dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 25
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 486
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A mnie to jednak tak wygląda.

  2. #22
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    To jak tu w takim razie porównuje się technologie, ... bo może nie rozumiem.

  3. #23
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    To jak tu w takim razie porównuje się technologie, ... bo może nie rozumiem.
    Normalnie a nie tylko dla idiotów co próbujecie robić.
    Mam grubość ściany z izolacją 38cm i U=0,14 koszt 1m2 to ok.75zł czyli Wasz technologia jest na starcie do d..y.
    Ściana z silikatu.

    Teraz słucham porównania ale nie od idioty dla idioty tylko dla inwestora Panie Kleczewski.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 27-06-2014 o 22:11

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    To jak tu w takim razie porównuje się technologie, ... bo może nie rozumiem.
    Uczciwie - podając np. cenę i czas budowania ściany z różnych materiałów ale o takim samym współczynniku U
    Albo podając że za 100 zł zbuduje się X m2 ściany z silki i Y m2 ściany z porothermu i Z m2 ściany w systemie na P

    Tak aby przynajmniej jeden element porównania był wspólny dla wszystkich ścian.

    A tu od czapy wzięte ściany o róznych parametrach.
    Cwaniakowanie niskich lotów.

  5. #25
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Hmmm. Proszę porównywać wszystkie parametry fizyczne i ekonomiczne a nie wyłącznie "U"."U" jest w każdej technologii parametrem regulowanym, więc bardzo łatwo go "poprawić". Są parametry w danych technologiach, których poprawić się nie da. Ja nikogo nie zamierzam przekonywać naprawdę i szczerze do naszej technologii. Drodzy Państwo - spokojnej. Budujcie sobie z czego tylko chcecie, naprawdę nie mam nic przeciwko Waszym przekonaniom. Ważne by każdy był zadowolony ze swojej decyzji.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    Jaśniej poproszę. Co oznacza " ... musi być jakiś element wspólny ... " ?
    Proszę przeczytać ze zrozumieniem zdanie wcześniejsze - może coś się rozjaśni w łepetynie
    Z takim poziomem zrozumienia nie powinien Pan nic pisać

  7. #27
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Proszę przeczytać ze zrozumieniem zdanie wcześniejsze - może coś się rozjaśni w łepetynie
    Z takim poziomem zrozumienia nie powinien Pan nic pisać
    Mnie też bardzo miło Pana poznać

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam uczucie deja-vu, już kiedyś na forum toczyla się podobna dyskusja o manipulowanych tabelkach ...

  9. #29
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja mam uczucie deja-vu, już kiedyś na forum toczyla się podobna dyskusja o manipulowanych tabelkach ...
    Proponuję w takim razie by ktoś zamieścił "niemanipulowaną" i podyskutujmy merytorycznie na parametry (.... bez dąsania i bez przytyków).Tymczasem dziękuję za dyskusję i życzę wszystkim Państwu dobrej nocy.

  10. #30
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    Hmmm. Proszę porównywać wszystkie parametry fizyczne i ekonomiczne a nie wyłącznie "U"
    Panie Kleczewski,parę postów wyżej:
    Techologia-silikat
    Ściana-38cm
    U sciany-0,14
    Koszt 1m2 ściany-75zł

    Słucham i czytam Pana porównania.
    Czy ma Pan problem z czytaniem i zaproponowaniem swojej technologii do porównania ?
    Czy może myślał Pan,ze znajdzie tutaj podobnie bezmyślnych ludzi ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 27-06-2014 o 22:45

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    Proponuję w takim razie by ktoś zamieścił "niemanipulowaną" i podyskutujmy merytorycznie na parametry (.... bez dąsania i bez przytyków).Tymczasem dziękuję za dyskusję i życzę wszystkim Państwu dobrej nocy.
    Panie, tu nikt z Panem na tabelki nie będzie się siłował - z takim nastawieniem i potrzebami idź Pan do piaskownicy, do przedszkola, do 3-latków najlepiej

    Bez Pana noc będzie dobra na pewno
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-06-2014 o 00:28

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie badzmy tacy zlosliwi aktywny watek byl poprzednio w 2003 roku. Pan Adam technologia, standardem ocieplenia jak i marketingiem nadal tam jest
    zachowal w pelni ducha tamtych czasow ot taki skansenik
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbyszekT

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    238

    Domyślnie

    A mi wyszło 6'180 PLN za bloczki z BK 24 cm, z transportem i paletami, na 152 m2 ściany = około 40 PLN za m2. Do tego praktycznie zero odpadu, bo się nie kruszy i można ciąć ręczną piłą.

    I murowanie na klej - tanio i szybko. Na klej poszło 834 PLN, jeden worek schodził na około 3 m2 ściany. Około 5 PLN/m2.

    Na to pójdzie styropian 15 cm. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

  14. #34
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Mnie złośliwości tego typu zupełnie nie przeszkadzają Polecam poprostu analizowanie danych fizycznych, bo fizyka jest jedna - ani złośliwa ani pobłażliwa.
    Co do cen. Nie liczyłem nigdy m2 ściany, bo bardziej interesuje mnie jak i inwestorów koszt budowy budynku. Porównując KOMPLETNE technologie o faktycznie podobnych parametrach fizycznych ( nie myślę znów wyłącznie o "U" - gdzie jest to tylko jeden i to jeszcze zmienny z wielu występujących parametrów) ceny w zasadzie wiele się nie różnią. Analizując kosztorysowo budowę domu energooszczędnego nie ma większego znaczenia dla ceny w jakiej technologii będzie on budowany - ponieważ przedział cen zakresu deweloperskiego ofertowanego w systemie generalnego wykonawstwa przy większości dziś realizowanych projektów będzie zamykał się w przedziale cen 2500 - 2800 brutto za m2. Oczywiście może udać się kalkulować i taniej w przypadku metod gospodarczych, jednak w przypadku stosowania kompletnych technologii realizacja zadania metodą gospodarczą jest dość trudna. Tak więc wydaje mi się, że wybór technologii to sprawa bardzo indywidualna, gdzie kierowanie się ceną jako argumentem nie do końca jest uzasadnione.A le to oczywiście moje zdanie. Nie mam nic przeciwko jeśli ktoś ma inne zdanie na ten temat.

  15. #35
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    kochany panie, my na tym forum potrafimy budować domki energooszczędne w okolicach 1000zł/m2 brutto i taką wiedzą się dzielimy, jeśli naprawdę zamierza pan złapać jakiegoś biednego frajera na wyjątkowo promocyjną cenę 2800zł/m2 to nie na tym forum, tutaj pańskiego tagrgetu nie ma i nigdy nie będzie

    To bardzo ciekawa innowacja. Jestem pod wrażeniem


    PS poniżej ktoś kto kiedyś zaufał firmie przedmówcy i nie bardzo ma pozytywne wspomnienia, w szczególnośći narzekał na czas realizacji inwestycji która miała być szybka a w praktyce wyszła bardzo długa
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6377603
    To nie o mojej firmie ... Proszę sprawdzić zanim się Pan wypowie następnym razem. Pozdrawiam. P.S.Nie budujemy domów.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    no cóż, idiotów do kupna systemu P...ko na tym forum trudno będzie znaleźć. Jedyną nadzieją dla Adam Kleczewski jest to że dzisiejsza gimbaza zestarzeje się i będzie im można przedstawiać takie tabelki, a oni sami podejmą "jedynie słuszną" decyzję w sprawie budowy domu. W końcu na tym polega zdawanie obecnych egzaminów ( a w przyszłości matura z matematyki obejmie - "pokoloruj drwala")

  17. #37
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Nikogo do niczego nie namawiam i nie dzielę ludzi na idiotów i nie idiotów.
    Nie namawiam do żadnego zakupu, a chciałbym ewentualnie z kimś podyskutować merytorycznie - jak zachęca temat wątku.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    .... i nie dzielę ludzi na idiotów i nie idiotów....
    Ależ dzieli Pan, takie tabelki i artykuły są ewidentnym przykładem takiego traktowania

  19. #39
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    .... nie wydaje mi się ...

    Czy ma ktoś z Państwa jakieś pytania, doświadczenia czy uwagi merytoryczne? Chętnie porozmawiam o każdej technologii - zapraszam.

  20. #40
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    .... nie wydaje mi się ...

    Czy ma ktoś z Państwa jakieś pytania, doświadczenia czy uwagi merytoryczne? Chętnie porozmawiam o każdej technologii - zapraszam.
    Proszę:
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Panie Kleczewski,parę postów wyżej:
    Techologia-silikat
    Ściana-38cm
    U sciany-0,14
    Koszt 1m2 ściany-75zł

    Słucham i czytam Pana porównania.
    Czy ma Pan problem z czytaniem i zaproponowaniem swojej technologii do porównania ?
    Czy może myślał Pan,ze znajdzie tutaj podobnie bezmyślnych ludzi ?

Strona 2 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony