobór mocy wszystkich urządzeń przekroczy wydajność prądową zasilacza centrali!!!
    Ja stosuję dodatkowo moduł CA 64 PP - osiem wejść, cztery wyjścia przekaźnikowe, cztery wyjścia tranzystorowe i zasilacz systemowy.

    Cytat Napisał Kulin
    Czy są przekaźniki, które po włożeniu do jakiejś obudowy można założyć na szynę ?
    A o czym ja napisałem w posicie wyżej
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  13. #1093

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał Karol N.
    Cytat Napisał Kulin
    Zbychu, mając centarlę CA-64 można by było zastosować w skrzynce bezpieczników styczniki na 12V i sterować je za pomocą wyjść z centrali alarmowej, czytałem że max obciążenie wyjśc to 50mA, a nie wiem ile takie styczniki pobierają, wydaje mi się że coś koło 100mA ?
    A może sa przekaźniki z jakąś podstawą, która to można by było wpiąć na szynę jak bezpieczniki w skrzynce ?

    Pozdrawiam
    wtrace sie:
    np. http://www.eltako.com/dwl/eltako_2006_kapitel_c.pdf np. ER12NP
    Eltako ER12NP za... 30 EURO

    Proponuję zastosować przekaźniki interfejsowe firmy RELPOL w cenie 28, ale złotych

    np. PI6-1P


    Na szynę DIN 35 - grubość tylko 0,5 DIN!!! Cewka na 12 V i obciążenie max. 6A/230V.

    lub PI85 + gniazdo GZT80


    Na szynę DIN 35 - grubość 1 DIN. Cewka na 12 V i obciążenie max. 16A/230V
    Moim zamyslem podajac link bylo to zeby pokazac, ze cos takiego jest.

  14. #1094

    Domyślnie

    Ten watek zbliza sie juz do rozmiarow trudnych do ogarniecia i porusza wiele roznych tematow. Zalozylem wlasnie nowy, aby podyskutowac o wadach i zaletach systemow obwodowych: "ALARM zewntrzny kontra wewnetrzny" w "Wymianie doswiadczen". http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=66735

    Zapraszam serdecznie, bo mysle, ze kilka osob stad moze byc nim zainteresowanych. Przede wszystki zapraszam mistrza _ZBYCHA_.

  15. #1095

    Domyślnie Alarm

    Do _ZBYCHA_: czy mógłbyś zaproponować mi system alarmowy? Rzuty przesłałem na maila.

    Dzięki

  16. #1096

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem na etapie tynków w domu, więc postanowiłem na tym etapie rozprowadzić przewody dla alarmu oraz zamontować kontaktrony. Nie będę opisywać architektury domu, ponieważ szkoda czasu na to, nadmienię tylko, że to całe 80m2 bez garażu (większe mieszkanie ). Wszystko przemyślałem po lekturze tego i innych tematów na forum. Zabezpieczenia mają wyglądać następująco:
    - alarm zewnętrzny – nie dziękuję, ponieważ nie planujemy ogrodzenia ogrodu, który łączy się z ogrodami sąsiadów, jedynie, co chcę zabezpieczyć to zbiornik na gaz (patrz pytanie 4)
    - garaż: kontaktron w bramie oraz czujka dualna w pomieszczeniu, należy zaznaczyć, że do garażu można wejść tylko z zewnątrz,
    - parter: troje okien i jedne drzwi, każde wyposażone w kontaktron SATEL S3-2E oraz czujkę inercyjną, oraz pod piecem gazowym czujnik propanu (gaz z butli),
    - piętro: dwoje okien i dwoje drzwi balkonowych, każde okno i drzwi posiadać będzie kontaktron SATEL S3-2E oraz po jednej czujce zbicia szkła na pomieszczenie. Przewiduje również montaż jednego czujnika dymu oraz sygnalizatora wewnętrznego.
    Postanowiłem zrezygnować z PIR w domu, ponieważ cenię sobie swobodę poruszania w nocy po mieszkaniu, a poza tym mam kota. Do każdej z czujek zamierzam doprowadzić przewód YTD 4x0,5. Przewody będą zbiegały się przy centrali SATEL CA-64 lub CA-10, każda z ekspanderem.
    - na zewnątrz sygnalizator SATEL SP4001 (ładny wygląd, żonie się podoba, więc zmiana nie wchodzi w rachubę ), do sygnalizatora doprowadzę przewód YTDY 8x0,5.
    Aby było mało do tego dojdzie powiadamianie telefoniczne.
    W przyszłości planuję jedna lub dwie kamery zewnętrzne, ale to na razie hobbystyczne aspiracje, więc ich nawet nie biorę pod uwagę. Na razie jest mi potrzebny system alarmowy, aby uchronić się przed amatorami cudzej własności spod budki z piwem.

    Moje laickie pytania:
    1. Czy to optymalny wybór kontaktronów S3-2E – metalowa obudowa, z rezystorami (chodzi głównie o to czy metal nie stwarza problemów natury technicznej, a rezystory nie lepiej zabudować samemu ?
    2. Czy w przypadku metalowych drzwi nie było by lepiej zastosować kontaktronów w obudowie plastykowej ?
    3. Jaki magnes neodymowy zastosować dla w/w kontaktronów ? (jestem zmuszony, ponieważ okna posiadają okucie WK1),
    4. Jak sensownie i niedrogim kosztem, zabezpieczyć naziemny zbiornik na gaz w ogrodzie? Proszę o relacje z ewentualnych doświadczeń, ponieważ jedynie, co przychodzi mi do głowy to kontaktron hermetyczny pod klapą obudowy aparatury. PIR pod klapą zbiornika chyba odpada z uwagi na silne nagrzewanie się zbiornika w słoneczne dni,
    5. Rozsądek czy przesada ułożyć przewody o dwie żyły więcej na czujkę-4x0,5/6x0,5 ?

  17. #1097

    Domyślnie

    Dodam jeszcze tylko że planuję trzy strefy: 1.zbiornik 2.dom 3.garaż.

  18. #1098
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrogenium
    Moje laickie pytania:
    1. Czy to optymalny wybór kontaktronów S3-2E – metalowa obudowa, z rezystorami (chodzi głównie o to czy metal nie stwarza problemów natury technicznej, a rezystory nie lepiej zabudować samemu ?
    2. Czy w przypadku metalowych drzwi nie było by lepiej zastosować kontaktronów w obudowie plastykowej ?
    3. Jaki magnes neodymowy zastosować dla w/w kontaktronów ? (jestem zmuszony, ponieważ okna posiadają okucie WK1),
    4. Jak sensownie i niedrogim kosztem, zabezpieczyć naziemny zbiornik na gaz w ogrodzie? Proszę o relacje z ewentualnych doświadczeń, ponieważ jedynie, co przychodzi mi do głowy to kontaktron hermetyczny pod klapą obudowy aparatury. PIR pod klapą zbiornika chyba odpada z uwagi na silne nagrzewanie się zbiornika w słoneczne dni,
    5. Rozsądek czy przesada ułożyć przewody o dwie żyły więcej na czujkę-4x0,5/6x0,5 ?
    W kontaktronie nie ma zabardzo miejsca zeby umiescic rezystor wiec z wbudowanym sa ok.
    Do drzwi metalowych nadaje sie tylko kontaktron w obudowie metalowej.
    przewody do czujnikow ,sygnalizatora daj 6x0,5....nigdy nie wiadomo kiedy moze sie przydac dodatkowa para a koszt znikomo wiekszy.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  19. #1099

    Domyślnie

    Czy te okna mają słupek ruchomy czy stały, czy chcesz je uchylać w trakcie czuwania? Od tego zależy liczba potrzebnych kontaktronów na okno.
    Poza tym jeśli kontaktron będzie w pobliżu czujki inercyjnej to może wystarczyć dla obydwóch czujek jeden kabelek 6x0,5 albo lepiej 8x0,5 zamiast dwóch 4x0,5.
    Damian

  20. #1100

    Domyślnie

    przeczytałem ten cały post i postanowiłem dodać swoją odpowiedż zwłaszcza do pierwszego pytania 19 stron do tyłu.
    Jestem elektronikiem z wykształcenia więc budując dom postanowiłem sam zrobić instalację alarmową. Postaniwłem zrobic ją najtaniej jak możliwe. Czujki PIR centrale manipulator obudowe do centrali zakupiłem uzywane od firmy montującej alarmy. Czujki PIR analogowe ale w cenie 15 zl za sztuke jedną podwójną do pokoju z kominkiem razem wszystko około 250 zł. Nowe kupiłem syrenę zewnetrzna, wewnętrzna (ta była tania jakies 28 zl) akumulator i kontaktrony. Kontaktrony montowałem w drzwiach wejsciowych do wiatrołapu gdzie mam manipulator i czas na wyłaczenie alarmu). drugi kontrakton jest na oknie tarasowym pomimo, że okno te jest w zakresie pracy czujki zwykłej PIR. Zabezpieczyłem się przed uzyciem kontraktona przez montaz dodatkowego kontaktrona w poblizu jako pewnej pulapki na magnes z zewnatrz i podlaczenie go do linii antysabotazowej. Kontaktrony są montowane na oknie z uwagi na obiekcje producenta okien co do gwarancji. Może nie jest to eleganckie rozwiazanie ale zakryłem je malymi elementami z plastuku w kolorze okna wiec wszystko wyglada tak jak by tak mialo byc. Okablowanie polaczylem 0,5 x 8 kablem w petli. Teraz zrobilbym gwiazde gdyz przewod mialem z kabelkami w podobnych kolorach wiec troche musialem sie napocic aby odpowiednie kable szły do odpowiednich czujek etc. Jedna petla laczy wszystkie czujki syreny i manipulator i fałszywy kontrakton w pętlę antysabotażową. Było to jakieś 5 lat temu i cena tego nie przekroczyła 750 zł.
    Wady tego co zrobiłem:
    centrala satel CA-4V1 nie umozliwia podlaczenia telefonu, chyba ze wymysle jak to zrobic.
    kabelki jednak w gwiazde (latwiej laczyc i zapas jakby cos z kabelkami sie stalo)

    Jeszcze jeden moj pomysl. Zakupilem w Lidlu zdalne dzwonki domowe byly w promocji za 19zl za sztuke. Nadajnik podpialem do syreny a odbiorniki dalem sasiadom. Jak nawet nie uslysza mojego alarmu to slysza dzwonek.

    To zabezpieczenie juz obronilo mnie przed wlamaniem choc drzwi tarasowe bardzo uszkodzili i byly do wymiany.Kontrakton montowany w górnej części okna a oni wsadzali lom w dolnej i środkowej. Dopiero jak okno wyskoczyło z górnego okucia to alarm zadziałał.

    Moim zdaniem mając jako takie pojęcie o elektronice można prosty system zrobić samemu. Dodatkowa zaleta, że naprawić można we własnym zakresie.

    Mam pytanie czy jest sposob aby podlaczyc alarm do psa (np syrena ultradzwiekowa dla psa) gdyz moj pies cale wlamanie przespal.
    Urzędy. Jak by bylo milo gdyby ich nie bylo..

Strona 55 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony