dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 58
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 1151
  1. #421
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robert !!!

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Tłuszcz
    Kod pocztowy
    05-240
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reze Zobacz post
    Niby co było? Nic z tego tematu nie wynikło. Wypowie się ktoś czy dobra ta centrala?

  2. #422

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert !!! Zobacz post
    Niby co było? Nic z tego tematu nie wynikło. Wypowie się ktoś czy dobra ta centrala?
    Ja pytałem o rekuperatory Brrink Renowent iteż na forum nie dostałem odpowiedzi.
    Prywatnie dostałem parę ofert ale jak pytałem o to kto robi ewentualny serwis w przypadku problemów, czy jest przedstawicielstwo Brinka w Polsce to cisza.
    O twoim rekuperatorze też jest bardzo mało informacji.
    Przyjdzie mi wybrać coś innego - teraz zastanawiam się nad Jan-Gazem i Onyxem, robione w Polsce, więc i z ewentualnym serwisem nie będzie problemów - o serwisie piszę dla tego, bo instalację robiła mi firma, która właśnie zwinęła interes, pozostało tylko podpięcie rekuperatora - na szczęście nie zapłaciłem za niego.
    Pozdrawiam

  3. #423
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robert !!!

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Tłuszcz
    Kod pocztowy
    05-240
    Posty
    12

    Domyślnie

    Nie chcą się ludzie wypowiadać. Wiadomo instalator powinien mieć jakąś wiedzę ale po co chwalić coś czego się mało albo w ogóle nie montuje. Chwalą towar na którym najwięcej rabatu dostaną. A jak będzie coś nie tak to niech inni się martwią...

  4. #424

    Domyślnie

    dla instalatora więcej znaczy bezawaryjna praca niz rabat, zaden mega rabat nie zrekompensuje telefonow od wkurzonych uzytkownikow zepsutych centralek, nie wiesz to nie trolluj
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  5. #425

    Domyślnie

    Gdyby tak było jak piszesz ..., ale tak nie jest.
    Nie każdy instalator jest taki jak piszesz.
    Ja jeśli idzie o c.o. - mam zamontowaną pompę ciepła Panasonica T-Cap 9 - jestem b. zadowolony, instalator wykazywał i wykazuje się fachowością, dobrze doradził, jest w stałym kontakcie.
    Natomiast system wentylacji to porażka, instalator zwinął interes i już, telefonów nie odbiera, mam wykonane wszystko oprócz rekuperatora, i szukam tylko centrali - i kontakty z instalatorami nie napawają optymizmem, totalna olewka, próba wciśnięcia "tego" na czym mogą najwięcej zarobić.
    Takie jest moje zdanie - może jestem nieobiektywny, ale to wynika z ostatnich doświadczeń.
    Szkoda, że nie wziąłem do wykonania tego samego instalatora, co montował mi pompę - żałowałem 500zł, no i ten wykonawca od wentylacji tylko tym niby się zajmował.
    Chyba wybiorę Onyxa, choć wcześniej szukałem, czegoś bardziej zagranicznego.
    Wyczytałem, że złożone z podzespołów takich jak przykładowo Brink Renowent, no i serwis jakby co będzie tańszy.
    Dobrze rozumuję?




    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    dla instalatora więcej znaczy bezawaryjna praca niz rabat, zaden mega rabat nie zrekompensuje telefonow od wkurzonych uzytkownikow zepsutych centralek, nie wiesz to nie trolluj

  6. #426

    Domyślnie

    Cytat Napisał zainteresowany pompą Zobacz post
    Ja pytałem o rekuperatory Brrink Renowent iteż na forum nie dostałem odpowiedzi.
    Prywatnie dostałem parę ofert ale jak pytałem o to kto robi ewentualny serwis w przypadku problemów, czy jest przedstawicielstwo Brinka w Polsce to cisza.
    O twoim rekuperatorze też jest bardzo mało informacji.
    Przyjdzie mi wybrać coś innego - teraz zastanawiam się nad Jan-Gazem i Onyxem, robione w Polsce, więc i z ewentualnym serwisem nie będzie problemów - o serwisie piszę dla tego, bo instalację robiła mi firma, która właśnie zwinęła interes, pozostało tylko podpięcie rekuperatora - na szczęście nie zapłaciłem za niego.
    Pozdrawiam
    Brink Renovent jest sprzedawany przez kilku dystrybutorów i hurtowni. Serwis na te rekuperatory przejmuje instalator.
    Nasza firma stosuje praktykę, że jeśli coś się zepsuło w rekuperatorze wysyłamy nową część instalatorowi, on wymienia i odsyła nam uszkodzony element, natomiast my wysyłamy to do Holandi.
    Dlatego ważne jest, aby mieć sprawdzonego instalatora, aby w razie kłopotów nie zniknął !
    Należy jednak pamiętać, że wadliwość takiego sprzętu jest bardzo mała. Nasza firma sprzedała rekuperatorów Brink kilkaset i mieliśmy tylko 2 usterki (płyta główna oraz wentylator)

  7. #427

    Domyślnie

    Dziękuję za informację, o to mi chodziło.
    Jak pytałem instalatorów to każdy mówił co innego, kręcili jak mogli, że niby jest jakiś Brink Polska, że z serwisem nie będzie problemu, ja się naciąłem i mam nie dobre doświadczenia.
    A jak jest z serwisem rekuperatorów Brink, jak się instalator "wypnie"?

    Co sądzisz o Onyxie? Sprzedajesz też te rekuperatory?
    Dziękuję z góry za informacje.

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Brink Renovent jest sprzedawany przez kilku dystrybutorów i hurtowni. Serwis na te rekuperatory przejmuje instalator.
    Nasza firma stosuje praktykę, że jeśli coś się zepsuło w rekuperatorze wysyłamy nową część instalatorowi, on wymienia i odsyła nam uszkodzony element, natomiast my wysyłamy to do Holandi.
    Dlatego ważne jest, aby mieć sprawdzonego instalatora, aby w razie kłopotów nie zniknął !
    Należy jednak pamiętać, że wadliwość takiego sprzętu jest bardzo mała. Nasza firma sprzedała rekuperatorów Brink kilkaset i mieliśmy tylko 2 usterki (płyta główna oraz wentylator)

  8. #428

    Domyślnie

    Cytat Napisał zainteresowany pompą Zobacz post
    Szkoda, że nie wziąłem do wykonania tego samego instalatora, co montował mi pompę - żałowałem 500zł, no i ten wykonawca od wentylacji tylko tym niby się zajmował.
    chciałeś mieć mercedesa w cenie malucha a takie rzeczy to tylko w erze
    skoro tak zrobiłeś to teraz nie narzekaj tylko przyjmij to na klatę bo to była Twoja decyzja
    ...

  9. #429

    Domyślnie

    Cytat Napisał zainteresowany pompą Zobacz post
    Dziękuję za informację, o to mi chodziło.
    Jak pytałem instalatorów to każdy mówił co innego, kręcili jak mogli, że niby jest jakiś Brink Polska, że z serwisem nie będzie problemu, ja się naciąłem i mam nie dobre doświadczenia.
    A jak jest z serwisem rekuperatorów Brink, jak się instalator "wypnie"?

    Co sądzisz o Onyxie? Sprzedajesz też te rekuperatory?
    Dziękuję z góry za informacje.
    Jak pisałem wcześniej dla firm, które współpracują z naszą firmą uszkodzone elementy teraz już dostają "od ręki".

    A serwis... w 99,5% przypadków wina złego działania nie leży po stronie rekuperatora, lecz po stronie instalacji (jej wykonania), więc za dojazd trzeba zapłacić, za pracę serwisu także.
    Dlatego bardzo ważne jest, aby instalator nie był "mocno przypadkowy" i często najtańszy.

    Jak się instalator "wypnie" to jest problem. albo naprawiać samemu, albo zlecić to firmie zewnętrznej.
    Onyxa także mamy.
    Wizualnie dość brzydki konstrukcyjnie jak i wgląd zewnętrzny daje wiele do życzenia....
    Co do parametrów jest ok.

    Dla ciekawskich:
    w połowie grudnia planujemy testowanie kilku rekuperatorów w domu u jednego z naszych klientów.
    Instalacja ta wykonana jest na kanałach sztywnych ocynkowanych (jest cicha!!) Pracuje już ok. 2 - 3 lata.
    Na instalacji po stronie nawiewu, wywiewu, czerpni oraz wyrzutni jest zamontowanych kilka niezależnych czujników pomiaru temperatury.
    Zamontowaliśmy tam także GWC EKO.
    Do testów na pewno użyjemy jednostek:
    - Brink Renovent HR
    - Brink Renovent Excellent
    - ZEHNDER (Aeris)
    - Nikol
    - Steibel Eltron
    - może Bartosz (jest ciężki i za bardzo nie chcemy go nosić
    - jak będziemy mieli na stanie Onyxa to także weźmiemy jego do testów.
    Jeśli znajdziemy coś jeszcze na magazynie to także weźmiemy ...
    Ostatnio edytowane przez kerado28 ; 28-11-2013 o 17:35

  10. #430

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    chciałeś mieć mercedesa w cenie malucha a takie rzeczy to tylko w erze
    skoro tak zrobiłeś to teraz nie narzekaj tylko przyjmij to na klatę bo to była Twoja decyzja
    Masz rację moja decyzja i tylko decyzja
    Nie narzekam, no może trochę Na szczęście kasy nie straciłem, tylko trochę czasu, ale za to parę siwych włosów zyskałem

    Czy Brink w stosunku do Onyxa to jak mercedes i maluch? Z informacji, które mam chyba nie.
    Mój "dobry", a niedoszły instalator proponował mi Onyxa, a "zły" Brinka.

    Co sądzicie o Onyxie i Brinku?

  11. #431

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Jak pisałem wcześniej dla firm, które współpracują z naszą firmą uszkodzone elementy teraz już dostają "od ręki".

    A serwis... w 99,5% przypadków wina złego działania nie leży po stronie rekuperatora, lecz po stronie instalacji (jej wykonania), więc za dojazd trzeba zapłacić, za pracę serwisu także.
    Dlatego bardzo ważne jest, aby instalator nie był "mocno przypadkowy" i często najtańszy.

    Jak się instalator "wypnie" to jest problem. albo naprawiać samemu, albo zlecić to firmie zewnętrznej.
    Onyxa także mamy.
    Wizualnie dość brzydki konstrukcyjnie jak i wgląd zewnętrzny daje wiele do życzenia....
    Co do parametrów jest ok.
    Dziękuję bardzo za odpowiedź.

    Oglądałem Brinka i Onyxa - z zewnątrz oba są ładne, oba mi sie podobają.

    Piszesz, że Onyx:
    Co do parametrów jest ok.
    Mam jeszcze jedno pytanie: czy oprócz wyglądu zewnętrznego Brink jest "jeszcze" w czymś lepszy od Onyxa, a może gorszy?

    I jeszcze jedno: jaki jest koszt wymiany sterowania w Brinku, oczywiście po okresie gwarancji, jak padnie (bo wentylatory są chyba takie same)?

    Dziękuję z góry za informacje.

  12. #432

    Domyślnie

    Cytat Napisał zainteresowany pompą Zobacz post
    Czy Brink w stosunku do Onyxa to jak mercedes i maluch? Z informacji, które mam chyba nie.
    bardziej myślałem o tańszym ale mniej pewnym wykonawcy
    ...

  13. #433

    Domyślnie

    Cytat Napisał zainteresowany pompą Zobacz post
    Dziękuję bardzo za odpowiedź.

    Oglądałem Brinka i Onyxa - z zewnątrz oba są ładne, oba mi sie podobają.

    Piszesz, że Onyx:
    Mam jeszcze jedno pytanie: czy oprócz wyglądu zewnętrznego Brink jest "jeszcze" w czymś lepszy od Onyxa, a może gorszy?

    I jeszcze jedno: jaki jest koszt wymiany sterowania w Brinku, oczywiście po okresie gwarancji, jak padnie (bo wentylatory są chyba takie same)?

    Dziękuję z góry za informacje.
    Nie rozgraniczał bym, że Brink to mercedes, a Onyx to maluch
    Brink jest bardziej popularny (dłużej na rynku).
    Onyx i Brink to bardzo podobne rekuperatory z tym, że brink jest dużo dłużej na rynku i wiadomo co można się po nim spodziewać.
    Z takich podstawowych różnic to:

    Brink ma możliwość sprawdzenia oporów instalacji, onyx - nie.
    Onyxem sterujemy z poziomu sterownika zewnętrznego, a w brinku możemy sterować z poziomu rekuperatora i sterownika (urządzenie wykonawcze).

    Koszt wymiany sterownika w Brinku w zależności od posiadanego modelu:
    - trójstopniowy - ok. 150 zł
    - tygodniowy 3100 - ok. 250 zł
    - STB - ok. 700 zł

  14. #434
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Wystarczy oba włączyć obok siebie!!!

  15. #435

    Domyślnie

    Nic to nie da.
    Inaczej pracują rekuperatory bez obciążeń, a inaczej na instalacji.

  16. #436

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Nie rozgraniczał bym, że Brink to mercedes, a Onyx to maluch
    Brink jest bardziej popularny (dłużej na rynku).
    Onyx i Brink to bardzo podobne rekuperatory z tym, że brink jest dużo dłużej na rynku i wiadomo co można się po nim spodziewać.
    Z takich podstawowych różnic to:

    Brink ma możliwość sprawdzenia oporów instalacji, onyx - nie.
    Onyxem sterujemy z poziomu sterownika zewnętrznego, a w brinku możemy sterować z poziomu rekuperatora i sterownika (urządzenie wykonawcze).

    Koszt wymiany sterownika w Brinku w zależności od posiadanego modelu:
    - trójstopniowy - ok. 150 zł
    - tygodniowy 3100 - ok. 250 zł
    - STB - ok. 700 zł
    Jeszcze raz dziękuję.

    Brink ma możliwość sprawdzenia oporów instalacji
    O co chodzi z tym sprawdzaniem oporów - jak to się je?
    Jak tego Onyx nie ma to co wtedy?

    Dziękuję z góry za informacje.

  17. #437
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blackraven
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kraków S
    Posty
    132

    Domyślnie

    Dołączam się do pytań "Onyx czy Brink"
    Biorę pod uwagę Onyx Dream 200 oraz Brink Excellent 300
    Czy Brink Excellent 300 (nowszy model) różni się bardzo od Brink Medium. Podobno dodano nagrzewnicę, a której nie ma Onyx

  18. #438

    Domyślnie

    Cytat Napisał zainteresowany pompą Zobacz post
    Jeszcze raz dziękuję.



    O co chodzi z tym sprawdzaniem oporów - jak to się je?
    Jak tego Onyx nie ma to co wtedy?

    Dziękuję z góry za informacje.
    Każdy rekuperator ma swoją wydajność przy określonych parametrach.
    Czyli (bardzo uproszczone) - im dłuższa instalacja tym większe opory.
    Rekuperator wtedy zamiast 400 n3/h może mieć np. 360m3/h.

    Co do różnic serii HR do Excellenta:
    - główna to taka, że Excellent posiada nagrzewnię w standardzie
    - płyta główna jest na górze, a nie w środku
    - troszkę bardziej zaawansowany (pomiary)

  19. #439
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Jeśli wybór ograniczyłeś do Onyx / Brink, to zdecydowanie Onyx - po co płacić zagranicznej firmie, jak można dać zarobić Polakom? Jakość jest podobna, różnią się pierdołami, więc po co kombinować? Reku to spora kwota, kilka średnich pensji. Wspierajmy polskie produkty, bo to do nas wróci. To od nas, nie od rządu, zależy jak nam się będzie żyło w kraju za kilka lat....

  20. #440

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    Jeśli wybór ograniczyłeś do Onyx / Brink, to zdecydowanie Onyx - po co płacić zagranicznej firmie, jak można dać zarobić Polakom? Jakość jest podobna, różnią się pierdołami, więc po co kombinować? Reku to spora kwota, kilka średnich pensji. Wspierajmy polskie produkty, bo to do nas wróci. To od nas, nie od rządu, zależy jak nam się będzie żyło w kraju za kilka lat....
    To akurat powinien być ważny argument.

Strona 22 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony