dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 12
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 236
  1. #181
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar xtr
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Bielsko Biała
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A nogi mi się nie ugną, jak się spytam ile takie cudeńko kosztuje?
    850zł, więc nie ma tragedii...

    http://wyposazam.pl/DESZCZOWNICE_LED...--default.html

  2. #182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Nie ma tragedii??? A ile do tego będzie kosztowała bateria podtynkowa? Ile razem za całość? Z tymi cenami baterii podtynkowych to osobny temat...

  3. #183
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar xtr
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Bielsko Biała
    Posty
    166

    Domyślnie

    Nie musisz kupować dedykowanej baterii podtynkowe. Wydaje mi się, że taka zupełnie zwykła też spełni swoje zadanie. Gdybyś chciał kupić jakaś markową deszczownicę musiałbyś wydać dwa razy tyle (i to na taką bez podświetlenia).

  4. #184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Bateria dla mnie musi być z termostatem, a taka nawet nie Grohe kosztuje dużo. Pytanie jeszcze co z jakością...
    Jeżeli kogoś stać, i uważa że takie cacko jest mu w życiu niezbędne, nie ma sprawy, ale uważajcie, bo wykończeniówka nie na darmo się tak nazywa
    Ostatnio edytowane przez Liwko ; 08-06-2011 o 12:00

  5. #185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar xtr
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Bielsko Biała
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jeżeli kogoś stać, i uważa że takie cacko jest mu w życiu niezbędne, nie ma sprawy,
    Właśnie dlatego cały czas pytam o opinie osób, które korzystały z różnych deszczownic, aby przekonać się czy jest sens inwestować w drogą deszczownicę. Żeby nie było później tak, że się rozczaruję jakością prysznica i będę użytkował ten BAJER tylko okazjonalnie....

    Kilka lat temu sam miałem styczność z deszczownicą i od tamtego czasu wiem, że taką chcę. Wtedy tylko nie zwróciłem uwagi jakiej produkcji była....

  6. #186
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ania_ Zobacz post
    No to fajnie, że udało mi się ubawić Cię, chociaż nie miałam takiego zamiaru Nie chodziło mi oczywiście o "leczenie diodami" a o stworzenie w łazience nastroju relaksu i chilloutu dzięki grze barw, która również wpływa pozytywnie na samopoczucie. Zresztą z wpływem kolorów na nasze życie też jest coś na rzeczy.
    Piszesz jak by Ci za to płacili. Naprawdę nastrój za pomocą światła w łazience można zrobić łątwiej i taniej niż podłączając deszczownicę do prądu.

    Cytat Napisał _ania_ Zobacz post
    Z biologicznego punktu widzenia, fakt, że widzimy jakiś kolor, jest odnotowywany przez nasz mózg. W odpowiedzi wysyła on do określonego gruczołu dokrewnego (a więc na przykład do tarczycy, jąder, jajników czy trzustki) sygnał
    Taaak. Bardzo ciekawe. Zważywszy na to, żwe oko ludzkie jest czułe na dokładnie trzy kolory. Ale dość tego OT. Co się pośmiałam to moje.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  7. #187

    Domyślnie

    A czy ktoś ma deszczownicę zabudowaną w suficie podwieszanym? Interesuje mnie, jakiej wysokości musi być taki sufit.
    Ktoś pomoże?
    Nie ma praktyczniejszej rzeczy, niż dobra teoria.

  8. #188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A mi się deszczownica już znudziła. Po roku.

  9. #189
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wito2008

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    moja deszczownica, w zasadzie też nie używam, nie lubię jak mi się woda leje po głowie, oczach


  10. #190
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No właśnie, czy więc te nasze deszczownice, nie są czasami drogimi zabawkami dla rozkapryszonych inwestorów? Jak każda zabawka, większości, po pewnym czasie się po prostu nudzą

  11. #191
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Ja marzyłam o deszczownicy, ale jak zaczęłam obliczać ile kubików wody zużyję na jedno kąpanie ... to zrezygnowałam.
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  12. #192
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rbruc

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gostyń
    Kod pocztowy
    43-176
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie, ja od dłuższego czasu mam jedną z tańszych chyba deszczowni
    http://cudnelazienki.pl/zestawy-natr...-nac-015k.html
    spełnia swoje zadanie, gorąco polecam
    Z racji, że ktoś pisał o problemach z Deante, muszę się do tego odnieść, nie mam żadnych problemów z tą marką.

  13. #193

    Domyślnie

    My mamy taka i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  14. #194

    Domyślnie

    Uważam,że zużycie wody 9l/min to mimo wszystko dużo; postoisz sobie 10 min pod prysznicem( a 10 min - to żaden luksus) i wylejesz +/- 100l wody
    pomnożone przez ilość osób do mycia i daje niezłe zużycie, a wiadomo,że woda "idzie" nie tylko do mycia.
    Oczywiście to bardzo indywidualna sprawa kto i ile wody sobie pozwoli zużywać, ale dopisek "eco" to trochę na wyrost...

  15. #195

    Domyślnie

    Matilde 1 oczywiście masz rację,że w porównaniu do 38lwody/min zużycie 9 l jest na prawdę eco, bez dwóch zdań;

    trochę się zagalopowałam z moją opinią, bo przecież piszemy o deszczownicach, a nie o zwykłych prysznicach;

    ja kupiłam baterię prysznicową z ograniczeniem do 7l/min, a w aktualnej, starej łazience coś się zatkało w wylewce prysznicowej i woda się leje z szybkością 10l/ 3 min spokojnie można się umyć, chociaż strumień wody nie powala tak się do tego przyzwyczaiłam,że jak zaczniemy korzystać z nowej łazienki to te 7 litrów będzie dla mnie rarytasem

  16. #196

    Domyślnie

    Witam

    Czytam, czytam o deszczowniach i im więcej czytam tym mniej wiem
    Założenia:
    • Kabina prysznicowa 80x80cm
    • deszczownia w kwadracie + słuchawka
    • całość podtynkowo
    • bateria z termostatem


    Budżet na w/w elementy to około 2000pln (+1000pln jeśli będzie naprawde warto).

    Zastanawiamy się nad zestawem CUADRO TRES 1.07.175 (http://tinyurl.com/cc52bm6) z deszczownicą 30x30cm, długość uchwytu 40cm za ~2050pln.

    Jakieś opinie o w/w zestawie? Ewentualnie jakieś inne alternatywy?

  17. #197

    Domyślnie

    Witam, a zastanawialas sie nad jakas polska firma, ja na przyklad zainstalowalam deszczownice Actima ARAC.1226CR Kwadratowa30x30. Calkowity koszt zestawu z sluchawka boczna to okolo 1000zl. Wspomne jeszcze ze z poczatku tez zastanawialam sie nad ta deszczownica Tres Cuadro.
    Ostatnio edytowane przez promyczek2007 ; 29-04-2012 o 13:43

  18. #198

    Domyślnie

    W zasadzie jest nam obojetne czy będzie to firma polska, czy hiszpańska czy niemiecka. Nie chcemy kupić tandety i czegoś co będzie cięzkie w czyszczeniu (takie były opinie parę stron temu).

    Pozdr

  19. #199

    Domyślnie

    Mamy deszczownice wielką (chyba z 30cm średnica) pod prysznicem uwielbiam ją i polecam ogromnie . My akurat mamy firmy Grohe .
    Ostatnio edytowane przez kanka9 ; 29-04-2012 o 14:31

  20. #200
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    czy możecie doradzić? mam dwie łazienki, w jednej i drugiej natrysk. W tej pierwszej - dedykowanej jako główna do użytku rodzinnego jest deszczownica ze słuchawką i baterią termostatyczną. Druga łazienka (na dole) ma mieć prysznic, żeby skorzystać z niego w razie zajęcia górnego natrysku i do użycia dla gości, żeby nie kręcili mi się po poddaszu. No i teraz nie wiem, czy jest sens brać deszczownicę też na dół, czy nie wystarczy wziąć jakiejś większej słuchawki (np. 10-14 cm są w Hansgrohe). I czy brać wtedy termostat czy zwykłą baterię?

Strona 10 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony