dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kruszyn

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    7

    Domyślnie wyrównywanie podłóg drewnianych w adaptowanym poddaszu

    Witam
    ,,Bawię się,, w remont generalny mieszkania w obrębie dachu(II piętro) plus adaptację strychów znajdujących się nad tym mieszkaniem i po bokach pokoi ... dom jest przedwojenny i całość podłóg i stropy są konstrukcji drewnianej (belki,wypełnienie od góry deski, sufity deski, słoma tynki)
    I teraz pytanie.... podłoga w wielu miejscach jest pływająca tzn uginające sie deski i większe lub mniejsze pochyły a chciałbym to wszystko jakoś wyrównać pod przyszłe panele... ( nie planuje w mieszkaniu płytek ani w kuchni ani w łazience)i nie chciał bym za bardzo obciążać stropu szczególnie tego miedzy mieszkaniem a strychem. Jakie są na to sposoby... Wyszukałem podobne tematy ale dotyczyły przygotowania pod glazurę... Wylewać ? czy może płyty OSB ? czy może jeszcze jakiś inny pomysł ?
    Ogólnie po wywaleniu ścian działowych z 44m podłogi zrobiło nam sie prawie 100m wliczając pokój (przyszłą sypialnie) na ostatnim poziomie i zapowiada sie naprawdę nieźle...



    pozdrawiam i proszę o jakąś radę...

    Podłogi wyglądają mniej więcej tak
    strych:

    [/img][/url]

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rafal_23

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam!!

    Miałem ten sam problem.Żeby wylewać strop na nowo musiałbyś zostawić jedynie ściany parterowe a to nie za bardzo się opłaca i wtedy bym raczej podpowiedział budować nowy dom. Taka jest prawda. Rozwiązałem go w następujący sposób:
    na parterze zrobiłem sufity podwieszane (wysokość pomieszczeń była 2,7 metra a więc na podwieszanym troche obniżyłem do 2,5 metra)
    na strychu ja polecam (pewnie też trochę siadły Ci belki i za prosto nie jest) położyć prostopadle do belek łaty drewniane (tak co 0,5 metra) i wypoziomować na nich podłogę, a na nie rzucić płytę OSB 22 mm.
    Pomiędzy belkami napewno masz glinę lub coś podobnego to najlepiej to wywalić (odciążysz konstrukcję) i wstawić wełnę mineralną. Tak ja to załatwiłem.

    Pozdrawiam

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kruszyn

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    hehe no i tak właśnie zrobiłem (po przeliczeniu ile by mnie kosztowało robienie od nowa stropu )z tym że nie wywalałem gliny (być może zrobię tak między dolnym a górnym poziomem mieszkania Strop i tak odciążyliśmy ponieważ poleciały 2 ściany z cegieł 4,60/2,60 i kilka ścianek oddzielających pomieszczenia od stryszków na bokach
    W tej chwili pertraktuje cenę OSB bo będę potrzebował tego jakieś 100m2 .... na razie za 18mm uzyskałem cene 28zl m2 .. pokombinuje może uda się gdzieś jeszcze coś skubnąć
    Dzięki za odpowiedź

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony