dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 258
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 5150

Temat: KULINARIA

  1. #1141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    To już jest nie do wytrzymania Włączam telewizor, napierniczają się o jaiegoś Rosoła. Wchodzę na FM, to samo....

  2. #1142
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi
    Achajo dawaj ten przepis na sos serowo - brokułowy- nsa juz zostawcie - niech sie we wlasnym rosole gotuje
    Przepraszam teraz już kapuśniaku...

  3. #1143
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Bo rosol nie jedno ma imie


  4. #1144
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi
    Bo rosol nie jedno ma imie
    Nie da się nijak porównać rosołu i kapuśniaku.

  5. #1145
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Bardziej na post amalfi odpowiadalam, ale i do Twojego kapusniaku pasuje. Jakby sie glebiej zastanowic - to blizej kapusniakowi do rosolu niz bulce pszennej do parowki


  6. #1146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Achaja
    Mayland - mam przepis na sos serowy, smaczny, ale gotowanych brokułów trzeba by było dodać.
    Może być?
    Bardzo proszę.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  7. #1147
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi
    Bardziej na post amalfi odpowiadalam, ale i do Twojego kapusniaku pasuje. Jakby sie glebiej zastanowic - to blizej kapusniakowi do rosolu niz bulce pszennej do parowki
    Oczywiście jeżeli wreszcie złapiesz wlot ,że bułka pszenna to to samo co bułka pszenna- parówka krojona.

  8. #1148
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    ... jeżeli wreszcie złapiesz wlot ,że bułka pszenna to to samo co bułka pszenna- parówka krojona.
    A jak ja mam ci go lapac, kiedy nie wiem o wlot do czego sie rozchodzi? Wlot w sensie wlaz??

    W lot pojac nie moge tego rownania: bulka pszenna = bulka pszenna parowka krojona...domniemuje, ze o ksztal sie rozchodzi owej pokrojonej buleczki?? U nas bagietka na to gadaja. Czy o taka chodzi?


  9. #1149
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Achaja
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Proszę

    Sos serowy z brokułami

    50 gram masła
    40 gram mąki
    300 ml. mleka
    40 gram sera żółtego (najlepiej wymieszać kilka ulubionych gatunków) Dobrze by było dodać odrobinę pecorino albo innego śmierdziucha, dla wzbogacenia serowego smaku i zapachu
    sól - wedle gustu
    brokuły - 250 gram (myślę, że tyle wystarczy do tej porcji)
    gałka muszkatołowa

    Sposób wykonania :
    Z 40 g masła i mąki zrobić zasmażkę - uważać żeby nie przypalić! ma mieć jasny kolor , dolać do niej mleka, posolić i stale mieszając chwilkę gotować .
    Do gotowego gorącego sosu dodać drobno utarty ser i resztę masła - zamieszać.
    Brokuły ugotować w osolonej wodzie (ale nie przegotować), podzielić na drobne różyczki i wrzucić do sosu.
    Moim zdaniem taka kolejność jest dobra - brokuły się nie rozgotują - muszą być jędrne, więc najlepiej ich w sosie nie gotować. Gotowanie sera może też spowodować jego kawalenie się - gdyby tak się zrobiło, to przed dodaniem brokułów sos zmiksować.
    Nie zaszkodzi dodać też odrobiny gałki muszkatołowej - tak dosłownie na koniec noża - wzbogaci aromat sosu.

    no i co enesik, znalazłeś ten przepis w google?
    I tak skończę w piekle, to mogę po drodze zaszaleć
    NOWA ODSŁONA DZIENNIKA

  10. #1150
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi
    Cytat Napisał niktspecjalny
    ... jeżeli wreszcie złapiesz wlot ,że bułka pszenna to to samo co bułka pszenna- parówka krojona.
    A jak ja mam ci go lapac, kiedy nie wiem o wlot do czego sie rozchodzi? Wlot w sensie wlaz??

    W lot pojac nie moge tego rownania: bulka pszenna = bulka pszenna parowka krojona...domniemuje, ze o ksztal sie rozchodzi owej pokrojonej buleczki?? U nas bagietka na to gadaja. Czy o taka chodzi?
    Słuszna uwaga .W lot pojęłaś o co mi kaman.O kształt i jak ja kiedyś nazywano. Mówiąc teraz na bułkę pszenna parówka wywołało to lawinę nieporozumień.Nadal producenci pieczywa na bułkę pszenną mówią np. bułka pszenna -parówka.U ciebie jest to np rodzaj bagietki tylko ,że nie ma odpowiednika tak jak we wspomnianej parówce.Wszystkim i tak kojarzy się z parówką mięsną.

    http://www.piekarnia-halina.pl/asortyment/9/62

  11. #1151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi
    Cytat Napisał niktspecjalny
    ... jeżeli wreszcie złapiesz wlot ,że bułka pszenna to to samo co bułka pszenna- parówka krojona.
    A jak ja mam ci go lapac, kiedy nie wiem o wlot do czego sie rozchodzi? Wlot w sensie wlaz??

    W lot pojac nie moge tego rownania: bulka pszenna = bulka pszenna parowka krojona...domniemuje, ze o ksztal sie rozchodzi owej pokrojonej buleczki?? U nas bagietka na to gadaja. Czy o taka chodzi?
    A ja myślałam, że złapać wlot, to wejść w temat.

  12. #1152
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi
    Cytat Napisał anSi
    Cytat Napisał niktspecjalny
    ... jeżeli wreszcie złapiesz wlot ,że bułka pszenna to to samo co bułka pszenna- parówka krojona.
    A jak ja mam ci go lapac, kiedy nie wiem o wlot do czego sie rozchodzi? Wlot w sensie wlaz??

    W lot pojac nie moge tego rownania: bulka pszenna = bulka pszenna parowka krojona...domniemuje, ze o ksztal sie rozchodzi owej pokrojonej buleczki?? U nas bagietka na to gadaja. Czy o taka chodzi?
    A ja myślałam, że złapać wlot, to wejść w temat.
    http://www.sjp.pl/co/wlot

    http://www.univ.gda.pl/slang/hasla/l/lapacwlo.html

  13. #1153
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Wyszły brokuły w sosie serowym.Jedna uwaga.Zdrowe jedzenie.Cóż to za ptica.Otóż w każdej kuchni to pojęcie względne.Bo jak można sobie odmówić zasmażek ,smalcu,oleju,dopalaczy chemicznych typu kostki rosołowe,bulionetki,zupy w proszku.itp.,które to poddane obróbce są ważnym składnikiem naszego dania.Można sobie odmówić bo niektórzy odmawiają.Ja niestety z nich korzystam,nie odmawiam i żyję.W pracy ,w drodze itp. nie wiem tak na prawdę nie zastanawiam się co w knajpie poda mi kucharz.Jestem głodny to zamawiam.W menu nigdzie nie widnieje przepis czy składniki.Ma być zgodny z zaleceniami nałożonymi przez odpowiedni organ.Podane brokuły w sosie serowym ,który wbrew pozorom jest bardzo kaloryczny i tłusty też ma dużo do życzenia gdy popatrzymy na niego pod względem zdrowego jedzonka.Rodzai takich sosów jest masa ale jakoś nikt nie kwapi się o tym głośno pisać.
    Jeżeli chodzi o dodatek np.wspomnianych tu brokułów to po prostu bym je tylko z lekka blanszował.Ich twardość-jędrność znacznie podnosi smak i wygląd potrawy. Zaznaczam ,że jak dla mnie to najprostszy i najbardziej używany sos serowy.Autorka pisze także o zbryleniu się sera.Mi to nie przeszkadza.Ale nie czepiam się, fajny, treściwy jest.amen.

    Ten nieco odbiega od w/w ale jest równie smaczny.

    http://cinnamonmm.blox.pl/2008/01/Br...e-serowym.html

  14. #1154
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Wyszły brokuły w sosie serowym.Jedna uwaga.Zdrowe jedzenie.Cóż to za ptica.Otóż w każdej kuchni to pojęcie względne.Bo jak można sobie odmówić zasmażek ,smalcu,oleju,dopalaczy chemicznych typu kostki rosołowe,bulionetki,zupy w proszku.itp.,które to poddane obróbce są ważnym składnikiem naszego dania.Można sobie odmówić bo niektórzy odmawiają.Ja niestety z nich korzystam,nie odmawiam i żyję.W pracy ,w drodze itp. nie wiem tak na prawdę nie zastanawiam się co w knajpie poda mi kucharz.Jestem głodny to zamawiam.W menu nigdzie nie widnieje przepis czy składniki.Ma być zgodny z zaleceniami nałożonymi przez odpowiedni organ.Podane brokuły w sosie serowym ,który wbrew pozorom jest bardzo kaloryczny i tłusty też ma dużo do życzenia gdy popatrzymy na niego pod względem zdrowego jedzonka.Rodzai takich sosów jest masa ale jakoś nikt nie kwapi się o tym głośno pisać.
    Jeżeli chodzi o dodatek np.wspomnianych tu brokułów to po prostu bym je tylko z lekka blanszował.Ich twardość-jędrność znacznie podnosi smak i wygląd potrawy. Zaznaczam ,że jak dla mnie to najprostszy i najbardziej używany sos serowy.Autorka pisze także o zbryleniu się sera.Mi to nie przeszkadza.Ale nie czepiam się, fajny, treściwy jest.amen.

    Pozwolisz, że też podywaguję trochę.
    Otóż chciałam się odnieść do klusek. Tak ogólnie jako potrawy którą się podaje w każdym domu. W każdej chacie, willi, penthausie, a nawet bloku czy wieżowcu jadamy kluski. Tak, kluski dobre są i zdrowe. I pyszne też są. Ja na przykład lubię. Trochę to zależy czym się je poleje, omaści, ale nie do końca, bo to pojęcie względne czy smaczne czy nie, albo chociaż zdrowe, ale to decyduje organ. Ja już tam nie wnikam jaki, ważne że tak jest. I żeby kluski smaczne były. Bo smak w potrawie to rzecz nadrzędna i dominująca. Ponad wszystko cenie sobie przyjemność spałaszowania dobrej, jędrnej kluski. Byle nie rozgotowanej, ani też niezbyt twardej. Omasta do kluski jak to omasta, sama się nie zrobi. Wymaga specjalnych umiejętności, nabytych w praktyce, najlepiej podczas gotowania, pichcenia, pitraszenia, smażenia, duszenia i ogólnie przebywania w kuchni. Kuchnia dobrze żeby była od wschodu, ale to ju,z raczej każdy wie. I nie stawajmy na zawietrznej. Oby nam się
    Dziękuję za uwagę.
    Pzdry
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

  15. #1155
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Cytat Napisał elutek
    Cytat Napisał kuleczka
    I nie stawajmy na zawietrznej.
    wszystko zrozumiałam ale tego ni w ząb...
    a bo to było takie małe fiku miku żarcik, chwilka odprężenia po trudnym wykładzie
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

  16. #1156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Zrobiłam ten makaron w sosie serowym z brokułami. Sos na bazie mąki, masła i mleka plus sery: mimolette, złoty plesniak lazur, troche goudy. Powstrzymałam sie z pecorino bo lazur jest bardzo mocnym serem i nie byłoby czuć pecorino. Sos miał barwę żółtawą od kolorów sera (mimolette i złoty lazur). Dosypałam odrobinę gałki. Wyszedł bardzo smaczny sos z brokułami. Wchodzi na stałe do menu. Następnym razem dodam jeszcze na sam koniec świeżej natki
    Dziekuję za przepis. Dotychczas wiekszość białych sosów robiłam na śmietanie.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  17. #1157
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuleczka
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Wyszły brokuły w sosie serowym.Jedna uwaga.Zdrowe jedzenie.Cóż to za ptica.Otóż w każdej kuchni to pojęcie względne.Bo jak można sobie odmówić zasmażek ,smalcu,oleju,dopalaczy chemicznych typu kostki rosołowe,bulionetki,zupy w proszku.itp.,które to poddane obróbce są ważnym składnikiem naszego dania.Można sobie odmówić bo niektórzy odmawiają.Ja niestety z nich korzystam,nie odmawiam i żyję.W pracy ,w drodze itp. nie wiem tak na prawdę nie zastanawiam się co w knajpie poda mi kucharz.Jestem głodny to zamawiam.W menu nigdzie nie widnieje przepis czy składniki.Ma być zgodny z zaleceniami nałożonymi przez odpowiedni organ.Podane brokuły w sosie serowym ,który wbrew pozorom jest bardzo kaloryczny i tłusty też ma dużo do życzenia gdy popatrzymy na niego pod względem zdrowego jedzonka.Rodzai takich sosów jest masa ale jakoś nikt nie kwapi się o tym głośno pisać.
    Jeżeli chodzi o dodatek np.wspomnianych tu brokułów to po prostu bym je tylko z lekka blanszował.Ich twardość-jędrność znacznie podnosi smak i wygląd potrawy. Zaznaczam ,że jak dla mnie to najprostszy i najbardziej używany sos serowy.Autorka pisze także o zbryleniu się sera.Mi to nie przeszkadza.Ale nie czepiam się, fajny, treściwy jest.amen.

    Pozwolisz, że też podywaguję trochę.
    Otóż chciałam się odnieść do klusek. Tak ogólnie jako potrawy którą się podaje w każdym domu. W każdej chacie, willi, penthausie, a nawet bloku czy wieżowcu jadamy kluski. Tak, kluski dobre są i zdrowe. I pyszne też są. Ja na przykład lubię. Trochę to zależy czym się je poleje, omaści, ale nie do końca, bo to pojęcie względne czy smaczne czy nie, albo chociaż zdrowe, ale to decyduje organ. Ja już tam nie wnikam jaki, ważne że tak jest. I żeby kluski smaczne były. Bo smak w potrawie to rzecz nadrzędna i dominująca. Ponad wszystko cenie sobie przyjemność spałaszowania dobrej, jędrnej kluski. Byle nie rozgotowanej, ani też niezbyt twardej. Omasta do kluski jak to omasta, sama się nie zrobi. Wymaga specjalnych umiejętności, nabytych w praktyce, najlepiej podczas gotowania, pichcenia, pitraszenia, smażenia, duszenia i ogólnie przebywania w kuchni. Kuchnia dobrze żeby była od wschodu, ale to ju,z raczej każdy wie. I nie stawajmy na zawietrznej. Oby nam się
    Dziękuję za uwagę.
    Pzdry
    Kuleczka - bomba

    Tylko, ja qrtka, nie lubie kluskow
    no nie lubie i juz!
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  18. #1158
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    kuleczka - chapeau bas


    ja wręcz inaczej niż mbz ,
    lubię kluski, ale niestety mam kuchnię od północy
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  19. #1159
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zochna
    ja wręcz inaczej niż mbz ,
    lubię kluski, ale niestety mam kuchnię od północy
    Zochna - no ja sie zalamie, wlasnie mnie zwrocilas uwage na kuchnie,
    no i ona jest tak jakby od polnocy, a nawet wlasciwie hmm, tak troche od zachodo-polnocy, no i problem teraz mam - bo nie wiem, jak to z ta zawietrzna,
    bo ten, tego, tam, jak wiadomo, u nas to glownie wiatry z zachodu wieja
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  20. #1160
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Wszystko stało się jasne niczym biała kluska z bielutkiej mąki ulepiona
    Jaśniejsze niż mozarella w zalewie, niźli ser kozi niewędzony

    W takich kuchniach nic dobrego się nie urodzi. Tako mówię ja - organ.
    Można próbować stawać tyłem do zawietrznej, ale wówczas spódnicę podwiewa
    no chyba ze się ma zaufanie do męża
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

Strona 58 z 258

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony