dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 34
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 664
  1. #601
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    wyfrezuj sobie albo tak (ale widać frez)



    albo tak

    wtedy frezu nie widać. oczywiście zarówno front jak i ta 'listewka' pod nim w tym samym kolorze i bez tego durnego światła

  2. #602
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    W sumie nie wiem czy mam po obu stronach, aż zerkne w domu ale obojętnie z której strony nacisne szufladę to się zamyka i otwiera - mowa o szufladach z tiponem
    Hmmm ... właśnie mamy SVDrive w całej kuchni ... działa rewelacyjnie, tak własnie chcieliśmy Lekkie puknięcie szuflady i się otwiera. Kwestia oczywiście przyzwyczajenia, żeby nie opierać się o szuflady bo wtedy "żyją"
    Ale jak mówię - jest super

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  3. #603
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    to mniej więcej wygląda

  4. #604

    Domyślnie

    ładne te frezowane uchwyty mam nadzieję ze stolarz podejmie się takiego zadania...
    ------------------------------------------------------------
    Trzeba stworzyć dom,
    Żeby mieć do czego wracać........

  5. #605

    Domyślnie

    efilo a napisz proszę jak masz zrobione drzwi do spiżarni, chciałabym aby stolarz z tego samego co będę miała na frontach szafek zrobił mi drzwi. Jak masz mocowane swoje? co z futryną ?
    ------------------------------------------------------------
    Trzeba stworzyć dom,
    Żeby mieć do czego wracać........

  6. #606
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    stolarz fronty zamawia a nie robi a w fabrykach frontów jak najbardziej robią frezowane choc to jest droższa sprawa niż zwykła urżnięta płyta

    drzwi od spiżarki niczym się nie różnią od innych frontów. są zamontowane na zwykłych szafkowych zawiasach bluma tyle że w większej ilości. nie ma futryny tylko 'normalny bok szafki, tyle że płytszy i przymocowany na stałe do ściany

  7. #607

    Domyślnie

    a czy mogłabym Cie prosić byś wrzuciła zdjęcie swoich drzwi do spiżarni, chciałabym się na nich wzorować. Dziękuje
    ------------------------------------------------------------
    Trzeba stworzyć dom,
    Żeby mieć do czego wracać........

  8. #608
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    jutro postaram się zrobić
    nawet dzisiaj sie im przyjrzałam. 5 sztuk zawiasów z czego dwa (górny i dolny) ze spowalniaczami

  9. #609

    Domyślnie

    będę wdzięczna, dziękuje
    ------------------------------------------------------------
    Trzeba stworzyć dom,
    Żeby mieć do czego wracać........

  10. #610
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie



    coś się przeliczyłam wczoraj

  11. #611

    Domyślnie

    Ja też nie wyobrażam sobie tego systemu w kuchni. Mam takie rozwiazanie i bardzo je sobie chwalę.
    URL=http://www.fotosik.pl][/URL]

    Natomiast szuflady w łazience otwierają się na clicka i czasami nie domykają się właśnie równo.

  12. #612

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo Zobacz post


    coś się przeliczyłam wczoraj
    a zamknięte? pliissss
    ------------------------------------------------------------
    Trzeba stworzyć dom,
    Żeby mieć do czego wracać........

  13. #613
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    rataj
    a skad wziales info o tym że mam takie drzwi do spiżarki?

  14. #614

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...WI-w-SPIŻARNI
    a tu znalazłam, ale było bez odzewu
    ------------------------------------------------------------
    Trzeba stworzyć dom,
    Żeby mieć do czego wracać........

  15. #615
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    aaaa
    a ja myślałam że się dopatrzyłeś na zdjęciach mojej kuchni

    zobacz zdjęcia może Ci wystarczą
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...owa-zbieranina

  16. #616

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Do składania są potrzebne wymiary.
    Okucia można kupić w hurtowni, ale instrukcja montażu to nie taki łatwy temat.
    Ktoś wie gdzie można dostać Katalog techniczny firmy Blum?

  17. #617

    Domyślnie

    Odkopałem

    Mam pytanko, a w zasadzie kilka o Bluma i szuflady.

    1. Czy to --->> http://formax24.pl/index.php?p2249,s...0-mm-z-drewnem to cały kompletny zestaw? Rozumiem że wystaczy dołożyć własny front i szuflada gotowa, tak ?

    2. Czy Tandem to tylko prowadnice z Blumotion a Tandembox to kompletna szuflada z prowadnicami i z blumotion ?

    3. - Jakie są standardowe wymiary szuflad jeśli chodzi o ich wysokość ? Czy są np 30cm i 15cm ?


    I tak się zastanawiam/teoretyzuję - jeśli koszt całej szuflady z blumotion to np 120 zł a same prowadnice np na Allegro kosztują około 120zł ( http://allegro.pl/tandembox-blum-l-5...381277222.html) to czy ja tu czegoś nie rozumiem czy źle kombinuję ?

    Oświećcie mnie, proszę z tym Blumem bo już mi dym uszami leci od kombinowania i szperania po necie.

  18. #618

    Domyślnie

    1. zestaw czytaj mechanizm do szuflady ale jeszcze potrzebujesz front i ta " podstawę " na która będziesz kładł np. garnki
    2. tandem to nazwa prowadnicy tak jak było napisane na tej stronie. tandembox to szuflady z pełnym wysuwem i blumotion w standardzie
    3. nie ma standardowych oczywiście jeśli mówimy o po żadnych firmach bo np. możesz mieć szafki na wysokość standardowa 720 mm i wtedy wysokość frontu 2x 283 mm i 1x 140 ale mogą być rożne w zależności od ilości szuflad i wysokość szafki i dlatego nie można mówić o standardach.
    a co do twoich zastanowień to oni sprzedają dokładnie to samo popatrz na skład kompletu i oni sprzedają same mechanizmy bez szuflad które byś musiał złożyć jeśli oczywiście dobrze zrozumiałem twój post
    a ten blum nie taki straszny gorsza jest biologia hehe

  19. #619

    Domyślnie

    Ok, czyli zestaw i do tego "podłoga" szuflady + front. Jasne

    To teraz tak : Szuflada ma 30cm wysokości i 15cm wysokości ( w sensie frontu). Szerokość 60cm. To jakie muszę zakupić Tandemboxy? Zauważyłem że Blum opcję 60cm ma tylko w 50kg a nie ma ich w 30kg. Czy jeśli zakłada się szerokość szafki 60cm to nie ma wyjścia i trzeba kupić te Blumy z większym udźwigiem czy można kupić 55 szerokości?

  20. #620

    Domyślnie

    nie moge pojąć zdania szuflada ma 30 cm i 15 cm nie patrz się na wysokość szuflady tamci sprzedawcy podają wymiary do frontów więc określ jaki ma być front bo ciężko mi doradzić jeśli nie wiem czego poszukać nie ma 60 - 30 kg bo jest mniej użytkowa. a co do szerokości to niestety nie znam widełek jaki model stosuje się do jakiej szerokości ale na chłopski rozum sądze ze większe pasuje do mniejszego a pozatym to tylko 5 cm więc powinno chodzić bez problemu ale to tego sprzedawcy powinieneś się zapytać. a pozatym to są prowadnice które się montuje do korpusu.

Strona 31 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony