dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 76 z 119
Pokaż wyniki od 1.501 do 1.520 z 2365
  1. #1501
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    Tak, trzeba założyć.
    Dom parterowy E-115L 135m2 + garaż 42m2 (w przyszłości poddasze ok. 85m2) - 100% podłogówka, włącznie z garażem. Pompa ciepła Daikin ERLQ016CW1 + EHVH16S26CB9W 3-fazowa. Ściany BK 24cm+20cm styro grafit 0,031, strop 5 cm EPS 100 - 0,038, podłoga 22 cm EPS100, dach 24 cm piany OK. Garaż 10cm grafit 0,031. Okna Veka Softline 82 3-szybowe. Wentylacja mechaniczna z reku Daikin Vam500FB.

  2. #1502

    Domyślnie

    Zrobiłem małą obserwację i wygląda to u mnie tak. Przy temp. około 1-2 stopnie pompa odszraniała się co 40 minut. Proces odszraniania trwał 2-3 minuty. Dodaje to po 2 starty. Jednak nie było mnie 4 dni, pompa przez ten czas pracowała 28 godzin, a startów przybyło 90 więc wychodzi średnio co 20 minut. Ustawienie bardziej stromej krzywej jednak nie wpłynęło na ilość załączeń.

    Tak wymiennik wyglądał po 15 minutach
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	403481

    Tak po 25 minutach
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	403482

    A tak po 35 minutach, krótko przed odszronieniem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	403483

    Ogólnie piękna zebra. I czy to jest nieprawidłowe?
    Może ktoś podpowie.
    Dom parterowy, poddasze nie użytk., grzane 100m2 użytk. Ściany gazobeton 24cm. Ocieplenie (biały styropian): na gruncie 20cm, elewacja 18cm, strop 20cm. Bez reku i bez kominka. PC Daikin Altherma ERLQ008CV3. Na całości podłogówka, pętle bez automatyki (jedynie rotametry, otwarte). Temp. w domu 22 st. Zbiornik CWU zintegr. 260l (osób 2+3) - 41 st. G12

  3. #1503
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.542
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszechu Zobacz post
    Zrobiłem małą obserwację i wygląda to u mnie tak. Przy temp. około 1-2 stopnie pompa odszraniała się co 40 minut. Proces odszraniania trwał 2-3 minuty. Dodaje to po 2 starty. Jednak nie było mnie 4 dni, pompa przez ten czas pracowała 28 godzin, a startów przybyło 90 więc wychodzi średnio co 20 minut. Ustawienie bardziej stromej krzywej jednak nie wpłynęło na ilość załączeń.

    Tak wymiennik wyglądał po 15 minutach
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	403481

    Tak po 25 minutach
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	403482

    A tak po 35 minutach, krótko przed odszronieniem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	403483

    Ogólnie piękna zebra. I czy to jest nieprawidłowe?
    Może ktoś podpowie.
    Nie no ta zebra to słąbo wygląda...
    ale ta klatka gorzej
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  4. #1504

    Domyślnie

    Mój instalator twierdzi, że taka zebra to coś normalnego w Daikinach.
    Nieprawidłowości należy szukać w momencie kiedy
    - zbyt wczesnie załącza się odszranianie (wymiennik nieoszroniony w odpowiednim stopniu)
    - problem z odszronieniem wymiennika (cykl skończony a na wymienniku pozostaje lód)

  5. #1505
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    MarcinKoc

    Witam

    Twój instalator ma rację.
    U siebie zaobserwowałem wprawdzie nie w D. a w Panas. takie objawy na jakie wskazał Twój instalator.
    • Wcześniejsze niż zwykle odszraniania
    • Zebra po odszranianiu


    I dodatkowo jeszcze trzeci; włączenie grzałki gdy temp.zasilania przekroczyła 34*. Objaw normalnie nie występujący.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  6. #1506

    Domyślnie

    Obudowałem tą kratką by dzieciaki się lamelami za bardzo nie zainteresowały.U mnie to by była kwestia czasu.Wygląda ok. CNC byś pochwalił...
    Dom parterowy, poddasze nie użytk., grzane 100m2 użytk. Ściany gazobeton 24cm. Ocieplenie (biały styropian): na gruncie 20cm, elewacja 18cm, strop 20cm. Bez reku i bez kominka. PC Daikin Altherma ERLQ008CV3. Na całości podłogówka, pętle bez automatyki (jedynie rotametry, otwarte). Temp. w domu 22 st. Zbiornik CWU zintegr. 260l (osób 2+3) - 41 st. G12

  7. #1507
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tompit

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dziękuje.
    pozdrawiam

  8. #1508

    Domyślnie

    Witam mógłby ktoś napisać ile średnio trwa wygrzewanie nowego domu po odpaleniu pompy tak ażeby sytuacja i pobór prądu ustabilizował się na normalnym poziomie , czy jest to kilka dni czy kilka tygodni ?
    Dom parterowy 134m2 plus 45m2 nieogrzewany garaż kubatura 436m3 , ławy , BK ,ocieplenie ścian 20cm grafit , podłoga 18cm Pir thermano wylewka anhydryt ,antresola 25cm piana Pir , styrych wentylowany , strop monolit ocieplenie stropu 35cm styro plus 15 cm wylewka styrobetonowa okna 3szybowe oknoplast , podłogówka po całości , OZC 60kwh/m2/rok , Reku Wolf CWL 400 , Pompa ciepła PW Daikin Altherma 7,5 kw klimatyzatory salon 5,5kw , sypialnia 2,5kw

  9. #1509
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak dobrze pójdzie to przyszły sezon będzie można uznać za już w miarę stabilny. Pamiętaj że w dom zostało wpompowane kilka ton wody.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #1510

    Domyślnie

    U mnie funkcja BUH są wyłączone czy to dobrze ?
    Dom parterowy 134m2 plus 45m2 nieogrzewany garaż kubatura 436m3 , ławy , BK ,ocieplenie ścian 20cm grafit , podłoga 18cm Pir thermano wylewka anhydryt ,antresola 25cm piana Pir , styrych wentylowany , strop monolit ocieplenie stropu 35cm styro plus 15 cm wylewka styrobetonowa okna 3szybowe oknoplast , podłogówka po całości , OZC 60kwh/m2/rok , Reku Wolf CWL 400 , Pompa ciepła PW Daikin Altherma 7,5 kw klimatyzatory salon 5,5kw , sypialnia 2,5kw

  11. #1511

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Jak dobrze pójdzie to przyszły sezon będzie można uznać za już w miarę stabilny. Pamiętaj że w dom zostało wpompowane kilka ton wody.
    Generalnie to wiem każdy tak mówi jednak pewnie większość osób które budowały sezon czy dwa temu mają swoje doświadczenia i o nie mi chodzi .
    Dom parterowy 134m2 plus 45m2 nieogrzewany garaż kubatura 436m3 , ławy , BK ,ocieplenie ścian 20cm grafit , podłoga 18cm Pir thermano wylewka anhydryt ,antresola 25cm piana Pir , styrych wentylowany , strop monolit ocieplenie stropu 35cm styro plus 15 cm wylewka styrobetonowa okna 3szybowe oknoplast , podłogówka po całości , OZC 60kwh/m2/rok , Reku Wolf CWL 400 , Pompa ciepła PW Daikin Altherma 7,5 kw klimatyzatory salon 5,5kw , sypialnia 2,5kw

  12. #1512
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Buduję piąty rok. Rok temu zainstalowana pompa. Cały poprzedni sezon pomimo rekuperatora który chodził na wydajności około 150 m3 wilgotność nie spadła poniżej 55%. Dopiero teraz jest około 40, reku chodzi na wydajności 60 - 70 m3 i temp. stabilna.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #1513

    Domyślnie

    pagu,
    u mnie wygrzewanie trwało krótko i nie odnotowałem jakichś większych odchyłów pracy pompy lub dużego poboru prądu. Jeśli tynki dawno wyschnęły, posadzka ma przynajmniej miesiąc to wygrzewanie trwa kilka dni. U mnie po tygodniu (w październiku) wszedłem na tryb zwykłego grzania...i tak leci już trzeci rok.
    Dom parterowy, poddasze nie użytk., grzane 100m2 użytk. Ściany gazobeton 24cm. Ocieplenie (biały styropian): na gruncie 20cm, elewacja 18cm, strop 20cm. Bez reku i bez kominka. PC Daikin Altherma ERLQ008CV3. Na całości podłogówka, pętle bez automatyki (jedynie rotametry, otwarte). Temp. w domu 22 st. Zbiornik CWU zintegr. 260l (osób 2+3) - 41 st. G12

  14. #1514

    Domyślnie

    netmax,
    znalazłeś przyczynę błędu przepływu?
    Dom parterowy, poddasze nie użytk., grzane 100m2 użytk. Ściany gazobeton 24cm. Ocieplenie (biały styropian): na gruncie 20cm, elewacja 18cm, strop 20cm. Bez reku i bez kominka. PC Daikin Altherma ERLQ008CV3. Na całości podłogówka, pętle bez automatyki (jedynie rotametry, otwarte). Temp. w domu 22 st. Zbiornik CWU zintegr. 260l (osób 2+3) - 41 st. G12

  15. #1515

    Domyślnie

    Witam uruchomiona pompa PW Altherma Daikin
    ERLQ008CV3 , EHVH 08S26CB9W
    sterownik
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sterownik.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	25,5 KB
ID:	403752
    Mam pytania do użytkowników
    1. Gdzie można sprawdzić czasy pracy na grzałkach i na agregacie ?
    2. Czy podczas pracy na grzałkach wyświetla się jakaś ikona ?
    3.Czy lepiej gdy pompa pracuje na krzywej sterownik na pompie , czy według zadanej temp sterownik w pokoju ?
    4.Czy jeśli powrót jest poniżej 20* to zawsze i w każdych warunkach pompa będzie pracować na grzałkach ?
    5.Dlaczego pomimo wyłączonej CWU czujnik tempCWU pokazuje różne temp 2 dni temu 20* , dziś 40* ?
    6. Gzie sprawdzić ilość załączeń sprężarki ?
    Dzięki za odp.
    Ostatnio edytowane przez pagu ; 26-12-2017 o 12:06
    Dom parterowy 134m2 plus 45m2 nieogrzewany garaż kubatura 436m3 , ławy , BK ,ocieplenie ścian 20cm grafit , podłoga 18cm Pir thermano wylewka anhydryt ,antresola 25cm piana Pir , styrych wentylowany , strop monolit ocieplenie stropu 35cm styro plus 15 cm wylewka styrobetonowa okna 3szybowe oknoplast , podłogówka po całości , OZC 60kwh/m2/rok , Reku Wolf CWL 400 , Pompa ciepła PW Daikin Altherma 7,5 kw klimatyzatory salon 5,5kw , sypialnia 2,5kw

  16. #1516

    Domyślnie

    Spieszę z odpowiedzią może komuś się przyda
    ad1. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171230_203817.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	404352
    ad2. nie wyświetla się
    ad3.indywidualna ocena
    ad4.nie zawsze zależy też od innych czynników
    ad5.po wyłączeniu CWU z automatu nie wyłącza się wygrzewanie raz na tydzień legionelli , trzeba dodatkowo wyłączyć tę opcję
    ad6.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171230_203832.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	404353
    Dom parterowy 134m2 plus 45m2 nieogrzewany garaż kubatura 436m3 , ławy , BK ,ocieplenie ścian 20cm grafit , podłoga 18cm Pir thermano wylewka anhydryt ,antresola 25cm piana Pir , styrych wentylowany , strop monolit ocieplenie stropu 35cm styro plus 15 cm wylewka styrobetonowa okna 3szybowe oknoplast , podłogówka po całości , OZC 60kwh/m2/rok , Reku Wolf CWL 400 , Pompa ciepła PW Daikin Altherma 7,5 kw klimatyzatory salon 5,5kw , sypialnia 2,5kw

  17. #1517

    Domyślnie

    Prośba do użytkowników altherm ------------- pompa 7,5kw podłączona 15 grudnia , do 15 lutego ustawiona na sterowaniu pogodowym wszystko działa grzeje jest ok prócz ilości załączeń na pogodówce wychodziło ok 2,5 raza na godzinę wychodziło ok 1700 razy na miesiąc to jak czytam dużo za dużo .
    15 lutego przeniosłem sterownik do pokoju i przeszedłem na sterowanie temp pomieszczenia myśląc że pompa będzie dążyć do zadanej temp pracując ciągle bez krótkich startów ,a potem długo stać dokąd temp nie spadnie i po kilku godz pompa znowu się załączy pracując do osiągnięcia zadanej temp w pracy ciągłej i znowu się wyłączy i tak w koło myliłem się w moim przypadku pompa rzeczywiście po osiągnięciu zadanej temp wyłącza się i potrafi nie pracować nawet kilka godzin ponieważ dom bardzo dobrze wycieplony nie traci szybko temperatury , jednak to co się dzieje potem to jakiś szał pompa załącza się ponad 80 razy na dobę , co jest nie tak niech ktoś mi doradzi ponieważ ilość załączeń zwiększyła się a nie spadła , a biorąc pod uwagę że pompa długo nie pracuje zanim dom wytraći temp to ilość załączeń procentowo do ilości pracy wzrosła masakrycznie .
    Dom parterowy 134m2 plus 45m2 nieogrzewany garaż kubatura 436m3 , ławy , BK ,ocieplenie ścian 20cm grafit , podłoga 18cm Pir thermano wylewka anhydryt ,antresola 25cm piana Pir , styrych wentylowany , strop monolit ocieplenie stropu 35cm styro plus 15 cm wylewka styrobetonowa okna 3szybowe oknoplast , podłogówka po całości , OZC 60kwh/m2/rok , Reku Wolf CWL 400 , Pompa ciepła PW Daikin Altherma 7,5 kw klimatyzatory salon 5,5kw , sypialnia 2,5kw

  18. #1518
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Ustaw pompkę cyrkulacyjna na max, sprawdź filtr na powrocie , zwiększ histerezę , jeśli może zwiększyć minimalny czas wyłączenia sprężarki lub ustawić więcej stopniominut . Te uwagi nie dotyczą konkretnie PC alterma . To takie ogólne uwagi.

  19. #1519

    Domyślnie

    Sprawa wygląda następująca - Altherma, jak każda pompa pw w temperaturach -5 do 5 dosyć często się odszrania (zależy oczywiście od wilgotności powietrza). Odszranianie, z tego co zaobserwowałem, to około 1 raz na godzinę (przy dużej wilgotności powietrza nawet 1 raz na 30 minut). Przy każdym odszronieniu na licznik wskakują dwa załączenia - nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale tak jest, wynika to z obserwacji (nie tylko moich). Zatem trzeba walczyć z cyklami odszraniania - żeby czas pomiędzy nimi jak najbardziej wydłużyć. Sam jeszcze nie doszedłem w jaki sposób to zrobić - na razie nie mieszkam, grzeje małymi temperaturami zasilania. Próbowałem już grzać i na krzywej grzewczej, i na sterowniku pokojowym - ilość załączeń podobna.

  20. #1520

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Ustaw pompkę cyrkulacyjna na max, sprawdź filtr na powrocie , zwiększ histerezę , jeśli może zwiększyć minimalny czas wyłączenia sprężarki lub ustawić więcej stopniominut . Te uwagi nie dotyczą konkretnie PC alterma . To takie ogólne uwagi.
    Pompa chodzi raczej na maxa jak obserwuję ok 20/22l , histereza 0,5 to ok kilka godzin zeby temp spadła dziś i wczoraj jak obserwuję od rana pompa załączy sie dopiero ok 15 może 16 więc problem jest jak sądzę podczas samej pracy dziś spędzę tam cały wieczór i spróbuję zobaczyć co się dzieje .
    Dom parterowy 134m2 plus 45m2 nieogrzewany garaż kubatura 436m3 , ławy , BK ,ocieplenie ścian 20cm grafit , podłoga 18cm Pir thermano wylewka anhydryt ,antresola 25cm piana Pir , styrych wentylowany , strop monolit ocieplenie stropu 35cm styro plus 15 cm wylewka styrobetonowa okna 3szybowe oknoplast , podłogówka po całości , OZC 60kwh/m2/rok , Reku Wolf CWL 400 , Pompa ciepła PW Daikin Altherma 7,5 kw klimatyzatory salon 5,5kw , sypialnia 2,5kw

Strona 76 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony