dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Staszek budowniczy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie Ceny rynien !!!

    Mój czterospadowy dach ma 150m2.
    Wczoraj robili mi wycenę rynien.
    Wycena Plastmo na rynny stalowe to ponad 5 500 PLN , a Marley wycenili mi na 3 800 PLN .

    Ile płaciliście i za jakie rynny .

    Wszedłem na stronę Gamrata i porównałem ceny Gamrata i Marleya - w sumie różnica niewielka . Na ile % upustu moge liczyć przy Gamracie lub innych firmach z rynnami .

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie Re: Ceny rynien !!!

    Cytat Napisał Staszek budowniczy
    Wycena Plastmo na rynny stalowe to ponad 5 500 PLN , a Marley wycenili mi na 3 800 PLN

    3 lata temu ja za swoje stalowe płaciłem 3000 a dachu mam 3 x więcej
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  3. #3

    Domyślnie

    Dziwna wycena. Dach dwu spadowy dwa budynki prawie 300m kw. . Marley plastik 3100zl, Ruuki stal 4000zl, jakis plastik chlam 2200.

  4. #4

    Domyślnie

    My kupowaliśmy rynny stosunkowo niedawno więc pamiętam cenę - Lindab 42 m.b. rynien fi 150 i 6 rur spustowych fi 100 + kolanka, leje, haki , rurhaki i wszystkie potrzebne duperele kosztowały nas łącznie 3.200 zł

  5. #5

    Domyślnie

    Mam ok 300m2 dachu, dach dwuspadowy. Rynny Lindab wycenili mi na 3900, kupiłam Planję za 3100. Rynny mają kolor miedziany więc cena nieco wyższa.

  6. #6

    Domyślnie

    A czy ktoś coś słyszał na temat systemów rynnowych BRYZA firmy Cellfast?

    Jeśli tak,, to proszę o opinie

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Staszek budowniczy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    No i znalazłem - Galeco - wycenili mi na 2 200 PLN.
    Taka cene rozumiem teraz.
    Jasne ze wolę stalowe ale w chwili obecnej kasy coraz mniej i muszę pilnować kosztorysu
    Najwyżej za 5,6 lat wymienię na lepsze
    Albo i nie wymienię jak się będą dobrze sprawowały

  8. #8

    Domyślnie

    Czy naprawdę nikt nie ma rynien BRYZA?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirkan
    Czy naprawdę nikt nie ma rynien BRYZA?
    Chyba jednak mało kto je ma. Znajomemu zakładaliśmy ok 10 lat temu (sam wybrał) co do szczelności systemu w miarę ok. natomiast z brązu zrobiły się blado różowe z Pcv szukaj u Vawin, Galeco, Marley,Braas, Plastmo i Nicoll

  10. #10

    Domyślnie

    Może teraz = po 10 latach - jakość tych rynien jest lepsza.
    Wszystkim dziękuję za odpowiedzi

  11. #11

    Domyślnie

    Nie ma na rynku rynien z PVC które nie odbarwiaja się. Absolutnie taki argument sprzedawcy to bajka. Jesli chodzi o rynny zastanów się czy warto rezygnować ze stalowych mysląc że teraz na 5-6 lat założysz PVC. Policz różnicę w cenie i zastanów się czy warto za te 5 lat kolejny raz płacić wykonawcy za montaż. Druga sprawą to jest problem jaki pojawi Ci się przy zmianie haków, wiesz przecież że rynna ma obróbki blacharskie (pas podrynnowy i nadrynnowy). Polecam Galeco STAl, duża dostępność kolorów i dobry servis.

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kane66

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    351
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Co do PVC no coz - sa rozne systemy,wczesniej czy pozniej kazdy z nich sie odbarwi.

    ja kupilem rheinzink , tytanowo-cynkowa blacha.

    na dach 320m2 dalem ~3500zl, nie pamietam dokladnie teraz ile.


    ALE:
    nie robcie tego bledu co ja jesli chodzi o przechowywanie takich rynien. Kupilem rynny i zapytalem sprzedawce (duza hurtownia) jak je przechowywac bo nie beda jeszcze montowane. Stwierdzili ze normalnie mozna polozyc na zewnatrz bo to produkt zewnetrzny i przykryc folia by ptaki i liscie nie zapaskudzily. To tak zrobilem. A teraz tragedia - polowa rynien do czyszczenia, tam gdzie podciekla woda czy sie nagromadzila (poziomo lezaly) zaszly jakies reakcje chemiczne w sumie podobne jak przy patynowaniu ale zbyt szybkie i nie na calych powierzchniach. Narazie przeczyscilem welna stalowa, zeszlo 80% tego szajsu. Reszta - delikatny papier scierny :/ Przedstawiciel Rheinzink byl, obaczyl towar, grzecznie i fachowo wyjasnil przyczyne, stwierdzil ze Rheinzink za to odpowidzialnosci nie wezmie, ponarzekalismy na sprzedawce i tyle. Bede walczyl o upust na tym lub na innym materiale ktory od nich kupie (jesli wogole), reklamacje zlozylem. Takze od razu na dach albo przechowywac w garazu a jesli na zewnatrz to po prostu polozne w pozycji pionowej z przewiewem - tak by woda blyskawicznie z nich sciekla/by wyschly.

    Jak widac nawet teoretycznie solidny material ma wady (tu akurat widze wade braku instrukcji dla sprzedawcy oraz dla klienta nt magazynowania itp tego artykulu).
    BEZ REKLAM SWOICH USŁUG!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony