dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 119
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 2365
  1. #201

    Domyślnie

    I powoli dochodzimy z moja PC PW do porozumienia.
    Był problem który został rozwiązany.... okazało się że za dużo niekoniecznie znaczy dobrze. Gaz był problemem. Było go za dużo. Po odciąnięciu wszystkiego i zapakowaiu tyle ile pisze producent... jest OK.
    I sprężarką nie robni ciągle 100 % tylko widzę modulacje
    Średnie żużycie CO + CWU to blisko 29 kWh. I
    popieram ZBYCHA!!

  2. #202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Castaway
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    góry....górskie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał 7tonik Zobacz post
    Wprawdzie nie montowałem uchwytów na ścianie, lecz na niezależnych fundamentach.
    Ja mam zamontowaną na ścianie i to był błąd. Słyszę jz nawet w najdalszym kącie domu.
    – Walka z rekuperatorem jest nierówna, ale się nie poddaję w przeciwieństwie do instalatora....

  3. #203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wjaz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał 7tonik Zobacz post
    Z moich doświadczeń wynika, że bardziej dokuczliwa pod względem hałasu jest jednostka wewnętrzna. Jednostka zewnętrzna poza szumem powietrza gnanego przez spory wentylator nie emituje specjalnie żadnych hałasów. Wprawdzie nie montowałem uchwytów na ścianie, lecz na niezależnych fundamentach.
    Dzięki za odpowiedź. Kiedy pytałem o hałas z jednostki zewnętrznej chodziło mi oczywiście o szum tego przeganianego powietrza. Ale rozumiem, że nie jest to aż taki problem?

  4. #204

    Domyślnie

    Rzufik ale jak za dobę 29 kwh przy jakiej temp. U mnie tyle brało przy około 0 C dla 155 m2. Teraz przy -15C to się kroi około 45kwh.
    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/czterykaty/index.php

    Zapytał chłop Boga: Panie kiedy będzie dobrze w moim kraju. A gdzie żyjesz synu? - spytał Bóg. W Polsce. Bóg chwilę się zamyślił po czym rzekł: Synu będzie dobrze ale nie za moich czasów.

  5. #205

    Domyślnie

    było do minus 5. Ale teraz jak mam w dzien minus 10-11 a w nocy pod 17 stopni to już rjestruje blisko 65 kWh ( z tym że tryb pracy ciągły) za to w domu ciagle 22C łazienki cieplejsze troche.
    Wczoraj zmieniłem małe ustawienie i zobaczymy co się stanie.... praca 4 H przerwa 4 H i tak aby jak najwiecej jednak szło w taniej taryfie. Ponieważ przy błędach ocieplenia jakie mam ( oj wieje koło okien) praca od 21-7 i 13-15 w temp od minus 10 i niżej przestaje sie sprawdzac.
    Oj na wiosne bedzie ekipa poprawiac oj bedzie
    popieram ZBYCHA!!

  6. #206
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzufik1 Zobacz post
    było do minus 5. Ale teraz jak mam w dzien minus 10-11 a w nocy pod 17 stopni to już rjestruje blisko 65 kWh ( z tym że tryb pracy ciągły) za to w domu ciagle 22C łazienki cieplejsze troche.
    Wczoraj zmieniłem małe ustawienie i zobaczymy co się stanie.... praca 4 H przerwa 4 H i tak aby jak najwiecej jednak szło w taniej taryfie. Ponieważ przy błędach ocieplenia jakie mam ( oj wieje koło okien) praca od 21-7 i 13-15 w temp od minus 10 i niżej przestaje sie sprawdzac.
    Oj na wiosne bedzie ekipa poprawiac oj bedzie
    u mnie zuzycie jest podobne - przy obecnych temp. do -17,-18stC
    ale moj spec od allthermy twierdzi ze to ze wzgledu na 1 sezon grzewczy,
    a ja ciagle " zatykam dziury"

  7. #207

    Domyślnie

    to tak jak i mój
    a faktycznie w pierwszym sezonie wychodzą wszystkie dziury szkoda..
    wzasadzie płaci się za dobrze wykonaną robotę a spierd.... jak wszędzie
    popieram ZBYCHA!!

  8. #208
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Guciu18

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Goleniów
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, 6 grudnia opomiarowalem swoją instalację, a oto wyniki pomiarów:

    tydzień; śred temp dzień; noc; średnie zużycie dzienne

    49; -1,1; -3,3; 33,2
    50; -6,3; -8,0; 34,9
    51; -4,3; -6,3; 35,3
    52; -4,6; -9,6; 36,3
    1 ; 0,3; -4,1; 30,4
    Zużycie uwzględnia również grzałkę CWU w zbiorniku oraz dodatkową w PC, co ważniejsze na 1000 kWh PC, grzałka w zbiorniku zużyła dodatkowo ok 60 kWh, zaś grzałka PC tylko 10 kWh. Wydaje się, że nie warto wyłączać obu grzałek, aby zaoszczędzić kilka kWh na ich pracy, a może znacznie zwiększyć długowieczność sprężarki PC.
    ..::Savant::..

  9. #209
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Guciu18

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Goleniów
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mała poprawka w tygodniu 1 zużycie wyniosło ok 26 kWh/dobę.
    ..::Savant::..

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Guciu18 Zobacz post
    Wydaje się, że nie warto wyłączać obu grzałek, aby zaoszczędzić kilka kWh na ich pracy, a może znacznie zwiększyć długowieczność sprężarki PC.
    Chyba tak jest zwłaszcza dla grzałki wspomagającej pompę ciepła. W tym roku mam włączoną i zużycie nie wzrosło jakoś szczególnie. Załącza się ona w większości przy odmrażaniu. Co do grzałki dla CWU, to mam ją wyłączoną.
    Moje średnie zużycia dla CO:
    grudzień: dziennie 19kWh
    styczeń: dziennie 12kWh

    CWU szacunkowo 4kWh dziennie

  11. #211
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    DAIKIN nie jest dobry .Jest problem z odszranianiem.Lepsze są pompy Atlantica (teraz takie montuje).Ponadto jest jeszcze jeden szczegół na ktury mało kto zwraca uwagę.Wymiennik płytowy .To już było przy pompach gruntowych współpracujących z wodą ze studni .Bywało ,ze zamarzały bo gromadził sie w nich brud ,Czyli brak przepływu w pewnych miejscach wymiennika .A w tych pompach też moze do tego dojsć podczas odszraniania.

  12. #212
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    DAIKIN nie jest dobry .Jest problem z odszranianiem.Lepsze są pompy Atlantica (teraz takie montuje).Ponadto jest jeszcze jeden szczegół na ktury mało kto zwraca uwagę.Wymiennik płytowy .To już było przy pompach gruntowych współpracujących z wodą ze studni .Bywało ,ze zamarzały bo gromadził sie w nich brud ,Czyli brak przepływu w pewnych miejscach wymiennika .A w tych pompach też moze do tego dojsć podczas odszraniania.
    Nie bardzo rozumiem, ktory wymiennik moze zamarznac. Ten, ktory znajduje sie w kotlowni?

  13. #213
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Chodzi o wymiennik płytowy w kturym zachodzi wymiana ciepła pomiedzy czynnikiem -a wodą .Jest to wymiennik krzyżowy .Zanieczyszczenia odkładają się dokładnie tam gdzie jest króciec do którego podłaczaony jest czynnik chłodniczy.Podczas grzania nie ma problemu ale podczas odszraniania odbierane jest ciepło z wody przy jednoczesnym przepływie.Jeśli jednak Nie będzie odpowiedniego przepływu w cżeści wymiennika to woda zamarźnie i co wtedy.Widuję czesto takie wymienniki w kotłach CO.
    Oczywiście czyści się je i montuje ponownie .Ale w kotle jest ciepło.
    Znam jeden typ pompy ktura nie posiada tej wady.
    Z tym wymiennikiem to nie jest nowy problem .Wystepował w pompach gruntowych gdy chciano wykonać tani wymiennik gruntowy w postaci studni czerpalnej i zrzutowej.
    Producenci wymagają stosowania wymiennika posredniego .

  14. #214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Witam.
    będziemy stawiać parter 123m2[4 osoby]
    do kotłowni 6m2 wejście jest z wiatrołapu[chcemy uniknąć kurzu od ekogroszku.
    a pomieszczenie wykorzystywać jako pralnię.
    zdajemy sobie sprawe z minusów p.powietrznej.
    przy mrozach będzie kominek.
    instalacie chcemy tak wykonać, żeby tradycyjny piec na pellet ekogroszek szybko podłaczyć.
    czy przy desce drewnianej 3warstw. 14mm dębowej straty na ogrzewaniu będą większe przy podłogówce niż przy ogrzejnikach przeliczonych?
    kalkulujemy że koszty ogrzewania pompą zbilansujemy kominkiem.
    kalkulujemy koszt pompy w ten sposób , że odliczamy od jej ceny pompy odliczamy koszt 6 m2 domu[zyskujemy dodatkowe pomieszczenie czyste] a także koszt pompy do cwu czy solarów.
    zawodowo zajmuję się budownictwem-dlatego mam hopla na punkcie mostków termicznych.
    mam pytanie do użytkowników czy nasze podejście do kosztów instalacji i budowy domu jest racjonalne.
    pozdrawiam piotr
    miejsce budowy to wielkopolska

  15. #215
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    @malux20

    Czy jest racjonalne czy nie - sam sobie odpowiesz.
    Ale jest kłopotliwe i niepraktyczne.
    Przy 100m domu to skórka za wyprawkę.
    Altherma pracuje w układzie zamkniętym, czyli na ciśnieniu.
    Ekogroszek to paliwo stałe i piec pracuje w układzie otwartym.
    Niesie to kilka problemów dla podłogówki.
    Przy parterowym domu uzyskasz na układzie otwartym 0,3-0,4 bara na instalacji
    To mało dla zapewnienia stabilnej pracy podłogówki, która z definicji ma większe opory dla pompy obiegowej niż grzejniki.
    Ponadto ekogroszek (w ogóle kotły na paliwa stałe) to sensowne zasilanie powyżej 50 stopni, a to za dużo do podłogówki.
    Musiałbyś mieć układ mieszania dla obniżenia temperatury zasilania z kotła i bufor z wężownicą lub płaszczowy, działający jednocześnie jak sprzęgło hydrauliczne, który połączy oba układy cieplnie (ale nie hydraulicznie) by zapewnić stabilną ich pracę.
    Odpuść sobie takie rozwiązanie, bo to tylko koszty i kłopot.
    Ponadto nowy ciepły dom 100m2 - to kilka kW. Znajdziesz tak mały kocioł na rynku?

  16. #216
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał 7tonik Zobacz post
    Odpukać, ale po zejściu ciśnienia do 2,4bar jakieś tydzień temu, na razie trzyma równo to ciśnienie. Może już nie zejdzie niżej.
    Przeczytaj co napisano na zaworze .On ma się otwierać zanim wybuchnie pompa ciepła.Jeżeli koniecznie chcesz zrobić bum to zakorkuj .Napełnianie instalacji do ciśnienia 3 bary jest potrzebne w bloku 10 pietrowym.

  17. #217
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał meukov Zobacz post
    Rzufik ale jak za dobę 29 kwh przy jakiej temp. U mnie tyle brało przy około 0 C dla 155 m2. Teraz przy -15C to się kroi około 45kwh.
    Ja mam 250 m2 i przy 0C bierze 22kWh na dobę Mam altermę 16

  18. #218
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzufik1 Zobacz post
    I powoli dochodzimy z moja PC PW do porozumienia.
    Był problem który został rozwiązany.... okazało się że za dużo niekoniecznie znaczy dobrze. Gaz był problemem. Było go za dużo. Po odciąnięciu wszystkiego i zapakowaiu tyle ile pisze producent... jest OK.
    I sprężarką nie robni ciągle 100 % tylko widzę modulacje
    Średnie żużycie CO + CWU to blisko 29 kWh. I
    Błąd przy uruchomieniu (powietrze wilgoć albo z mało czynnika)wtedy żre.
    Jest pewien test umożliwiający sprawdzenie prawidłowej pracy pompy warto go robić co roku .

  19. #219
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał 7tonik Zobacz post
    O zakamieniałym zaworze nie ma mowy, gdyż mam napełnioną instalację wodą demineralizowaną, a dolewam wodę ze stacji uzdatniania z ujęcia przed mineralizacją, czyli z zerową twardością. Ale jest faktem, że zawór przepuszcza wyraźnie (kapie woda) już powyżej 2,5bara i nie wiem, czy jest to normalne.
    Ma kapać jak tyle nalejesz taka jest nastawa

  20. #220
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzufik1 Zobacz post
    7tonik jakiej mocy masz pompe, do jakiej temperatury grzejesz i ile w czasie pracy bierze kWh. Średnio dziennie jak to wychodzi. Z tego co pamiętam masz wszędzie podłogówke i reku..
    u mnie ogolnie połowa w podłogówce a reszta grzejniki troche przewymiarowane(a nawet bardzo)
    ostatnio przy minus 17 poszło w taniej taryfie blisko 50 kWh ogrzewanie plus CWU
    ale już wiem że przy ociepleniu kilka błędów ekipa zrobiła ..... oj mam pecha do tych fachowców
    Czyli 2kWh na h dla -17 i cop =około 2 ->zapotrzebowanie ciepł dla budynku wynosi 4kW- gratulacje.
    Nie za dużo tych dziur.Porównaj do ceny gazu po 2 zł /m3 gdzie 1 m3 to około 10 kWh

Strona 11 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony