dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 55
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1090
  1. #61
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Filippp

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    2

    Domyślnie Rury stalowe czy plastiokwe

    Witam
    mam pytanie: wszyscy mnie przekonują, że jeśli wymieniam instalację wodną w mieszkaniu to lepiej położyć plastiki. Czy rzeczywiście? Jak kupię rury stalowe to mi je od razu nagwintują i będę mógł wszystko sam skręcić. A co z plastikami? Dam radę je sam skleić? Czy może je się zgrzewa?

  2. #62
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    A ja mam inne pytanie... zrobiłem sobie instalacje w miedzi fi 15... Kiedy odkrecam goraca wode to zaczyna leciec a potem cisnienie spada, trzeba odkrecic mocniej, po chwili znow spada.. i tak ze 3 razy. Pomyslalem ze moze byc cos z uszczelka, bo bateria stara. Ale zamontowalem druga baterie, do wanny, nowiutka i zjawisko jest podobne. Z czego to moze wynikac? dodam ze woda goraca idzie z bojlera elektrycznego....
    Xiff..

  3. #63

    Domyślnie Re: Rury stalowe czy plastiokwe

    Cytat Napisał Filippp
    Witam
    mam pytanie: wszyscy mnie przekonują, że jeśli wymieniam instalację wodną w mieszkaniu to lepiej położyć plastiki. Czy rzeczywiście? Jak kupię rury stalowe to mi je od razu nagwintują i będę mógł wszystko sam skręcić. A co z plastikami? Dam radę je sam skleić? Czy może je się zgrzewa?
    Kolego jak zaczniesz skręcać to się przekonasz że szybciej i łatwiej jest zrobić w plastiku. I masz 90% gwarancji że nic nie będzie ciekło i 100% że nie zerdzewieje
    hydraulik.net.pl

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xiff
    A ja mam inne pytanie... zrobiłem sobie instalacje w miedzi fi 15... Kiedy odkrecam goraca wode to zaczyna leciec a potem cisnienie spada, trzeba odkrecic mocniej, po chwili znow spada.. i tak ze 3 razy. Pomyslalem ze moze byc cos z uszczelka, bo bateria stara. Ale zamontowalem druga baterie, do wanny, nowiutka i zjawisko jest podobne. Z czego to moze wynikac? dodam ze woda goraca idzie z bojlera elektrycznego....
    Powód prawdopodobnie leży w ciśnieniu wejściowym na bojler, no i pytanie czy nie narobiłeś kryz na łączeniach miedzianych? I jeszcze jest kwestja jak daleko jest do tego bolera..... podejrzewam że problem może leżeć w za małych przekrojach rurek na których jeszcze lutując narobiłeś kryz z cyny.
    hydraulik.net.pl

  5. #65

    Domyślnie Żółta woda

    Witam
    Jaka może być przyczyna tego, że w moich kranach pojawia sie żółta woda. Nie występuje to ciągle, ale zazwyczaj po kilkudziesięciu godzinach nie korzystania z kranu. Po odkręceniu ciepłej wody pojawia sie przez chwilę rdzawa strużka, po jakimś czasie sytuacja sie stabilizuje, ale i tak jest widoczna różnica w barwie wody zimnej i ciepłej. Dodam, że instalacje mam w pexie , natomiast w kotłowni przy wyjściu z kotła zarówno do ciepłej jak i zimnej wody fachowcy założyli mi zwykłe ocynkowane rury. Czy one mogą być przyczyną? (Po czyszczeniu zasobnika ciepłej wody sytuacja sie nie poprawiła)

  6. #66

    Domyślnie Re: Żółta woda

    Cytat Napisał Grzego
    Witam
    Jaka może być przyczyna tego, że w moich kranach pojawia sie żółta woda. Nie występuje to ciągle, ale zazwyczaj po kilkudziesięciu godzinach nie korzystania z kranu. Po odkręceniu ciepłej wody pojawia sie przez chwilę rdzawa strużka, po jakimś czasie sytuacja sie stabilizuje, ale i tak jest widoczna różnica w barwie wody zimnej i ciepłej. Dodam, że instalacje mam w pexie , natomiast w kotłowni przy wyjściu z kotła zarówno do ciepłej jak i zimnej wody fachowcy założyli mi zwykłe ocynkowane rury. Czy one mogą być przyczyną? (Po czyszczeniu zasobnika ciepłej wody sytuacja sie nie poprawiła)
    Przyczyna prawdopodobnie leży w przyrdzewiałych rurach stalowych a może bardziej w łączkach.
    Zresztą ocynku nie powinno się używać do wody pitnej, lepiej miedź lub plastik.
    hydraulik.net.pl

  7. #67
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Filippp

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    dziękuje
    więc jednak plastiki....
    ale czy dam radę sam je posklejać?

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Filippp
    dziękuje
    więc jednak plastiki....
    ale czy dam radę sam je posklejać?
    Tutaj masz stronkę .... http://www.mora.com.pl/rury-ksztaltki-Pl.html
    Ze zgrzewaniem powinieneś sobie poradzić, .... przyda sie doświadczenie hydrauliczne, ale tego nikt Cię w tydzień czasu nie nauczy.
    hydraulik.net.pl

  9. #69

    Domyślnie

    witam

    Mam pytanie moze nie bede pisal tutaj tylko podam link w ktorym wszystko opisalem ale nie dostalem zadnej odpowiedzi od hydraulika

    http://forum.muratordom.pl/kominek-z...or,t118655.htm

  10. #70
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kane66

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    351
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    sytuacja:
    instalacja wodna natynkowa do poprowadzenia, głównie stropami piwnicy (strop zostanie pozniej zabudowany g/k sufit podwieszany). rury pex/al/pex oraz pp (zaleznie do czego).

    pytanie:
    czy bledem lub straszna glupota bedzie poprowadzenie rur (w otulinie) na wlasnorecznie zrobionych hm podporach typu:

    __ __
    [___]

    wykonalbym je z tasmy blaszanej/cienkiego plaskownika, do stropu mocował wkrętami.
    BEZ REKLAM SWOICH USŁUG!

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrol
    Cytat Napisał BOHO
    witam! mam taki problem...
    w mieszkanku jest zimna woda, do tego piecyk gazowy, który podgrzewa ciepłą.....
    jakiś czas temu była wymiana pionów w budynku..... wymienili na plastiki i od tego czasu zaczęły się problemy z ciepłą wodą...... po prostu jej NIE MA!
    ciśnienie wody jest słabe..... prawdopodobnie dlatego, piecyk (Termet) nie odpala się przy odkręceniu kurka...... czy to właśnie może być powodem? czy powinien odpalać się zawsze?
    i druga sprawa - nie wiem, dlaczego zmniejszyło się to ciśnienie...... przy okazji został zamontowany licznik wody..... ale chyba on nie może zmniejszać ciśnienia ?
    mam natomiast pewną myśl - chłopaki zgrzewali rurki.... do pionu, który biegnie przez wszystkie lokale, wstawiony jest trójnik, coby woda do lokalu szła.....ALE..... rurka, która odchodzi od trójnika, nie jest zupełnie do niego prostopadła..... tzn.chłopaki zgrzewali i żeby lepiej pasowało, w trakcie zgrzewania, na chama przyginali rurke w odpowiednią stronę.....
    i pytanie: czy możliwe że na skutek przyginania w bok, w momencie zgrzewania (a właściwie juz stygnięcia), wewnątrz zgrzewu, prześwit w tym miejscu uległ zwężeniu ? bo się otwory przesunęły względem siebie ?
    to tyle.... jeśli będziesz miał chwilę czasu, to prosze o odpowiedź.....

    problem może być złożony...:
    - na pewno licznik obniża pływność wody co ma przełożenie na niezapanie sie piecyka.
    - skryzowana rurka na spawie też swój wpływ... jeszcze pytanie jaka jest jej średnica.

    musisz porównać ciśnienie wody zimnej przed wymianą i teraz.... jeżeli nie obserwujesz większej różnicy na zimnej wodzie to prawdopodobnie problem leży po stronie piecyka.... trzeba przeczyścić układ wodny.

    Ciśnienie w instalacji można sprawdzić wkręcając manometr.... nie pamiętam jakie powinno być minimalne w instalacjach w blokach ale optymalne to 1,5-2,5 bara

    Proponuje zgłosić problem w administracji .......
    chciałbym sie jeszcze upewnić czy przekroje są prawidłowe.....
    pion idący przez lokale ma 1 cal, odejście zasilające cały lokal 1/2 cala....
    czy to są prawidłowe przekroje?
    BOHO
    Warszawa

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kane66
    sytuacja:
    instalacja wodna natynkowa do poprowadzenia, głównie stropami piwnicy (strop zostanie pozniej zabudowany g/k sufit podwieszany). rury pex/al/pex oraz pp (zaleznie do czego).

    pytanie:
    czy bledem lub straszna glupota bedzie poprowadzenie rur (w otulinie) na wlasnorecznie zrobionych hm podporach typu:

    __ __
    [___]

    wykonalbym je z tasmy blaszanej/cienkiego plaskownika, do stropu mocował wkrętami.

    Witam,
    Oczywiście że nie będzie, ważne żeby nie było żadnych ostrych krawędzi.
    W/g mnie wystarczy co 1,5 zamocować uchwytami metalowymi z gumą. Taka podpora będzie sporo kosztować....

    Uczywiście trzeba pamiętać o kompensacji rurek - wydłużaniu pod wpływem ciepła rur PP....
    hydraulik.net.pl

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał skrol
    Cytat Napisał BOHO
    witam! mam taki problem...
    w mieszkanku jest zimna woda, do tego piecyk gazowy, który podgrzewa ciepłą.....
    jakiś czas temu była wymiana pionów w budynku..... wymienili na plastiki i od tego czasu zaczęły się problemy z ciepłą wodą...... po prostu jej NIE MA!
    ciśnienie wody jest słabe..... prawdopodobnie dlatego, piecyk (Termet) nie odpala się przy odkręceniu kurka...... czy to właśnie może być powodem? czy powinien odpalać się zawsze?
    i druga sprawa - nie wiem, dlaczego zmniejszyło się to ciśnienie...... przy okazji został zamontowany licznik wody..... ale chyba on nie może zmniejszać ciśnienia ?
    mam natomiast pewną myśl - chłopaki zgrzewali rurki.... do pionu, który biegnie przez wszystkie lokale, wstawiony jest trójnik, coby woda do lokalu szła.....ALE..... rurka, która odchodzi od trójnika, nie jest zupełnie do niego prostopadła..... tzn.chłopaki zgrzewali i żeby lepiej pasowało, w trakcie zgrzewania, na chama przyginali rurke w odpowiednią stronę.....
    i pytanie: czy możliwe że na skutek przyginania w bok, w momencie zgrzewania (a właściwie juz stygnięcia), wewnątrz zgrzewu, prześwit w tym miejscu uległ zwężeniu ? bo się otwory przesunęły względem siebie ?
    to tyle.... jeśli będziesz miał chwilę czasu, to prosze o odpowiedź.....

    problem może być złożony...:
    - na pewno licznik obniża pływność wody co ma przełożenie na niezapanie sie piecyka.
    - skryzowana rurka na spawie też swój wpływ... jeszcze pytanie jaka jest jej średnica.

    musisz porównać ciśnienie wody zimnej przed wymianą i teraz.... jeżeli nie obserwujesz większej różnicy na zimnej wodzie to prawdopodobnie problem leży po stronie piecyka.... trzeba przeczyścić układ wodny.

    Ciśnienie w instalacji można sprawdzić wkręcając manometr.... nie pamiętam jakie powinno być minimalne w instalacjach w blokach ale optymalne to 1,5-2,5 bara

    Proponuje zgłosić problem w administracji .......
    chciałbym sie jeszcze upewnić czy przekroje są prawidłowe.....
    pion idący przez lokale ma 1 cal, odejście zasilające cały lokal 1/2 cala....
    czy to są prawidłowe przekroje?
    W/g mnie jest za mała... powinna być co najmniej 3/4`
    hydraulik.net.pl

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrol
    W/g mnie jest za mała... powinna być co najmniej 3/4`
    hmmmmm....
    lokal to pokój z kuchnia i łazienką, cvzyli są w nim raptem 4 punkty poboru zimnej wody (zlew-kuchnia, umywalka i wanna-łazienka, spłuczka - łazienka) + do tego podejście do piecyka Termet....
    myślisz, że 1/2 to mało ? ? ?
    BOHO
    Warszawa

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał skrol
    W/g mnie jest za mała... powinna być co najmniej 3/4`
    hmmmmm....
    lokal to pokój z kuchnia i łazienką, cvzyli są w nim raptem 4 punkty poboru zimnej wody (zlew-kuchnia, umywalka i wanna-łazienka, spłuczka - łazienka) + do tego podejście do piecyka Termet....
    myślisz, że 1/2 to mało ? ? ?
    A jakie jest ciśnienie?
    hydraulik.net.pl

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrol
    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał skrol
    W/g mnie jest za mała... powinna być co najmniej 3/4`
    hmmmmm....
    lokal to pokój z kuchnia i łazienką, cvzyli są w nim raptem 4 punkty poboru zimnej wody (zlew-kuchnia, umywalka i wanna-łazienka, spłuczka - łazienka) + do tego podejście do piecyka Termet....
    myślisz, że 1/2 to mało ? ? ?
    A jakie jest ciśnienie?
    tego to sobie sam nie sprawdzę..... no nic, jutro przybiega gość do piecyka..... powiedział, że nawet przy dość słąbym ciśnieniu wody, piecyk powinien się załączyć i grzać... zobaczymy co zakombinuje...
    BOHO
    Warszawa

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał skrol
    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał skrol
    W/g mnie jest za mała... powinna być co najmniej 3/4`
    hmmmmm....
    lokal to pokój z kuchnia i łazienką, cvzyli są w nim raptem 4 punkty poboru zimnej wody (zlew-kuchnia, umywalka i wanna-łazienka, spłuczka - łazienka) + do tego podejście do piecyka Termet....
    myślisz, że 1/2 to mało ? ? ?
    A jakie jest ciśnienie?
    tego to sobie sam nie sprawdzę..... no nic, jutro przybiega gość do piecyka..... powiedział, że nawet przy dość słąbym ciśnieniu wody, piecyk powinien się załączyć i grzać... zobaczymy co zakombinuje...
    Wystarczy wkręcić manometr w któryś kran.... np do wężyka zasilającego WC.
    hydraulik.net.pl

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrol

    Wystarczy wkręcić manometr w któryś kran.... np do wężyka zasilającego WC.
    ile takie cudo kosztuje ? i jaką ma mieć skalę ?
    BOHO
    Warszawa

  19. #79

    Domyślnie

    Manometr ma zawsze gwint (chyba 3/ trzeba dokupić redukcję na 1/2
    Można go wkręcić w wężyk od umywalki .... jeżeli ma wyjście 1/2 lub 3/4
    Manometr wystarczy do 6 bar..... i tak ciśnienie będzie koło 1-1,5 bara
    Koszt manometra.... około 20zł
    hydraulik.net.pl

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrol
    Manometr ma zawsze gwint (chyba 3/ trzeba dokupić redukcję na 1/2
    Można go wkręcić w wężyk od umywalki .... jeżeli ma wyjście 1/2 lub 3/4
    Manometr wystarczy do 6 bar..... i tak ciśnienie będzie koło 1-1,5 bara
    Koszt manometra.... około 20zł
    to jakie powinno być to ciśnienie? 1 bar czy 1,5? bo to chyba spora różnica....
    co można nazwać ciśnieniem w normie, przy nowowymienionych, plastikowych rurach....
    BOHO
    Warszawa

Strona 4 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony