dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 191
  1. #41

    Domyślnie

    zastanawiałem się ostatnio ile własciwie kosztuje miesięcznie prąd dla wentylatorów (ile ich jest?) w rekuperatorze, powiedzmy dla domku 150m? tylko ruch powietrza, bez grzałek.....
    czy ktoś to może liczył?
    BOHO
    Warszawa

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał ardziu
    No widzisz - a wiele osób wciąż będzie twierdzi że to niemożliwe.
    Jak parę miesięcy temu bąknąłem że za ogrzanie konwektorami stumetrowej chatki wydałem nieco ponad 1kzł to mało kto uwierzył
    te 1kz to za cały sezon?
    BOHO
    Warszawa

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    zastanawiałem się ostatnio ile własciwie kosztuje miesięcznie prąd dla wentylatorów (ile ich jest?) w rekuperatorze, powiedzmy dla domku 150m? tylko ruch powietrza, bez grzałek.....
    czy ktoś to może liczył?
    nie wiem czy dobrze ale ja policzyłem to sobie w ten sposób:

    55 W - tyle "bierze" moja kompaktowa centrala na 1 biegu = 0.055 kW x 24 h x 360 dni = 475,2 kWh na rok, to x cena prądu (~0,35 zł netto) = 166,32 + vat = 202,91zł na rok

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiz1
    Cytat Napisał BOHO
    zastanawiałem się ostatnio ile własciwie kosztuje miesięcznie prąd dla wentylatorów (ile ich jest?) w rekuperatorze, powiedzmy dla domku 150m? tylko ruch powietrza, bez grzałek.....
    czy ktoś to może liczył?
    nie wiem czy dobrze ale ja policzyłem to sobie w ten sposób:

    55 W - tyle "bierze" moja kompaktowa centrala na 1 biegu = 0.055 kW x 24 h x 360 dni = 475,2 kWh na rok, to x cena prądu (~0,35 zł netto) = 166,32 + vat = 202,91zł na rok
    tylko 55 W?
    to ile tam jest tych wentylatorów?
    a ile bierze na kolejnych biegach ?
    i który bieg jest/będzie używany najczęściej?
    BOHO
    Warszawa

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Jak dobrze zrobione, to ten najniższy.
    Dwa wentylatory tam zwykle siedzą...
    Adam M.

    (mnie też wychodzi poniżej 20zł/miesięcznie)

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Jak dobrze zrobione, to ten najniższy.
    Dwa wentylatory tam zwykle siedzą...
    Adam M.

    (mnie też wychodzi poniżej 20zł/miesięcznie)
    hm.......to całkiem nieźle......

    z kolei ciekawe, do jakiej kwoty wzrasta koszt, gdy załączamy grzałkę.....
    jaką moc maja takie grzałki?
    BOHO
    Warszawa

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał ardziu
    No widzisz - a wiele osób wciąż będzie twierdzi że to niemożliwe.
    Jak parę miesięcy temu bąknąłem że za ogrzanie konwektorami stumetrowej chatki wydałem nieco ponad 1kzł to mało kto uwierzył
    te 1kz to za cały sezon?
    od listopada do kwietnia, tylko za ogrzewanie
    instalacje elektryczne, tv-sat, internet

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał ardziu
    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał ardziu
    No widzisz - a wiele osób wciąż będzie twierdzi że to niemożliwe.
    Jak parę miesięcy temu bąknąłem że za ogrzanie konwektorami stumetrowej chatki wydałem nieco ponad 1kzł to mało kto uwierzył
    te 1kz to za cały sezon?
    od listopada do kwietnia, tylko za ogrzewanie
    nieźle....
    napisz może kilka słów, jakie rozwiązanie zastosowałeś (ile i czego zamontowałeś)? dla tej stumetrowej chatki...

    ps. ja Ci Wierzę!
    BOHO
    Warszawa

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: Ile oszczędności ciepła daje rekuperator ?

    Cytat Napisał woland1980
    Świeże powietrze, to powietrze z ogrodu wpadające przez otwarte okno. Lub powietrze z wentylacji grawitacyjnej - które wiąże się oczywiście ze stratą ciepła. Chyba że definicja "świeżego powietrza" jest u nas różna.
    Jeżeli do domu chcesz doprowadzać "świeże" powietrze przewodami wentylacji grawitacyjnej to gratuluję świetnego pomysłu. Proponuję jednak najpierw obejrzeć sobie jak wnętrze takich kanałów wygląda (nawet po corocznym czyszczeniu przez kominiarza ).
    Masz rację - definicja "świeżego powietrza" jest u nas różna.
    Nie sądzę jednak, żeby Twoja była lepsza.
    W tym Twoim "świeżym powietrzu" z pewnością nie będzie brakowało komarów, much, os, itp.

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał woland1980
    Napisałem tez, że przechodzi proces dostosowania i filtracji do wymagań mieszkańca i to według mnie Świerze nie jest.
    -Chyba że wędlina foliowana w paczkach też według ciebie jest świeża...
    -Chyba że wolisz wodę destylowaną, zamiast Mineralnej..
    -Chyba że wolisz fotografię cyfrową od analogowej...
    To wtedy tak, Reku jak najbardziej pasuje.

    OTO MOJA DEFINICJA ŚWIEŻEGO POWIETRZA:
    Powietrze z lasu, czy ogrodu wraz ze swoimi wszelkimi, zapachami, pyłkami i tym całym urokiem którego przefiltrowane powietrze z kratki wentylacyjnej NIE MA. Razem ze wszystkimi swoimi mankamentami oczywiście - ale widze że tu nie czyta się ze zrozumieniem.
    Jesteś mało konsekwentny:
    Czemu woda Mineralna a nie woda prosto ze źródła?

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    eee... ganiac możemy się do końca świata. Udowadniać że mam jedyną słuszną rację nie zamierzam - żeby mnie jeszcze Reku-Handlowcy tu linczowali

    Wcześniej pisałem że akceptuję komarki muszki, pyłek kurz i to wszystko co temu towarzyszy jakbyś czytał uważnie to byś zrozumiał i zauwazył konsekwencję którą kwestionowałeś, a te przykładziki były z przymrużeniem oka, prawda

    Ktoś juz przytaczał opracowania na temat chorób dróg oddechowych związanych z wentylacjami mechanicznymi i cobyś nie klepał w klawiature to i tak faktu to nie zmieni że z grawitacyjną takich problemów nie ma Inna rzecz że, są straty ciepła, i jak mieszkasz przy aoutostradzie to świeżego powietrza NIET. No ale ja przecież tych wad grawitacyjnej nie kryję.

    Większość wypowiedzi na temat Zachwalania Reku jest bardzo jednostronnych, odnosze wrażenie że wielu zwolenników widzi same zalety reku a żadnych wad. Obie technologie według mnie mają swoja Za i Przeciw i od każdego zalezy które czynniki dla Niego są ważne bardziej, które mniej. Dla mnie zdrowy dom był ważniejszy niż oszczędności wynikające z montowania wentylacji mechanicznej. Dlatego mam zamiar stworzyć dom w lesie z ceramiki, drewna i kamienia, opartego na wentylacji grawitacyjnej. Jasne będzie droższy.To są poprostu moje wybory a nie jedynie słuszna prawda so RELAX.

    Jeszcze raz specjalnie dla Ciebie powtórzę że uważam że Reku jest OK, grunt to wiedzieć czemu ma służyć. Ja w domu, który buduję w lesie z dużymi przeszkleniami i moim trybem życia Reku nie akceptuję i tyle. Ogród ma być częścią domu - nawet zimą.

    Pozdrawiam wszystkich Grawitowców i Rekuperatowców

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał ardziu
    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał ardziu
    No widzisz - a wiele osób wciąż będzie twierdzi że to niemożliwe.
    Jak parę miesięcy temu bąknąłem że za ogrzanie konwektorami stumetrowej chatki wydałem nieco ponad 1kzł to mało kto uwierzył :)
    te 1kz to za cały sezon?
    od listopada do kwietnia, tylko za ogrzewanie
    nieźle....
    napisz może kilka słów, jakie rozwiązanie zastosowałeś (ile i czego zamontowałeś)? dla tej stumetrowej chatki...

    ps. ja Ci Wierzę! :D
    podłączam się do prośby
    http://nasza-klasa.pl/profile/8917382
    zapraszam wszystkich forumowiczów

  13. #53

    Domyślnie

    podnoszę!
    pzdr.
    -romwis

  14. #54

    Domyślnie a kanały macie czyste?

    Przed wyborem rekuperatora wybierzcie równiez profesjonalna firmę mającą sprzęt do czyszczenia pokręconych kanałów wentylacyjnych (z nieuchronnych osadów w których bardzo lubią namnażać się mokroby). Ofert w Internecie jest trochę. I sprawdźcie ile to kosztuje.

    Koszt takiego okresowego czyszczenia warto uwzględnić w kalkulacji opłacalnosci reku.
    Można zamiast czyszczenia policzyć kilka zestawów internista+antybiotyki+niższa_pensja_na_chorobowy m na osobę rocznie albo całoroczne leki przewlekłej terapii alergika...
    Viva la Białołęka
    Zielona Białołęka

  15. #55

    Domyślnie

    śpioch napisał:
    Przed wyborem rekuperatora wybierzcie równiez profesjonalna firmę mającą sprzęt do czyszczenia pokręconych kanałów wentylacyjnych (z nieuchronnych osadów w których bardzo lubią namnażać się mokroby). Ofert w Internecie jest trochę. I sprawdźcie ile to kosztuje.

    Koszt takiego okresowego czyszczenia warto uwzględnić w kalkulacji opłacalnosci reku.
    Można zamiast czyszczenia policzyć kilka zestawów internista+antybiotyki+niższa_pensja_na_chorobowy m na osobę rocznie albo całoroczne leki przewlekłej terapii alergika...
    ta, najlepiej to odrazu położyć się do trumny.
    Jak ja lubię takie wypowiedzi tych co nie mają pojęcia o wentylacji.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie


    Chyba mam podobne uczucia!

    Tylko trochę logiki i zatrudnić rozum - i wszystko jasne!

    Adam M.

  17. #57

    Domyślnie

    co się dziej z bakteriami, które zagnieżdżą się w przewodach takiej wentylacji. Gdzieś słyszałem, że w ameryce południowej gdzie nie ma klimatyzacji w szpitalach a jest klimat bardziej sprzyjający rozwojowi bakterii intensywne wietrzenie jest bardziej skuteczne niż USA gdzie klimat jest zimniejszy a gdzie stosują klimatyzację.
    Czy ktoś czyści te rury ?. Są oczywiście filtry ale czy one są skuteczne. W biurowcu to może być klimatyzacja reku czy coś podobnego ale w domu. Chyba, że chcemy wpłynąć na naszą ewolucję i przystosować nasz organizm do "czystego powietrza" i stałej temperatury ale to może się źle skończyć. Mieszkanie sprzątam dokładnie raz w tygodniu maluje co 4 lata, czym czyścić przewody pewnie jakąś mocną chemią.

  18. #58

    Domyślnie

    Proponuje troche inne podejscie do tematu. Pytanie brzmi: chcemy miec w domu wentylacje czy nie? Jesli nie, to wystarczy nie dzialajaca grawitacyjna - a skoro nie dziala, to i mniej sie odklada nazwijmy to zaniczyszczen w przewodach, z prostego powodu - nie sa uzywane Swoja droga tak jak odchodzi sie w wielu przypadkach od rozwiazan uniwersalnych do specjalizowanych, np od scian jednowarstwowych do 2 warstw (nosna i ociepleniowa), czy tez tak samo jak zmieniamy opony na specjalizowane - letnie lub zimowe (a podobnych przypadkow w zyciu mamy pelno dookola) - wyraznie sprawdza sie powiedzenie, ze jesli cos jest do wszystkiego, to jest do niczego. Tak samo tutaj: okna sa do wpuszczania swiatla (i czasami mozna sobie powygladac przez nie), nie sa za to do wentylowania (nawet z nawiewnikami). Od wentylowania jest wentylacja (a jedyna dzialajaca to mechniczna) No chyba ze ktos sie uprze i bedzie utrzymywal w domu temperature o 20 stopni wyzsza niz na dworze przez caly rok, nawet w lecie - bo to jest warunek dzialania wentylacji grawitacyjnej ....

    Jesli zas chcemy miec prawdziwa wentylacje, to nie ma innego wyjscia niz wentylacja mechaniczna. Oczywiscie jej dzialanie powoduje nanoszenie wiekszych ilosci osadu w rurach (bo dziala), ale nie dajmy sie zwariowac - czy kazdy z nas regularnie odsuwa wszystkie szafy i lozka zeby usuwac zbierajace sie tam zanieczyszczenia? Czy znacie kogos kto mieszka w pomieszczeniach ze sterylnym powietrzem? Ile potrzeba tego osadu w rurach, zeby "bylo to niezdrowe" ? warstwa 0.001mm czy 10mm? Czemu akurat taka? Jakos rury doprowadzajace wode nie sa czyszczone i zyjemy, ale pewnie tylko dlatego ze nie wiemy jak te rury wygladaja w srodku .... czasami w czasie remontow dostajemy brunatno-rdzawo-brudne probki tych osadow z kranu I jeszcze jedno pytanie dla malkontentow - ile razy czysciliscie przewody wentylacyjne w samochodzie? (tam wlasnie jest wentylacja mechaniczna!!!!!)

    Wentylacaja mechaniczna moze byc uzupelniona o rekuperator lub nie. Jego dodanie nie wplywa w znaczacy sposob na ilosc osadow w rurach wentylacji mechanicznej - to zupelnie rozne sprawy!
    Tak czy owak, pisanie ze rekuperator jest "niezdrowy" jest co najmniej naduzyciem, bo akurat on jest najmniejszym ogniwem w calym systemie i zupelnie nie o to chodzi. To jaki wybierzemy rekuperator nie ma nic wspolnego z osadami w wentylacji mechaniczej, a wiec i z czyszczeniem jej przewodow. No chyba ze nie chcemy miec wentylacji, czyli zostajemy przy atrapie wentylacji - wentylacji grawitacyjnej, ergo wracamy do poczatku tego wywodu ...

    Jako ze nikogo do niczego nie namawiam, a tylko przedstawiam pewne mam nadzieje ciekawe podejscie, zycze udanych wlasnych przemyslen

  19. #59

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sako
    ile razy czysciliscie przewody wentylacyjne w samochodzie?
    ... ja trzy razy w roku...

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony