dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie strop nie rowno wylany, mozna klasc styropian ?

    witam, mam bardzo nie rowno wylany strop... :/ podczas wylewania sciagany byl latą tak na "oko", powstaly od tego sporawe nierownosci, czy na taki strop moge klasc folie i styropian i druga wylewke czy powinienem zrobic jakas cienka wylewke wyrownojaca i dopiero styropian ?

  2. #2

    Domyślnie

    mam taki sam problem i rozmawiałem z fachowcami. trzeba to najpierw pomierzyć poziomicą a potem wyrównać różną grubością styropianu, lub ścierać miejscami styropian specjalną tarką za 15zł.
    po prostu nie chciało mi się wyrównać i teraz mam dodatkową robotę.
    trzy razy Z: Zbudować, Zamieszkać, Zapomnieć

  3. #3

    Domyślnie

    Ja miałem to samo. Straszne nierówności. Zostało wyrównane z grubsza zaprawą tak aby się styropian za bardzo nie wyginał. Poziomy wyrównam różną grubością styropianu
    bilczur

  4. #4

    Domyślnie

    hmm, a nie moge poprostu polozyc na to styropianu i wyrownac wylewka? przeciez styropian nie musi byc w poziomie, wazne zeby wylewka byla w poziomie? mam nadzieje ze tam gdzie sa wybrzuszenia to one wcisna sie w styropian? :/

  5. #5

    Domyślnie

    Witam. Mam podobny problem jak maudi. Czy ktoś z fachowców mógłby coś doradzić ?

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał futrzak 61
    Witam. Mam podobny problem jak maudi. Czy ktoś z fachowców mógłby coś doradzić ?
    nadlać zaprawą cementową

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Problem i ja miałam. Powinnam nadlać zaprawą i można w nią od razu układać styropian, przykleja się wtedy do betonu. Można jeszcze kupić jakiś granulat, np keramzyt i rozsypać w dziurach. ja niestety po prostu nie dałam styropianu. Nie jest to zbyt dobre rozwiązanie, bo ciepło mi ucieka na górę, ale nie było wyjścia - murarze wymurowali za niskie drzwi i wszelkie nadlewki z betonu jeszcze by pogorszyły sprawę a na wykuwanie otworów nie miałam już siły. Teraz będę się martwić, co dalej z tym fantem

    No i po pierwszej zimie mogę powiedzieć spokojnie - nic dalej.
    Ciepło nigdzie nie ucieka, głośno nie jest, nie odczuwam specjalnie braku styropianu na stropie.

  8. #8

    Domyślnie

    A jak by zrobić wylewkę z perlitu i całkowicie zrezygnować ze styropianu

  9. #9

    Domyślnie

    ja też miałam nierównosci i to spore (a co klnełam, ze nie dopilnowałam gamoni ), caly strop i chudziak to były jedne góry i doliny. Facet od wylewania podłóg był popatrzył i powiedział, że jak hydraulik od podłogówki nie ma zastrzeżeń to jemu to nie przeszkadza do 4cm wyrównują (u mnie najwiecej było 4 cm), czyli mam styropian ukladac jak leci. Miałam duze obawy bo przy ukladaniu niezle sie uginał jak chodziłam, ale twierdził ze beton docisnie i tak tez sie stało. Podłogi równiutkie 5 miesięcy i nic sie nie dzieje.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    U mnie był problem z betonem na stropie. Ostatnia beczka która przyjechała zawierała zbyt grube kruszywo. W wyniku tego powstała warstw co prawda w poziomie ale nierówna i kostropata. Daliśmy na to grubiej styropianu i poszła wylewka. Można było wyrównać to samopoziomującą szlichtą ale... wyszliśmy z założenia, że styropian się "powciska" w te nierówności i to przecież też ociepli strop
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    U mnie był problem z betonem na stropie. Ostatnia beczka która przyjechała zawierała zbyt grube kruszywo. W wyniku tego powstała warstw co prawda w poziomie ale nierówna i kostropata. Daliśmy na to grubiej styropianu i poszła wylewka. Można było wyrównać to samopoziomującą szlichtą ale... wyszliśmy z założenia, że styropian się "powciska" w te nierówności i to przecież też ociepli strop
    i co, powciskal sie ?


    co sie moze dziac jesli styropian nie powciska sie, bedzie z czasem siadal coraz bardziej, czy wylewka bedzie "plywac"? nie widze tez powodu zeby styropian ukladany byl w [poziomie... hmmm chyba ze tak gdzie bedzie nizej i bedzie grubsza 2-ga wyleka bedzie go mocniej obciazac i on inaczej bedzie pracowal ? moze to miec takie znaczenie ?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia Wylewki jest dobre 8cm jak nie więcej Raczej pływać nie będzie Nie tak łatwo ją bedzie ruszyć
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał maudi
    ... co sie moze dziac jesli styropian nie powciska sie, bedzie z czasem siadal coraz bardziej ...
    wtedy listwa przypodłogowa /cokolik/ zostanie na swoim miejscu, a posadzka sobie opadnie - trzeba bedzie wtedy sie zastanawiac czym te szpare zatuszowac ...

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    [quote="maudi"]
    Cytat Napisał mayland
    U mnie był problem z betonem na stropie. Ostatnia beczka która przyjechała zawierała zbyt grube kruszywo. W wyniku tego powstała warstw co prawda w poziomie ale nierówna i kostropata. Daliśmy na to grubiej styropianu i poszła wylewka. Można było wyrównać to samopoziomującą szlichtą ale... wyszliśmy z założenia, że styropian się "powciska" w te nierówności i to przecież też ociepli strop
    słuszne podejście

    i co, powciskal sie ?


    co sie moze dziac jesli styropian nie powciska sie, bedzie z czasem siadal coraz bardziej, czy wylewka bedzie "plywac"? nie widze tez powodu zeby styropian ukladany byl w [poziomie... hmmm chyba ze tak gdzie bedzie nizej i bedzie grubsza 2-ga wyleka bedzie go mocniej obciazac i on inaczej bedzie pracowal ? moze to miec takie znaczenie ?
    jak styropian się nie powciska i będzie siadał to oznacza, że ktoś zrobił Cię w bambuko sprzedając nie taki styro, jaki stosuje się pod posadzki
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  15. #15

    Domyślnie

    hmmm, no na posadzki mam zwykly styropian fs20 genderki...

  16. #16

    Domyślnie

    My mamy na stropie takie nierówności - terriva w takij technologii bezszlichtowej - w rezultacie wyszło czasem górka z betonu, czasem dolinka między pustkami.Kierownik budowy doradził najpierw położyć wełnę lamelową taką najbardziej miękką, a potem styropian. Tak jak Was tu czytam, to już nie wiem, czy to jest dobry pomysł?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Hmmm nie znam się na tym. WIem tylko, że 8cm wylewki to całkiem sztywna i twarda konstrukcja. Skakałam po takim kawałku ok.4cm żeby go połamać i za pierona nie mogłam go potłuc. Próbowałam potem łomem i poszło ale łatwo to mi nie było. Co trzeba robić w domu, żeby połamać wylewkę 8cm? Ja rozumię, ze powierzchnia odgrywa też tu rolę. Pewnie im większa rozpiętość tym łatwiej o naprężenia i wygięcie. Ale jeśli nierówności są miejscami to nie ugnie się na całości
    Takie tam...babskie przemyślenia
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzióbek
    Miałam duze obawy bo przy ukladaniu niezle sie uginał jak chodziłam, ale twierdził ze beton docisnie i tak tez sie stało. Podłogi równiutkie 5 miesięcy i nic sie nie dzieje.
    W końcu na to wylane masz kilka ton betonu. To się musiało ułożyć już przy zalewaniu więc nie ma stresu.

  19. #19

    Domyślnie Re: strop nie rowno wylany, mozna klasc styropian ?

    Cytat Napisał maudi
    witam, mam bardzo nie rowno wylany strop... :/ podczas wylewania sciagany byl latą tak na "oko", powstaly od tego sporawe nierownosci, czy na taki strop moge klasc folie i styropian i druga wylewke czy powinienem zrobic jakas cienka wylewke wyrownojaca i dopiero styropian ?
    A wiesz chociaż jak spore? To trzeba zmierzyć aby móc coś poradzić.

  20. #20

    Domyślnie

    dawno nie zagladalem do tego tematu... ale jest on nadal aktualny... za ukladanie styropianu biore sie w ciagu 2 tyg

    nierownosci od najwiekszej gorki do najwiekszego dolka na calej powierzchni stropu to okolo 3cm, jak poloze plyte styropianu na wylewce to pod ta plyta nie ma wiekszych nierownosci niz 0,5 cm - to duzo ?

    Moze wyrownac ta wylewke zwyklym piaskiem sciagnietem poziomica...?


Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony