Witam Szanownych Forumowiczów

Szukam szczęśliwych posiadaczy pompy ciepła DAIKIN Alterma11 kW. Zdecydowałem się na tą pompe dla mojego budynku (Akacja II, sciany poroterm 25 + 15 styropianu, poddasze ocieplone 20 cm wełny, rekuperator o sprawności 95% z silnikami na prąd stały i automatycznym by-passem podpięty do rurowego GWC, kominek szczelny z wkładem szamotowym Varm mocy 13kW z DGP do 5 pomieszczeń (3 na poddaszu i 2 na parterze, okna standardowe plastiki z szyba 1.0, ogrzewanie podłogowe ok 30% powierzchni podłóg reszta grzejniki)) i mam nadzieje że się sprawdzi.
Zapotrzebowanie na energie mojego budynku ok 10 kW. Pompa ma 11 kW ale będzie jeszcze ogrzewała CWU dla 1 mnie i 3 kobiet. Dodatkowo pompa wyposażona jest w grzałkę elektryczną 6kW do wspomagania układu poniżej -15stC oraz do zabijania bakteri w 300 litrowym bojlerze (1 raz w miesiącu).


Powietrze usuwane z budynku wypuszczam na parownik pompy ciepła - zawsze troszeczke poprawie jej warunki pracy szczególnie w mroźne dni.

Jezeli ktoś ma uwagi do mojego rozwiazania to chetnie poczytam.

Chętnie poczytam o zaletach i wadach pomp ciepła DAIKINA. Wiem że jest to nowość ale cenowo była do zaakceptowania (25k zł pompa + 25k zł instalacja wraz z grzejnikami).