dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 58
  1. #1

    Domyślnie A fachowiec powiedział .............

    Mam propozycję może zacytujecie co też ciekawego nasi fachowcy wygadują
    My na przykład skończyliśmy układać strop dość skomplikowany
    Spojrzał na to "fachowiec" i powiedział że te podciągi to się całkiem inaczej układa i opiera, ja mu na to że jest to zrobione wg projektu dobrze obliczone i jest w porządku (liczył nam to zresztą znajomego konstruktor nasz kierownik) .
    Wiecie co powiedział:
    "Pani a kto na budowie patrzy na obliczenia"
    No dobrze że on mi domu nie buduje.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Dobre

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie






    Zatkało mnie.........

  4. #4

    Domyślnie

    Mi w mieszkanku glazurnik miał na wszystko tekst:

    "-Będzie GIT!!!"

    Jak kiedys najdzie mnie na sztukę epistolarną, to opiszę całość poczynań tego "fachowca"

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie Re: A fachowiec powiedział .............

    Cytat Napisał siewonka
    Mam propozycję może zacytujecie co też ciekawego nasi fachowcy wygadują
    My na przykład skończyliśmy układać strop dość skomplikowany
    Spojrzał na to "fachowiec" i powiedział że te podciągi to się całkiem inaczej układa i opiera, ja mu na to że jest to zrobione wg projektu dobrze obliczone i jest w porządku (liczył nam to zresztą znajomego konstruktor nasz kierownik) .
    Wiecie co powiedział:
    "Pani a kto na budowie patrzy na obliczenia"
    No dobrze że on mi domu nie buduje.
    Hmm.... nie można wszystkiego wrzucać do jednego worka. U mnie więżbę wykonano dokładnie wg projektu konstruktora. Kierownik budowy niczego się nie dopatrzył i co się okazało- groziło to katastrofą budowlaną. Inny wykonawca, cieśla -góral zmienił część konstrukcji na "własną". Wezwani w trybie natychychmiastowym projektant, kierownik i jeszcze inny architekt zgodzili sie z rozwiązaniami cieśli. Konstrukcja przetrwała już 2 zimy i mam nadzieję, że obfite opady śniegu w zimie stulecia pozytywnie "zweryfikowały" dach.
    Czyli nie zawsze wykonawca nie ma racji..... podobnie jak nie zawsze też projektant ją ma.....
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Partacz jest tylko partaczem i takim pozostanie bo jego "pęd do wiedzy" jest żaden, obojętnie czy wkonawca czy projektant czy inny tu nie wymieniony zawód będzie wykonywał-"partolił". Budownictwo to dziedzina bardzo wymagająca szkoda tylko że w naszej rzeczywistości najbardziej wymaga "znania sie na tym wszystkim" od przyszłego użtkownika budowanego własnie domu, mimo że do wykonania tego dzieła "zatrudnił" tylu "facowców'.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeden fachowiec starej daty na wzmiankę o mechanicznym zagęszczaniu piachu odpowiedział: "Nie trzeba zagęszczać, to się udepcze...", a na propozycję usuwania humusu: "Zasypie się piachem i będzie dobrze.."

  8. #8

    Domyślnie

    No cóż w tym konkretnym przypadku "fachowiec" jest wszechwiedzacy i wydaje mu się że skoro w budownictwie pracuje lat ok 30 to pomimo że jest kafelkarzem to i tak świetnie zna się na wszystkich dziedzinach budownictwa. Ale nie chodziło mi o polemikę nad tym co ten "fachowiec' powiedział a raczej o cytaty naszych fachowców.

  9. #9

    Domyślnie

    No niezłe Becik

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Takie "kwiatki" nie wymagają komentarza......

  11. #11

    Domyślnie

    "Wszystko będzie dobrze i na błysk, tylko daj pan te zaliczkie..."

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Wykonawca odpowiedział na pytanie o duże (za duże moim zdaniem) przerwy między płytami GK

    "Przydzie kit - bedzie git!"
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    U mnie wykonawca na prośbę o wibrowanie betonu (KGadzina - wielkie dzięki za uświadomienie ) odpowiedział, że tak się nie robi, po co to - i że jeszcze nigdy tak nie robił. Skończyło się na wpisie inspektora nadzoru do dziennika budowy z zaleceniem wibrowania - ale byliśmy wtedy na urlopie i do teraz nie wiem - wubrowali ten beton czy nie.
    Pozdrawiam,
    gaga2

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    No, u mnie zalewanie stropu za dwa dni - sam osobiście przywiozę im ten wibrator jak będzie trzeba, bo nie mają...

  15. #15

    Domyślnie

    przed wyborem:
    "zobaczy Pan nie będzie nawet śladu"
    po robocie:
    "a czego się pan spodziewał za takie pieniądze?"

    o tych co ręczą swoją ręką "dam sobie rękę uciąć, że wszystko będzie w porządku" nie wspominam bo musiałbym mieć parę ukraińców na etacie i powiększać grono rencistów

  16. #16

    Domyślnie

    U mnie murarz do wszystkich bez wyjatku mial jeden tekst:
    "A nade mną tu niekooooooogoooo nieeeeee ma"
    az przyszedl dekarz

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie murarz do wszystkich bez wyjatku mial jeden tekst:
    "A nade mną tu niekooooooogoooo nieeeeee ma"
    az przyszedl dekarz

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Na polecenie by do betoniarki sypać worek cementu murarz mówił: po co tyle cementu? dosypie się piasku i doleje wody...
    Cholera, sypałem sam po całym worku...

  19. #19

    Domyślnie

    U mnie, na stwierdzenie, że jakieś wymiary sie nie zgadzają (np. żaden otwór drzwiowy i okienny nie zgadza się z projektem) były dwie odpowiedzi:
    - To jest budowa, nie apteka (dotyczy też zużywania większej ilości materiałów, niz przewidziana)
    - Z tego sie nie strzela, nie musi być równo/prosto/dokładnie itp.

    Albo jeszcze:
    - To jest budowa, nie biuro (to o przeklinaniu na budowie)

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar polikarpia
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    338

    Domyślnie

    Z budowy w czasie kryzysu; "Syp piach, nie żałuj materiału!"

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony