dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 160

Temat: GLAZURNIK

  1. #141

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca
    sorki ale widze ze stworzylo sie towarzystwo wzajemnej adoracji. wspieracie sie jako wykonawcy-OK ale chyba tylko po to zeby tylko klient nie probowal ceny obnizac...
    Mozna znalezc tanszych wykonawcow i wbrew temu co sugerujecie nie musi On byc gorszy, mniej dokladny etc... Teraz mam taka sytuacje z elektrykiem, facet zna sie na rzeczy i jest tanszy "calosciowo" niz inny z ktorym rozmawialem niedawno -wydawal sie rozsadny cenowo, ale ... Czlek pogada, dopyta i mozna zmienic zdanie. Nie jestem jeszcze na 100% przekonany ale juz "prawie" zdecydowany na niego. Podobnie z innymi instalatorami, okazuje sie ze warto poszukac bo mozna znalezc dobra oferte.
    Odnosnie narzedzi to bardziej myslalem o szybkiej amortyzacji, niektorzy glazurnicy chcieli by zeby sprzet zwrocil sie po max. dwoch robotach a tak sie nie da, troche pokory i pracy jest potrzeba a nie szybki zarobek.
    Nie mam na mysli zadnego z forumowiczow, mialem rozmowe z glazurnikiem przez telefon i jego argumentacja mnie dobila-wspomniany zwrot kosztow

    Pzdr.
    Nikt się tu nie wspiera i żadnego spisku nie knuje. Po prostu każda ze stron przedtawia jak się sprawy mają. Przykład z elektrykiem raczej nie trafiony bo jemu to jak nie była by skomplikowana instalacja w domu i musiał by połozyć 10 metrów lub kilometry kabli to zawsze wystarczą takie same, tanie, proste i ogólnodostepne narzędzia.
    Ja też buduję dom i mam takie same dylematy związane z wszelkiej maści fachowcami , budowlańcami i innymi gadzinami. Wywaliłem w czasie budowy 3 ekipy zanim powstał u mnie stan surowy zamknięty, takiej traumy nie zyczę żadnemu inwestorowi. Teraz na szczęście całą wykończeniówkę robię sam z drobną pomocą przy pracach gdzie wymagana jest druga para rąk. Mam 100% pewność że będe miał zrobione dobrze tak jak ja chcę i co najważniejsze duużo kasy zaoszczedze. Wracając do tematu. Nie twierdzę, że każdy glazurnik musi miec arsenał sprzetu profi żeby zrobić dobrze robotę, bo można sobie i bez tego poradzić. Ale jak wczesniej napisałem przy wyjatkowo fantazyjnych projektach i wysokich wymaganiach niektórych klientów nie da się na skróty i wygrywa ten który ma doświadczenie i sprzęt bo samym doświadczeniem wszystkiego się nie zrobi. Sam bym sie wnerwił gdyby fachowiec mi powiedział wysoką cenę bo mu się musi sprzet zwrócić u drugiego klienta. Na szczęście jest wolny rynek i każdy ma prawo swobodnego wyboru usług. I nawet minęła histeria i szał z roku 2007 kiedy fachowca trzeba było błagac aby łaskawie na termin za kilka miesięcy wpisał.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  2. #142

    Domyślnie

    Witam serdecznie! wlasnie jestesmy na etapie kladzenia plytek w domu. ekipa sprawuje sie dobrze,ale... jak zobaczyli plany gornej lazienki,dosc duzej.bo 16m/kw to wyrzucili nam cene 6 tysiecy za sama robocizne. Dodam ze plytki maja byc kladzone tylko na podlodze i w czesciach mokrych czyli w brodziku,przy wannie do polowy sciany i przy umywalce. Reszta scian bedzie bez plytek.. czy to normalna cena? Wydaje sie duuuzo za duza. Prosze o opinie znawcow
    Dolna lazienka ma 8m kw i chca za sama robote bez materialow 3 tysiace.
    co wy na to?
    budujemy perelke!!!

  3. #143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Wszystko zależy co tam kładziesz. Jeśli o mnie chodzi - nie widzę nic zaskakującego z cenach...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #144

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz w gornej lazience kladziemy plytki 60/60 i duze plyty 100/50 . jak rzucili cena to o malo nie padlam. ciezka sprawa bo chlopaki na serio pieknie sie sprawuja,sa dokladni i poukladani, ale obawiam sie ze troszke podciagneli cene..
    budujemy perelke!!!

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Napisał perelka
    Dziekuje za odpowiedz w gornej lazience kladziemy plytki 60/60 i duze plyty 100/50 . jak rzucili cena to o malo nie padlam. ciezka sprawa bo chlopaki na serio pieknie sie sprawuja,sa dokladni i poukladani, ale obawiam sie ze troszke podciagneli cene..
    Chyba ich że tak powiem popie.....doliło wychodzi że za m2 wołają 375 zł. Nawet przy tak dużych płytach , które notabene kładzie się gorzej niz wykłe płytki to cena jest masakryczna . Napisz jeszce czy oni tylko kładą płytki czytez cały pozostały biały montaż itp bo wtdey to mozna inaczej wycenć, ale mim,o wszystko jak nawet odejmiesz 1000 zł na montaż sprzetów co i tak jest kwotą niemałą, to i tak cena jak dla mnie nie akceptowalna chociaż nie ukrywam , że jak bym znalazł takiego klienta to bym sie nie cieszył. Powiem tak żeby nie wiem jacy to byli arcymistrzowie swojego fachu to cena zwala z nóg.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  6. #146

    Domyślnie

    Ale ja uwazam ze jak chłopaki są dokładnie,poukładani,itd to warto,bo znajdzie kogoś za 1-2 tys taniej i...niewiadomo nigdy co bedzie a tu ma pewność...w skali domu czy połowy życia tysiąc czy dwa to niewiele a ile zdrowia zaoszczędzone.
    Zresztą nie widzimy tej łazienki niewiadomo jakie tam są dokładnie warunki.

    Ja mialem zlecenie za 9 tys za łazienke 9 m/kw a cena była podyktowana tylko tym ze miała być półokrągła sciana z luksferów idealnie połączona z mozaiką w kabinie prysznicowej.
    Ryzyko takiej roboty,koszt materiału oraz trudnośc spowowodowało ze cena skoczyła x2 ale to tylko po to by klient był zadowolony a ja bym robił bez stresu.
    pozdrawiam

    A czy ma jakies uzasadnienie 5 zł za 1 euro jak 3 miechy temu płaciłem 3,40 zł to jest dopiero złodziejstwo

  7. #147

    Domyślnie

    Ja rozumiem nietypowe warunki np takie o których ws;pominasz łuki, szmery bajery i jeśłi cena wykonawca kontra klient po ustaleniu pasuje obu stronom nie widze przeciwwskazań. Faktycznie nie znamy warunków jakie tam w tej łazience są ale jesli miało by to byc tylko połozenie płytek bez większych bajerów to uważam że taka cena to złodziejstwo w biały dzień. Nawet jesli jak już piszesz odjąć z tych 6 tyś 2 to i tak cena staje na 250 zł/m2 jesli mówimy tylko o układaniu płytek zaznaczam. Ja jako klient nie zaakceptował bym żadnej kwoty powyzej 100 zł a i ta to już przegiecie. Sam działam w tej branzy od 12 lat więc o stawkach mam pewe pojęcie. Moja rada jesli zalezy Ci na tych wykonawcach to negocjuj cenę ale jak startuja z takiego pułapu to nie wiem czy jakakolwiek cene po negocjajcji będzie u nich akceptowalna. Jeśli jednak masz zdroworozsądkowe podejście to szukaj tańszych i sprawdzonych bo na pewno znajdziesz duuuużo taniej i wclae nie gorszych, Do cholery nie święci garnik lepią.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  8. #148

    Domyślnie

    Cytat Napisał maro74
    Ja rozumiem nietypowe warunki np takie o których ws;pominasz łuki, szmery bajery i jeśłi cena wykonawca kontra klient po ustaleniu pasuje obu stronom nie widze przeciwwskazań. Faktycznie nie znamy warunków jakie tam w tej łazience są ale jesli miało by to byc tylko połozenie płytek bez większych bajerów to uważam że taka cena to złodziejstwo w biały dzień. Nawet jesli jak już piszesz odjąć z tych 6 tyś 2 to i tak cena staje na 250 zł/m2 jesli mówimy tylko o układaniu płytek zaznaczam. Ja jako klient nie zaakceptował bym żadnej kwoty powyzej 100 zł a i ta to już przegiecie. Sam działam w tej branzy od 12 lat więc o stawkach mam pewe pojęcie. Moja rada jesli zalezy Ci na tych wykonawcach to negocjuj cenę ale jak startuja z takiego pułapu to nie wiem czy jakakolwiek cene po negocjajcji będzie u nich akceptowalna. Jeśli jednak masz zdroworozsądkowe podejście to szukaj tańszych i sprawdzonych bo na pewno znajdziesz duuuużo taniej i wclae nie gorszych, Do cholery nie święci garnik lepią.
    w sumie masz racje
    Ja za samo położenie płytek nigdy nie żądam więcej jak 60-70 zł za metr to juz max....tylko tak jak mówiłem wczesniej ,niekiedy połozenie płytek to najprostsza nic nie znacząca ,banalna sprawa przy innych ułamkach,i podejrzewam ze własnie muszą tutaj wchodzic w gre jakies super nietypowe rzeczy,bo za samo połozenie płytek na prostej scianie czy podłodze to 300 zł za metr to chyba z materiałem i to musiałby byc materiał z wyzszej półki

  9. #149

    Domyślnie

    Perełka zdradź zakres w tej łazience bo my sobie tutaj głowę łamiemy i psy na fachowcach wieszamy że ździerusy a do końca nie wiadomo co tam jest do zrobienia.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  10. #150

    Domyślnie

    dziekuje za taki duzy odzew! lazieneczka jak pisalam ma 16m2 jest w pieknym kwadracie. plyty maja byc polozone na calej podlodze te duze 100/50 tylko ze pomieszane maty z polyskiem. kabina prysznicowa ma byc z gresu 60/60 . zadnych udziwnien i wyciec bo to lazienka w stylu nowoczesnym. widze ze nie tylko ja jestem zszokowana cena. moze faktycznie ci fachowcy jak zobaczyli nasze plytki to sugerowali sie ich cena i dlatego tak zaszaleli. jest jeszcze jedna opcja... po prostu nie chca jej robic i rzucili cena z kosmosu.zebysmy szukali kogos innego.
    budujemy perelke!!!

  11. #151

    Domyślnie

    ...jeśli zero udziwnień, to brać i robić ale cena ma się nijak do naszych realiów. Może ci "wachowcy" za długo siedzieli w hameryce? jeśli tak, to czas na pobudkę

  12. #152

    Domyślnie

    no to sprawa jasna,nasi fachowcy "z wyzszej polki" nie beda robic nam tej lazienki. juz zdecydowalismy. Mniejsza na dole moze zrobia ale troszke musza zejsc z ceny. Teraz pozostaje szukac kogos,kto sie tego podejmie za rozsadna cene. Faktycznie wychodzi ponad 300zl za metr mozemy dac wiecej za dobra robote ale nie az tyle...
    budujemy perelke!!!

  13. #153

    Domyślnie

    Żeby nie wiem jacy to oni są super hiper to cena za ułożenia takich płytek powinna wynosić góra 70zł/m2 no już 100 zł to był by kosmos. Naprawdę nie dajcie się zwariować to nie rok 2007 kiedy to fachowcy dyktowali stawki z sufitu. Teraz można znaleźć i ekipę i ponegocjować. Za 300 zł to można układać mozajkę 1x1 cm ręcznie nie w arkuszach tylko każdy elemencik osobno. Mozna takie mozajki kupić ale to już inna bajka.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  14. #154

    Domyślnie

    a mam pytanko...
    bo u mnie nietypowo
    tak się stało że kafelki położone ale ekipa znikła ?!?!?
    i ile teraz zapłacić za samo fugowanie ?
    na przykład ze metr kafelków
    dodam że mam położony gres płyty 60x60 i ma byc cienka fuga
    cały dół podłoga+ łazienka sciany
    "Barwny" z projektu muratora
    chyba ta nazwa dotyczyć będzie nie tylko projektu...

  15. #155

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrado
    a mam pytanko...
    bo u mnie nietypowo
    tak się stało że kafelki położone ale ekipa znikła ?!?!?
    i ile teraz zapłacić za samo fugowanie ?
    na przykład ze metr kafelków
    dodam że mam położony gres płyty 60x60 i ma byc cienka fuga
    cały dół podłoga+ łazienka sciany
    Wszyscy kochamy fugować Ale na poważnie: nie wiem, dlaczego ekipę "wcieło". Może w umowie zamiast " ułożenie i zafugowanie" było tylko "ułożenie"? Ot, taki niuans. Jeżeli fugi nie są bardzo uj....ne w kleju, to sam koszt zafugowania nie będzie z kosmosu. Licz się z ceną 5-10zł /m2 (tyle biorą w moich rodzinnych stronach)

  16. #156

    Domyślnie

    A u mnie glazurnik proponuje:
    - 60 zł za metr kwadratowy, w tym - szlifowanie płytek (nie chcemy tych plastikowych pasków). Cokoły z metra kwadratowego. Cena generalnie za ułożenie bez znaczenia, jaka glazura.

    Brać czy nie brać - oto jest pytanie?

    Michał

  17. #157

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalp
    A u mnie glazurnik proponuje:
    - 60 zł za metr kwadratowy, w tym - szlifowanie płytek (nie chcemy tych plastikowych pasków). Cokoły z metra kwadratowego. Cena generalnie za ułożenie bez znaczenia, jaka glazura.

    Brać czy nie brać - oto jest pytanie?

    Michał
    To zależy, gdzie mieszkasz i co jest do zrobienia dodatkowo.

  18. #158

    Domyślnie

    Glazurnik jest z Warszawy, a będzie to poza miastem (ok. 50 km). Co to znaczy dodatkowo? Tak, jak pisałem - płytki bez względu na rozmiar (chociaż pewnie będą te większe albo zwykłe), bez pasków plastikowych, a więc szlifowanie, cokoły w m2.

    W cenie też wszelkie kontakty i inne dziury np. na krany. Także paski dekoracyjne. Obudowy to nie wiem.

    Do zrobienia ok. 140m2.

    Michał

  19. #159

    Domyślnie

    Cena niegłupia i godna uwagi. Metraż robi swoje

  20. #160

    Domyślnie

    Witam, a obecnie ile za łazienkę 10m2 z sufitem podwieszanym i krawędziami bezlistwowymi? Czy 5 tys zł jest OK?

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony