dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 88 z 119
Pokaż wyniki od 1.741 do 1.760 z 2365
  1. #1741

    Domyślnie

    rozumiem, tylko to nie eliminuje przyczyn czestych startow, to tylko pozwala radzic sobie ze skutkami tego nielogicznego zachowania,
    z tego co sie dowiedzialem przecietna pompa powinna miec ilosc startow rowna 1/2-2/3 ilosci przepracowanych godzin i po to pompa ma zaawansowana elektronike zeby regulowac to sama, moja natomiast jest kompleteni zle skonfigurowana jesli tak glupieje

  2. #1742
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Masz inną pompę z innym sterownikiem.
    W temacie pracy poniżej 25 stopni - mój instalator odradza jej obniżenie. Sugeruję skorzystać z harmonogramu
    Rzeczywiście mam inny sterownik.
    W mojej pompie min. temp. zasilania można ustawić w przedziale 15-37 stopni w menu instalatora.

  3. #1743
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Rzeczywiście mam inny sterownik.
    W mojej pompie min. temp. zasilania można ustawić w przedziale 15-37 stopni w menu instalatora.
    Nie, cytowałem inną wypowiedź - na temat wersji LT.
    Mamy taki sam, ale ja nie zmieniam parametrów których nie rozumiem. Instalator zabronił obniżania temperatury minimalnej.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  4. #1744
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Nie, cytowałem inną wypowiedź - na temat wersji LT.
    Mamy taki sam, ale ja nie zmieniam parametrów których nie rozumiem. Instalator zabronił obniżania temperatury minimalnej.
    Wiem. I do niej się odniosłem.
    Co do rozumienia - temp. zasilania to temp. zasilania, raczej nic skomplikowanwgo do rozumienia.

  5. #1745

    Domyślnie

    moja obawa jest taka ze ustawienie temp zasil ponizej 25* spowoduje prace z uzyciem grzalek BUH

    idealem jest ustawic pompe tak zeby akceptowala temp powrotu rzedu 22-23* bez ponownego grzania

    podloga to jest masa betonu, po wylaczeniu grzania na 1h i wlaczeniu ponownym pompa pokazuje temp powrotu 23,3* wiec zakladam ze tyle ma beton, po zostawieniu wylaczonej na cala noc temp betonu spada do 21.6* i tyle samo ma powietrze w domu. Wiec jesli pompa nie pozwoli betonowi stygnac ja bede bez sensu bez potrzeby i za wlasna kase przegrzewal dom

    Narzucenie na to nielogiczne zachowanie harmonogramu to tylko maskowanie problemu zamiast konkretnego rozwiazania
    Ostatnio edytowane przez paffik ; 15-10-2019 o 20:03

  6. #1746
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał paffik Zobacz post
    moja obawa jest taka ze ustawienie temp zasil ponizej 25* spowoduje prace z uzyciem grzalek BUH
    Nie da się wyłączyć grzałek w menu?
    Ja u siebie grzałki mam (chyba) wyłączone.
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  7. #1747

    Domyślnie

    To nie jest nielogiczne zachowanie sie pompy i jej zle dzialanie.
    Jest tak zrobiona zebys mial jak najwiekszy komfort w domu poprostu masz za dużą pompę i sie przegrzewa.Dlatego taktuje.
    Jak masz posadzke 21st i delte 5 to zasilanie musisz miec min.26st nie zejdziesz ponizej tych 26 a nawet 27 bo powrót na to nie pozwoli a jak sie wylacza z przegrzania to pózniej sie tak zachowuje.

    Czabylo nie sluchac niektórych tu na forum i dobrac se pompe tak jak to zalecaja producenci czyli od minus 13 na grzalkach wtedy mialbys 9kw i miala by co robic .
    A jak chciales zeby grzala sama do minus20 to teraz bedziesz maskowal jej dzialanie harmonogramem i robil okienka albo puscisz ja na termostacie i po klopocie nic innego nie wymyslisz.
    Z drugiej strony co Ci termostat przeszkadza bedziesz mial idealnoe taka temp.w domu jaka chcesz pompa nie bedzie taktowac tylko ustaw jej wieksze zasilanie a jak dajesz 25 stopni na zasilanie to i tak podloga zimna.

  8. #1748
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    W temperaturach panujących obecnie chyba każda pompa będzie za duża....Moje krótkie obserwacje potwierdzają że powyzej plus 10 stopni rozwiązaniem jest harmonogram, a poniżej - problem nie występuje... Ja i tak jadę na harmonogramie ze względu na G12W.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  9. #1749

    Domyślnie

    codix - no wlasnie nie do konca rozumie dzialanie tej delty, bo oczekiwalem ze jak mam sterowanie temp zasil bezwzglednie ustaiwione na 26* i delta 5* to myslaem ze pompa da podlodze ostygnac do 21*, a pompa wznawia prace juz gdy woda na powrocie ostygnie do 24.4* po 10min od konca pracy

    termostat w pokoju wydaje sie byc najlepsza opcja pod katem mojego komfortu

    opanowac ilosc startow pompy chce dla swojego portfela bo to pochlania prad, oraz dla swojego portfela bo te starty skracaja pewnie zycie sprezarki

    dodatkowo domyslam sie ze nie zaszkodzi rozwazyc granicznej temp otoczenia pozwalajacej na prace pompy z 15* na 12-13*

  10. #1750

    Domyślnie

    Cytat Napisał paffik Zobacz post
    codix - no wlasnie nie do konca rozumie dzialanie tej delty, bo oczekiwalem ze jak mam sterowanie temp zasil bezwzglednie ustaiwione na 26* i delta 5* to myslaem ze pompa da podlodze ostygnac do 21*, a pompa wznawia prace juz gdy woda na powrocie ostygnie do 24.4* po 10min od konca pracy

    termostat w pokoju wydaje sie byc najlepsza opcja pod katem mojego komfortu

    opanowac ilosc startow pompy chce dla swojego portfela bo to pochlania prad, oraz dla swojego portfela bo te starty skracaja pewnie zycie sprezarki

    dodatkowo domyslam sie ze nie zaszkodzi rozwazyc granicznej temp otoczenia pozwalajacej na prace pompy z 15* na 12-13*
    Co do obnizenia na 12-13 to moze byc lipa ja tak mialem i jak przyszly dni ze nad ranem schodzilo do 8st a w dzien 14 i zero slonca to caly dzien sie nie wlaczala i pol nocki i po 2 dniach juz czulem niedogrzanie w domu.
    Te pompy zeby chodzily na takich niskich temperaturach zasilania to musza miec bardzo dobry odbior ciepla .
    Ja tez tak mam przy takich temperaturach tylko ja mam połowe grzejników i mimo ze mam delte ustawiona na 12stopni a zasilanie na 32st to i tak pompa nie moze utrzymac powrotu i zaraz powrot mam 28st i tak se jeszcze daje rade ale jak zmniejsze zasilanie o glupie 2 stopnie to juz taktuje jak jebn.....
    Dopiero jak jest 3-6st na zewnatrz to sobie daje rade chodzic na najnizszej modulacji bez przerw przez kilka godzin.
    A mam pompe 7kw (weslug swoich obliczen chcialem 5kw ale niestety uleglem troche forum trochę instalatorom cale szczescie ze na 9kw nie poszlem tak jak mi niektórzy wciskali)
    Kupilem termostat pokojowy z dowolnie ustawianą temp co 0,1st i dowolnie ustawiana histeryza co 0,1st z harmonogramem i z wyprzedzeniem grzania i narazie jest ok.
    Ustawiasz sobie ze np.w srode na 7 rano masz miec 23stopnie i termostat uczy sie przez kilka dni i wie ze np. Podniesienie o 0,5 st trwa np.3godziny to jak brakuje te 0,5st to zaczyna o 4 grzac a nastepnego dnia np.brakuje 0,2 stopnia to zaczyna grzac np.o 6 godzinie

  11. #1751
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Co do obnizenia na 12-13 to moze byc lipa ja tak mialem i jak przyszly dni ze nad ranem schodzilo do 8st a w dzien 14 i zero slonca to caly dzien sie nie wlaczala i pol nocki i po 2 dniach juz czulem niedogrzanie w domu.
    Te pompy zeby chodzily na takich niskich temperaturach zasilania to musza miec bardzo dobry odbior ciepla .
    Ja tez tak mam przy takich temperaturach tylko ja mam połowe grzejników i mimo ze mam delte ustawiona na 12stopni a zasilanie na 32st to i tak pompa nie moze utrzymac powrotu i zaraz powrot mam 28st i tak se jeszcze daje rade ale jak zmniejsze zasilanie o glupie 2 stopnie to juz taktuje jak jebn.....
    Dopiero jak jest 3-6st na zewnatrz to sobie daje rade chodzic na najnizszej modulacji bez przerw przez kilka godzin.
    A mam pompe 7kw (weslug swoich obliczen chcialem 5kw ale niestety uleglem troche forum trochę instalatorom cale szczescie ze na 9kw nie poszlem tak jak mi niektórzy wciskali)
    Kupilem termostat pokojowy z dowolnie ustawianą temp co 0,1st i dowolnie ustawiana histeryza co 0,1st z harmonogramem i z wyprzedzeniem grzania i narazie jest ok.
    Ustawiasz sobie ze np.w srode na 7 rano masz miec 23stopnie i termostat uczy sie przez kilka dni i wie ze np. Podniesienie o 0,5 st trwa np.3godziny to jak brakuje te 0,5st to zaczyna o 4 grzac a nastepnego dnia np.brakuje 0,2 stopnia to zaczyna grzac np.o 6 godzinie
    Codix, jakiego producenta masz ten dodatkowy termostat?
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  12. #1752

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tulisko Zobacz post
    Codix, jakiego producenta masz ten dodatkowy termostat?
    Euroster 4040

  13. #1753

    Domyślnie

    @codix

    Na jakiej zasadzie dziala termostat zewnwtrznej firmy innej niz daikin ?
    Dziala tylko na zasadzie on/off - pozwalajac/nie pozwalajac na prace ?
    Czy moze to byc termostat dowolnej firmy?

    I jeszcze...na jakie zlacze w pompie podlacza sie ten zewn termostat
    Ostatnio edytowane przez paffik ; 17-10-2019 o 09:55

  14. #1754

    Domyślnie

    Cytat Napisał paffik Zobacz post
    @codix

    Na jakiej zasadzie dziala termostat zewnwtrznej firmy innej niz daikin ?
    Dziala tylko na zasadzie on/off - pozwalajac/nie pozwalajac na prace ?
    Czy moze to byc termostat dowolnej firmy?

    I jeszcze...na jakie zlacze w pompie podlacza sie ten zewn termostat
    Tak zwiera i rozwiera obwód czyli tylko on/off
    Przewaznie wszystkich firm dziala podobnie czyli nie daje zadnego napiecia na przewody a jedynie zwiera obwod i wtedy jest start albo rozwiera i jest stop
    Niektore maja mozliwosc na odwrót vzyli jak zewrze to jest stop.
    A sa tez takie ktore same podaja napiecie ale takich do pomp to sie raczej nie stosuje.
    A tak roznia sie jeszcze dokladnoscia i funkcjami albo sposobem zalaczania czyli np.ustawiaaz 23st jedne termostaty przebijaja o histeryze np.do 23,2 i potem czekaja do 22,8 a inne ustawiasz na 23 i jak dobije do 23 to wylacza a potem czeka na 22,8.
    W daikinie niewiem gdzie sie podłacza mam panasa tam w instrukcji jest ladny schemat

  15. #1755

    Domyślnie

    Witam , wprowadziłem sie do domu ktorego stawiałem 1.5roku od miesiaca w nim mieszkamy i uzytkujemy Altherme -8kw dom po podłodze ma 180m2 100% podłogowka , brak bufora ,dom bardzo dobrze ocieplony...wszystko fajnie grzeje itp martwie sie tylko tym ze agregat w ciagu godziny załancza sie 5-7razy na kilka min czym to jest spowodowane? czy tym ze dom sie jeszcze wygrzewa? czy tak czeste załanczanie sie agregatu jest zdrowe dla sprezarki?

  16. #1756

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    Witam , wprowadziłem sie do domu ktorego stawiałem 1.5roku od miesiaca w nim mieszkamy i uzytkujemy Altherme -8kw dom po podłodze ma 180m2 100% podłogowka , brak bufora ,dom bardzo dobrze ocieplony...wszystko fajnie grzeje itp martwie sie tylko tym ze agregat w ciagu godziny załancza sie 5-7razy na kilka min czym to jest spowodowane? czy tym ze dom sie jeszcze wygrzewa? czy tak czeste załanczanie sie agregatu jest zdrowe dla sprezarki?
    A jaka masz ustawioną temperature na zasilaniu i przed wylaczeniem sie pompy jaka jest temp.zasilania a jaka powrotu.I przy jakiej temp.zewnetrznej tak taktuje.
    Zdrowe to to nie jest
    Napewno nie tym ze dom sie wygrzewa

  17. #1757

    Domyślnie

    Mam ustawioną krzywą grzewczą, może tak częste zalanczanie się althermy 3 w ciągu godziny 5-7razy było spowodowane tymi temperaturami dodatnimi ...zobaczymy w minusowych temperaturach...

  18. #1758

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    Mam ustawioną krzywą grzewczą, może tak częste zalanczanie się althermy 3 w ciągu godziny 5-7razy było spowodowane tymi temperaturami dodatnimi ...zobaczymy w minusowych temperaturach...
    To poco pytasz jak nie chcesz odpowiedzi?
    Co zmienia ze masz krzywą może masz ja za nisko ustawioną.
    Jak Ci sie nie chce podac temperatur no to czekaj na zime jak bedzie -10 to napewno bedzie lepiej

  19. #1759
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    [...] agregat w ciagu godziny załancza sie 5-7razy na kilka min
    Skąd wiesz jak często się załącza?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  20. #1760

    Domyślnie

    Altherma 3pompa się ustabilizowała..agregat teraz załancza się Raz na Godz , powodem była tem. zew. Przy plusowych temperaturach daikin załanczal mi się kilka razy na godzinę a teraz jak się ochlodzilo to się zalaczy i agregat kręci się około 50min później przestaje się kręcić i odpoczywa przez około 15min i znowu się załancza. ..

Strona 88 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony