dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 143
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Izulek, chcialas namiary na okna.
    My zamawiamy z Wilke&Wilke. Beda nam wstawiac za jakies 10-14dni, dam znac jak jestesmy zadowoleni. Nasza sasiadka jest zadowlona bardzo. Oni maja siedzibe w Gdansku na ul>reymonta - to jest w okolicy Slowackiego.
    Zobacz dla porownania firma Maszrol - tez lokalna produkuja w okolicach Zukowa, m.in maja przedstawicielstwo w Pruszczu w hurtowni Tormet ul.Grunwaldzka 62 - wjazd od ul.Batalionow Chlopskich bodajze; Na ul. Majora Slabego - w okolicach Ikei.
    Na Megabud jest sporo skarg na forum, moja kolezanka byla bardzo niezadowlona z niegocjacji, bo miala rozmowe typu - zamowcie bo ceny szyb ida w gore i bedzie podwyzka o 20% a szyba jest najtansza z tego wszystkiego, wiec to niemozliwe. Takze uwazaj na Megabud, chociaz nie odradzam, bo nawet nie dzwonilamdo nich.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Iza, super idziecie do przodu. Sciany rosna szybko. Powodzonka!

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    edyta_10

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    231

    Domyślnie

    Dorbie ma rację.... ściany śmigają w górę jak szalone. Cudny widok.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny Teraz to faktycznie widać jak domek rośnie w oczach, ale mam świadomość, że dalsze etapy już nie będą miały tak ekspressowego tempa.
    Ściany, dach, okna to szybko "się robi" i fajnie widać efekty, później to już żmudna praca
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  5. #25

    Domyślnie

    Iza wyczytałam że ty nie będziesz miała spizarki w wyznaczonym miejscu ale robiąc komin taki jak w projekcie to tam powstanie taka wnęczka ni przypiął ni przyłatał jak wy to rozwiazaliście lub zamierzacie zrobić i napisz o jakich schodach myślicie, podobają mi sie u Ciebie 2 okna w części jadalni ja zastanawiałam się nad dodaniem jeszcze 1 skrzydła w dużym oknie w salonie

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Aga, schody będziemy mieli lane, betonowe a potem obłożone drewnem, nie wiem jeszcze jakim .
    Co do tej wnęki za kominem. To istnieje zapewne kilka rozwiązań, w zależności od tego jak będą ustawione meble i sprzęty kuchenne. My najprawdopodobniej będziemy mieli w ten sposób: od ścianki przy kominie: mała szafka (powiedzmy 45 cm), potem płyta, potem szafka narożna, dalej zlewozmywak i do końca ściany po lewej stronie blat roboczy, być może zakończony lodówką, a być może jeszcze jedna szafka narożna i wtedy lodówka (bokiem do salonu). Jeśli zaś chodzi o samą wnękę, to albo można wykorzystując szafkę narożną dać blat do końca tej wnęki, albo zabudować tę wnękę ścianką tak aby zrównała się z kominem. Sama jeszcze nie wiem, które rozwiązanie wybierzemy.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adam_cz-wa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    witam zapalonych inwestorów

    Gratuluję postępów na budowie i mam małe pytanko, mianowicie jak grubym styropianem ocieplaliście ścianki z bloczków? Jaką grubość planujecie na ściany ?


    pozdrawiam i pogody życzę także ducha

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Na fundamentach daliśmy 8 cm, ściany będą ocieplone 15 cm.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    he, he , w tym samym czasie byly kladzione u nas kolektory ziemne do pompy

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Dokładnie podpatrywałam
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    U nas parowanie bezposrednie, kolektory sa nie pokryte niczym tylko do przejscia przez fundament sa w czarnej piance/gumie, a u Ciebie jest pompa glikolowa - jakies grubsze sa te rurki

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Pieknie, pieknie, takie podwojne urodzinki, no, no, super masz parke!
    gratulacje wielkie i wiechy tez.

  13. #33

    Domyślnie

    Izulek, znalazlam chwilke, by wpasc na dzienniki budowy i co widze? Jaka masz sliczna pare dzieciakow, PODZIWIAM Cie, bo podwojna dawka szczescia to juz prawie sport wyczynowy?
    Sto lat dla jubilatow!!!!!!!

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny
    Fakt podwójne szczęście to i podwójne kłopoty
    Z perspektywy tych pięciu lat to jednak jestem baaardzo szczęśliwa, że "trafiła" się nam ta parka za jednym razem
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  15. #35

    Domyślnie

    Prace dobrze Wam idą Mam pytanie odnosnie pompy ciepła, na jaką firmę się zdecydowaliście?? I jesli nie jest tajemnicą, ile wam zrobili kosztorys?
    Pozdrawiam

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Pompa ciepła to IVT Greenline. Wykonawcą jest Sun Energy z Gdańska.
    Kolektory poziome. Cena za całość (wraz z podłogówką ale bez styropianu i folii, ale z wylewką) to około 66 tys.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Iza, gratulacje z okazji okrągłych urodzin bliźniaków i gratulacje z okazji wiechy. Zobacz ile tych okazji sie zebrało.....
    A co do bezmyslności budowlańców, to pocieszę Cię......jeszcze nie jedna taka rzecz Cię czeka, sorki ale jestem realistką i to doświadczoną - źle niestety . -
    Najważniejsze, że domek juz stoi i zaraz zacznie się kolejny etap.
    A po którymś kolejnym etapie odwiedzimy Was, żeby popodziwiać teraz Waszego Granata.....

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Nina zapraszamy w każdej chwili. Pamiętajcie o też o Ewie i Arturze. Pozdrowienia dla Nich

    Dzisiaj wreszcie pojawili się Panowie Majstrowie. Na moje pytanie : To jak skończycie do 30tego? odpowiedział Szef: Na pewno ..... zrobimy dużą część
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    A dziekuję , dziekuję i przekażę pozdrowienia. Oni pewnie tez z przyjemnościa by Was odwiedzili. Tak jakos fajnie się wtedy złożyło, że i nam i im zapadliscie bardzo w pamięć.... Dobrzy ludzie jestescie....
    A co do twoich fachowców, to teraz zadawaj im to samo pytanie codziennie az do znudzenia.....z drugiej strony, jeżeli jest ich conajmniej 5 to myslę, że do końca miesiąca powinni się wyrobic....
    Pozdrawiam
    Nina

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Iza, nie denerwuj sie z tymi oknami, bo u nas tez tak bylo, bo lepiej jak sie wpierw zamontuje okno a potem zrobi podmurowke, nie wiem dlaczego lepiej , moze wygodniej, ale u nas tak bylo. Zobacz jakie dziury mielsimy wlasnie na ok 30cm


    A ekipy ze sa nieterminowe to fakt, normalka, przyzwyczaj sie, nie ominiesz tego, u nas tez tak bylo, wiezbe robili 2 mce, dach 2mce i konczyli ... Teraz tylko im zostalo jeszcze wlozyc rure do odpowietrzenia kanalizy w dachowke - tez to zalozenie tych dwoch dachowek trwalo klka tyg, na ta rure czekamy tydzien a to kilka minut.
    A co do okien to zamowilismy takie jak w projekcie, tyl e ze gosc musial jedno zwezyc o 2cm bo by sie nie otworzylo. I zamawialismy na takim etapie jak Wy - wiezba i bez dachu i te dziury wieksze na wys wlasciwie wszystkie otwory okienne to mialy

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony