dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    To przecież piszę (patrz dziennik...). Filigrany mam zalane, podlewam, spękał trochę beton tam, gdzie filigrany mają górne pręty zbrojeniowe (oczywiście nie przy każdym pręcie i zarówno kierownik, majster jak i fachowiec z betoniarni mówią żebym się tym nie przejmował), czekam na dostawę dachu z ModernDachu, a jutro instaluję oczyszczalnię.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    PS. A niektórzy mieszkańcy wsi ciągle zastanawiają się, dlaczego buduję dom bez fundamentu...

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał pik33
    Spróbuję "wygenerować" plan poddasza tak, jak i parteru - zobaczymy jak wyjdzie...
    Jak już chcecie rysować tekstowo to użyjcie czcionki o stałej szerokości dostępnej pod Tagiem "Code" (w menu po środku).
    Problem tylko, bo z kolei edytor obsługuje czcionka o zmiennej szerokości.
    Można poradzić sobie pisząc "rysunek" w Windowsowym Notatniku, który obsługuje tylko czcionkę o stałej szerokości.
    Potem poprzez Schowek wklejamy tekst do edytora wiadomości, zaznaczamy go i nadajemy mu Tag "Code".
    Efekt tego jest np. taki.
    Kod:
    _______________________
    |          |           |
    |   Pokój  |  Pokój    | 
    |          |           |
    |__________|___________| 
    |          |    ||||||||
    |          |Hall||||||||
    |          |___________| 
    |          |           | 
    |Sypialnia | Łazienka  | 
    |__________|___________|

  4. #24

    Domyślnie

    Czy możesz podać namiary na tego producenta dachówek ? Mój dach jest wielopołaciowy i cena krycia blachodachówką wychodziła tyle samo co najtańszą dachówką Braasa. Euronit miał na początku roku niezłą promocję. Może po sezonie znów obniżą cenę.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Dachówki mają gdzieś w Sochoniach. 18 zł/m2. Podobno elementy dodatkowe też bardzo tanie. Sprawdzę w najbliższym czasie.

  6. #26

    Domyślnie

    Pik33, czy porównywałeś może koszty filigranu i terivy, czy od razu zdecydowałeś się na filigran? Ciekawa jestem jaka jest różnica?

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Filigran wynikł z tego, że to miała być Praefa. No i na razie poza praefą po prostu trzymam się projektu. Teraz robiłbym monolit - najtaniej - ale po prostu machina zamówieniowo-projektowa ruszyła wcześniej i nie było już praktycznie odwrotu - kiedy nas majster uświadomił ile kosztowałby monolit (połowę taniej... ), filigrany były już w trakcie produkcji.

  8. #28

    Domyślnie

    Dzięki. Czyli chyba jednak zrezygnyjemy z filigranu... Tak mi sie wydawało, że to musi być drożej, chociaż różnie mówią...

  9. #29

    Domyślnie

    Podobno jest teraz filigran , który ma nadbeton z drugiej płyty. Po prostu uzupełnia się tylko szczeliny. Sens w tym taki , że krócej trwa przestój.
    PIK 33 - jak szukasz kogoś do dachu zadzwoń do Belinga z Moderndachu - onie też układają.I przynajmniej nie będziesz miał narzekań dekarzy , że więźba jest nie taka i trzeba dopłacić..

  10. #30

    Domyślnie

    Ten sąsiad z dachówką lokalnego producenta to ja.
    A ten producent nazywa się Piotr Pytasz jego ogromna relkama stoi przy szosie do Augustowa - nie sposób nie zauważyć jadąc z Białegostoku. Jeśli chcecie dokładniejsze dane to sięgnę do papierów.
    Kilka uwag.
    Te 18 zł za m2 to 2 lata temu.
    Nie ma wszystkich kształtek (dachówka z kominkiem wentylacyjnym, z wyjściem na antenę, z podstawą pod ławę kominiarską, z wywietrznikami)
    Te dachówki są barwione w masie a następnie malowane farbą (bodajże silikatową) - istnieje pewna obawa o to czy nie zacznie złazić (według producenta oczywiście nie a nawet gdyby to może to być zaleta bo można ją odmalować na inny kolor)
    Z bliska są mniej estetycznie wykonane od np Braasowskich ale na dachu tego nie widać, poza tym są o wiele mniej porowate.
    Dachówki szczytowe lewe i prawe są od spodu inaczej wyprofilowane więc warto zlecić obróbki komuś kto ma doświadczenie z tymi dachówkami albo przynajmniej zwróć uwagę wykonawcy żeby się temu przyjrzał i uwzględnił w robocie.
    Producent podaje namiary na dekarzy.
    Pik ma dobrze bo przejdzie na drugą stronę niezbyt ruchliwej drogi i wszystko mu wytłumaczę - inni mogą zobaczyć te dachówki (grafitowe - jak u mnie) na budynku dawnego przedszkola przy ul. Antoniukowskiej (jak się zjeżdża z wiaduktu to obok pierwszego przystanku MPK po lewej )

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Te 18/m2 to cena z przedwczoraj - byłem tam.
    A reklamy nie widziałem i trzeba się było o drogę dopytać w Sochoniach

  12. #32

    Domyślnie

    Trzymam kciuki PIK . Mi dziś postawili ściany Praefa. W środę stropy... Z Moderndacem się nie mart - wyglądają na solidnych - do mnie dzwonią po 2 razy dziennie.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    No ale zarobiłem na dachu prawie 2 tygodnie opóżnienia.... a czas goni. No cóż, przyjadą nie dziś, a jutro, znowu dzień do tyłu... aby tylko szybko i bez kłopotu postawili ten dach

  14. #34

    Domyślnie

    Ale zazdroszczę . Praefy nie żałuj , zamiast środy ze stropem poczekam do następnego czwartku.
    Szkoda mówić..

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Co się właściwie stało ze stropem i co on ma wspólnego z praefą? Ściany ci postawili przecież. Coś skopali?

  16. #36

    Domyślnie

    Niestety tak . Z tego co wiem wymyślili sobie nowy rodzaj stropu . Pewnie żeby zaoszczędzić na klientach . Wg. mnie strop jest do dupy i przypomina te z lat 70-tych , czyli płyty kładzone na ścianach .
    Moderndach dzwoni zaniepokojony , ponieważ wg umowy miał dostarczyć więźbę ok 1.09 , a nawet nie mogę się dowiedzieć kiedy mi ten strop dadzą. Oj PIK-u...

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    No co tu jest grane? Przecież miał być filigran? Płyty żerańskie kanałowe chcą ci kłaść???

  18. #38

    Domyślnie

    Jutro mam audiencję , więc się dowiem .

  19. #39

    Domyślnie

    Sprawa nieaktualna. Zamiast stropu w czwartek ma być w poniedziałek. Taki mały poślizg..

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony