dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Rekuperator a chłodnica freonowa

    W ostatnim numerze Ładny Dom jest ciekawy artykuł na temat wentylacji mechanicznej.

    Mnie zaciekawiło zastosowanie chłodnicy freonowej do obniżania temperatury ponieważ GWC nie wystarcza w duże upały. Niestety opis jest bardzo lakoniczny - właściwie dowiedziałem się tylko że montuję się za rekuperatorem.

    Czy spotkaliście się może z taką instalacją gdzie jest dodatkowo chłodnica freonowa.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  2. #2

    Domyślnie

    chłodnica freonowa - ine do końca się znam, ale to brzmi jak stara nazwa klimatyzacji. Poza tym freonu już się chyba nie używa w takich urządzeniach.

    Niemniej stawiam na to, że tu o włączenie klimy chodzi...

    sad r.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sad Ripper

    Niemniej stawiam na to, że tu o włączenie klimy chodzi...

    sad r.
    No przecież to jasne tylko próbuje dowiedzieć się czegoś więcej
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  4. #4

    Domyślnie

    to zapraszam do googla - wystarczy wpisać słówko i wychodzi sporo zastosowań ze schematami podłączenia, mocami i opisami.

    pozdrawiam

    sad r.

    ps. choćby tu:
    http://www.remak.eu/download.php?fileID=64&CMSvirtual=1

  5. #5

    Domyślnie

    czy wentylacja, a klimatyzacja to przypadkiem nie zupełnie innej wielkości krotność wymian?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    czy wentylacja, a klimatyzacja to przypadkiem nie zupełnie innej wielkości krotność wymian?
    Oczywiście że tak dlatego nie można pewnie w takim przypadku mówić o klimatyzacji czyli utrzymaniu zadanej temperatury pomieszczenia np 18st przy upale 28st ale mówimy o chłodzeniu czyli obniżeniu temperatury o kilka stopni poniżej temperatury zewnętrznej. A wtedy przekroje kanałów wentylacji mechanicznej mogą wystarczyć.

    Chyba zadzwonię do autora tego artykułu w Ładny Dom może bezpośrednio od niego sie coś więcej dowiem.

    Cały czas poszukuje sposobu na chłodzenie domu. GWC do mnie nie przemawia w takim zastosowaniu Zresztą był nie dawno taki wątek
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  7. #7

    Domyślnie

    Odaro, nie wiem, czy Ty już mieszkasz i dom Ci się nagrzewa, ale jeśli jeszcze nie, to zastanów się, czy na 100% będzie ci potrzebne chłodzenie. Ja zainstalowałem sobie klimatyzację w gabinecie, bo myślałem, że będzie nie do wytrzymania w środku - no i sie okazało, że korzystam jedynie z opcji podgrzewania NIgdy jeszcze dom mi się nie nagrzał do tego stopnia, żeby trzeba go było schłodzić.

    W zeszłym tygodniu był u mnie facet z dospela - bo mam centralę reku. Mam też gwc. Ten facet powiedział, że robił uruchomienia w około 70 instalacjach z różnymi GWC i że jeśli sie uda na nim zejść z temp o 6-7 stopni, to to jest super wynik. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem

    Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.

    sad r.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sad Ripper
    Odaro, nie wiem, czy Ty już mieszkasz i dom Ci się nagrzewa, ale jeśli jeszcze nie, to zastanów się, czy na 100% będzie ci potrzebne chłodzenie. Ja zainstalowałem sobie klimatyzację w gabinecie, bo myślałem, że będzie nie do wytrzymania w środku - no i sie okazało, że korzystam jedynie z opcji podgrzewania NIgdy jeszcze dom mi się nie nagrzał do tego stopnia, żeby trzeba go było schłodzić.


    sad r.
    Jak masz ocieplony domek jeżeli można zapytać
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  9. #9

    Domyślnie

    Dom to stuletnia chata z użytkowym poddaszem - ściany na 1,5 cegły palonej pełnej czerwonej, z zewnątrz 12 cm styropianu. Poddasze 25 wełny + folia aluminiowa (skrót myślowy), sam strych nieocieplony, tylko na stropie położone 30cm. waty. Oczywiście nowe okna, podłoga zerwana (bo byłą na gruncie) i zrobiona izolacja od spodu styropianem - 10 cm. Fakt faktem, że pod 1/3 domu mam piwnicę.

    Nawet w największe upały jest przyjemnie chłodno w środku.

    pzdr

    sad r.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sad Ripper
    Dom to stuletnia chata z użytkowym poddaszem - ściany na 1,5 cegły palonej pełnej czerwonej, z zewnątrz 12 cm styropianu. Poddasze 25 wełny + folia aluminiowa (skrót myślowy), sam strych nieocieplony, tylko na stropie położone 30cm. waty. Oczywiście nowe okna, podłoga zerwana (bo byłą na gruncie) i zrobiona izolacja od spodu styropianem - 10 cm. Fakt faktem, że pod 1/3 domu mam piwnicę.

    Nawet w największe upały jest przyjemnie chłodno w środku.
    Wcale się nie dziwie. Ten dom ma potężną pojemność cieplną stabilizującą temperaturę.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    Wcale się nie dziwie. Ten dom ma potężną pojemność cieplną stabilizującą temperaturę.
    Już nie przesadzaj z tą "potężną"
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sad Ripper
    Dom to stuletnia chata z użytkowym poddaszem - ściany na 1,5 cegły palonej pełnej czerwonej, z zewnątrz 12 cm styropianu. Poddasze 25 wełny + folia aluminiowa (skrót myślowy), sam strych nieocieplony, tylko na stropie położone 30cm. waty. Oczywiście nowe okna, podłoga zerwana (bo byłą na gruncie) i zrobiona izolacja od spodu styropianem - 10 cm. Fakt faktem, że pod 1/3 domu mam piwnicę.

    Nawet w największe upały jest przyjemnie chłodno w środku.

    pzdr

    sad r.
    A jakie masz rzeczywiste temperatury w pomieszczeniach w trakcie upałów
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony