dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał mako5

    1. No proszę, taki twardziel a jednak testowałeś

    2. jeśli się potem okaże że będzie jakieś przebicie na obwodzie trzeba będzie szybciutko puszki odkuwać (o ile je znajdziesz).

    3. Nietrudno kabelek uszkodzić przy różnych pracach. U mnie uszkodzili np. przy zabudowach G-K bo tam sporo kołków w ścianę się ładuje.


    4. Kilometrów? Cały dom to kilkaset metrów. Może kilometr z małym hakiem.
    ad 1. Gdybym nie sprawdził to byłbym nie twardziel ale lekkomyślny. Wiele pracy to nie kosztowało

    ad2. Po pierwsze sa zdjęcia, po drugie wystarczy popukać - to słychać

    ad3. Jak uszkodzisz przewód to bez znaczenia, powiem więcej muszisz wymienić dłuższy odcinek(albo wstawić puszkę )

    ad4. kilometr kabla 1,5mm2 to jakies 1500 zł- mało?? Jedna puszka z simetu zwykła 20 gr brutto, pogłebiona 25 groszy, dekiel z wąsami 13 groszy, puszka modułowa 32 grosze (dane z mojej faktury).

    I pisałem o obwodach oswietleniowych.

    Gniazdka mam łaczone po kilka równolegle na jednej linii -tak żeby miało to ręce i nogi przy doborze zabezpieczeń, dało się obwody sensownie podzielić, i było wygodnie prowadzić przewody. Tylko w jednym miejscu mam rozgałęzienie i"ślepą" puszkę. Łączone sa tak samo (skręcane + lut) w głębokich puszkach.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał I.W.
    ad2. Po pierwsze sa zdjęcia, po drugie wystarczy popukać - to słychać
    Jak będziesz to musiał robić w wykończonym domu to współczuję. Oczywiście szanse na to że będzie trzeba są dość nikłe.

    Cytat Napisał I.W.
    ad3. Jak uszkodzisz przewód to bez znaczenia, powiem więcej muszisz wymienić dłuższy odcinek(albo wstawić puszkę
    Co innego jedna puszka a co innego całość na puszkach . Zawsze można iść na łatwiznę, połączyć, porządnie zaizolować i zamurować.

    Cytat Napisał I.W.
    ad4. kilometr kabla 1,5mm2 to jakies 1500 zł- mało?? Jedna puszka z simetu zwykła 20 gr brutto, pogłebiona 25 groszy, dekiel z wąsami 13 groszy, puszka modułowa 32 grosze (dane z mojej faktury).
    No imponująca kwota ale mówimy tylko o różnicy a więc max. kilkudziesięciu metrach kabla.

  3. #43

    Domyślnie

    Jak we wszystkim zdania sa podzielone i zapewne każdy z nas zostanie przy swoim.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał I.W.
    Jak we wszystkim zdania sa podzielone i zapewne każdy z nas zostanie przy swoim.
    No i dobrze . A przy okazji czytelnicy poznają za i przeciw każdej z możliwości bo w końcu żadne rozwiązanie nie jest idealne

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony