dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JurekM

Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

Domyślnie Działka rolna a warunki zabudowy?

Pytanie!
    Mam działkę 1830m rolną (blisko miasta), nie ma uchwlonego planu zagospodarowania terenu.
    Powoli zaczynają budować się sąsiedzi (narazie dwóch w odległości ok. 100-150 m). Wszyscy wiedzą, że działki te są pod zabudowę jednorodzinną.
    Wszystkie pozostałe działki zostały podzielone są na mniejsze (od 1000 m do 4000 m) i wystawione na sprzedaż.
    Otrzymałem w tym roku pozwolenie na wycięcie ok. 40 drzew (małych) pod przyszłą budowę domu (mam w pozwoleniu określenie "pod przyszłą budowę domu" .

Co powinienem teraz robić czy wystąpić o warunki zabudowy, czy myśleć o odrolnianiu czy jeszcze o czymś innym.
    Dzięki za odpowiedź

Domyślnie Re: Działka rolna a warunki zabudowy?

Pomyłka.Przepraszam

Domyślnie

Wystąp najpierw o warunki zabudowy.
    Odrolnienie zostaw na etap pozwolenia na budowę, bo może okazać się, że nie musisz odralniać całej działki, a tylko część zabudowaną.
    W moim przypadku tak było, z tym że działka ma 3001 m.kw. i nie musiałam nic odralniać

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    drax

Domyślnie

Jak masz działkę rolną to jej całej czasem nie odralniaj (kwota jaką będziesz musiał zapłacić za podatek gruntowy od działki rolnej jest niższa ), działka z gruntem klasy IV niewymaga odrolnienia (tak jest w poznaniu), gdy wystąpisz o warunki do urząd miasta (gminy) oni sami występują do do innego wydziału w sprawie odrolnienia.

w linku jest informacja z urzędu, która odpowie może na jakieś dalsze pytanie.
    http://bip.city.poznan.pl/bip/public...=1784&type=doc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia