dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Piec z podajnikiem szufladowym i ustawienia ster. Perfekt

    Mam pytanie dotyczące ustawień sterownika. Jeśli możecie coś podpowiedzieć, to będę wdzięczny

    Piec jest z podajnikiem szufladowym, przystosowany do spalania miału i ekogroszku. W tej chwili zasypywany jest ekogroszkiem. Sterownik Perfekt (sam sobie dobiera paramety pracy, ustawia się tylko wartości maksymalne i minimalne) .Mam z grzaniem jednak pewne problemy:

    zużywa dużo węgla (podajnik starcza ledwo na 2,5 doby a nie ma przecież jeszcze mrozów)
    mam wrażenie, że nie może dojść do właściwej temperatury – pracuje cały czas w granicach 39-42 stopni
    bardzo mocno osadza się sadza w piecu i na kominie powodując szybkie zanieczyszczenie pieca przez co dodatkowy spadek jego wydajności.
    bardzo dużo robi się popiołu – dodatkowo mam wrażenie, że spieka się on w większe grudki.


    Próbowałem różnych ustawień. Zmniejszenie minimalnej przerwy podawania skutkowało tylko znacznie większym zużyciem węgla, nie odbijało się to w istotny sposób na temperaturze. Dom jest nowy, powierzchnia do ogrzania około 300m2, piec ma moc 35 kW. Ściany zbudowane z pustaka pianowego 25cm + szczelina około 3 cm plus cegła silikatowa 12 cm plus styropian 10 cm. Dach ocieplony wełną 20 cm.


    Aktualne ustawienia (podaję z pamięci, ale chyba się zgadzają):

    Temp. zadana: 50 stopni

    Przerwa podawania – od 400 do 2400s

    Czas podawania – 100s

    Czas całkowania – 60s

    Temp. regulacji 10 st.

    Ilość powietrza 45%

    Moc kotła 100%

    Temp. CWU 55st

    Wentylator - od 20 do 80%





    Aktualnie priorytet CWU mam wyłączony, gdyż zaobserwowałem następujące zjawisko: gdy woda spadnie poniżej 50 st. C piec przełącza się na ładowanie bojlera. Ale na piecu jest temp. w granicach 40 stopni – więc zanim piec się nagrzeje do odpowiedniej temperatury to najpierw dodatkowo wychładza bojler – zaobserwowałem spadek temp. na bojlerze o co najmniej dodatkowe 3 stopnie – można temu jakoś zaradzić, żeby piec najpierw zagrzał się bez puszczania wody w obieg C.O. a dopiero mając właściwą temperaturę rozpoczął ładownie bojlera? Bo w efekcie ładowanie bojlera trwa na tyle długo, że w domu odczuwa się spadek temperatury.

    Co powinienem poprawić w ustawieniach?

  2. #2

    Domyślnie

    Naprawdę nikt nie ma nic takiego u siebie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony