dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 79 z 258
Pokaż wyniki od 1.561 do 1.580 z 5150

Temat: KULINARIA

  1. #1561

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Gorzała i zagrycha w czasie pisania na FM.

    i walec ryżowy.


  2. #1562
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Ten twój taki jakiś inny .Wygląda jak beza.


    mój ma widoczny ryż.

  3. #1563

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jak zdjąłeś ten pomarańczowy dywan z marmuru to od razu lepiej się zrobiło.
    Talerze.Puste te talerze.Nie pytam z czego są bo mi znowu każesz czytać literaturę.

    walec ryżowy odmiany śniadaniowej i odciemniacz.


  4. #1564

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jest jeszcze to trzecie pokpiwać.
    Prawdziwa cnota...
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  5. #1565

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ten twój taki jakiś inny .Wygląda jak beza.


    mój ma widoczny ryż.

    literatura! nauka i jeszcze raz......

    ps. i mozna grilowac krewetki i walcowac ryz.

  6. #1566
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie


    Stara jak świat babuszka wśród młodych a walec prawdziwy z dodatkiem USA.

  7. #1567
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał iza mama gabora Zobacz post
    Prawdziwa cnota...
    Zależy jak bardzo kto cnotliwy.

  8. #1568

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Stara jak świat babuszka wśród młodych a walec prawdziwy z dodatkiem USA.
    tak ,tak.
    prawdziwy walec.





    p.s.
    bez "usa".

  9. #1569

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Zależy jak bardzo kto cnotliwy.
    Otóż to,otóż to !
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  10. #1570
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał TheRealRocknRolla Zobacz post
    tak ,tak.
    prawdziwy walec.





    p.s.
    bez "usa".
    Jak zwykle prostym i skutecznym sposobem wycisłeś mą słoną łzę patriotyzmu.
    Dziękuję Ci za to Too old to rock'roll, too young to die

  11. #1571
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post

    ...,czuszka marynowana,ocet winny,walec ryżowy,majonez domowy i marynowany czosnek.Na koniec trzeba popić surowym jajem tak do paszczy prosto z talerzyka.Nawiercone grillowane tu raczej nie pasuje.szef zaraz powie ,że salmonella i te sprawy ale wydaje mi się ,że surowe np. białko ma nienaruszone łańcuchy aminokwasów,to ugotowane składa się ze zniszczonych łańcuszków więc tak czy siak ma ono lepsze własności gdy jest w stanie surowym.Nie należy zapominać o myciu i sparzeniu jajka przed konsumpcją.
    Szef zaraz mówi ... dobrze, iż zacząłeś się trochę interesować chorobami przewodu pokarmowego ... tj pałeczki salmonelli znajdują się głównie na skorupach jajek, może teraz coś poczytasz na temat mięsa drobiowego - mam nadzieję, że żółwi, węży i aligatorów, nie jadasz zbyt często, jeżeli jednak ... to więcej wiedzieć na temat zagrożeń spożywania tychże, i odpowiedniej ich obróbki, dowiedzieć się warto
    .
    ps1 - na Twoim zdjęciu to niestety nie jest czuszka (jak mylnie podajesz), to albo włoska "friggitello" zwana "papryką toskańską" albo grecka Peperoncini ("papryka złota")
    .
    ps2 -
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    No tak jak to wyżej powiedział szef"ojciec-derektor"-wirtuoz kulinarny"......musi być jakiś przełom w pitraszeniu.Często i gęsto trzeba iść po nowe "rewolucyjne" przepisy.Szef już tylko dotknąć jak zrobi rewolucyjną karierę grillowanymi jajami w Belgii.Zastanawiam się by szefowi podszepnąć by grillował jaja strusie.Robić z nich szaszłyki albo nawet faszerować mięsem surowym i dopiero grillować.Wiem ,że potrzeba większego wiertła by wywiercić otwór ale to już nie problem.Zawsze w domciu znajdzie się jakaś widia.
    ... lecę na poszukiwanie stosownej "widii" ... po odwiertach w jajcach (za pomocą wiertarki udarowej oczywiście) nafaszeruję jednak jajca do grillowania, "krewetkami opiekanymi wprzódy sposobem domowym" ... wielkie dziury zatkam walcami ryżowymi ...
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 04-08-2010 o 22:13 Powód: był
    unde venis et quo tendis

  12. #1572
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    ps1 - na Twoim zdjęciu to niestety nie jest czuszka (jak mylnie podajesz), to albo włoska "friggitello" zwana "papryką toskańską" albo grecka Peperoncini ("papryka złota")
    .
    ...
    Na litość boską, Paul, nie rób człowiekowi defloracji mózgu.

  13. #1573
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anutka2
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    560
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    o mamo a wydawało mi się , że jestem głodna
    się uśmiałam
    zrób wiele za tak niewiele...
    www.helenka.sos.pl
    dziennik
    możesz przekazać 1% swojego podatku Helence

  14. #1574
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał anutka2 Zobacz post
    o mamo a wydawało mi się , że jestem głodna
    się uśmiałam
    Ja też właśnie sie zadławiłam ze śmiechu moim szaszłykiem z grillowanego jaja, czuszki i walca ryżowego....

  15. #1575
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Szef zaraz mówi ... dobrze, iż zacząłeś się trochę interesować chorobami przewodu pokarmowego ... tj pałeczki salmonelli znajdują się głównie na skorupach jajek, może teraz coś poczytasz na temat mięsa drobiowego - mam nadzieję, że żółwi, węży i aligatorów, nie jadasz zbyt często, jeżeli jednak ... to więcej wiedzieć na temat zagrożeń spożywania tychże, i odpowiedniej ich obróbki, dowiedzieć się warto
    .
    ps1 - na Twoim zdjęciu to niestety nie jest czuszka (jak mylnie podajesz), to albo włoska "friggitello" zwana "papryką toskańską" albo grecka Peperoncini ("papryka złota")
    .
    ps2 -

    ... lecę na poszukiwanie stosownej "widii" ... po odwiertach w jajcach (za pomocą wiertarki udarowej oczywiście) nafaszeruję jednak jajca do grillowania, "krewetkami opiekanymi wprzódy sposobem domowym" ... wielkie dziury zatkam walcami ryżowymi ...

    Niestety szef pomylił się i z tym nazewnictwem .Owa papryka pochodzi ze słoika z marynowanym czosnkiem firmy rolni........itd.Jest to chilli a nie czuszka.Jakaż jest różnica między nimi.Czuszka to papryka wegierska i daje tylko pikantny smak a chili ma własny bardziej
    charakterystyczny . Jak i jedna tak i druga są bardzo ostre, ale czuszka nadaje tylko
    pikantnosci potrawie, nie zmienia jednak koloru i zapachu.Za wprowadzony błąd przepraszam.Do mięsa drobiowego już nie wracam bo zaczynasz być trudny w obróbce i wytłumaczenie czegoś tak wybitnej osobie graniczy z cudem.Żółwi i innych podanych nie jadam bo nie mam do nich dostępu a nawet nie kumam dlaczego podajesz takie przykłady..Wole te tłuste potrawy i te bardziej od naszych babć wychodzące. Salmonella....nie tylko jest na skorupkach jajek.

    pzdr.

  16. #1576
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Niestety szef pomylił się i z tym nazewnictwem .Owa papryka pochodzi ze słoika z marynowanym czosnkiem firmy rolni........itd.Jest to chilli a nie czuszka.Jakaż jest różnica między nimi.Czuszka to papryka wegierska i daje tylko pikantny smak a chili ma własny bardziej
    charakterystyczny . Jak i jedna tak i druga są bardzo ostre, ale czuszka nadaje tylko
    pikantnosci potrawie, nie zmienia jednak koloru i zapachu. ...
    ...
    Szef się nie pomylił Szef ma jeszcze sprawny wzrok (choć przyznaję, że już niestety w okularach) ... Habanero również "chili" a pochodzenie słoika mnie nie interesuje

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ...Do mięsa drobiowego już nie wracam bo zaczynasz być trudny w obróbce i wytłumaczenie czegoś tak wybitnej osobie graniczy z cudem.Żółwi i innych podanych nie jadam bo nie mam do nich dostępu a nawet nie kumam dlaczego podajesz takie przykłady..Wole te tłuste potrawy i te bardziej od naszych babć wychodzące. Salmonella....nie tylko jest na skorupkach jajek.
    ...
    ... masz rację, nie mamy o czym dyskutować jeżeli nie "kumasz"
    Z mej strony EOT
    unde venis et quo tendis

  17. #1577
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Pawełku, nie przestawaj, tak pięknie jest...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  18. #1578

    Domyślnie

    to prawda, pięknie jest.


    ps.zupa malinowa na zimno.


  19. #1579

    Domyślnie

    Zalejesz kiedyś ten komputer
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  20. #1580
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Twoje zdrówko, kochaniutki!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

Strona 79 z 258

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony